въпрос към имащите съдомиялна

  • 115 310
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Браво, мацко! Утре и аз ще си взема такава и ще си ги кисна в специалната програма за накисване не по два, а по пет дни.  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 640
  Браво, мацко! Утре и аз ще си взема такава и ще си ги кисна в специалната програма за накисване не по два, а по пет дни.  Heart Eyes
Да...и аз си се чудя на ума що ли толкова си плакна чинийките,ами не ги бухна направо и да пускам накисването,а пък после ще се чудя отде и защо ми мирише в кухнята!
 О,сетих се защо съм толкова недосетлива...че тя моята миялна няма накисване,затова си го правя ръчно.
  Както и да е -всеки да си действа както си знае,сто човека-сто мнения.

# 17
  • Мнения: 74
Значи първо на първо след като се изплакнат чиниите, не остават никакви остатъци  Миризмата идва от непочистените филтри на съдомиялната, които са три- груб,фин и супер фин/те се почиствот переодично/. Също така мирише и от непочистени гумени уплътнения/вземете си прочетете инструкцията от началото до края/ И най-накрая има си специални ароматизатори за вмирисани съдомиялни /които аз не използвам защото моята не мирише определено/  Уфф ама тя моята е просто китайче  Wink

# 18
  • Мнения: 6 243
В крайна сметка ти плакнеш ли ги, или не ги плакнеш? Щото и да се киснат, като има твърди остатъци от храна по тях, няма да се измият даже и в  "Мидея"-та с половин таблетка Медикс.

Като говорят хората за плакнене, се има предвид да няма остатъци от храна - могат да се махнат и със салфетка, ако предпочита човек. И на ръка да си миеш съдовете, пак се прави тая процедура, така че за мен лично разлика няма. Тукашната канализация (в блока ми, имам предвид), не позволява да монтирам мелница за кухненски отпадъци, затова почистването на съдовете преди измиване при мен е задължително във всеки случай.

Значи аз имам просто АЕГ сензолоджик, сигурно не мие толкова хубаво, затова му слагам Калгонит и го пускам всеки ден. Не се вмирисва, щото няма какво да се вмирише - просто никога не стои пълна с мръсни съдове.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Преди да започнете да хвърляте чинии - чисти и мръсни, да кажа на авторката, че нещо не е наред, според мен.

Може би не ги редиш правилно - погледни си в инструкциите, обикновено има картинки, или препълваш съдомиялната по принцип и водата не достига до всички съдове.

Аз никога не плакна нищо предварително, събирам всичко вътре през деня и вечер пускам.  Rolling Eyes
Естествено, големите остатъци от храна ги отстранявам предварително.
Използвам напоследък един супер евтин български препарат - Медикс и всичко се измива и изсушава идеално на 45 градуса за 40 минути, без накисване. Съдомиялната е Бош.

# 20
  • Мнения: 74
В крайна сметка остатъците се махат с домакинска хартия  в коша за смет Самия замисъл на съдомиялната е да пести ток /за топлата вода/ ВОДА -/затова ако вземеш да ми ги плакнеш една по една вземи я заключи тая съдомиялна  и накрая но не на последно място машината ПЕСТИ ВРЕМЕТО на домакинята но явно че някои го имат в повече .А тези програми за изплакване,на съдомиялните са направени да се използват. Щом я има и ти е необходима я ползваш ако я нямяш .....
  Пущането на съдомиялната зависи от бр.изцапани съдове,ако ти е необходимо я пущаш по 20 пъти дневно........

# 21
  • Мнения: 74
Преди да започнете да хвърляте чинии - чисти и мръсни, да кажа на авторката, че нещо не е наред, според мен.

Може би не ги редиш правилно - погледни си в инструкциите, обикновено има картинки, или препълваш съдомиялната по принцип и водата не достига до всички съдове.

Аз никога не плакна нищо предварително, събирам всичко вътре през деня и вечер пускам.  Rolling Eyes
Естествено, големите остатъци от храна ги отстранявам предварително.
Използвам напоследък един супер евтин български препарат - Медикс и всичко се измива и изсушава идеално на 45 градуса за 40 минути, без накисване. Съдомиялната е Бош.
newsm10

# 22
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
Добър вечер момичета. Наскоро си купихме съдомиялня Аристон, искаме да я пуснем, обаче не знам как да подредя съдове, в инструкциите яма никакви схеми за подредба на съдове. Много ще ви съм благодорна за помощта.

# 23
  • Мнения: 74
Честито и със здраве да си я ползвате
Погледни това http://www.aristonappliances.us/_pdf/manuals/LL64_B-S-W_MANUAL.pdf Може да не е точния модел но не е по различно при твоя Ако искаш напиши ми модела и ще потърся

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Миленика,
има бая теми за съдомиялните машини. Hug
Всичко, което си написала трябва да се гледа.
Зависи какъв размер искаш да е, зависи колко пари имаш за целта, зависи колко икономична искаш да е, зависи първа или втора употреба искаш да е съдомиялната ....

45см. (толкова място имам в кухнята), да не е за вграждане, първа употреба, естествено икономична, до 800лв., а когато съм наясно какво трябва да "притежава" една добра съдомиялна, ще си избера марка.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
luli5, кой модел ти е Мидеа-та?

# 26
  • Мнения: 74
Моделът е DL 06-02 с електронен програматор индикатори за сол и гланц,8 програми,с вграден омекотител на водата/те повечето имат/

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 12:58 от luli5

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моделът е DL 06-02 с електронен програматор индикатори за сол и гланц,8 програми,с вграден омекотител на водата/те повечето имат/

Нищо не ми говори...
За колко комплекта е?

# 28
  • Мнения: 74
За 8 или 9 комплекта беше . От тези 45см.Но н се лъжете един комплект е = 1купичка за супа+1чиния за ордьовър+1чиния за основно ястие +1 чинийка за десерт +1 чиния за сервиране и аксесоарите към тях ножове ,вилици и лъжици

# 29
  • Мнения: 207
Изплаквам съдовете с гореща вода преди да ги поставя в миялната. Никога не мога да запълня наведнъж цялата машина, цял ден добавям по нещо и не мога да си представя да стоят вътре чинии с мазнотии и остатъци по тях - със сигурност ще се вмиришат. А да пускам по 5-6 пъти програма "Плакнене" след всеки нов съд, е направо немислимо. Мия на програма за средно замърсени съдове - точно 110 мин., на 70 градуса. После всичко блести.
Абе за какво са ви тези съдомиялни като плакнете преди това съдовете или ги киснете по незнам си колко време и още какви ли не техники и чак тогава ги слагате да се мият .Ми я вземете им теглете по една гъба и не се занимавайте с това чудо на техниката Laughing
Моята е простичка Мидея ама си мие като за бош+сименс+аег+миелле. Събирам ги два дена /има си програма за изплакване която ги държи накиснати/Мия всичко вътре и тави,тенджери,тигани  и т.н.Мия с прости таблетчици-Медикс/даже не слагам и цяла ами 1/2тб./
Но съдомиялната  е заредена със всички други качествени консумативи блясък и сол.Най съм доволна от тази комбинация Имам и калгонит all in one но не съм доволна .Така че не им слугувайте на тези машинки те са направени да служат на вас
P.s Единствено голямо значение има подредбата на съдовете която е упомената в ръководствота на съдомиялната Wink
И аз така си мислех, но сега си е друго. Много по-лесно е и имаш много повече време за други по-важни неща!

Общи условия

Активация на акаунт