Нашите " специални" деца с ДЦП-2!

  • 48 381
  • 343
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 153
Все още нищо  не мога да кажа за шините.В центъра, където я водя на рехабилитация и слагат от техните.С триста зора навих една шивачка да ни ушие и ако станат сполучливи  няма да правя в Г.Баня.Иначе с тях е друго- крачето е изпънато и не е като жабка.

# 271
  • Мнения: 1 193
Бони новото ви приспособление ви е супер.Без забележки. Сладураната как го възприема.

# 272
  • Мнения: 1 037
Бебоче какво да ти кажа, първия ден и беше малко странно, защото, ние сме я слагали на вертикализатор, но не сме я предвижвали права, та стряскаше се, една такава...страничко гледаше Laughing.
Сега и харесва, но сега правим едно подобрение, извихме една дръжка и правим облегалка отзад за главата, защото като неможе да я клюма напред сега пък я дава назад, ще видим после къде ще я върти тази глава.
Не му е лесно на детето с майка като мен, мъж ми каза, че съм "велик инквизитор".

# 273
  • Мнения: 1 193

Не му е лесно на детето с майка като мен, мъж ми каза, че съм "велик инквизитор".
Мисля че си велика майка.

# 274
  • Мнения: 153
Не му е лесно на детето с майка като мен, мъж ми каза, че съм "велик инквизитор".
Развесели ме! Laughing Но и на "инквизиторите" не им е лесно.

# 275
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

Не му е лесно на детето с майка като мен, мъж ми каза, че съм "велик инквизитор".
Мисля че си велика майка.

Това много ми хареса  bouquet

# 276
  • Мнения: 1 271
Не му е лесно на детето с майка като мен, мъж ми каза, че съм "велик инквизитор".
Развесели ме! Laughing Но и на "инквизиторите" не им е лесно.

това е много вярно, щото като свършим с "инквизициите" и се наврем някъде та да си поплачем че се налага да ги "мъчим" ... ама нали е за тяхно добро
 Heart Eyes

# 277
  • Мнения: 1 193
 Това с поплакването е редовен номер. Да ви кажа това лято доста си поплаквах,като се сещах какви мъчения съм правила на детето си. Пък дано да е имало резултат,от мъченията де.От плача какъв резултат може да има - може би олеква за момента.

# 278
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Едно видео с програма, подобна на тази на Доман (не зная за какво точно става дума) http://ru.youtube.com/watch?v=2t4NfVJ7vvQ
Търкалянето по пода е част от динамичната гимнастика, виждам, че има и пълзене по пързалката. (нямам звук на компютъра, дори не зная на какъв език е) Прави ми впечатление, че не поставят детето да седи по обичайния начин, а като жабка (и моето дете седи така). Всъщност така са далеч по-сатбилни. Аз много мъчих Наталия да седи като здраво дете, в резултат на което има доста падания назад на главата си. ooooh! В крайна сметка, в момента в който от легнала по корем се издърпа в поза на 4 крака, веднага седна като жабка. Така седи и до сега, в друго положение на земята не може да седи, чувства се нестабилна е и си криви тялото.
Ето и още нещо http://ru.youtube.com/watch?v=FKBZwNFgxoU&NR=1

# 279
  • Мнения: 1 037
Здравейте момичета Hug.
Любознателна,   love001, благодаря, полезни клипчета, изгледайте ги момичета.
Аз да си кажа, първото клипче, където един вид търкалят детето.
Когато тръгнахме на рехабилитация, да не казвам къде Wink, упражнявахме подобно обръщане и естествено терапевтката прехвърляше единия крак на Сиса отгоре и напред и изчакаваше побутвайки дупето да се обърне и тя се обръщаше, но как го правеше, ръцете и бяха стегнати и прибрани до гърдите, главата и беше забита в раменете с две думи не сме правили нищо.
Защото ако едно спастично дете използва спастиката си за да извърши каквото и да е движение е грешка, при нашите деца тази грешка е фатална.
Та , когато открихме вече свестен терапевт нещата ми станаха ясни /може да знаете всичко това, но аз го споделям, защото съм вредила на детето си без да знам/.
1. Преди да се позиционира детето , в смисъл да го караме да се обръща, да вдига глава по корем, да се изправя до седеж и т.н, трябва задължително да му се отпусне тонуса/говоря за спастични деца/.
2.Ако правим посоченото в клипчето упражнение, задължително трябва да са двама души, защото ако детето се търкаля с правилно движение на краката, а ръцете са в грешна позиция му изграждаме погрешни модели и един ден те се фиксират и става трудно да променим нещата.
Затова, когато ние правим това търкаляне го правим задължително двама.
Това упражнение е много полезно и необходимо за детето, всяко движение в пространството им помага да опознават, заобикалящия ги свят.
Сега чета за една нова техника при лечение на деца с ДЦП, но всичко е на английски, има и сложни термини и ще включа сестра си в преводите и като я осмисля ще ви пускам превод. Hug
За другите клипчета....следва продължение..... Laughing

# 280
  • Мнения: 154
и на мен ми бяха много полезни клиповете. нашата терапевтка не го кара да сяда по този начин, но аз може да опитам да му покажа,въпреки че вече сам сяда по редовния начин. мисля, че с подвити крака ще е по-добре за него - намалява спастичността.дано му хареса. иначе с крачето нещата са по-добре , отколкото с ръката. не ми дава да я пипам, сърди се и здраво я стяга даже когато го мажа с масло след къпане - много е подозрителен. само на госпожата по физическо дава /така наричаме пред него терапевтката/. пълзенето му е доста бързо, но не шляпа с цяла ръка, а с външната част, като кутрето, безименния и средния са по-отпуснати. грижи...аз съм на работа, а майка ми каза, че днес на упражнията се ядосал, че не може да направи нещо с лявата ръка, и си я ухапал... доста се притеснявам, да не насочи агресията от безсилието си срещу крайника. сигурно е глупаво, но си мисля какви ли не ужасии, каквито съм гледала по филмите...пу-пу..

# 281
  • Мнения: 1 037
Методът на Moshe Feldenkrais.
ДЦП засяга моторната функция на мускула.През годините се създават и усъвършенстват множество методи за третиране на ДЦП.
Един от тях е методът на Moshe Feldenkrais.
Той фокусира вниманието си върху оптимизацията на движвение на мускула.Този метод представлява уникална комбинация от кинезитерапия, психология и бойни изкуства.
Методът цели усъвършенстване на физическите умения, разчитайки на способността на мозъка да учи, запомня и променя.
Той може да помогне на пациентите да подобрят походката си и да намалят болката до минимум.
Създаден е на принципа на коригиране на погрешно физическо и психическо поведение.
Чрез различни подходи на метода този вид терапия може да подобри сензорните и моторни функции.
Използвайки едновремено трениране на тялото и ума, методът помага за създаването на нови умения и подпомага напредъка в психическото и физическо развитие.
 Методът се прилага чрез използване на елементарни техники за подобряване функциите на мускула, подпомагайки болния да контролира и манипулира собственото си тяло/този контрол е изключително важен/.
Този вид терапия е приятен и щадящ за страдащите от ДЦП.
http://www.achievingexcellence.com/p-video_documentaries.html#fgnaintro
Момичета има много медицинска информация, причини за възникване ДЦП, Някакви генни мутации водещи до увреждане на ЦНС ама честно да си кажа, лекари няма да ставаме, така че каквото ми беше по-интересно го преразказах, вижте и клипчетата, дано ви е интересно, аз днес ще приложа на Сиса някои неща Mr. Green
Горкото ми опитно зайче. Hug
 

# 282
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
любомира, не слагай детето да седи така без нужда. Този вид седене е неправилен и винаги са ми казвали да оправям краката и да не го позволявам. Само че това е мисия невъзможна, моето дете само така се чувства стабилно, тя има много слаба гръбна и коремна мускулатура (хипотонична е) и при другия вид седеж криви тялото и дори пада. Не зная каква е точната причина децата да бъдат поставяни по този начин Rolling Eyes
ajeliya, погледнах клипчетата, но ми се струва, че има и съзнателно участие на изпълнителите, което при нашите деца е трудна работа. Иначе е интересен начина, по който се обръща онова момиче от третия клип, използвайки ръцете, за да се завърти.

# 283
  • Мнения: 1 193
Дзак!
Много интересни клипчета,прегледах ги набързо.Но като имам време ще ги разуча.

# 284
  • Мнения: 1 037
Честит празник, мили и прекрасни мами на "специални дечица"!
Желая ви здраве, топлина в душите, любов в сърцата и усмивки на лицата !
Сбъднати мечти и здраве за децата ни!

Общи условия

Активация на акаунт