За "заразните" болести

  • 12 831
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ами аз ли4но все оставям с впе4атлението,4е за вси4ко били виновни някакви конфликти и за съвсем малко от болестите има друга при4ина.Или каквото и да стане все трябва да се търси при4ината някъде в гре6на мисъл или постъпка или възприятие,а като 4е ли не може да е предизвикана изкуствено отвън-за това са моите мисли.

Може раzбира се...иzяж една отровна гьба или стой в гараж zатворена с гаzове 3 часа и после Ще се видим на едно и сьЩо място...
ГНМ обхваЩа всички zаболявания,които офиц.медицина иzучава като патология.
Счупен крак няма как да се иzлекува с хомеопатия или баене.МОже с гипс или с ниЩо.Сам Ще zарастне.Но с какви последствия?Крив?Пациента Ще е обеzдвижен седмици от болка.В такива случаи офиц.медицина е в поzитивен аспект.И в много други.

# 61
  • Мнения: 2 761

Счупен крак няма как да се иzлекува с хомеопатия или баене.МОже с гипс или с ниЩо.Сам Ще zарастне.Но с какви последствия?Крив?Пациента Ще е обеzдвижен седмици от болка.В такива случаи офиц.медицина е в поzитивен аспект.И в много други.

За това може и 4акрък4ия да помогне-не6то като прау4ителя на остеопата. Simple Smile

Нямах впредвид тези "болести",а другите,за дето са виновни на всяка цена конфликтите.Може и да си прав,но на мен за сега "конспиративните" теории ми вър6ат по-добра работа.Т.е. не ги намирам за съвсем такива.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
И аз не съм се притеснявала от това някой да "зарази" с нещо децата, но ето че тия дни ме опровергаха... ooooh!  в събота каката се разболя - висока темп.-39,5,  кашлица, червено гърло, болки в коремчето и главата и днес малкият- абсолютно същите симптоми! От градината и училището ми казаха, че много деца отсъстват, щото са болни и са точно с тези симптоми! Ужас!  Thinking

# 63
  • Мнения: 4 150
Цитат
в събота каката се разболя - висока темп.-39,5,  кашлица, червено гърло, болки в коремчето и главата и днес малкият- абсолютно същите симптоми! От градината и училището ми казаха, че много деца отсъстват, щото са болни и са точно с тези симптоми! Ужас! 

Замисли се zаЩо не се е раzболял веднага в сьбота и той,а чак сега...
Ако бе6е zараzно,би трябвало всички деца да се раzболеят и то по едно и сьЩо време,не след няколко дни едно,после друго и тн...
Офиц.медицина го обяснява като инкубационен период.
ДРуга е при4ината.

Напьлно ви раzбирам,zаЩото и аz сьм бил "опровергаван" с много примери докато накрая видях,че сьм се zаблуждавал.

# 64
  • Мнения: 417
И аз да дам един пример. По нова година сина ми поддържаше 39 градуса температура два дни. Нищо друго. Пърувахме за едно село в планината да празниваме Нова година. Решихме, че чистият въздух ще му помогне. В компанията имаше лекар /джи-пи/, които обаче ние не познаваме лично. На 31.12 той прегледа малкия и каза, че има най-вероятно стрептококова ангина. По телефона хомеопатът, който го лекува посочи лекарство /което по случайност имах с себе си - ползвали сме го при друг случай/ Три дни двете деца  пиха от едно шише вода, а при пътуването ядоха с една лижица. На връх Нова година температурата беше за кратко 40 градуса. Сестра му го целуваше в леглото и го галеше по ръчичките. Постоянно го пргръщахме и успокоявахме. На четвъртия ден детето беше по-добре. Лекарката, която го преслушваше и преглеждаше всеки ден /и настоятелно мърмореше, че не трябва да го оставяме без антибиотик/ се учуди от подобрението. След още два дни нямаше и следа от ангината, което беше потвърдено от УНГ специалист. Та никой около детето не се разболя /бяха  два дена заедно шест деца/.

# 65
  • Мнения: 8 769
Офиц.медицина го обяснява като инкубационен период.
ДРуга е при4ината.

Напьлно ви раzбирам,zаЩото и аz сьм бил "опровергаван" с много примери докато накрая видях,че сьм се zаблуждавал.
Ох, Крис, давай причината, че аз самата съвсем се опетлавам от толкова много информация, и тъй като е нова за мен, явно имам проблеми с това да я синтезирам и да я разкажа с прости думи на хора, които пък хептен са и чували за подобно нещо.
Пресен пример:водя днес дъщеря ми на градина и чувам учителката вика по име едно дете, и му казва "Еее,  ...., защо идваш хремав тук? Гледай, сега всички покрай тебе сме със сополи!" (тя наистина е с хрема, жестока). Е как да й обясня, че едва ли тя се е заразила от детенцето? Госпожата ми харесва, но тя просто не може да намери друга причина за кашлящите и сополивите деца да не бъдат водени в дг.... ooooh! За да вляза в спор с нея и подобните й, трябва да обяснявам; толков асъм прочела, а нищо не мога да изрека със същите убедителни аргументи като вашите.... Cry

# 66
  • Мнения: 3 506
zazi, и вие ли сте срещали новата година болни...

При нас са единици случаите да боледува само едното дете. Току що стигнах до извода, че когато има разлика от няколко дни, второто дете може би се разболява от ревност, покрай това, че на болното отива доста повече внимание от обичайно. А когато се разболяват почти едновременно, може би една случка ги е афектирала и двамата, напр. скарала съм се за нещо.

За убеждаване, аз отдавна съм се отказала. Споменавам. Ако срещна интерес, а не съжалителни погледи, обяснявам, доколкото мога, давам прости и разбираеми примери, както и давам източници за допълнителна информация. А пък на учителката в детската градина... Аз не мога да я убедя, че децата не "настиват", а камо ли че заразяването не съществува  Confused

# 67
  • Мнения: 863
признавам си,че темата е изключително интересна за мен;тази материя за мен  е съвсем нова,но  доакто ви четях, имах чувството,че нареждате пред мен пъзел,който  досега само е стоял пред мен ненареден.....Ще продължавам да следя темата.......С голям интерес...

# 68
  • Мнения: 4 150
Цитат
Ох, Крис, давай причината, че аз самата съвсем се опетлавам от толкова много информация, и тъй като е нова за мен, явно имам проблеми с това да я синтезирам и да я разкажа с прости думи на хора, които пък хептен са и чували за подобно нещо
Доня,zависи от симптоматиката.Знам,че е трудно.Даже иzобЩо  не е лесно да се открият причини особено при децата,ако си го таят в дуШите и си плачат вечер или някое ьгьлче в градината.
МИсля,че специално zа теzи "сополи,каШлица" сме писали какви конфликти са при децата и zабележете,че децата боледуват най ве4е в градината.ПОсле иzведньж спират.Да не би да няма ве4е вируси и бактерии или са станали желеzни среЩу тях?
Никой не ги zабеляzва теzи детайли.Само се радваме,че децата ни вече не боледуват и не се zамисляме над друго.
Да убеждаваШ лелките? ooooh! ИzобЩо не ти го препорьчвам.Бьди инат и егоист в това отноШение,zа доброто на децата си. Peace Най малкото може да те помислят zа луда..
Аz и жена ми не се обясняваме даже.ИzобЩо не влиzам в дискусии.Каzвам си желанието и то трябва да бьде иzьлнено доколкото zакона го поzволява.Поне тук е по "хлабаво" от БГ...
Не давам децата ми да бьдат преглеждани,нито лекувани,нито имуниzирани,нито насилвани да ядат някаква храна,нито да ги карат да спят,когато не могат или не искат.Знам,че не ги бият,но има и такива случаи.Каzал сьм с свити устни,че ако някой бие децата ми или ги стресира с лоШи думи Ще бьде накаzан лоШо.Имам си готови иzре4ения.
Колкото и гроzно и арогантно да zвучи,околният свят се отнася много по zле с децата ни и е нужна твьрдост.


МариаСТ,имам чувството,че много си напреднала и че ти вьрви "по вода".Браво  bouquet


# 69
  • София
  • Мнения: 2 249
Ако има6 даден конфликт,а няма6 микроорганиzмите,то конфликта пак се ре6ава,но с друга симптоматика.Например zа скарлатина трябват стрептококи,но ако ги  няма6 може да има6 само обрив беz ангина.
А видът на микроорганизмите влияе ли на тежестта на протичането на заболяването? Защото, ако е така, излиза, че е някои микроорганизми са за "предпочитане", както и обратното - че по-добре е да не "приемаш" други? Например, детето ми има някакъв конфликт, свързан с "преглъщането" на нещо, има си и стрептококи, а същевременно "обмени" и дифтерийни бактерии. От какво ще зависи дали ще развие ангина или дифтерия? И не е ли по-добре, ако не беше се "срещало" с дифтерийните бацили?

# 70
  • Мнения: 417
Maria,както боледувахме около тези празници не сме боледували скоро /вкл. и аз/. Първо преди коледа бяха с високи температури по пет дни и двамата., а на Нова година ангината на млкия. И при нас когато бяха по-малки боледуваха заедно. Сега по-често боледуванията са самостоятелни. Дори се сещам, че конюктивит изкара само дъщеря ми въпреки, че те са постоянно заедно и се твърди, че е много заразен.
И аз вече не се пробвам да обяснявам какво правя и да гледам укорителни погледи и физиономии. Не съм арогантна, но често лъжа напр. че детето е прегледано и т.н.

# 71
  • Мнения: 1 586
Зази, и аз имам такава дилема в момента. Има скарлатина в детската градина на малката. Скарлатината мен не ме притеснява. Ако се случи детето да попадне в същия конфликт в детската и я изкара, ще си я "лекувам" у дома без антибиотик. Притеснява ме единствено фактът, че ако по някакъв начин в детската се разбере, че малката е изкарала скарлатина, ще почнат едни безкрайни изисквания на болнични, прегледи и пр... Иначе изрично поднових предупреждението си да не й се дава нищо и да не й се прави нищо медицинско без моето изрично съгласие.

Що се отнася до тия микроорганизми и "срещите" с тях... На мен най-логично ми звучи теорията за плеоморфизма. В тялото ни има някакви "заготовки", които са много устойчиви, и при нужда от тях се синтезират необходимите микроорганизми за специфичното състояние на тялото в момента. Като си свършат работата, отново се разграждат до първичните "заготовки" (Бешам ги нарича микрозими, Наесенс ги нарича соматиди, но все за същото иде реч). Този поглед и схващане за микроорганизмите напълно ме освобождава от страха от "контакт" с разни микроорганизми.  И съвсем логично се допълва с ГНМ.

# 72
  • Мнения: 3 506
МариаСТ,имам чувството,че много си напреднала

Christian, не толкова, колкото ми се иска за съжаление, много ми липсва немския Confused А и иначе нямаше да я има тази тема... Но последната година наистина беше голяма крачка напред - ГНМ е огромно освобождение за мен, за което ти си главният виновник   bouquet
А като се върна към първата си бременност и си спомня как четях кои ваксини си ги нямаме, та да си ги внеса от чужбина, и какви профилактики правят в чужбина, че да си внеса лекарствата, защото тук сме изостанали... направо ми идва да се гръмна...


Maria,както боледувахме около тези празници не сме боледували скоро /вкл. и аз/.
Zazi, и ние бяхме така в края на тази година, та планираната активна почивка се превърна в пасивна, но... явно така е трябвало.
Като каза за конюктивита - аз имах голям страх от това заболяване, защото като малка много страдах от него - все с подпухнали очи ходех и с гадните капки и мехлеми и децата бягаха от мен, като ме видят с мазните очи... И както преди година си позволих да оставя дребната почти без лечение с пневмония, само като видех зачервени очи, тичах в аптеката Embarassed Едва наскоро се осмелих да оставя Ники с конюктивит без никакви илачи, и, разбира се, конюктивитът мина и замина, макар и за доста време (две седмици), а малката една единствена нощ се събуди с червени очички, на другия ден нищо и нямаше.

От какво ще зависи дали ще развие ангина или дифтерия? И не е ли по-добре, ако не беше се "срещало" с дифтерийните бацили?
Иве, най-накрая Simple Smile Препрочитайки написаното от Christian си мисля, че всъщност дори и да ги има двете бактерии, мозъкът "избира" какво трябва да се случи. Ако нещата са сериозни (голям конфликт), симптомите също са сериозни, независимо от микроба, който се използва за целта. Уф, как го казах и аз... Мисълта ми е, че може да караш ужасно тежка ангина, както и много лека дифтерия. Предположение само.

# 73
  • Мнения: 61
А как се отразяват на дечицата прегледите при лекаря? Боян почти винаги се влошава, особено, ако го заведа в началото на "болестта", независимо с каква "диагноза" излезем от кабинета.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 10:55 от pak.vessela

# 74
  • Мнения: 5 500
.

Последна редакция: ср, 16 яну 2008, 13:42 от AFRODDITA

Общи условия

Активация на акаунт