Калъфи за холова гарнитура.

  • 44 744
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 417
Някой шиел ли си е собственоръчно такива?Аз имам желание,но не знам дали ще успея,ако някой е пробвал нека ми помогне.Не знам колко плат трябва да се вземе, как да измеря.......По евтино ли излиза от готовите или си идва същото да не и по скъпо.Не съм гледала и готови да ви кажа и не знам какви са цените.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 679
Умея да шия, но бих избрала да купя готови  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 268
Аз също търся да си купя калъфи, но не намирам. А не мога да шия, за съжаление. Ако някой знае къде има и какви са цените, да сподели моля.

# 3
  • Мнения: 417
Умея да шия, но бих избрала да купя готови  Peace
А от къде точно би ги купила?Виждам,че си от Пловдив аз също,ако знаеш къде ги продават и какви цени са ще съм ти благодарна ако ми кажеш.

# 4
  • Мнения: 429
и аз в София доста питах за готови калъфи, но не намерих. А и има толкова модели дивани, че е идва ли ще се намери точно .  Има някави стандартниб ама бяха ужасни. За шиене по поръчка също се оказа проблем, защото обикновенните шивачи отказват, също и тапицерите. Чувала съм че има специални места за поръчка на калъфи, но не знам точно къде. Последно чух, че някъде на пиротска имало. тези дни ще ходя да проверя. Ако някой знае и други места,  дето приема поръчки, ще съм благодарна, ако сподели

# 5
  • Мнения: 3 166
Не съм гледала и готови да ви кажа и не знам какви са цените.Благодаря ви предварително!
Свекърва ми си купи лятото - стандартен комплект/диван, 2 фотъойла и 2 табуретки/ - цена - 100лв. На мен ми се видя скъпо,но като гледам как е набрано на места, явно доста плат е отишъл, а и платът е хубав и си личи, че е е качествен достатъчно, за да изакара много време, без да се протрие. Не знам обаче как се казва този плат.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 268
Не съм гледала и готови да ви кажа и не знам какви са цените.Благодаря ви предварително!
Свекърва ми си купи лятото - стандартен комплект/диван, 2 фотъойла и 2 табуретки/ - цена - 100лв. На мен ми се видя скъпо,но като гледам как е набрано на места, явно доста плат е отишъл, а и платът е хубав и си личи, че е е качествен достатъчно, за да изакара много време, без да се протрие. Не знам обаче как се казва този плат.

А от къде ги е купила?

# 7
  • Мнения: 3 166
Ами ние сме от Кралово, а тук има магазин специализиран за бельо, хавлии и разни покривки. Мога да я питам дали помни кой е производител и ако помни - по производител да търсиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 268
Ами ние сме от Кралово, а тук има магазин специализиран за бельо, хавлии и разни покривки. Мога да я питам дали помни кой е производител и ако помни - по производител да търсиш.

Ще съм ти много благодарна  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Виждала съм два модела калъфи в търговския дом в Люлин. Цени не знам, но ако някой се интересува мога да мина да проверя.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 268
Виждала съм два модела калъфи в търговския дом в Люлин. Цени не знам, но ако някой се интересува мога да мина да проверя.

Да, ако не те задтруднявам много, ще съм ти благодарна.
А къде с енамира търговския дом?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 019
На кооперативния пазар. Ако не ти е познат Люлин, като проверя и искаш да отидеш, ще ти обясня по-подробно.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 268
Той мъж ми го познава (все пак му е район - пожарникар е там), ще ме заведе, ако има наистина калъфи.
Много ти благодаря.

# 13
  • Мнения: 417
Радвам се,че се разбра за София къде са,но някой ако има информация за Пловдив нека е сподели.

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз съм виждала само от тези, които са с много ластици и са ужасни. От този тип Лятото и аз издирвах. Някъде на Екзарх Йосиф (Сф) шиели, но не намерих къде.

# 15
  • Мнения: 156
Калъфи продават на Илиенци, в магазинчетата за пердета, чаршафи и дамаски, има от вида показан на горната снимка, както и без набраното, плата е промазан/стои лъскав/, има също две разновидности, за по- високите дивани и за по- ниски, не ви препоръчвам да си взимате от тези, които са без набор, освен ако няма да ги ползвата зе сядане, пързалят се и трябва непрекъснато да се оправят освен това и избора на десени е доста ограничен, но пък на мен тези  набръчканите въобще не ми харесваха,лично аз няма втори път да направя тази грешка, предпочитам да дам повечко пари, но да е нещо качествено. Дано да съм била полезна, успех в покупката Peace

# 16
  • Мнения: 13 191
Аз си търся, но да са опънати. Видях в едно чуждо списание- направо залепват като втора кожа за дивана. Плата е като трико.

# 17
  • Мнения: 429
тези набраните и лъскавите направо са ми отврат. а и десените са все едни шарени.  Аз точно такива от ластично трико искам да си ушия.

# 18
  • Мнения: 3 166
тези набраните и лъскавите направо са ми отврат. а и десените са все едни шарени. 
На свеки са точно такива/, но не така силно набрани както на снимката по-горе/. Кати, питах я, ама не помни кой е производител.

# 19
  • Мнения: 3 323
За София .На Христо Ботев от пл. Македония -дясната страна - посока 5-те кьошета. Има поне 3 магазина за дамаски и пердета, където предлагат и шиене по поръчка. В единия (на спирката на Македония, малкия) - предлагат шалтета, втория - пак там (от едно време си е все за дамаски) предлагат дамаска + шивачи, които идват и взимат размера... Третия е по нагоре (някъде около Лаьош Кошут, приблизително) - също по размер... Цената е около 150- 200 лева, зависи от самия диван... Не съм поръчвала, но проверявах. Цената е без плата, само шев.
На мен лично ми се вижда скъпо, при положение че претапицирането е към 200 лева. Ако някой се навие да даде съвет за кройката, много ще съм благодарна! Не умея кой знае колко да шия, но пък имам машина - ако сте навити на бартер... Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 2 132
Ето един сайт на фирма , която прави такива калъфи http://www.divitex.net/images/produktiZag.htm , незнам нищо за качеството или цените, та моля ако някой има впечатления да сподели  Simple Smile
 

# 21
  • София
  • Мнения: 6 268
Ето един сайт на фирма , която прави такива калъфи http://www.divitex.net/images/produktiZag.htm , незнам нищо за качеството или цените, та моля ако някой има впечатления да сподели  Simple Smile
 

Точно на тази фирма исках да видя, ходихме до Айко, но там не бяха чували за тези калъфи  Shocked

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нинка - Малинка, проверявала ли си в частта на Главната след Джумаята? Имаше един магазин за дамаски и калъфи за мебели, малко преди книжарницата на "Хеликон", от същата страна на улицата.

# 23
  • Мнения: 417
Нинка - Малинка, проверявала ли си в частта на Главната след Джумаята? Имаше един магазин за дамаски и калъфи за мебели, малко преди книжарницата на "Хеликон", от същата страна на улицата.
Да,то само там всъщност съм виждала такива калъфи,но там имат само от тези набръчканите и плата е един такъв хлъзгав не знам точно как се казваше,мисля че се водеше промаска.Ще проверя тези дни на събота пазара има такива магазинчета за покривки,пердета и дано там да има.
Inay,сайта който си дала е чудесен и там има точно от тези калъфи,които търся.Само ако бяха написали и цените какви са.

# 24
  • Мнения: 47 986
записвам се, и аз се нуждая от такива калъфи

# 25
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ето един сайт на фирма , която прави такива калъфи http://www.divitex.net/images/produktiZag.htm , незнам нищо за качеството или цените, та моля ако някой има впечатления да сподели  Simple Smile
 

Аз май точно от този сайт видях, че някъде на Екзарх Йосиф правят калъфи, но нещо не го намерих. То там всеки втори магазин е за дамаски, а никъде не пишеше за калъфи.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 019
Е, аз докато отида до магазина вече са дали много инфо по въпроса. Като гледам на Дивитекс са по-хубави калъфите. В търговския в Люлин са от тези дето ги коментирахте в началото на темата. Но след като съм обещала да кажа - цена за ниска гарнитура - 95лв., за по-високите модели - 155лв. Имаше и мобилен от зад на каталога, но го бяха скрили и не можах да махна лепенката.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Е, аз докато отида до магазина вече са дали много инфо по въпроса. Като гледам на Дивитекс са по-хубави калъфите. В търговския в Люлин са от тези дето ги коментирахте в началото на темата. Но след като съм обещала да кажа - цена за ниска гарнитура - 95лв., за по-високите модели - 155лв. Имаше и мобилен от зад на каталога, но го бяха скрили и не можах да махна лепенката.

Много ти благодаря  Hug

# 28
  • Мнения: 2 068
Ето един сайт на фирма , която прави такива калъфи http://www.divitex.net/images/produktiZag.htm , незнам нищо за качеството или цените, та моля ако някой има впечатления да сподели  Simple Smile
 

има ли някой вече впечатления?

# 29
  • Мнения: 417
Да има впечатления!Ходих преди една седмица в магазина им.Имаше изложени сами от тези намачканите калъфи и то от промаска.Понеже разгледах сайта и там си харесах едни еластични и съответно ги попитах дали имат такива,а те ми отговориха не.Да не говорим,че тези грозните бяха по 180 лева.За мен това са много пари специално за този вид.Питах дали може по поръчка да ми ушият каквито аз желая и ми казаха че шиели само от този вид намачкания.И така продължавам да търся и някой ако има къде другаде в Пловдив предлагат такива калъфи да споделя.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 268
Да има впечатления!Ходих преди една седмица в магазина им.Имаше изложени сами от тези намачканите калъфи и то от промаска.Понеже разгледах сайта и там си харесах едни еластични и съответно ги попитах дали имат такива,а те ми отговориха не.Да не говорим,че тези грозните бяха по 180 лева.За мен това са много пари специално за този вид.Питах дали може по поръчка да ми ушият каквито аз желая и ми казаха че шиели само от този вид намачкания.И така продължавам да търся и някой ако има къде другаде в Пловдив предлагат такива калъфи да споделя.

Полезна информация, благодаря ти   bouquet
А защо на сайта им има изложени от другите  Twisted Evil Много мразя такива неща, ей  Twisted Evil

# 31
  • sofia
  • Мнения: 249
ако си ги шиеш сам излизат доста по евтино,но ти трябват умение и много нерви
за моя диван си купих плат за около 100лв,но той е огромен в формата на П и няма на4ин да се намери готова дамаска
ших го близо месец,като първо с вестници си направих кройки,а после по тях изрязах плата но оставих бая резерва и се по4на едно натаманяване още настръхвам като се сетя
ако има кой да ми ушие следващата да,маска ще му дам и 300лв за труд отколкото пак да си късам нервите
или за тия пари направо бих си претапицирала меката мебел
дамаската няма да издържи пове4е от 4-5 години

# 32
  • Мнения: 2 068
eee 180 и то от намачканите няма да стане 
И аз мога да шия но ме мързи  Embarassed

това е от Илиенци и цената му е 130лв и не е толкова намачкано и шарено
Спряла съм се на него  Peace

# 33
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
На много места в магазините за платове шият калъфи за мебели - взимат си размера, уточнявате модела, плащаш за шев, а плата можеш да си донесеш от друго място.
За София мога да кажа къде са ми шили най-различни неща, и при това доста добре.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 268
На много места в магазините за платове шият калъфи за мебели - взимат си размера, уточнявате модела, плащаш за шев, а плата можеш да си донесеш от друго място.
За София мога да кажа къде са ми шили най-различни неща, и при това доста добре.

Къде шият такива калъфи?

Гледах тези намачканите, т.е. само това предлагаха, но честно казано изобщо не ми допада нито като модел, нито като цветове.

# 35
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
catty m,

Не съм си поръчвала калъфи, но съм си шила разни по-изчанчени неща и съм много доволна ето тук:

На Орлов мост, точно на спирката на 72 и не си спомням кои други автобуси, в посока от Орлов мост към Мадрид, има едно малко магазинче за платове - хасета, пердета и други. Доста е невзрачно.

Но мисля, че има и други места на които шият специално калъфи за мебели, например в магазините за пердета по Екзарх Йосиф.

Общи условия

Активация на акаунт