Как се справяте с кариеса при децата? А, справяте ли се изобщо?

  • 11 502
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 761
http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en
Много благодаря на Людмил за този линк и превода към него, и се надявам да не се сърди дето го слагам в моята тема Peace

Това не6то при мен въоб6те не тръгна.
AFRODDITA,разкажи  накратко ако има6 време за какво става дума.

# 61
  • Мнения: 663
AFRODDITA, благодаря ти, че го постна, сега и аз чакам с нетърпение превода на следващите части.

# 62
  • Мнения: 5 500
В общи линии захарта не е виновна за кариесите, както и четкането на зъбите и прочие, но нямам никакво време!
Здравич, разкажи повече на Омега, моля те!

# 63
  • Мнения: 2 761
Ясно,не се притеснявайте,знам 4е пове4ето сме без достатъ4но време.

# 64
  • Мнения: 2 761

Пастата за зъби - между рекламата и реалността
96% от хората страдат от заболявания на венците и зъбите, показва статистиката на СЗО.
10 януари 2008, здраве.bg

Според рекламата, съвременната паста за зъби трябва да има поне една от следните характеристики: да избелва зъбите, да заздравява венците, да освежава дъха с тройна сила или да действа по време на сън. Но в рекламата не се посочва изрично, че най-добрият начин да изберем подходящата за нас паста е като се консултираме със стоматолог и че тя трябва да се употребява в определени дози.

Все още има хора (около 3%), които изобщо не си мият зъбите. Но всички останали полагат определени грижи за хигиената в устата.

Пастата за зъби е многофункционален продукт, който предпазва венците и зъбите от болести, избелва, намалява наслагването на зъбен камък и дори се бори с лошия дъх. Практически всеки производител предлагат специална паста за пушачи, за деца, за хора с “чувствителни зъби”. При желание цялото семейство може да си избере една паста с “комплексно въздействие”, която действа не само през деня, но според твърденията на производителя дори и през нощта.

В действителност пастите за зъби не притежават лечебни свойства. Главната им функция е хигиенна. Повечето пасти почистват и освежават зъбите и дезодорират устната кухина, но нито една паста не може да замени стоматолога. Универсални пасти, подходящи за всеки и предпазващи 24 часа от всички заболявания, също не съществуват.

Много хора не се замислят за това, че пастата за зъби не е толкова полезна, колкото твърдят производителите. Последните акцентират върху витамините в състава на продукта, но премълчават за консервантите, вкусовите пълнители и повърхностно активните вещества, благодарение на които пастата става пенлива и приятна на вкус.

Почти всички съвременни и модерни пасти съдържат абразиви, които обаче изтриват емайла и затова някои стоматолози дори смятат, че пастата трябва да се използва само сутрин, а вечер миенето да става само с помощта на четката (т.е. без паста).
Повечето пасти съдържат натриев лаурилсупфат (SLS), който способства за образуването на пяна. Изследователи от медицинския колеж към университета на щата Джорджия скоро установиха, че това вещество е потенциален канцероген, а дори много малко количество от него, попадайки в организма, може да доведе до сериозно заболяване на очите – катаракта.

# 65
  • Мнения: 2 652
Темата ми е супер интересна. Засега, обаче, нямам никакъв опит, който да споделя, само ще се възползвам от вашия Simple Smile

П.С. Сега се сетих, като стана въпрос за ксилитола, че на детската Нене Дент без флуор пише, че е с Xylit. Да не излезе, че и това не е много на добре?

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 23:52 от Grace m

# 66
  • Мнения: 5 713
http://video.google.com/videoplay?docid=7540355561930587803&hl=en
Много благодаря на Людмил за този линк и превода към него, и се надявам да не се сърди дето го слагам в моята тема Peace

Това не6то при мен въоб6те не тръгна.
AFRODDITA,разкажи  накратко ако има6 време за какво става дума.

Калпавата храна, създава калпави зъби. Причината не е разни бактерии, а липса на съставки в храната ни. Зъболекарят третира симптомите на разваляне на зъбите и игнорира причината на заболяването им. Във филма става дума за лекуване, не за отстраняване на симтомите. Официалното разбиране е, че кариесът  възниква, когато храни съдържащи въглехидрати / захар и скорбяла / като млякото, сладки напитки, стафиди, шоколад, остават често по зъбите. Бактерията, която живее в устата, се храни с тези остатъци и в резултат на това произвежда киселина. С времето тази киселина разрушава емайла на зъбите, след което те почват да се развалят.

Но на страницата на сдружението на захаропроизводителите можем да научим за едно от важните качества на бялата захар: " захарта възпрепятства способността на микроорганизмите да привличат вода...". Това означава, че, ако сложиш захар на зъбите си, бактерията не може да се храни с тази захар, защото ще бъде неутрализирана от захарта. Всъщност бялата захар и бялото брашно са създадени от индустрията, за да възпрепятстват бактериите, защото те не искат тези храни да се развалят. Как тогава тази храна започва да гние в устата ни?

Друго, което се казва, че кариесът е инфекциозно заболяване. Но ако това е така, защо тялото ни не изработва анти-тела, защо тялото ни не се лекува от него? Когато имаме кариес, в устата ни се намират голямо количество бактерии наречени лактобацилус асидофилус. Но това са бактерии, които живеят в червата ни. Ние се нуждаем от тях, за да сме здрави. Странното е, че, за да ни предпазят от кариес, никой не казва не яж лактобацилус, не яж кисело мляко и ферментирали храни. изглежда странно как тези бактерии, които живеят в тялото ни, ще предизвикат кариеси.

Д-р Уестън Прайс е обиколил целия свят изследвайки хора с рационално хранене. И открил, че понякога те имат 100% имунитет срещу зъбни заболявания. Много примитивни нации са консумирали големи количества храни със скорбяла без да полагат някаква грижа за почистване на зъбите. И въпреки това те нямат кариес.

Много е важно да предпазим зъбите от кариес и единственият начин е чрез правилното хранене. Лекуването на кариес при зъболекар е погрешно. Много от зъболекарите препоръчват флуорид. Той е отровен и не бих искал да използвате вода, таблетки за зъби или паста за зъби с него. Много изследвания върху хора в градове, където се слага флуор в питейната вида, показват, че той с времето не увеличава имунитета срещу заболявания на зъбите, а точно обратното. И така: днешното зъболечение спира временно развалянето на зъба, но не го лекува. Флуоридът е отровен и не решава проблемът с кариеса. Развалянето се получава, когато се отдалечим от фундаменталните закони на Природата.

Сайтът на човека от клипчето: yourreturn.org / healing teeth
Там ще намерите всичко необходимо.

Във 2-ра и 3-та част има много хубава информация. С мъжа ми ги гледахме и утре ще се опитам да напиша най-важното тук.

# 67
  • Мнения: 5 500
Вери, голямо благодаря Heart Eyes  bouquet Чакаме с нетърпение останалото инфо!

# 68
  • Мнения: 2 761
Вери,супер си!Мерси!  bouquet

# 69
  • Мнения: 3 506
Вери, благодаря за обобщението   bouquet  Беше ми много любопитно какво има във филмчето, а кой знае кога щеше да ми остане време да го изгледам...

# 70
  • Мнения: 2 761
Ето ви о6те не6то за бели зъбки,което отдавна не съм правила.За децата оба4е не е подходя6то.
http://www.geocities.com/lesnota/Polezno/le4eniesolio.htm

# 71
  • Мнения: 5 713
Момичета, не съм ви забравила. Тези дни ми е натоварено и гледам много да не седя пред компютъра. В края на седмицата ще ми е по-спокойно и ще се " отчета ". Simple Smile

# 72
  • Мнения: 455
Чудех се къде да си задам въпроса - в темата против флуорирането или тук newsm78

Въпроса ми е каква паста (без флуор) ползвате не само за децата, но и за вас. Аз съм попадала само на хомеопатичната паста на Билка с грейфрут или лимон? Иска ми се да пробвам и нещо друго.

# 73
  • Мнения: 119
Пастата за зъби на Боарон е хубава , но много рядко я намирам в аптеките

# 74
  • Мнения: 5 500
Чудех се къде да си задам въпроса - в темата против флуорирането или тук newsm78

Въпроса ми е каква паста (без флуор) ползвате не само за децата, но и за вас. Аз съм попадала само на хомеопатичната паста на Билка с грейфрут или лимон? Иска ми се да пробвам и нещо друго.

Преди имаше Милдфреш, беше по-голяма и по-евтина, но я спряха.
Аз ползвам Билка.
Има Ненедент, по-малка е и е по-скъпа. В аптеките трябва да уточниш, че искаш без флуор, защото има Ненедент с флуор.

Общи условия

Активация на акаунт