Плодовото пюре замества ли ядене?

  • 4 979
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 525
Ние хапваме няколко лъжички зеленчуково и почва да ни се гади  Sick
А сега пък ядем и в 00,00  ooooh! а и почти не спим,яко мрънкаме! ooooh!

Незнам, пробвай да го смесиш наистина.
Относно проблема с нощните манджи:) - и при нас се появи преди около 2 седмици, когато навърши 5.
Аз упорито отказвах да давам повече от 180 АМ, нооо се наложи. Вече спи:)
Освен разбира се ако не никнат зъби и пр.,..
BTW все се чудя що не пиша в подфорума:)

ПС. Аз казах ли ти за пресния плод.. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 5 721
Теб наистина защо те няма в августовата тема Mr. Green
Ние ядем по 130ам.....
Айде спирам да пиша тук да не спамим! bowuu
Оп... ти си за юли  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз давам понякога плодово пюре с няколко лъжици АМ на следобедното хранене. Никога не съм го предлагала между храненията.
Може да се смесва и с кашата. Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз плодовото пюре съм го давала за следобедна закуска.

# 19
  • Мнения: 5 940
В купените плодови пюрета калориите не са много по-малко, отколкото в зеленчуковите. Вътре има и оризово нишесте. Някои бебчета се нахранват добре с едно плодово пюре. Моето не е от тези, но аз често давам сурови плодове сутрин рано или следобед между храненията.

# 20
  • Мнения: 508
А може ли да се смесва плод с зеленчук и да се замести хранене newsm78
Моя злодей не иска зеленчукови и педи ми каза да смевсвам и да му додавам след това  АМ,но аз искам да заместя хранене!
Как да процедирам и по колко да давам newsm78


Според нашия педиатър може.
Целта е именно да се избегне дохранване с АМ.
Но лично аз смесвам заленчуково, което не иска да яде с тиква /прим 120 г. броколи с ориз + около 50 г. тиква/. Едно единствено е отказано тотално:)
Та в този ред на мисли може би не е лошо да се смесва с ябълка например.

тиквата си е зеленчук Naughty,но и за нея и за ябълката не е проблем да се смесва с зеленчук,а даже и с круша може да се смесва докато свикне детето,аз съм правила такива плодово-зеленчукови смеси,малката изабщо не е привикнала къмм сладкия вкус,не е претенциозна и си яде всичко което съм й дала.Така процедирах само 2-3 дни докато свикне с вкуса на новия заленчук Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
мерси за инфото  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 062
Може да се замести следобедното хранене с плодово пюре, ако сложиш няколко лъжички АМ в него. Изключение прави, когато основното в пюрето е банан или само банан. Ако е ябълка, круша, праскова и т.н.  по-добре да го добавиш към някаква каша.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 721
Значи ако е банан може само него без ам newsm78
А от другите изброени задължително ако замествам хранене трябва да има ам! Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Моето мнение е, че може да се замести следобедното хранене например с плодово пюре. Независимо от какъв плод е, естествено бананът е най-калоричен и с най-високо съдържание на въглежидрати, което означава, че е най-засищащ.
Иначе за смесването на плодово и зеленчуково пюре също няма проблем. Най-лесната, вкусна и приемана добре от повечето бебета смес е тази с тиквата.

# 25
  • Мнения: 265
аз замествах хранене и съм много доволна от това.ние се храненхме долу-горе по вашия режим и към 18:30,19:00 му давах само плодово пюре-190 гр. и след това АМ към 22:00.стигаше му и мисля,че беше много пълноценно да го храня по този начин.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Момичета моля ви кажете как давате плодовото пюре? Четох в библиотеката няколко теми и на няколко места се казва , че е абсурдно да се замества хранене с плодово пюре , но не разбрах защо 78? Защо със зеленчуково може а с плодово не?Аз исках да го давам за следобедна закуска или преди обяд.Ние ядем в 06:00 АМ ,в 10:00АМ ,в02:00 зеленчуково , в 18:00 АМ и в 21:30 АМ.Сега ще въвеждам плодово та се чудех кога и как да го давам?
Знам , че някои мами го дават като плодов шейк 50%АМ-50%плодово, но на мен ми се искаше да си го давам с лъжичка да си свиква вече с твърдата храна.
Ние сме на 5 месеца и половина Simple Smile
Благодаря на отзовалите се   bouquet
Не замества цяло хранене поради простата причина, че детето вероятно няма да се засити до следващото хранене. Плодовете се преработват много бързо от организма.
Ние сме от изключенията - сина ми замества едно хранене с плодове и се засища.

# 27
  • Мнения: 1 062
Значи ако е банан може само него без ам newsm78
А от другите изброени задължително ако замествам хранене трябва да има ам! Peace

Да, така смятам аз, така и правя. Банана е "хлебен плод" и насища. Дори и аз, като хапна един банан и си залъгвам глада за известно време, но с ябълката примерно не мога. Затова и бананите не ги препоръчват в диетите.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Нннннннн, дааааааа...

И аз доста време се чудех каква е разликата между плода на тиквичката, например, и този, да речем, на прасковата.

И стигнах до следния извод: Плодовете, които са с относително ниско целулозно и високо захарно съдържание - като прасковата - наричаме, явно, плодове. Плодовете, които са с относително високо целулозно и ниско захарно съдържание им викаме, излиза, зеленчуци. Към тях слагаме и неща, които би следвало да са ядки по своята същност - като боб и грах - понеже те пък са с ниско маслено съдържание за ядки като хранителен продукт, при все, че формално би било логично да се числят към тях, както и разни треви - като спанак - които също са богати на целулоза и бедни на захар или мазнини. Към 'целулозните' продукти добавяме мазнина, от една страна, за да 'омекоти' преминаването през стомаха и за да спомогне извличането на масноразтворимите полезни вещества в тях, от друга. Към захарните плодове мазнина, общо взето, не добавяме, понеже захарта е водоразтворима.

И от там отговорът на въпроса ти:

Зеленчуците, поради високото си целулозно съдържание, се задържат по-дълго време в стомаха. За да се преработят, трябва време, особено от бебешкото стомахче, което изобщо не е пригодено за това. (Целулозата от човешкия организъм изобщо не може да се преработва. Това се извършва от полезни бактерии в червата, в които живеем в симбиоза и които бебетата трябва тепърва да култивират. Това също отнема време). Освен това, ако скоро след поемането на тази тежка храна, се сложи мляко, то само ще затрудни заетата с друг вид преработка, вече натоварена храносмилателна система. И, освен това, да не забравяме - в зеленчуковите пюрета освен зеленчуци има допълнителни хранителни вещества - мазнини и, често, нишесте.

Плодовете, които представляват главно захар и вода, се преработват чувствително по-бързо. Задържат се относително кратко време в стомаха и, съответно, не могат да заместят хранене - просто детето ще огладнее мноого преди следващото време за хранене. Стомахчето ще е празно. Затова плодовите пюрета могат да се смесват с кашата - оризова, царевична, от елда, рожкови или каквато предпочиташ - и АМ, така, че да представляват пълноценно хранене. Разбира се, може и да се дават между храненията. Иначе, ако е като каша, обикновено се дава на следобедното хранене.

И накрая - ами, сравни със себе си. Колко време те държи сита паница боб и колко - чиния с диня. Бебетата не са много по-различни от нас... Само са по-сладки.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 721
Кати   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт