Шал, шапка, терлички- плетем дружно всички! /13/

  • 82 116
  • 322
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 903
1.Патент в КР. /какво е патент, по легендата КР е кръг, и как се плете в кръг, като предница и гръб са дадени да се плетат отделно newsm78/
2.Накъдрена-правите и обратните Р/редове/-ЛБ/лицеви бримки/.......и от тук започват пак тези в кръг, дето не ги разбирам, а именно:в КР/кръг/редувайте по 1 КР лицево и 1 КР опъково.Като се има впредвид, че този пуловер пас се плета отделно предница и гръб.Къде са тези кръгове хич не ми е ясно.
3.Що е това Кръстосано намятане?/в описанието е дадено "направете кръстосано намятане, като обратния ред плетете 1 ЛБ, 1 ОБ/
Ще се радвам ако поне едно от трите ми стане ясно.

някой отговори ли ти? Ако не, пробвам се със съвети:
1. Патент е английски ластик, ако греша, някой да ме поправи бързо Simple Smile
2.Накъдрена е жартиерна, или не плети в кръг и плети всички редове лицево, или ако решиш да плетеш в кръг, плети 1 ред лицева, 1 ред опакова
3. не го знам

и изобщо списания с превод на български не ползвай, само нерви се хабят и време.

# 271
  • Мнения: 1 172
tane , чудно е станало кученцето! Направо очите ми останаха!
Дано имам нерви да изплета и аз нещо на Ива.

# 272
  • Мнения: 1 947
   Здравейте и честита нова година!
   Желая ви Здраве и успеШни плетки! Laughing

   ИЗплетох аЗ една много хубава Шапка с помпон За моята госпожица,
но си поЗволих да си иЗмислям как се плете Шапка с 5 куки и стана така,
че май съм сбъркала при свиването. Затова искам да попитам има ли
Значение дали се свива откъм лицевите или опаковите бримки? АЗ свивах
откъм опаковите и на лицевите се получиха видими следи, които в случая
не седят гроЗно, но дали могат да се и3бегнат?? Не съм я снимала и не мога да покажа в момента.

# 273
  • Мнения: 743
Благодаря за отговорите!   bouquet
Аз изплетох един гръб ,но беше неравен и тук там с дупки и реших да изплета нов  Embarassed
Сега съм на предницата и аз като вас се чудя да плета ли картинката или да я бродирам  newsm78

Когато се плете с друг цвят прежда как се връщате към първоначалния ,т.е ако плета бяло ,а в средата с розово ,как да продължа реда с бяло? Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 461
С две бели и едно розово кълбо, като кръстосваш различните цветове конци от опаковата страна на плетката.
Е, по принцип доста кълбета стават, ако картинката е многоцветна, но след зачистването на конците, плетивото изглежда добре и от двете страни.
Иначе, ако трябва да сменям цветове само през 2-3 бримки, ползвам по едно кълбо от цвят.

Честита Нова Година на всички и от мен

# 275
  • Мнения: 141
Тити, благодаря.Много ми помогна.Аз като се взирах в тези плетки, май излиза, че това кръстосано намятане ще да са самите бримки в началото.
Имам е още един въпрос.Как се плете кръстосана бримка?Разменяш две бримки или ги изплиташ и после ги разменяш?

# 276
  • Мнения: 9 903
кети, на практика не би трябвало да има разлика. Както ти е по-удобно, по принцип - първият вариант. Може да се кръстосва в двете посоки. Има значение само при кръстосването коя бримка ще остане отпред.

# 277
  • в баира
  • Мнения: 861
Здравейте,
Влизам да си покажа последните творения, поръчки на мои познати:

шал
същият шал
шапка
дамски шал

# 278
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте,
присъединявам се към редиците ви, че досега предимно воайорствах  Grinning
Имам следното въпросче: Как успявате да разчитате качените в Пикаса схеми? На мен са ми ужасно размазани, а като ги увелича, се размазват още повече...  Rolling Eyes
Предварително се извинявам, ако сте го обсъждали, а аз съм пропуснала!
Ето и нещо, което сътворих наскоро: цък
Само не се смейте, начинаеща съм...  Blush

# 279
  • Мнения: 2 199
Здравейте,
присъединявам се към редиците ви, че досега предимно воайорствах  Grinning
Имам следното въпросче: Как успявате да разчитате качените в Пикаса схеми? На мен са ми ужасно размазани, а като ги увелича, се размазват още повече...  Rolling Eyes
Предварително се извинявам, ако сте го обсъждали, а аз съм пропуснала!
Ето и нещо, което сътворих наскоро: цък
Само не се смейте, начинаеща съм...  Blush

Хубаво е  Hug
Фифундрела как се казва плетката за шала и обсъждали ли сме го  Blush

# 280
  • Мнения: 1 172
phil , много е симпатично елечето, много ми хареса идеята за сатенените панделки Peace Аз обожавам сатен и постоянно правя разни комбинации с плетиво, любимото ми е мохер + сатен. Ще използвам твоята идея за презрамки - удобно за деца.

Схемите от пикасата и въобще от интернет аз си ги принтя на хартия, но всъщност пак ги увеличавам до формат А4 и не се размазват ( поне тези,които съм вадила до сега).

# 281
  • Мнения: 3 810
Здравейте,
Как успявате да разчитате качените в Пикаса схеми? На мен са ми ужасно размазани, а като ги увелича, се размазват още повече...  Rolling Eyes

Свали си Пикаса, тогава ще можеш да сваляш целите албуми на компютъра си. Когато са свалени, картинките са в по- добро качество  Wink. Разбира се зависи и от качеството с което са качени...

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Не влизам в тази тема, но попаднах на нещо за вас, дано не се повтарям:
http://picasaweb.google.bg/alfanhui14
http://picasaweb.google.bg/91titine4/EcharpeWinnieLOurson

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 22:51 от Margi

# 283
  • Мнения: 791
Зън зън, Новата година пристигна и ви желая много творчески изяви, здраве и късмет!

Нюня, страхотно албумче имаш  Flutter  Не мога да му се нарадвам  Hug

Павлетутка, честита рожба! Гушкайте се много и се обичкайте  Grinning

Аз не мога да се похваля с нищо ново, но се радвам на вашите творби и въображение!  Blush

# 284
  • Мнения: 141

Фифундрела как се казва плетката за шала и обсъждали ли сме го  Blush

Айля, спомням си за тази плетка, но не помня в коя тема беше.Някой го беше обяснил ред по ред как се плете даже имаше линк към you tube.
Фифундрела страхотни са ти шаловете.Дали пък ти на беше я обяснила тази плетка. 

Общи условия

Активация на акаунт