Миене на косата всеки ден ?

  • 18 776
  • 113
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 424
Момичета отчаяна съм от косата си.... тънка е и я мия през ден, но дори и така на втория ден обикновено я нося вързана и е без всякаква форма и обем  Tired
Помага ли ако се боядисам, дали ще ми изсуши косата  newsm78
Замислям се дали да не започна да я мия всеки ден... лятото процедирам така и се чувствам доста добре.
Вярно ли е че е вредно ?

# 1
  • Мнения: 401
според мен самото миене всеки ден не вреди,ако е с хубав шампоан и слагаш маска или балсам,според мен ако след миенето я гориш с преса или сешоар-това е вредното,ако не ми се налагаше да я изправям щях да я мия и аз всеки ден-ина4е и аз през ден и на 2рият е ужасна

# 2
  • Мнения: 145
Всички фризьори, при които аз съм ходила твърдят, че честото миене е вредно и още повече допринася за омазняването на косата. От друга страна пък знам, че е по-добре за самата коса да е чиста, т.е. измита, отколкото мръсна или мазна.

Защо не се консултираш с някои специалист какъв продукт ще ти препоръча за твоя проблем? Сега пазара изобилства от медицинска козметика, ампули, мазила, витамини и пр.

# 3
  • Мнения: 3 622
Мисля че не е хубаво да се мие всеки ден. Има някъкви шампоани за честа употреба, на чак всеки ден. Моята я мия през три - четири дена и пак ми се вижда често

# 4
  • Мнения: 5 577
лятото си я мия всяка сутрин, защото ми се изпотява врата нощем и не се понасям  Close

но другите сезони не, вредно е

# 5
  • Мнения: 302
Аз също знам, че не е хубаво да се мие всеки ден и не го правя. Ако имах твоя проблем, обаче, щях да се замисля - личният ти комфорт е по-важен от това какво пише в списанията. Едно от момичетата много правилно каза, че ако използваш качествени измиващи продукти няма да имаш проблем, но въпроса е в стилизирането след това. Успееш ли да намалиш сешуари, преси и маши до минимум, както и обикновено съпътстващите ги лакове и всякакви такива, ще имаш винаги чиста, немазна коса  Wink

# 6
  • Мнения: 2 229
В часовете по биология ни обясняваха, че е вредно да се мие често, защото така се отмива това което предпазва косата от вредните условия навън. Rolling Eyes Абе не знам какво точно беше, само помня, че е вредно. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 4 916
Аз мия косата си с вода всеки ден - досега не съм забелязала това да й пречи. Шампоан слагам два пъти седмично.

# 8
  • Мнения: 5 103
Вредно е и то много, а и ще стимулира още повече омазняването.
боядисвай я , ще я изсушиш така.

# 9
  • Мнения: 4 435
Първото и най-важното е да разбереш,че не е проблема в това,че косата е тънка.Съветвам те да ти се прегледа скалпа от специалист,и да се поработи върху проблема с омазняването.От там идва твоят проблем.А миенето всеки ден,само ще стимулира омазняването,както е писала вече Мирела.В твоят случай е вредно да.Потърси помоща на специалист.

# 10
  • Мнения: 46
Здравейте момичета, аз също имам този проблем Twisted Evilмия косата си през ден и пак се омазнява..Боя слагам всеки месец и тогава ми се омазнява чак на третия ден Е ТОВА Е КАТО ПРАЗНИК ЗА МЕН..но след това старата песен на нов глас ooooh! ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 4 496
Мия косата си всеки ден. Имаше период, когато я миех сутрин и вечер. Не съм забелязала разлика в сухотата преди да започна да се боядисвам и след това.
Незнам дали е вредно, на моята коса явно не и` пречи всекидневното миене.
Даже не мога да си представя да не си измия косата сутрин... Wink

# 12
  • Мнения: 4 435
Здравейте момичета, аз също имам този проблем Twisted Evilмия косата си през ден и пак се омазнява..Боя слагам всеки месец и тогава ми се омазнява чак на третия ден Е ТОВА Е КАТО ПРАЗНИК ЗА МЕН..но след това старата песен на нов глас ooooh! ooooh! ooooh!

Защо и ти не се обърнеш към специалист?Докога мислиш да я караш така?

За коса която се омазнява така,миенето само влошава нещата.Моята кръстница беше с този проблем и изведнъж се озова в такъв ад,че си миеше косата и след7-8 часа беше все едно са й изляли бутилка олио на главата.Съветът ми към всички е да се погрижат навреме,за да не попаднете в същата ситуация.Просто не я пожелавам на никой. Peace

# 13
  • Мнения: 1 174
Ами и аз си мислех, че е вредно, но сама съм се убедила, че не е така.Най-вече ми се налага през лятото след плажа и солената вода.Ако не ползвам шампоан, то поне я изплаквам, след което я намазвам с кристали.Суша я единствено на стайна температура или на терасата, когато е слънчево.И  моята е тънка, но здрава и лъскава.Единственото, за което съжалявам е, че тук във Варна въздухът е много влажен и се налага това по-често миене, за да изглежда добре.
Наскоро слушах специалист по тези въпроси, по телевизията, който каза, че не миенето на косата ежедневно я прави суха и изтощена, а изплакването й с гореща вода и оттам нататък третирането със сешоар, преса и др.


# 14
  • Мнения: 4 435
ive косата ти мазна ли е?

# 15
  • Мнения: 1 174
Забравих да напиша, че имам двама познати, мъже, които си мият косата само с вода!Е, аз не бих си го позволила, защото не мога някак да се лиша от свежия мирис на шампоана, но доколкото зная от единия, приучаването става постепенно и отнема време, в което се ходи с "мазната" коса...Това май не беше за дами, но исках да кажа, че и това е начин...и на двамата косите им изглеждат много добре. Simple Smile

Не, Slav4e_Av4e, нормална е, но поради климата във Варна, както писах, и това съм си мислела.Много бързо придобива точно този вид от влагата.

# 16
  • Мнения: 4 435
Не, Slav4e_Av4e, нормална е, но поради климата във Варна, както писах, и това съм си мислела.Много бързо придобива точно този вид от влагата.

Ето затова при тебе няма да повлияе отрицателно,но при мазните коси е друго.Знам аз Варна,студентка съм  там. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 174
Добре де, аз не съм, ама има толкова хора с мазна коса, които я мият всеки ден...Пак моя близка с подобен проблем казва, че единственото неудобство е, че преди да тръгне нанякъде, й се налагало да мине през банята, вечер преди лягане също я миела...сигурно се свиква с тази поддръжка.А тя е вече на 57 години.

# 18
  • Мнения: 4 435
Е,свиква се.Ама най-добре на никой да не му се налага да свиква с подобно нещо.Аз с тая дълга коса до кръста не се виждам в тая ситуация. Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 175
И аз мия моята коса всеки ден и нямам никакви проблеми, но определено смятам че е строго индивидуално и всеки трябва да избере най-доброто за себе си.
Преди години имах ужасна алергия към козметика и си миех главата само с жълтъци и хума. Косата ми беше невероятна, хем беше много дълга.
Друго противоомазняващо и стимулиращо средство е настойката от коприва.  Flutter

# 20
  • Мнения: 4 496
Ето нещо интересно:/Мит 2 и Мит 4/

http://www.tia.bg/?c=n&id=119&p=0

За Чернокоска /от една друга тема за косата/  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 228
Ох, вредно, не вредно налага се да я мия. Моята коса си е мазна откакто се помня. Може да пропусна миене на косата един ден, ако нямам излизане, но иначе.... абе рядко пропускам ден без миене на косата. Нямам оплакване за сега, да чукам на дърво.

# 22
  • Мнения: 1 128
Всички фризиори ми казват, че е вредно, но ако не я измия всеки ден не се търпя.Мания ми е.

# 23
  • Мнения: 5 103
Леле, като гледам миене на косата всеки ден и ме хваща срам да кажа , че моята коса се мие веднъж на 5-7 дена от фризьор, гъста, суха и дълга е.

# 24
  • Мнения: 2 092
И аз също си мия косата всеки ден през лятото и през ден сега,но е къса и съм я оставила естествената,така че , се омазнява по-бързо!
Според мен по-добре да се мие всеки ден ако е мазна и се замърсява бързо,има си шампоани за ежедневна употреба,достатъчно щадящи,а ,който иска може да редува и с яйце,хума или кисело мляко,също измива,колкото и странно да звучи!
Към авторката на темата-мисля ,че косата ти изглежда така,както си я описала,защото се "утежнява" и остава без обем,мий я ,толкова често,колкото мислиш,че  трябва, за да  изглежда добре, ако си харесваш естествения цвят може и да не я боядисваш,имай впредвид, че боядисаната част се изсушава,но в корените пак се омазнява и пак си е проблем! Ако можеш в къщи да си я оформяш след измиване с четка и сешоар или преса, също е добре!
от моя опит-шампоани "за суши краища и мазни корени" и "за мазна коса" ,при мен НЕ дават резултат #2gunfire

# 25
  • Мнения: 2 407
Опитай се да я миеш поне на 2 дена!Вредно е ,все пак после я сушиш ,а сешоара е вреден.

# 26
  • Мнения: 19 302
аз мия моята през ден,но като ще излизам някъде вечер или по повод я мия пак ако съм я мила предния ден,защото е увиснала и слепната.мен ми се появи това чудо след раждането.ходих на лекар, защото дори започва да ме сърби като не я измия.той ми каза да съм ползвала по-омазняващи шампоани  Shocked ,защото кожата на главата ми била суха. за мен това е ултимативна глупост и ако го правя ,ще трябва и сутрин, и вечер да  я мия  Joy.
чудя се дали измиване с хума не помага за естественото изсушаване на косата.
ако някой е пробвал, ще се радвам да сподели.

# 27
  • Мнения: 1 424
Благодаря на всичики за отговорите  bouquet
Аз ползвам сешоар само зимата и когато бързам, а гелове и други стелизанти не ползвам  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 175
аз мия моята през ден,но като ще излизам някъде вечер или по повод я мия пак ако съм я мила предния ден,защото е увиснала и слепната.мен ми се появи това чудо след раждането.ходих на лекар, защото дори започва да ме сърби като не я измия.той ми каза да съм ползвала по-омазняващи шампоани  Shocked ,защото кожата на главата ми била суха. за мен това е ултимативна глупост и ако го правя ,ще трябва и сутрин, и вечер да  я мия  Joy.
чудя се дали измиване с хума не помага за естественото изсушаване на косата.
ако някой е пробвал, ще се радвам да сподели.
Измиването с хума много помага при бързо омазняващи се коси, но е добре хумата да се комбинира с кисело мляко или жълтък, иначе косата остава без блясък. От друга страна, ако започнеш да миеш косата си само с хума, можеш да завършиш измиването с изплакване с медена вода /1 к.л. мед се разтваря в литър и половина топла вода и с тази течност си заливаш главата/. Друга опция е капването на няколко капки лимон и действаш по същия начин.  Flutter

# 29
  • Мнения: 1 111
Не знам дали е вредно.Косата си мия горе долу веднъж седмично.Косата ми е нормална и не се омазнява.Мисля,че както я свикнеш,колкото по често се мие повече се омазнява.

# 30
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мия косата си два пъти седмично. Лятото може и през 1-2 дни. Но определено не бих я мила всекидневно, така се стимулира омазняването, така знам.
Мъжът ми си мие косата всеки ден, но без шампоан, само я мокри.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 654
Според мен фризьорът по-скоро може да даде съвет за прическа, цвят , тенденции, но за здравето на скалпа и косата е важно мнението на дерматолог NaughtyЛично на мен дерматолог ми е казвал че много мазната коса трябва да се мие всеки ден заради здравето на скалпа. От мазния филм върху него + прах, пот и т.н. той не можел да диша. Разбира се шампоанът ти трябва също да ти е препоръчан от лекар. Може да имаш например мазен скалп и сухи краища или пък мазен скалп и мазна коса. Та шампоанът е според това. Лично аз ползвам или Рене Фуртоа или Дюкре. През лятото мия косата си всеки ден, сега през ден и нямам проблеми. Не ползвам преси, стилизанти, не правя драстични цветови експерименти Peace

# 32
  • Mонтана
  • Мнения: 413
Вредно е , а и ще стимулира още повече омазняването.

# 33
  • Мнения: 1 282
Според мен фризьорът по-скоро може да даде съвет за прическа, цвят , тенденции, но за здравето на скалпа и косата е важно мнението на дерматолог NaughtyЛично на мен дерматолог ми е казвал че много мазната коса трябва да се мие всеки ден заради здравето на скалпа. От мазния филм върху него + прах, пот и т.н. той не можел да диша. Разбира се шампоанът ти трябва също да ти е препоръчан от лекар. Може да имаш например мазен скалп и сухи краища или пък мазен скалп и мазна коса. Та шампоанът е според това. Лично аз ползвам или Рене Фуртоа или Дюкре. През лятото мия косата си всеки ден, сега през ден и нямам проблеми. Не ползвам преси, стилизанти, не правя драстични цветови експерименти Peace
Фризьорката ми каза същото. Ползвам Ducray и Phyto.

# 34
  • Мнения: 3 314
Вредно е , а и ще стимулира още повече омазняването.

         и аз мисля така  и гледам да си я мия поне на 2 дни  Peace

# 35
  • Мнения: 812
според мен е вредно

# 36
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Лятото-всеки ден,но зимата при взимане на душ я пропускам.

# 37
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Миенето на косата всеки ден е много вредно,както през лятото така и през зимата.Не съм превържаник също и на сушуарите както и пресите.

# 38
  • Мнения: 4 435
Миенето на косата всеки ден е много вредно,както през лятото така и през зимата.Не съм превържаник също и на сушуарите както и пресите.

Сешоар. bowuu

# 39
  • Мнения: 4 175
Според мен-да,вредно е, и отнема доста време ако си с дълга коса.

# 40
Аз моята коса я мия на всеки 3 дни

# 41
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Миенето на косата всеки ден е много вредно,както през лятото така и през зимата.Не съм превържаник също и на сушуарите както и пресите.

Сешоар. bowuu
newsm12 newsm12 newsm06  bath  Nature SunnyСушоарът също много изстощава косата.

# 42
  • Мнения: 4 784
За мен това да си мия косата е все една миенето на зъби - задължинелно всеки ден! От доста дълги години съм така, вече и аз незнам колко. Използвам само хубави шампоани и Слава Богу, косата си ми е съвсем добре, а и аз се чувствам по-добре така. Даже като отида на фризьор и като споделя, че я мия всеки ден, не ми вярват, че е в това добро състояние.

# 43
  • Мнения: 779
 mnogo sam dovalna ot shampoana na wash&go za obem,mislq 4e be6e s kopriva,....(zeleno rastenie ima6e na opakovkata)....pravi strahoten obem

# 44
  • Мнения: 2 309
Аз я мия през ден, като на втория съм все на опашка. Споделете за шампоаните, от кои сте доволни?

# 45
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз от години си я мия всеки ден. И всеки ден ползвам сешоар.
Не мога да се понасям с мръсна коса.

И чесно казано, освен че отнема време сутрин, не виждам голям проблем.

Не е приятно да видя женска глава с мазна, спластена на сламки коса или коса, залепнала отзад на скалпа или лек пърхот по средата на главата.

# 46
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
ВЕСЕЛА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА.[/img]Знаете ли поразрових се малко из старите книги за миенето на косата.Пише-Много е важно косата да бъде винаги чиста.Добре е да се мие с мека вода.Когато косата е много мазна е хубаво да се мие по-често на 2-3 дни.Сухите по-рядко защото то честото миене остават без блясък,чупливи краища и се раздвояват. newsm03 newsm18 newsm74 smile3529 Flowers Sunflower santa2

# 47
  • Мнения: 18 542
Мия моята през ден...за мен това е прекалено често, но не мога да я търпя мръсна. От личен опит съм установила, че мазането на корените поне половин час преди всяко миене с бадемово масло (или някакво друго - жожоба например от тези на Икаров) кара косата ми да се омазнява по-малко, но трябва постоянство.

# 48
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз мия своята коса 3 пъти в седмицата понякога 2 избягвам да я мия по често много се изстощава.Често и правя маски но не от тези готовите а си правя в къщи.Доволна съм от шампоаните на Пантен и шаума,апък шампоаните ат серията на ВИШИ просто са невероятни но са скъпички wavey 1dating newsm06  bigdance2  261uu newsm39 newsm41 newsm56 4470 newsm35 bg

# 49
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Миналата година по това време си миех косата през ден, като още на втория ден беше ужасна. Взех си един шампоан за мазна коса - Натурвитал, зеления. Определено ми помогна, по-бавно се омазняваше , но адски ме сърбеше цялата глава. Ползвах го , докато свърши, изтърпях го, но имаше защо!!! Започнах да я мия през 2-3 дена...Гадното е , че в началото на есента пак нещо , започнах да я мия по-често и пак стана мазна...Май пак ще си го купя newsm78
Но се чудя има ли шампоан на Фито за мазна коса и дали е добър?

# 50
  • Мнения: 3 459
Моята на два, максимум три дни я мия  Peace

# 51
  • Мнения: 207
Аз също така третирам косата си! Виждам, че дори да я мия всеки ден започва да не стои добре, а пък ако не я измия става още по-лошо! На всичко отгоре е такъв сезонът, че тъкмо я измия и като изляза и отида в някое задимено помещение, става още по-зле! Няма как да не я измия пак като се прибера! Знам, че това е много лошо за косата!

# 52
  • Мнения: 757
колкото по често се мие косата,толкова по мазна става

# 53
  • София
  • Мнения: 7 097
Помага ли ако се боядисам, дали ще ми изсуши косата  newsm78
Замислям се дали да не започна да я мия всеки ден... лятото процедирам така и се чувствам доста добре.
Вярно ли е че е вредно ?

Помага, ако се боядисаш. Косата става по-твърда. Дори само кичури да сложиш, ще има някакъв ефект.
Има шампоани за честа употреба, така че няма проблем да си я миеш всеки ден. Преди време миех моята всеки ден и не съм забелязала да се е изтощила.

# 54
  • Мнения: 1 679
честото миене е вредно

# 55
  • Мнения: 674
Определено миенето на косата всеки ден не се препоръчва,знам го от фризьорката ми.
Консултирай се със специалист,пий витамини,прави маски ако трябва се пострижи на
пластове,те предават обем и косата  ти ще изглежда добре  Peace

# 56
  • Мнения: 1 428
Аз също си мия косана всеки ден.Използвам винаги само качествени шампоани,не я суша,не я натоварвам и въпреки това ми е адски мазна.Дори е имало дни в които ако излизам вечерта я мия втори път ,защото се чувствам адски некомфортно с мазна коса.Незнам вече какво да я правя.Пробвала съм да не я мия ,но на третия ден започна да ми се появява косопад.Моля дайте идеи с какво да я мия вече?Кои продукти изсушават,защото на мен и боядисването не ми оправя проблема.

# 57
  • Мнения: 9 865
3-4 дни е много, особено ако се има предвид честото ми посещение на кафенета и задимени посещения, мирисът на косата става непоносим. Мия я през ден, нямам никакви поражения. В тийнейдж-а бях с много мазна коса, после започнах да се боядисвам и сега ми е нормална с тенденция към леко омазняване на скалпа.

# 58
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Аз също си мия косана всеки ден.Използвам винаги само качествени шампоани,не я суша,не я натоварвам и въпреки това ми е адски мазна.Дори е имало дни в които ако излизам вечерта я мия втори път ,защото се чувствам адски некомфортно с мазна коса.Незнам вече какво да я правя.Пробвала съм да не я мия ,но на третия ден започна да ми се появява косопад.Моля дайте идеи с какво да я мия вече?Кои продукти изсушават,защото на мен и боядисването не ми оправя проблема.
Имам една книга-Винаги красива.В нея пише за мазната коса,че трябва да се мие по-честолПише още-Ако можете да издържите най-добре изплакнете накрая косата си от шампоана СЪС СТУДЕНА ВОДА,за да се затворят порите и да се избегне излишното омазняване.Незная дали ще има ефект,не съм го пробвала защото мойта коса е суха но ако можеш пробвай нищо не се знае пък може и да ти помогне.Човек трябва да опита от всичко newsm10 newsm03 newsm10

# 59
  • Мнения: 2 270
Мия си косата два пъти седмично - сряда и неделя!

# 60
  • Мнения: 3 830
Лятото я мия всеки ден или през ден.
През останалото време я мия през 2-3 дена, защото започва да изглежда зле Whistling

# 61
  • Варна
  • Мнения: 672
Гласувах с първа опция. Определено мисля, че не е хубаво да се мие коса всеки ден, какъвто и да е шампоана, каквито и маски да се използват.

# 62
  • Мнения: 250
Аз я мия през ден, а лятото всеки ден. Според мен не е вредно стига да използваш подходящи продукти за коса - за честа употреба.

# 63
  • Мнения: 680
Боядисай косата си и я мий само с шампоани от медицинскате серии-ще има ефект.  bouquet

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 612
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!

# 65
  • Мнения: 1 425
Аз си мия косата през ден, защото и на мен ми се омазнява бързо в корените, а краищата ми са много сухи. И понеже напоследък си правя маски за коса и се ровя да търся различни, попаднах на един форум, в който прочетох много лоши неща за силикона, който се съдържа в много от шампоаните, балсамите, маските и др. продукти за коса и кожа. В началото шампоаните, които съдържат силикон, правят косата бляскава и красива, но с течение на времето се наслагва и се постига обратния ефект - мазна коса, сухи, цъфтящи краища. Обяснението е, че той обвива косъма и не позволява на косата да получава, необходимите за здрава коса, полезни вещества. Силиконът не може да се измие с вода, а само с пилинг шампоани или домашно направени маски. Ако шампоанът съдържа това
 Cetearyl methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone
Cyclopentasiloxane
Dimethicone
Dimethiconol
Stearyl Dimethicone
Trimethylsilylamodimethicone
Disiloxane,
значи, че съдържа силикон.

Намерих и списък, в кои шампоани не се съдържа силикон, ако иска някой мога да го копирам, но някои шампоани ги няма в България.



# 66
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!
PeaceАз съм с къса коса и всеки ден я мия само с вода,а през 3 дни с шампоан Hug

# 67
  • Мнения: 1 227
Няма проблем да се мие косата ежедневно, ако се използват продукти за честа употреба. Изсушаването със сешоар определено е вредно Peace

# 68
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182

# 69
  • Мнения: 1 043
Няма проблем да се мие косата ежедневно, ако се използват продукти за честа употреба. Изсушаването със сешоар определено е вредно Peace
Peace и аз съм на това мнение , е ако си сушиш косата зимата със сешоар - с не чак толкова силна гореща струя пак не е чак толкова вредно , все пак неможеш да ходиш като лейка в главата щото може да ти се повреди косата  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 1 227
... е ако си сушиш косата зимата със сешоар - с не чак толкова силна гореща струя пак не е чак толкова вредно , все пак неможеш да ходиш като лейка в главата щото може да ти се повреди косата  Rolling Eyes
Така е Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 622
Снощи си мих косата,значи днеска и утре е ОК.В другиден вече е нетърпимо залепнала и вмирисана на цигари и готвено ooooh!

# 72
  • Мнения: 207
  newsm78 Вреден ли е оцветителят за косата?

# 73
  • Мнения: 4 496
Ако шампоанът съдържа това
 Cetearyl methicone
Cetyl Dimethicone
Cyclomethicone
Cyclopentasiloxane
Dimethicone
Dimethiconol
Stearyl Dimethicone
Trimethylsilylamodimethicone
Disiloxane,
значи, че съдържа силикон.

Намерих и списък, в кои шампоани не се съдържа силикон, ако иска някой мога да го копирам, но някои шампоани ги няма в България.

Ще сме благодарни ако го копираш! Все един от шампоаните в него ще го има в България. Flutter  bouquet

# 74
  • Мнения: 957
По мой наблюдения над моята коса е това ..че колкото по често я мия толкова по бързо ми се цапа....избягвам да ходя в задимени заведения.. и без това мразя цигари...Според моята бивша класна по биология... не случайно се омазнява косата..просто защото се опитва да се предпази от нещо... и трябва да се намери този фактор който при4инява това омазняване... всекидневната употреба на какъвто и да е шампоан е вредна ... все пак си е химия.. преди да си нанесете шампоана...намокрете косата с топла вода.. и си масажирайте целия скалп и си изперете добре косата ама по4ти в буквалния смисъл...след което изплакнете коси4ката с по хладка вода...
та по темата определено всекидневното миене на косата не е полезно..
п.с. една форумка сподели...че косата е като тревата .. и само да и кажа..че е в голяма грешка...просто косата си расте с еднакви темпове...има значение духовното и физическото състояние на човек..

# 75
  • Мнения: 10 758
Колкото по-често се мие с шампоан, толкова по-бързо се омазнява.

# 76
  • Мнения: 10 758
Лиде, искам да те питам....защо в почти всяка тема я пльоскаш тая картина newsm78

# 77
  • Мнения: 7 723
Лиде, искам да те питам....защо в почти всяка тема я пльоскаш тая картина newsm78
Щото ти честити именния ден, ма овцооооооо Whistling ooooh!
 Та отде да знае точно къде четеш, като си скрита? Mr. Green newsm78

По темата.....мия си я през ден Grinning

# 78
  • Мнения: 2 414
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace

# 79
  • Мнения: 10 758
Лиде, искам да те питам....защо в почти всяка тема я пльоскаш тая картина newsm78
Щото ти честити именния ден, ма овцооооооо Whistling ooooh!
 Та отде да знае точно къде четеш, като си скрита? Mr. Green newsm78

По темата.....мия си я през ден Grinning
Ма много си застреляна.Тя ги пусна вчера. Joy Joy Joy Joy

# 80
  • Мнения: 1 282
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace
Сподели какъв е ефекта от този шампоан?

# 81
  • Мнения: 7 723
....Ма много си застреляна.Тя ги пусна вчера. Joy Joy Joy Joy
Вчера беше да мен....нали съм Данче? Mr. Green Joy

# 82
  • Мнения: 2 414
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace
Сподели какъв е ефекта от този шампоан?
Ами на мен преди косата ми на втория ден се омазняваше и тогава си я пръсках с него в корените и издържаше още един-два дена. Wink

# 83
  • Мнения: 1 282
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace
Сподели какъв е ефекта от този шампоан?
Ами на мен преди косата ми на втория ден се омазняваше и тогава си я пръсках с него в корените и издържаше още един-два дена. Wink
Ясно! Мерси!

# 84
  • Мнения: 104
Аз си я мия всеки ден от доста години (поне 7) насам - абсолютно нищо й няма, а даже винаги я и суша. При всяко миене си слагам балсам на краищата и косата ми си е хубава и гъста. Освен това се и боядисвам. Да чукна на дърво, до сега никакви поражения върху нея не съм видяла.

# 85
  • Мнения: 1 733
Мия косата си всеки ден. Имам хубава и гъста коса (пу-пу). Не я боядисвам. Използвам шампоани за ежедневна употреба.

# 86
  • Мнения: 2 414
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace
Сподели какъв е ефекта от този шампоан?
Ами на мен преди косата ми на втория ден се омазняваше и тогава си я пръсках с него в корените и издържаше още един-два дена. Wink
Ясно! Мерси!
За нищо! Hug
Във всяка по-голяма аптека го има-около 13 лева е цената му.

# 87
  • Мнения: 121
Аз лично я мия  лете , зиме .. всеки ден  и  до сега не мога да се оплача. Лично от фризъорката ми знам , че с подходяща козметика няма никакъв проблем да се мие всеки ден ( то и в рима стана:) Но има  нещо  което трябва да знаеш, Винаги я измивай по два пъти, и Никога не мий косата си само с вода. Това  я омазнява още по бързо. А и нараняваш горния слой на косъма.Simple Smile Ох  на тема коса , мога да говоря много .Ако искаш да ти дам съвет вземи си една маска, охх  само че не знам как се казва, червена е , италиянска  с плацента и костен мозък , тя е единствена с тези  съставки , знам че звучи жасно , но няма по добро нещо  от тази маска. И цената и не е много  8 9 лв. Използвай я  1-  2 пъти в седмицата , но на 3 месеца прекъсвай за месец.Simple Smile

Поздрави

# 88
  • Мнения: 1 425
 
Ще сме благодарни ако го копираш! Все един от шампоаните в него ще го има в България. Flutter  bouquet

В тези шампоани не се съдържа силикон:

Vivality Shampoo color. Haar 250ml
Vivality Shampoo feines Haar 250ml
Vivality Shampoo lock. Haar 250ml
Vivality Shampoo normales Haar 250ml
Vivality Shampoo strap. Haar 250ml
Vivality Shampoo Hydration/trock250ml
Vivality Shampoo troSpitz./fett.An.250ml

Pro Hair Shampoo col./get. Haar 250ml
Pro Hair Shampoo feines Haar 250ml
Pro Hair Shampoo tro./str. Haar 250ml
Pro Hair Shampoo Mischhaar 250ml

Guhl Farb-Glanz Shamp. Henna 200ml
Guhl Farb-Glanz Shamp.Kamille 200ml
Guhl Farb-Glanz Shamp.Kastanie 200ml
Guhl Farb-Glanz Shamp.Silberw. 200ml
Guhl Farb-Glanz Shamp.Walnuss 200ml
Guhl Man Shampoo f. feines Haar 200ml
Guhl Man Shampoo Anti-Schuppen 200ml
Guhl Shampoo Bier 200ml
Guhl Shampoo Ei-Cognac 200ml
Guhl Shampoo Mandel-Öl 200ml
Guhl Shampoo Mango 200ml
Guhl Shampoo Meeresmineral 200ml
Guhl Shampoo Pfirsich-Öl 200ml
Guhl Shampoo Rosmarin 200ml
Guhl Shampoo Weizenkeim-Öl 200ml
Guhl Shampoo Wildrose 200ml
Guhl Shampoo Konz. Zitronenmelisse200ml

Ultra Beauty ShampooIngwer&Orange 250ml
Ultra Beauty ShampooOlivenöl/Zitr. 250ml
Ultra Beauty ShampooRosenöl-Feige 250ml

Murnauer Totes Meer Shampoo 300ml

Sheer Blonde Mo.Sha.Honig-Dnkelbl. 250ml
Sheer Blonde Mo.Sha.Platin-Champ. 250ml
Sheer Blonde ShampooHonig-Dnkelbl. 250ml
Sheer Blonde ShampooPlatin-Champ. 250ml

Swiss-o-Par Kokosmilch Shampoo 250ml
Swiss-o-Par Nektar- Shampoo 250ml
Swiss-o-Par Orange Shampoo 250ml
Swiss-o-Par Wildrose Shampoo 250ml
Swiss-o-Par Teebaum Shampoo 250ml

Nivea Vital.Shampoo norm/fett Haar 250ml
Nivea Volumen Shamp.fein/sensitiv 250ml
Nivea Shampoo for Men 250ml
Nivea Aufbau Shamp. tr./strap. 250ml
Nivea Shampoo Anti-Schuppen 250ml
Nivea Shampoo Anti-Fett 250ml
Nivea Shampoo Plus 2in1 250ml
Nivea Color Glanz Shamp.col./get.250ml
Nivea Bath Care Kids Sham.+Du. Kids 200ml

Weleda Rosmarin Haarshampoo, 100 ml
Weleda Kastanien Haarshampoo, 100 ml

 

# 89
  • Мнения: 1 612
На девер ми започна да му пада косата от всекидневното миене.

# 90
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
от списъка на Катя, само Нивеа ми е познат ooooh!

# 91
  • Мнения: 121
lilia_n_s,

това  е наследствено и е болест при мъжете . Не може от миене да започне да ти пада косата.

# 92
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
от списъка на Катя, само Нивеа ми е познат ooooh!
И на мен само,че от Нивеа много ме сърби главата newsm78

# 93
  • Варна
  • Мнения: 692
И аз преди имах същия проблем,но нямах нито време,нито нервида си мия косата всеки ден и за това си взех сухият шампоан на Клоран. Peace
milaaa, може ли малко повече инфо - на колко дни го използваш, как, на колко време я миеш с обикновен шампоан... Hug

Моята коса я мия през ден, писнало ми е ужасно и искрено завиждам на тези, които я мият по-нарядко. Пробвала съм най-различни шампоани, медицински, за ежедневна употреба, за мазна, за тънка, за обем .... е, няма промяна. Чувала съм, че можеш да привикнеш косата си като постепенно я миеш по-нарядко, но не знам доколко е истина и НЯМАМ намерение да го пробвам. Просто полудявам ако видя някой с неизмита коса на клечки и НЕ мога да си представя да се появя така някъде.  Naughty  Мия я и толкоз, важното е да е чиста и аз да се чувствам добре!!!  Peace

# 94
  • Мнения: 4 496
Ще сме благодарни ако го копираш! Все един от шампоаните в него ще го има в България. Flutter  bouquet

В тези шампоани не се съдържа силикон:
......


Благодаря ти!  bouquet

# 95
  • Мнения: X
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!
Ще ме прощаваш , ама  Laughing
Да се пие вода по време на хранене още си е вредно  Tired
Като тревата била ooooh!
Искам кратко, точно и ясно описание защо е като тревата. Ти с косачката ли процедираш? Tired
Тревата расте от връхчето, режеш връхчето, пораства си, като се храни (не нараства, ХРАНИ се от корена). Човешката коса нараства от корена, не от връхчетата - поливай колкот' щеш, то ако ставаше тъй с коса до петите щяхме да сме през дъждовния сезон Whistling И как ти хрумна да направиш такова сравнение, ПОДЧЕРТАНО.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 14:27 от Анонимен

# 96
  • Мнения: 1 174
вредно ГЛУПОСТИ!
кога ли ще отпадне и този мит
то преди беше вредно и вода да се пие по време на ядене, а сега броим чашите

казвам и подчертавам:
КОСАТА Е КАТО ТРЕВАТА - КОЛКОТО ПОВЕЧЕ Я ПОЛИВАШ, ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ РАСТЕ!

 Laughing
Ама разликата при косата е, че е целогодишна!

# 97
  • София
  • Мнения: 708
Моята коса също е маьна, но гледам да я мия на 3 дена. просто когато вече е почнала да се омазнява (примерно на третия ден) я връзвам на опашка или плитка.

# 98
  • Мнения: 3 641
И аз я мия на 2-3.

# 99
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
За миенето на косата-Много е важно косата да бъде винаги чиста.Когато косата е много мазна се мие по-често на 2 -3 дни,когато е суха може и на 4 дниНай-добре е когато се мие косата да не се нанася шомпоана направо върху нея а да се постави върху дланта.Шампоана трябва да бъде много добре измит.

# 100
  • Мнения: 4 496
Когато косата е много мазна се мие по-често на 2 -3 дни,когато е суха може и на 4 дни.

А ако е мазен скалп със суха коса? Wink

# 101
Аз също съм с мазна коса,преди я миех през ден докато не реших че наистина се омазнява много бързо и започнах да я мия по рядко в момента съм я свикнала на 5 дни. В никакъв случей не ходя с мръсна коса. Както я свикнеш така, но трябва и малко търпение. Колкото по често се мие толкова повече се омазнява. Казвам го от личен опит!

# 102
  • Варна
  • Мнения: 815
По принцип си мия косата 2 пъти седмично, но понякога (както тези дни) ме домързява повечко и я мия на 5-6 ден. Преди време, с много руд успях да обедя мйка ми, че не трябва да си мие косата всеки ден. Нейната коса е къса, мазна, и много рядка - може да си представите за какво става въпрос. Но с много усилия от нейна страна, вече си я мие 2 пъти в седмицата. Въпрос на свикване е  Peace

# 103
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Когато косата е много мазна се мие по-често на 2 -3 дни,когато е суха може и на 4 дни.

А ако е мазен скалп със суха коса? Wink

Незная,защо не се консултираш с дерматолог.Да не би пък ако имаш пърхут от него да ти се омазнява скалпа.?

# 104
  • Мнения: 4 496
Лидия, аз не говоря за себе си, а по принцип. Една коса не може да се слага в категории "мазна" и "суха", без да се обърне внимание на скалпа. Има продукти, предлагащи грижа коса-скалп. Flutter

# 105
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Лидия, аз не говоря за себе си, а по принцип. Една коса не може да се слага в категории "мазна" и "суха", без да се обърне внимание на скалпа. Има продукти, предлагащи грижа коса-скалп. Flutter
ОК казах,че не зная и за първи път чувам за продукти за грижа коса-скалп  bouquet newsm10 Stuck Out Tongue

# 106
  • София
  • Мнения: 980
Преди години имах много мазна коса и я миех всеки 2 ден ,но откакто започнах да се боядисвам проблема изчезна  Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 6 062
Наистина има комбинирани продукти за коса. Шампоан за сухи краища и мазен скалп или корени, но не съм сигурна колко са ефикасни!  Thinking

# 108
  • Мнения: 7 186
Аз си я мия през ден, най- много два, лятото може и всеки ден.
Не мисля, че е проблем честото миене, по- скоро сушенето изтощава косата.
Ако има прекомерно бързо омазняване на скалпа, то се дължи на проблем, а не е вследствие на миенето. И да спре да се мие често, това едва ли ще го реши. Най- добре да се посети специалист и да се третира с правилните препарати.
Има сухи шампоани, може би ще са удобни за по- често миене при мазни коси.

# 109
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Знам, че вредно,но имах един период, в който я миех всеки с ден с хубави шампоани и то за ежедневна употреба. Същевременно много маски си правех. Сега нямам време толкова маски да слагам и затова избягвам да го правя. Мога да кажа, че тогава косата ми беше страхотна, не ми е цъфтяла и не е ставала тънка и мазна. НО всичко е и до коса може би.

# 110
  • Мнения: 207
 Simple Smile И аз мисля, че няма проблем с честото миене на косата. Човек когато се грижи по-често за нея - с подходяща маска например я подхранва или ползва подходящ шампоан или балсам, няма да й навреди миенето дори всеки ден! Тя е като всяко нещо - иска грижа, за да бъде здрава и красива и тогава дори няма да се омазнява толкова често!

# 111
Здравейте аз съм момиче на 16 години и от пубертета казват ми се омазнавя супер много косата всеки ден я мия с Джонсънс бейби и става супер хубава не мисля че е вредно а и бебешките шампоани са щадящи но все пак ме е страх защотопреди имах много хубава коса!!! Sad Close

# 112
  • Мнения: 758
Здравейте аз съм момиче на 16 години и от пубертета казват ми се омазнавя супер много косата всеки ден я мия с Джонсънс бейби и става супер хубава не мисля че е вредно а и бебешките шампоани са щадящи но все пак ме е страх защотопреди имах много хубава коса!!! Sad Close
това е от пубертета с времето ще се нормализира! Peace

# 113
  • Мнения: 1 336
Аз си я мия през ден лятото, а зимата през два ........

Общи условия

Активация на акаунт