А пийвате ли си лайт (кола, пепси...)

  • 4 600
  • 65
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
До всички - на диета, на режим, заети със здравословно хранене и до онези, които казват "От утре нов живот". Laughing
След като родих тази пролет, преминах през всички гореизброени групи.  Mr. Green Даже и на диета бях, мда.  bowuuТова, което ми помагаше да не ям сладко и да издържа, беше Кока-кола лайт. Моят "лайтмотив". Mr. Green Докато се усетя, лочех поне по литър на ден.
Хубаво. Но по едно време започнах да подпухвам, ама много да се подувам. Само лицето, тялото не. Гадна гледка. Бъбреците ми са здрави (проверих). Никога не съм се събуждала подута от сън. А сега, глей ти.  newsm78
И продължавах да си лоча количката. Whistling
Реших да я откажа, че не ми се връзваше този аспартам със здравословното ми хранене някак. Tired
Спрях колата. И за два-три дни спаднах, така да се каже. Laughing
Брей!
Замислих се (браво  Mr. Green). Огледах се. Познавам няколко души, които живеят кажи-речи на лайт напитки, защото нямали калории. Всичките са дебелички, а лицата им са много, много подпухнали.
Минаха две седмици и аз (ей така, за проверка) пих кола лайт. На сутринта - изненада, лицето ми беше като пухена възглавница.  Sad
Може и да не съм права. Може проблемът да е бил другаде.
Но аз повече лайт не пия! Crossing Arms

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 19:41 от Василиса Умница

# 1
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами,аз не пия по простата причина,че не обичам газирано. Иначе съм забелязала нещо подобно у познати, които пият лайт напитки, без калории - всичките са пълнички. За подпухнали, не съм обърнала внимание Rolling Eyes.

# 2
  • Мнения: 1 454
Аз имах този проблем с подпухването на лицето преди...и честно казано бях безнадежден случай...

Тогава живях на квартира и събота и неделя (особено след повече сън) хазяйката ме питаше дали не съм болна и как е възможно толкова да съм подпухнала...аз наистина го намирах за странно, но го отдавах на това, че съм спала твърде много...същото лято започнах много да пия вода...ама много...както трябва по литър -два на ден...ио продължавам до сега...
не съм се замисляла , но нямам вече такива проблеми...с подуването на лицето...

само когато ям много солено или много хляб...само тогава ми се получава на сутринта ..., но аз си знам , че трябва да изпивам много вода и не се оставям да ям повече от обикновено и да се тъпча със слънч.семкки например....

АМи това е...дълго стана де, но...водата е проблема почти съм сигурно, особено като казваш , че бъбреците ти са здрави...
и Слава Богу де!  Praynig
  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: X
Аз съм фенка на кока кола, но сега съм на японската диета и не пия нищо газирано.  smile3511 Пробвала съм кола лайт, но според мен е ужасна, но странното е, че пепси лайт ми харесва, а по принцип не пия пепси.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
не пия кола, прекалено мие  газирана и ми подува корема.
Предпочитам Пепси лайт, но рядко- веднъж в седмицата изпивам по една чаша, когато вече не ме свърта и трябва да льокна нещо сладко! Embarassed

# 5
  • Мнения: 1 454
На мен много ми харесва Колата ЛАйт..даже преди да искам да слабея...защото съм си фен на сладкото и
Колата Лайт ми е по-сладка и по-негазирана от нормалната...нормална едва пия...
Абе водата е най-доброто , но за диети е супер лайта Simple Smile Hug

# 6
  • Мнения: 4 678
Не пия газирано от февруари 07 Hug
Сега се мъча да накарам  жената и малката да престанат да се наливат с газирано #2gunfire

# 7
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Ау, как мразя кола и въобще всичко газирано ooooh! Как го пиете, чудя ви се... Sick
Не е шега работа това с подуването, Васе, по-хубаво хич не я пий. Приготвяй си сама напитки в къщи, примерно настойка от сушени плодове в минерална (газирана) вода, чайчета и т.н.

# 8
  • Мнения: 2 956
Не харесвам Лайт. Кола,фанта и тем подобни пия,ако ми се допие много. Но не повече от 1/2-1 чашка максимум. Отказах отдавна газираното.
А пък , ако някой,пиещ Кола Лайт , прочете това дали няма да му се отще  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 1 210
Не пия газирано и аз, но последно пийвах понякога Кола лайт с лимонче. Но след нея бях много жадна, изпивах доста вода и се подувах безобразно (не знам дали ви се е случвало да чувате как се плиска водата в корема ви като се заклатите).
Предпочитам да хапна нещо следко вместо да пия Кола - по-безвредно е в повечето случаи.  А имам наблюдения, че някои хора се пристрастяват към Колите - мои познати изпиваха по 1.5 л само вечер и не можеха да пропуснат.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 672
Изключително рядко пия газирано. Ако ми се случи - залагам на ....... лайт  Peace

# 11
  • Мнения: 928
Честно да си призная преди време често си купувах такива напитки, но с течение на времето разбрах, че тези подсладители са много по-вредни от захарта и вече не пия такива гадости.

.............
А пък , ако някой,пиещ Кола Лайт , прочете това дали няма да му се отще  Rolling Eyes
Това е истината за съжаление.

Колкото и да ни изкушават малките цифри на калорийното съдържание на всички диетични продукти НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОЕМАТ! ВРЕДНИ СА!!!

# 12
  • Мнения: X
Те колко неща са вредни, ние не трябва да ядем, пием и дишаме тогава.  Laughing

# 13
  • Мнения: 857
Знам,че не трябва,но пия!

# 14
  • Мнения: 4 916
Никак не обичам кока кола лайт  Sick предпочитам обикновената  Peace

# 15
  • Мнения: 6 958
Кола НЕ

Пепси ДА, но нормално, НЕ лайт!

# 16
  • Мнения: 4 678
Побут Wink

# 17
  • Мнения: 1 432
Не пия газирани напитки.Само ми се подува корема от тях ,а и запо4вам да хълцам страшно още  с първата глътка  Crazy

# 18
  • Мнения: 916
Въобще не обичам газирано Sick

# 19
  • Мнения: 1 424
Да, пия Кола Лайт почти всеки ден  Peace 

# 20
  • Мнения: 488
Милички сега ще ви споделя как отслабнах. Детето ми  е на 3 години. През бременността качих до 8-ия месец 27 кила/родих в 8-ия месец/ и станах 92 кила. След раждането си останах 83 кила и така до май месец тази година. Реших се. Ще се подложа на диета. Безвъглехидратната диета. Започнах на 02.05.2007 г. Свърших на 24.06.2007. Свалих 16 килограма. Бях щастлива. Станах 67 кила/нормалните кг., които съм поддържала винаги са били между 59 и 63 кг./. Но отекчението което бях придобила от диетата беше голямо и се нахвърлих на яденето. Качих пак но не всичките Mr. Green. Достатъчно, че сега пак да се подложа на глад. През цялото време пиех само кола лайт, в промишлени количества. Имало е дни когато съм пила само кола лайт и нищичко друго. Икам да ви кажа, че през всички тези години на непрестанни дни на диета съм разбрала едно. За да свалиш килограми трябва да спреш това, което обичаш. Аз съм привърженик на ТЕСТЕНИТЕ ИЗДЕЛИЯ  smile3502. Кола лайт ми помогна да издържа толкова време на тази диета. Така, че момичета не се притеснявайте ако ви се пие газирано и ако обичате/ като мен/ по време на диета няма да ви попречи да свалите желаните килограми стига да ядете това което не обичате/ за голямо мое съжаление е така/. Успех на всички дами, които искат да свалят някое и друго килце. Целувам ви, всички и пожелавам успех!!!  bouquet Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 122
На мен най-големият ми проблем винаги са били сладките "истории". И аз гледам да се спасявам така в периодите на диетуване, кола light, дъвча дъвки, я някое кафе с подсладител, ама с възрастта все по-натрапчива ми е мисълта, че са канцерогенни. Даже се майтапех като предлагах на един колега , малко канцерогенна кола Mr. Green, за утоляване на жаждата. Абе кофти история... А за зависимостта дебелина , диетична кола...ми не е задължително да си надебелял вследствие колата light, по-скоро дебеличките хора в отчаянието си я ближат отвреме навреме Laughing(визирам себе си, да не ми се сърдят останалите от кастата, ако в техния случай не е така).

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 12:57 от ariadna

# 22
  • София
  • Мнения: 1 635
Това са моите изкушения - газираните напитки.
Мога да не ям сладко, мога да не ям тестено. Мога да ям само плодове или само месо или само зеленчуци, да ям на пет пъти или да не ям след 19, но без газирани трудно. А кола всякаква много обичам. Тази година намерих едно безалкохолно - портокал без натрий и без захар или захарини - направо идеалната газирана напитка. Но много рядко го намирам някъде, защото е 3 лв за два литра, вместо 2лв, като другите напитки и явно не върви.

# 23
  • София
  • Мнения: 122
mmm_, сподели името му все пак Simple Smile...

# 24
  • София
  • Мнения: 2 840
Никакви проблеми нямам с колата лайт.Харесвам я повече от обикновената.
Преди пиех повече, сега - малко, защото пак пия кафета, а бях спряла.
За диета ми върши чудна работа - нито подпухвам, нито нищо.Няма калории, а ме засища.
Не казвам, че е полезна, просто отговарям на въпроса Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 826
Много рядко пия газирано,не заради калории просто не ми се пие.И все пак когато пия винаги си е истинска количка. Mr. Green Тези лайт са ми много гадни. А за подпухването  Shocked , направо ми е трудно да го повярвам , не съм чувала никога подобно нещо.

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 1 635
mmm_, сподели името му все пак Simple Smile...

Щях да го споделя, ако го помнех. Ако го видя, ще си купя и ще напиша името. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 498
Изобщо не пия газирано,просто не обичам!

# 29
  • Мнения: 4 678
Изобщо не пия газирано,просто не обичам!

 newsm10

# 30
  • Мнения: 7 186
И аз газирани избягвам да пия, лайт- нелайт, все същия боклук. Много рядко пия кола, но от обикновената, защото има по- хубав вкус, лайта е ужас. Даже сега ми се припи кола, като прочетох темата, направо съм и забравила вкуса, утре ще си купя една Laughing За подуването нищо не мога да кажа, преди време съм пила често, но не в големи количества.
Към натуралните сокове също имам резерви и рядко пия, май нищо натурално няма в тях.
Минерална вода и фреш- чиста работа Peace

# 31
  • Мнения: 4 111
От два месеца не пия газирано (дори и бира  Mr. Green), е, по-добре се чувствам, не се подувам. Преди като пиех газирано не съм предпочитала Лайт. Като е гарга да е рошава.  Mr. Green
Не мисля да започвам пак да пия газирано, изобщо не ми липсва.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7 186
От два месеца не пия газирано (дори и бира  Mr. Green)...
А, биричката я уважавам аз cheers И тъмна, и светла пия Grinning

# 33
  • Мнения: 4 111
От два месеца не пия газирано (дори и бира  Mr. Green)...
А, биричката я уважавам аз cheers И тъмна, и светла пия Grinning

Бира пия от повече от десет години и по много. Мислех, че няма да мога без бира, ама оживях.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 14
Много обичам кола.А откакто открих light съм вече пристрастена.Засища ми глада за сладко по време на диети, много ми харесва.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 798
Не обичам газирано.

# 36
  • Мнения: 624
Да,понякога пия,харесва ми Peace

# 37
  • Мнения: 101
Мне, не пия !

А откакто отпуших канала на мивката в банята с кола Crazy по препоръка на едина позната не бих и пропила !

# 38
  • Мнения: 2 907
Аз ако пия, то тогава пия Coca Cola Zero, която е още по лайт и от кола лайт. Изобщо не е подсладена, без аспартам, само кофеин, но плюс други боклуци разбира се. Не подпухвам от нея, но аз не пия често, така че не мога да правя заключения.

Интересно защо съм чела/чувала, че много манекени пиели с литри такива лайт газирани напитки, тъй като давали усещане за ситост и понеже червата се свивали и отпускали заради "газовете" ставало измамно хранене за стомаха.

Аз избягвам, защото при мен не само, че се свиват червата, ами и голямо оригване пада после  Laughing

# 39
  • Мнения: 516
Мне, не пия !

А откакто отпуших канала на мивката в банята с кола Crazy по препоръка на едина позната не бих и пропила !

Ама наистина ли действа ? Как го правиш ?Дай инфо , моля  Praynig

# 40
  • Мнения: 516
А за колите и друго , вижте тук началния пост и пост # 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155574.0

Ще разберете какво съдържат тези напитки / има и храни / и си направете извод какво
да предпочитате занапред.
Излиза ,че нискокалоричното съвсем не означава здравословно.
Прочетете го - знам ,че е дългичко,но съдържа полезна информация.

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 15:31 от mamce

# 41
  • София
  • Мнения: 807
Напоследък пия само лайт. Знам, че не е полезно, но още по-вредно е наднорменото тегло и когато се справя с този проблем - ще мога спокойно да се храня само със здравословни неща. А понякога ми се пийва нещо газирано и подсладените неща са единствените сладки, които си позволявам! Но това ще е още известно време ...  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 5 362
Не Naughty Не пия нищо газирано.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Пия. Дюкан го разрешава и това е единственото сладко нещо заедно с киселото мляко със степче, което си позволявам. Не подпухвам. Василиса, подпухването по-скоро е от задържане на течности, а не точно от Лайта. Ядеш ли солено? И по колко вода пиеш?

# 44
  • Мнения: 1 541
От известно време много сме намалили газираното, а лайта е голяма помия, с тия подсладители. Решили сме догодина да си правим домашни сокчета, със сигурност ще са по-малко вредни.

# 45
  • Мнения: 4 678
Побут Wink

# 46
  • Мнения: 1 454
Аз не пия , не пия..., но онзи ден си взех два литра и...така до края на вечерта...весело почти си я изпих...

Но честно казано...наистина няма по-слако от водата!  bouquet

# 47
  • Мнения: 2 147
Аз не пия изобщо газирано, но когато пазарувам за в къщи за домашните, вземам лайт Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 2 958
Въобще не пия газирано. У дома много рядко се купува такава напитка, с изключение на бира. Но аз и бира не пия, по принцип.

# 49
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пия. Дюкан го разрешава и това е единственото сладко нещо заедно с киселото мляко със степче, което си позволявам. Не подпухвам. Василиса, подпухването по-скоро е от задържане на течности, а не точно от Лайта. Ядеш ли солено? И по колко вода пиеш?
От лайта е. Пия по литър и половина-два  вода на ден (и отделно чай), ям безсолно. Откакто спрях колата, нямам никакви проблеми - лицето ми вече не се подува.

# 50
  • Мнения: 3 241
По принцип ми харесва, но в последно време реших, че няма полза и че се подувам.
Сега гледам да не купувам газирано вкъщи. Аз не страдам от това, но мъжът ми е пристрастен към всякакви безумни питиета, ужасна работа!
 ooooh!

# 51
  • Мнения: 1 279
 Не пия "Лайт"!Предпочитам истинското "Пепси" или "Кока-кола".Макар, че откакто се опитвам да се храня по-здравословно, вече дори не купуваме газирани напитки у дома.Само по празниците и за гости.Децата пият компотите на баба си.И те имат захар, ама ми се струват по-малкото зло.А "Лайт"-а, освен че има по-странен вкус, и се пени доста странно.Все едно сапун съм си сипала в чашата.

# 52
  • Мнения: 4 678
Умнице,изрини си кутията  ooooh!
Писах ти в АБВ  bouquet

# 53
  • Мнения: 8 462
Кола Лайт е с аспартам. Много е писано за аспартама,наистина е по-добре,че си я спряла.
Аз съм забранила дъвките без захар и лайт напитките и синът ми вече сам си чете по етикетите и си избира. Има доста да се каже за аспартама, голям боклук,не си струва да се тъпчем с него, при положение,че може и да се избегне.

# 54
  • Мнения: 779
 определено газираното е вредно,но го консумирам Shocked във всякаква форма

# 55
  • Мнения: 3 459
Нито Кола, нито Пепси Лайт  Peace
Тия, дето се водят Лайт не мога да ги пия  Naughty

# 56
  • Мнения: 11 004
Вкъщи не пием газирано и не купуваме. Ако сме на гости и има Pepsi с лимон, се престрашавам да изпия 1 чаша. Wink Много обичам кисело мляко със степче, но от него не подпухвам.

# 57
  • Мнения: 22 905
Обожавам Кола..направо съм си коломанка...Sad....Отказах се от нормалната,заради килограмите,нядявам се да успея да преборя и Колата  Лайт.Честно да ви кажа мога да не пуша с месеци и години,ама колата не мога да не я пийна всеки ден.Каква е тази истори,не знам!?

# 58
  • Мнения: 1 384
Naughty Не пия газирано от години.  Peace Най-малкото, защото ми се подува корема и почвам да се оригвам като малките деца през носа  Joy Joy Joy

# 59
  • Мнения: 1 599
 От ноември не пия газирано, но дори и когато пиех не харесвах лайт.... ужас това е толкова безвкусно... направо не става за пиене а преди аз много пиех колааа

# 60
  • София
  • Мнения: 3 271
Не пия, не ми харесва вкуса на този вид напитки.
Предпочитам истинската кола.

# 61
  • Мнения: 1 417
От около три месеца пия горе-долу по литър на ден. Peace

# 62
  • Мнения: 274
кола не пия категорично не

# 63
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
предпочитам биричка, ама ми е противопоказна за режимчето Grinning

# 64
  • Мнения: 434
Преди я избягвах.
От както съм на режима Дюкан си позволявам от време на време Кола 0 %.
Знам колко е вредно,но съзнателно съм избрала да се преборя с излишните си килограми,които носят още по-голяма вреда на здравето.
Просветила съм всички в къщи за вредата от подсладителите и децата избират какво да купуват!
Като постигна целта си смятам да огранича до минимум газираното!

# 65
Аз не обичам също газирано.Освен че се чувстваш подут, разтяга стомаха, което го прави способен да побира повече храна в последствие.Каквото и да си говорим колата винаги си е била вредна за организма, било то лайт или не. На мен лично ми има вкус на някякъв химикал от кабинета по химия Sick

Общи условия

Активация на акаунт