Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 9

  • 41 409
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати какво става с вас, добре ли е вече Калина?

Да, благодаря, мила, вече е добре, но все още малко покашля и не можем да се отървем от тези пусти сополи и то след 10 дни антибиотик  Rolling Eyes
От понеделник /живот и здраве  Praynig е на градина.

А вие за кога насрочихте интервенцията на баткото?

# 256
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сега се сетих че има едно кремче за обезболяване от катетъра, обаче как се казваше......

Никита, провери точно какви са условията в клиника Малинов защото за малко дете е добре да имат подходяща апаратарура и специалисти. Трябва да могат да покриват всички възможни проблеми а не да стане нещо по време на операцията и да препускат с линейка до най-близката болница.  Питай всичко за което се сетиш дори и да ти се струва глупаво. Успех!

# 257
  • Мнения: 1 802
nikita  Simple Smile Вчера цял ден си чудих какви бяха тези свещички за обезболяване от катетъра и чак преди малко се сетих  Crazy - свещички Профенит Много са ефикасни, само дето е възможно да имат като страничен ефект слаба диария. Можеш да попиташ дали стават за твоето мъниче! Все пак е обезболяващо...

# 258
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Здравейте, момичета. За жалост виждам в темата доста нови мами. Дано малко ги окуража с постинга си. Тези дни бяхме на контролен преглед 1 г. след операцията. Да припомня, че миналата година по това време се молех само бъбречето да издържи до датата за операцията, а сега д-р Момчилов каза, че вече няма нужда от контролни прегледи и за него проблема е решен. За пръв път заключението от ехографското изследване беше точно три реда - запазени бъбреци и паренхимна област, само в дренажа на оперираното бъбрече пишеше - 2-3 хидрокаликси, но ехографката ме успокои, че това било нормално. Някой от вас чувал ли е този термин? Според д-р Момчилов нямало нужда и от урография, но това ние да сме преценили дали ще я правим? Вие какво ще ме посъветвате?
Мартисън, като четех за вашата сцинтиграфия много се замислих дали пък да не направим това изследване. Те бъбреците може да си изглеждат добре, но кой колко работи всъщност, май не се вижда на ехограх?! И каква е нормата при здрави бъбреци 50 на 50 ли или всеки по 100?
Това за малкият и докато още бях в радостна еуфория ме обляха със студен душ. Предвид наследствеността на бъбречния проблем реших да изследвам и каката. Направихме уродинамика при Кънчев и се оказа, че има огромен пикучен мехур - 236 s. Изписа ни хапчета и след месец сме на контролен. Направо ми се доплака. Нямат ли край тези уропроблеми?! Толкова бях зашеметена, че направо се прибрахме и пропуснах да направя ехограф в София. Не следващият ден я заведох на такъв в нашия град и се оказа, че не се вижда проблем. Чудя се на кой да вярвам и кое изследване е по-точно? Моля, мами с подобни проблеми дайте съвет. Дъщерята няма оплаквания, няма бактерии, освен че пишка доста рядко - около три пъти в денонощие, но пък и почти не пие вода.
Е, стига с моите проблеми, че стана доста дълго. И като завършек към новите мами - доверете се на докторите в Пирогов. Наистина си разбират от работата.

# 259
  • Мнения: 449
Здравейте, момичета Hug
Признавам си не съм прочела всички теми, но поне тази я прочетох. Накратко да разкажа нашата история.
Още лятото Маги започна често да пишка и да си мокри гащите. Аз все й се карах, че е голяма и как може да се напишква. През септември я дадох на градина и започна всеки ден, докато спи да се напишква. След това започна да се оплаква, че я боли като пишка. Пуснахме стерилна урина - имаше Еширичия коли 10*5. Започнахме с Гентамицин и не си спомням какъв АБ пи. След това пуснахме стерилна урина, нямаше бактерии. 1 мес. пи Нелидикс. Към края на ноември отново пуснахме стерилна урина и пак нямаше бактерии. В началото на януари започна да оплаква, че отново я боли като пишка. Започна да се изспуска и да си мокри гащите, а нощното време е все се напикава и до сега не е спряла SadПуснахме изследвания, оказа се, че има Протеус мирабилис 10*5. Започнахме да пием Зинат. Бяха минали 5 дни, а продължаваше да я боли като пишка. Тогава й изсписаха Амикацин. След като спряхме АБ, още на следващия ден започна да се оплаква, че я боли. На 3-я ден от Амикацина пуснахме урина, нямаше бактерии. Вчера занесох стерилна урина, резултата ще бъде готов във вторник и се моля дано да няма бактерии. Но малко ме съмнява, като й виждав каква й е урината - мътна и бяла.
Мислех си, че като й оперират сливиците/операцията беше на 13.12.07./, ще престане вече да боледува и ще спрем всички лекарства. Омръзна ми да я тъпча постоянно с лекарства. Беше на 11м. като се разболя за първи път и оттогава не е спирала. Давам витамини, имуностимуланти непрекъснато пие и все е болна.
Решихме, че няма смисъл да водим детето тук по лекари и записахме час за доц.Лилова. Прегледа е на 08.02. От това, което прочетох съм много отчаяна. Всички деца пият лекарства и като се спрат, бактериите отново се появяват.  Не може ли да се излекуват напълно.
Страх ме е от прегледа, какво ли ще ни кажат Sad Искам да ви питам нещо. Тъй като съм от провинцията, трябва да съм подготвена, дали ще ни се наложи да останем. Дали ще искат да й се направят изследвания и дали няма да ни оставят в болница Thinking

# 260
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте майчета,

за съжаление ние пак сме с бактерия, този път  Proteus vulgaris. Вече 5 по вид бактерия!!! Пък уж другите изследвания са добри. Няма рефлукс, няма хидронефроза! #Crazy Само сменяме антибиотиците. Те не че останаха такива дето да ни действат  #Cussing outОтивам на трето мнение. Записах час при Буева и ще видим. Praynig Praynig Praynig

Всички болнички да оздравяват бързо! И да изтребите гадинките!  #2gunfire #2gunfire

# 261
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Здравейте майчета,

за съжаление ние пак сме с бактерия, този път  Proteus vulgaris. Вече 5 по вид бактерия!!! Пък уж другите изследвания са добри. Няма рефлукс, няма хидронефроза! #Crazy Само сменяме антибиотиците. Те не че останаха такива дето да ни действат  #Cussing outОтивам на трето мнение. Записах час при Буева и ще видим. Praynig Praynig Praynig

Всички болнички да оздравяват бързо! И да изтребите гадинките!  #2gunfire #2gunfire
Относно бактериите бих искала да похваля д-р Русева от б-ца Лозенец /бившата Правителствена/. До м. август бяхме все с бактерии, но след няколко дневен престой в тази болница изчистихме гадинките и оттогава не сме имали такива. Тогава д-р Русева ми каза, че със схемата на лечение, която ще ми назначи няма да имаме оплаквания. Добави, че техните пациенти досега са само с добри резултати. Е, оказа се права. Както Мартисън писа по-горе тази докторка е педиатър, но е работила с известният доц. Минков и по нейни думи само през последните години през болницата са минали над 300 деца с уропроблеми. Нищо не пречи да направите и с нея консултация. Много съвестен човек е.

# 262
  • Мнения: 1 802
chere6ka Здравей! Правилно сте се насочили съм доц.Лилова! Ако има нужда и от урологичен преглед тя ще ви насочи и към детски уролог!
Питаш за бактериите дали ще се излекуват напълно! Отговарям ти ДА! Но когато се открие и отстрани причината за тези чести инфекции. Тепърва ще се сблъсквате със нефрологични/урологични прегледи и т.н. и всичко ще се уточни...
Не се притеснявай още от сега за прегледа! Бъди силна! Все пак нали ще идете на преглед за да се види какво му има на детенцето и да се вземат мерки за оздравяването му?!  Peace
Възможно е да се наложи да останете в болница за да направят необходимите изследвания! Това не бива да те притеснява, важното е на детето ти да му няма нищо сериозно!
Ще стискам палци да е така!   Hug  Peace

Bory_V, Здравей!  Hug
Първо радвам се за добрите новини за Мишо! Дано и занапред всичко покрай него е наред! За урография не мога да ти дам съвет, но аз бих се доверила на Д-р Момчилов!  Peace
А... за каката, съжалявам! Дано да е грешка все пак! Заведи я на контролен както са ти казали и кураж до тогава!  Confused

# 263
  • София
  • Мнения: 2 217
Момичета,
тези от вас, които кърмят, ако има такива, пазят ли някаква диета заради бъбречетата на бебешоците?
Трябва ли да избягвам напълно мляко и т.н. белтъчите тоест?

# 264
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Здравейте майчета,

за съжаление ние пак сме с бактерия, този път  Proteus vulgaris. Вече 5 по вид бактерия!!! Пък уж другите изследвания са добри. Няма рефлукс, няма хидронефроза! #Crazy Само сменяме антибиотиците. Те не че останаха такива дето да ни действат  #Cussing outОтивам на трето мнение. Записах час при Буева и ще видим. Praynig Praynig Praynig

Всички болнички да оздравяват бързо! И да изтребите гадинките!  #2gunfire #2gunfire
Относно бактериите бих искала да похваля д-р Русева от б-ца Лозенец /бившата Правителствена/. До м. август бяхме все с бактерии, но след няколко дневен престой в тази болница изчистихме гадинките и оттогава не сме имали такива. Тогава д-р Русева ми каза, че със схемата на лечение, която ще ми назначи няма да имаме оплаквания. Добави, че техните пациенти досега са само с добри резултати. Е, оказа се права. Както Мартисън писа по-горе тази докторка е педиатър, но е работила с известният доц. Минков и по нейни думи само през последните години през болницата са минали над 300 деца с уропроблеми. Нищо не пречи да направите и с нея консултация. Много съвестен човек е.
Ще отидем. Мерси за съвета.  Hug
А може ли някакви телефони да ми дадете. Ако трябва на личния. Мерси

# 265
  • Мнения: 5 531
Нати какво става с вас, добре ли е вече Калина?

Да, благодаря, мила, вече е добре, но все още малко покашля и не можем да се отървем от тези пусти сополи и то след 10 дни антибиотик  Rolling Eyes
От понеделник /живот и здраве  Praynig е на градина.

А вие за кога насрочихте интервенцията на баткото?
Peace Радвам се Нати. Нашата операция е във вторник, дано го запазя здрав дотогава.
 Bory_V , много се радвам че малкият вече е добре. Дано завинаги да загърбите проблемите. За каката какво каза Кънчев, освен че е изписал лечение? Аз много се чудя дали и ние да направиме урдинамиката. Мария има периоди  през които се напикава по 2-3 седмици всяка нощ. И нейният пикочен мехур е голям за това са единодушни и докторите в Пирогов и доц. Анадолийска. Засега се водоме с диагноза дисфункционален пикочен мехур.

# 266
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Ели, благодаря за пожеланията. Не пишеш вече нищо за Вики. Явно сте загърбили уропроблемите. Дано е така. Дано занапред се включваш в темата само за съвет към нуждаещите се.
 newsm17
Elku-Elena
, за съжаление не успях да намеря листчето с телефона на д-р Русева /може би, Мартисън или друг ще се включи/, но на лични ти пращам е-mail й. Аз там си задавам въпросите.
Меричери, Кънчев освен, че изписа някакви хапчета, който ако успявам да прочета правилно са Kalynin, каза само, че има огромен пикучен мехур, който не се изпразва напълно и с това лечение целим не да го направим по-малък, а да го накараме да се изпразва напълно. Вие какви изследвания сте правили и броила ли си колко пъти пишка в денонощие?

# 267
  • София
  • Мнения: 7 097
Нашата операция е във вторник, дано го запазя здрав дотогава.

Ще стискам палци и ще ви мисля  Hug

# 268
  • Мнения: 1 802
Ели, благодаря за пожеланията. Не пишеш вече нищо за Вики. Явно сте загърбили уропроблемите. Дано е така. Дано занапред се включваш в темата само за съвет към нуждаещите се.
Simple Smile Aми да, засега няма проблеми (да чукна на дърво) Стерилната урина е без растеж. Добре е като изключим факта, че сега я хвана грипа  Confused но това аз не го смятам за голям проблем.  Wink
И понеже виждам, че след операцията се развиват добре нещата, към средата на февруари ще тръгва на ДГ  Simple Smile Не знам как ще се разделим със нея след почти 4 годишно прекарване на дните все заедно  Rolling Eyes  но няма как...   Simple Smile
marychery знам как се чувстваш!  Hug Кураж! Ще ти се обаждам!

# 269
  • Мнения: 186
marychery, кураж и от мен! стискам палци всичко да мине без проблем!

Общи условия

Активация на акаунт