Нашите " специални" деца с ДЦП-2!

  • 48 379
  • 343
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 153
Андреа, ходим на рехабилитация.Но в последно време нещо само ги сменяме.Защото очакам рехабилитатор който да ме насочва къде какво трябва да правим.Но добре че ви имам вас, за да научавам важните неща.
Е поне на добър рехабилитатор попаднахме.Вече сме втора година при нея и подобрението при Анди е резултат от усилията и труда и.Но какво лутане беше преди това ooooh!Този ли,онзи ли...Пожелавам ти скоро да намерите добър рехабилитатор Praynig

# 196
  • Мнения: 153
Ето шините на Теа, правени в Горна баня преди около месец!Това са шини само за спане,,,не за ходене...истината е, че Теа много рева при вземането на пробата и окончателното довършване и не позволи реално да измерим, както трябва всичко...стягаше крачетата и както виждате имаше ефект и върху крайния резултат..не са еднакви...но мисля, че не са лошо като цяло; лекички са...но не ги издържа за цяла нощ, събужда се с писъци и викове да ги свалим...като заспи пак ги слагам понякога и така...

Май разликата с изработените в чужбина е голяма.Видях същите на детенце,но май купени от Гърция.Отвътре шините са с много мек плат(не е точно плат,но не знам как се казва Embarassed)и е на дупчици,за да диша крачето и да не се обрива .Цената им май беше около триста долара.Толкова ли е трудно и тук да ги правят такива?Не ми се стори материалите да са чак толкова скъпи,но като едва навлизаща в "света на шините",може и да съм в заблуда.

# 197
  • Мнения: 49
Ние чакаме нашите шини да пристигнат и ще мога да ви дам информация.Поръчахме ги в мед. център Феникс при д-р Попова и в каталога изглеждаха доста добре/нищо общо с това което обсъждате Shocked/.

# 198
  • Мнения: 153
Ние чакаме нашите шини да пристигнат и ще мога да ви дам информация.Поръчахме ги в мед. център Феникс при д-р Попова и в каталога изглеждаха доста добре/нищо общо с това което обсъждате Shocked/.
А къде е този Медицински център и работят ли с протоколи?

# 199
  • Мнения: 3 914
Момичета извинете за тъпия ми въпрос, Blushно наистина незнам
Защо се слагат тези шини,има ли общо с контрактурите?

# 200
  • Мнения: 1 037
Момичета извинете за тъпия ми въпрос, Blushно наистина незнам
Защо се слагат тези шини,има ли общо с контрактурите?
Хич даже не е тъп.
Има много общо с контрактурите.
Ще се опитам простичко да обесня.
При деца , които са със спастична парализа, знаеш, че при спане тялото им много често е като ембрион/свито/, всички знаем, че децата растат най вече по време на сън и ако детето не разтяга мускулите, се получава скъсяване/от тук тръгват контрактурите/.
Затова е нужно шиниране, постига се пасивно разтегляне на определени мускулни групи, краката/или ръцете/ се "научават" и растат в правилно положение.
Има статични дневни шини, както и динамични дневни шини има разлика в двата вида/разбираемо защо/.

# 201
  • Мнения: 838
Ние чакаме нашите шини да пристигнат и ще мога да ви дам информация.Поръчахме ги в мед. център Феникс при д-р Попова и в каталога изглеждаха доста добре/нищо общо с това което обсъждате Shocked/.
Дайте адрес моля,да видим за какво става дума,че пишман станахме с това търсене-аз не съм маниачка на вносното,но понякога няма избор.Ще се радвам,ако този път не се стига до чужбина,лично на мен ми коства нерви,мнооого време и немалко пари,а предполагам повечето тук не ги берем по дърветата- Hug

# 202
  • Мнения: 59
Мили майчета страшно съм щастлива мойто момченце се пусна и започна да ходи сам Party newsm44 Party  tiptoe  tiptoe  tiptoe
Бях се отчаяла и мислех че това няма да стане скоро но вече мойто малко мъжле си купи крачета и съм много щастлива.
Нека всички ама всички дечица да успеят в борбата която правят.
Имам да черпя Wine Glass cook beer smile3503

# 203
  • Мнения: 49
Мед.център Феникс,д-р Попова-0887 981771,9208070,София,жк Св.Троица,бул.Сливница,бл.173.Пак повтарям,още не са пристигнали и не мога да споделя лично мнение.Изработват ги в Чехия и се бавят по пътя.Успех!

# 204
# 205
  • Мнения: 1 193
Дими а в този Мед.център има ли доктор който да прегледа детето и да определи какви трябва да бъдат,тьй като нас не ни ги назначава доктор . И какви са горе- долу цените.

# 206
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
desi_bebeta, много се радвам за вас bouquet Пожелавам му безаварийни стъпчици и бързо укрепване!

# 207
  • Мнения: 1 193
Деси бебета браво на твоето момче.Да сте живи и здрави . Много целувки по палави крачета.

# 208
  • Мнения: 838
Мили майчета страшно съм щастлива мойто момченце се пусна и започна да ходи сам Party newsm44 Party  tiptoe  tiptoe  tiptoe
Бях се отчаяла и мислех че това няма да стане скоро но вече мойто малко мъжле си купи крачета и съм много щастлива.
Нека всички ама всички дечица да успеят в борбата която правят.
Имам да черпя Wine Glass cook beer smile3503
newsm68 newsm68 newsm68 smile3501,
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА МАЛКОТО ЮНАЧЕ!
ЧЕСТИТО НА ГОЛЕМИТЕ!

# 209
  • Мнения: 153
Desi bebeta,много се радвам за вас! HugНека само такива хубави неща да ни се случват!

Общи условия

Активация на акаунт