Напредваме със Фотошоп-а, чакаме и новите уроци....(6)

  • 18 096
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 039

Malenna, влизай по-често, моля те  bouquet Напоследък само Ани, Вейдър, понякога и Дяволицата и Млечко ни навестяват . Много ни помагат и стимулират, но ние сме толкова много, че им е трудно да ни насмогнат... А ти си учител и критик, кйто всеки би искал да има Grinning


aз влизам, ама трябва само да хваля и викам, да не се повтарям. За рамката на Румка не се сдържах. Mr. Greenмного ми хареса.

малко ми е тъпо, че пишете в отделна тема
пишете си тук, чата, въпросите, ама рамките какво пречи да пускате в другата тема
там и без това е скучно Wink

# 31
  • Мнения: 804
Вижте какво направих по един урок в уроци.нет.Не е съвсем идеално,но аз съм доволна.



Благодаря на Дилми за помощта.   bouquet

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 00:38 от Медовинка

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси, Малена   bouquet Предложението ти значи много, но като гледам какви красотии се творят в другата тема, трудно ще се престраша Grinning
Бабъл, потърси в Гугъла мартенички - на изображения /голям и среден размер/
Никки, мерси   bouquet Обещах календар на приятелката ми, но съм до никъде. Нали нямаш нищо напротив, ако го хареса да го ползвам Grinning
Браво, Медовинке  Grinning. Аз все не стигам до уроците Tired
Лягам си с надеждата, че и утре е ден и най-после ще направя що-годе приемлив календар. Много ми тежи, а време не остана....

# 33
  • Мнения: 6 039
Мерси, Малена   bouquet Предложението ти значи много, но като гледам какви красотии се творят в другата тема, трудно ще се престраша Grinning
....
аа, изобщо не си права, ще прощаваш

# 34
  • Мнения: 179
 Хайде и аз да се запиша в ранни доби Simple Smile
Добро утро момичета и приятен ден   bouquet
ето моето произведение дет го мъча цяла седмица и все нямам време да го довърша , но за моя радост сколасах най - сетне Simple Smile Казвайте си мнението , че да почвам последната страничка и после ще покажа всичко накуп   Heart Eyes дано да ви хареса  Wink   bouquet

# 35
  • Мнения: 2 270
добро утро момичета
Орхидея-целогодишен календар само с коледни елементи не е добра идея.Този ще подхожда на еднолистен или пък на 3 листен/в краен случай/Много елементи има.По добре по малко и по големи
Нади миши-може да напишеш буквите и да им зададеш златен патерн и лека дебелина.Първо си намираш златна хартия/фон/ ,после го правиш да е патерн.От едит избираш адд то патерн. и след това от влендинг опциите си избираш патерна ,които искаш.Има и друг вариант-първо правиш текста на леар/от горе от леър-растеризе/Селектираш го и после с патерн печата нанасяш патерн.Има и трети вариант-пак си растеризираш текста и му задаваш стил/има всякакви в библиотеката.

Стиловете са предварително направени ефекти/от някой/ и могат да се прилагат върху даден ваш обект/само върху леър .Ето тук съм показала нагледно УРОК ЗА ТОВА КАК СЕ ПОЛЗВАТ СТИЛОВЕТЕ
http://annaanastasova.multiply.com/photos/album/64
Румка-наистина страхотна рамка.Браво
Бабъл-много малка снимката.Добре ще е да я поувеличиш малко

Ниночка-снимката в морето не ми допада.Първо,че е изрязана главата на човека който държи бебето и второ много хаотично са сложени снимките.Остави само средната и малко по голяма.Добре е да се стремиш да има някакъв синхрон в елементите и снимките които слагаш в една рамка/календар и каквото щеш/Било то откъм цвят,размери и тн./

Axrax -Този венец под горната снимка малко..... newsm78.Може да замаскираш с нещо друго.Иначе ми харесва страничката
Момичета ако отпечатвате в рекламна агенция и копирен център-първо направете проба,защото машините им са различни и качеството не винаги е на ниво./същото важи и за фототата/Отпечатвайте на хартия не на картон,а вече ако искате да ви е по твърдо просто го залепете на кадастрон/един лист 1000/70 струва 60ст/с лепило или двойно лепящо тиксо.След като направите проекта си го обърнете в СМИК за да видите дали цветовете ви са реални.

Цоци-това с трите си е доста трудничко.Ето ти идея

# 36
  • на село
  • Мнения: 1 028
Я да се запиша и аз, че ми писна все да ровя и да търся темата.

# 37
  • Монреал
  • Мнения: 631
 Peace запис

# 38
  • Мнения: 1 884
Мама Цоци,
в интернет могат да се намерят и изтеглят много плъгини и филтри за Фотошоп, има даже цели мегапакети, с които обаче тряба да се внимава  .Няма да е съвсем удачно да си напълниш програмата с 1000 плъгина и да "забива" фотошопа. Плъгините или се инсталирват, или се добавят в текущата директория на програмата ..има си папка plugins>filters. По същият начин стоят нещата и с Brushes (четки), стилове и маси.. просто копираш и поставяш в папката от program files|Adobe|Photoshop| съответната директория.
Използването на плъгини е с цел висока производителност, всеки един се използва по различен начин и в повечето случай, времето на разучаване е по-дълго в сравнеие с времето, което ще изразходваш за да си направиш ефекта само със стандартните функции на ФШ.

Actions се инсталират в Photoshop CS2 ..\Adobe Photoshop CS2\Presets\Photoshop Actions
или за другите версии -
Photoshop 7 ..\Adobe Photoshop 7\Presets\Photoshop Actions
Photoshop CS ..\Photoshop CS\Presets\Photoshop Actions
Photoshop CS2 ..\Adobe Photoshop CS2\Presets\Photoshop Actions
Photoshop CS3 ..\Adobe Photoshop CS3\Presets\Actions



За плъг-ините - същатата папка Presets - Plug-ins

# 39
  • Мнения: 3 971
Ето още нещо отмен Зациклих в едно положение и това е


http://dvv1.multiply.com/photos/hi-res/2/33?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F2%2F33

# 40
  • Мнения: 1 400
DVVмного ми харесват самите рамки на снимките, но фона...не ми се връзва Thinking Някак не изпъкват...И целувката - може и без нея май.... Лявата снимка може по-голяма да е  Peace

# 41
  • Мнения: 3 971
 Rolling Eyes май за днес трябва да затворя фотошопа нещо ми куца ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 251
Права си Ани69, то и аз си казах, че нещо не грабва окото, ама нямам много свалени елементи-та днес мисля това да правя-ще сърфирам из интернет за повече красоти. И чакам идея, свързана с Ферари и Формула 1. Praynig

# 43
  • Мнения: 2 270
DVV -защо смени фона,така както беше с корка си е супер идейно.На мен много ми допада именно с корка

# 44
  • Мнения: 1 400
DVV -защо смени фона,така както беше с корка си е супер идейно.На мен много ми допада именно с корка
Blush Blush BlushАз я подведох. Ама сега като гледам новият фон- с корка беше по-добре. На мен много ми хареса как е нанизала снимките в ляво, а самите вързанки се губят на фона...затова ми се стори, че ако леко го промени ще е по-добре.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт