Кампания "Анти СПИН" - бихте ли се изследвали?

  • 5 275
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 503
Почти няма смисъл от тази тема в този форум.
Имаше подобна тема през лятото и естествено 90% от майките казаха че са се изследвали заради бременноста.

# 31
  • Мнения: 2 759
Почти няма смисъл от тази тема в този форум. Имаше подобна тема през лятото...
                  Хубаво е да се напомня редовно за тези изследвания. Дори само няколко човека да се сетят и да си направят - пак има смисъл. Чудя се либийските майки дали са подозирали за СПИН-а на децата, та са се изследвали и как изобщо са разбрали... При условие, че там безразборните контакти са кът, не знам как стои въпроса с хомосексуалистите и наркотиците, но предполагам, че ако има такива са някакъв минимум, а и другите рискови фактори са много по-малко...

# 32
  • Мнения: 4 841
Учудвам се от някои изказвания, наистина. Какво значи - Ами то така и така няма лечение, по-добре да не знам  #Crazy #Crazy #Crazy

То и от гъбички например не се умира, защо да не ги "сеем" по басейните...
Здравната КУЛТУРА е неизменна част от общата такава. Човек трябва да е отговорен към себе си и към околните.

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
То и от гъбички например не се умира, защо да не ги "сеем" по басейните...
Гъбичките създават дискомфорт и се лекуват.
Но една диагноза на нелечима болест може да те срине психически, а от там и физически.

Здравната КУЛТУРА е неизменна част от общата такава. Човек трябва да е отговорен към себе си и към околните.
Това несъмнено е така.

# 34
  • Мнения: 2 759
...Но една диагноза на нелечима болест може да те срине психически, а от там и физически...
                   А мисълта, че си заразил любим човек поради безотговорност как би те карала да се чувстваш?

# 35
  • Linz
  • Мнения: 11 619
...Но една диагноза на нелечима болест може да те срине психически, а от там и физически...
                   А мисълта, че си заразил любим човек поради безотговорност как би те карала да се чувстваш?
Няма начин. Вече писах защо. Винаги съм била много предпазлива- възрастния човек е носител на всякакви вируси и бактерии, които ако попаднат в друг организъм (особено детски) може да намерят благоприятна среда.
Например преди няколко дена (случайно!) ме изследваха за вируса Ебщайн-Бар. Дори не го бях чувала, сигурно и ти не си. Оказа се, че антителата ми са 20 пъти над нормата без да съм болна. Просто съм заразоносител.

# 36
  • Мнения: 2 759
...Например преди няколко дена (случайно!) ме изследваха за вируса Ебщайн-Бар. Дори не го бях чувала, сигурно и ти не си. Оказа се, че антителата ми са 20 пъти над нормата без да съм болна. Просто съм заразоносител.
                   Не съм. Лекува ли се? Предпочиташ да знаеш или предпочиташ да не знаеш? Не че не мога да си отговоря сама, след като си се изследвала...

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма как да знам всички вируси и бактерии по всяко време на които съм носител. Не е и необхимо- спазвам елементарните хигиенни правила.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 117
ами преди 2,5 като забременях бях ок.....мисля, че за периода няма от къде да дойде промяната...

# 39
  • Мнения: 2 759
                    Изследвах се тази сутрин. Пу за мене  Peace!

# 40
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Преди -незнам, но сега ми правиха изследването заради неродената беба. Peace

# 41
# 42
  • Мнения: 5 478
Онзи ден във факултета, където уча дойдоха някакви хора да ни говорят за СПИН-а и предлагаха да си направим тест. Та, направих си и аз, де. Ще живея.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Сега чух по новините че кампанията стартира от днес и всички кабинети са отворени за анонимно и безплатно тестване.
КАБКИС - кабинет за анонимно и безплатно консултиране и изследване за СПИН - работят нон стоп в големите градиве - не само днес ...

Да изследвала съм се два пъти ... и смятам отново да го направя скоро ....
Не толкова заради възникнали съмнения в съпруга /но и двамата сме имали предишни безрасъдни връзки .../, колкото заради татусите ...

# 44
  • София
  • Мнения: 408
На този етап нямам основание да го правя

Общи условия

Активация на акаунт