RIXOS Анталия

  • 14 440
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 880
айде, пак в редовната тема за Риксос. този път със забележки.
Риксос не е това, което беше. може би прозвуча прекалено крайно, защото наистина си изкарахме хубаво, но нещата там имат нюанси на смъкване на нивото.
ако не съм ходила никога определено бих била впечатлена, но понеже отидох за 3та поредна година мога да направя сравнение и градацията не е в добрата посока.

хайде към забележките:
1. Храната - няма го онова изобилие, онзи разкош и онези ястия, които гледаш и не можеш да си избереш. количеството е да речем с 3-4 бюфета по-малко и вече не е така вкусно, както беше. подозирам, че основните готвачи са заминали в супер хотела, който се очаква всеки момент да отвори врати в Дубай на онзи изкуствен остров Палм Джумейра Wink така че убедена съм, че сега ако отидем там на почивка ще сме така ошашавени и впечатлени както в първата година след отварянето на Риксос Премиум.
десертите - карат го през куп за грош, разчитат предимно на петифурки и пастички, които подозирам вече внасят отвън. а и за баклавите го няма онова разнообразие и изобилие, предполагам са преценили, че им излиза прекалено скъпо, знам ли...
2. Обслужването - куцо, та куцо...особено в Мозайката...хора ли не им достигат или са супер дървени, но пичти никога не дойде сервитьор да ни обслужи, а трябваше или да ги търсим или ние да си търсим води, коли, сокове и т.н.
в ала-карт ресторантите като че ли е по-добро...освен в ужасяващия Италиански ресторант...няма ли да го затворят вече?! първо там сервитьорите са ужасно мудни и явно готвача им е доста зле, освен че е супер бавен...чака се по сума ти време и накрая ти сервират едно голямо нищо. чакахме почти два часа с детето едни равиоли и една лазаня, които бяха кошмарни. а пича управител на ресторанта дойде и като абсолютен шут ни прави някакво интро 5 минутно как сме в най-добрият ресторант на Риксос...е, нема що.
другите ресторанти - Китайския, Рибния и новият Хърватски ресторант много ми харесаха, като към последният имам забележки пак за обслужването. въобще това е голямата черна точка на Риксос в момента.
3. чистотата на стаите е ОК както и преди. обаче пък камериерките редовно ми крадяха цигари. понеже пуша много рядко - по 1 цигара на ден и не всеки ден и нямаше как да ми направи впечатление.

обаче детският кът е пълна мизерия станал...старичък ли е, не е поддържан ли...има много какво да се желае за големите звезди на Риксос...вече е на 3 години хотела и ако не се прави нещо ново, поне да се поддържа старото. а то е занемарено.
заваля един дъжд в една неделя и стана мазало, отвътре се разтече покрива на сума ти места...навсякъде имаше табели "внимание, мокър под"...хората вървяха и се пързаляха, няма кой да избърше...това е недопустимо и ми е много мъчно да го видя в този така прехвален от мен хотел.
игралната стая е под всякаква критика, как пък 1 нова машина не внесоха за 3 години, как една стара и счупена не поправиха...преди не ми е правило впечатление, ходехме за единия боулинг, но сега с детето висяхме там всеки ден и за тея смешни 10 жетона за 16 евро, които изпукваш за 10 минути можеше да се постарят доста повече.

Аква Парка - кич, мизерия, мръсотия. и там имам много забележки, като основната е, че външните гости така се натъпкват вътре, че за гостите на хотела няма никакво място.

и не на последно място - Риксос явно е станал доста общодостъпно удоволствие за нашите съседи, защото е паднало рязко нивото относно хората, които почиват там...както стана и на нашето Черноморие. ходят супер цървули, простотията и селянията е навсякъде и е доста неприятно. не, че аз се смятам за велика, но мислех, че там е по-отбрано. дано ме разберете правилно Peace

друго ако се сетя ще напиша. чувствах се длъжна да сложа и тези отметки, защото някак с първите си две впечатления от хотела бая наклоних везните в полза на този хотел, а сега което си е истина е истина и не искам да си кривя душата Wink

пак казвам, изкарахме си много хубаво, починахме си страхотно, имаше много хубави моменти, просто понякога възможността да направиш сравнение не е толкова хубаво нещо. догодина ще почиваме другаде Wink

# 61
  • Мнения: 7 605
Аурора, това май е 4есто среЩано явление в Турция  Sad  Аz 4етох zа Риксоса в немски сайтове именно zа нивото на по4иваЩите там, и това и някои други работи ме откаzаха от него, макар 4е тук 4етох само суперлативи. Може и да е стара слава  Thinking

В наШия хотел беШе подобно. В немски сайтове го хвалиха, но на място се zапоzнахме с хора, които бяха там zа пореден път и каzаха, 4е нивото паднало. Гостите бяха окей, zабележки нямам. Но яденето, което толкова го хвалиха на всякъде, беШе средна работа. Обслужването беШе добре, но ние просто о4аквахме пове4е. Та мисълта ми е, 4е явно практиката е такава, 4е първата година, две се стараят много и после го гледат малко преz просото и раz4итат на спе4елените ве4е редовни гости и добри отzиви  Tired

# 62
  • Мнения: 2 575
Aurora - направо не знам дали говорим за същия хотел или летният сезон го е съсипал съвсем, но през май беше ОК.
 За храната специално - е, никъде не съм виждала по-добра и вкусна и разнообразна. Детският кът също беше супер - все пак говорим за вън, ние вътре нямахме какво да правим Simple Smile времето беше ОК тогава, не валеше.
Виж за обслужването - ми цял сезон и сега вече на пеесонала му се дава по-леко и като няма строг мениджмънт явно се измъкват  Laughing
Обаче за нивото на гостите - стига бе - аз точно това харесах пролетта, че нямаше "цървули" , а имаше твърде възпитани руснаци и други Simple Smile
Ние се бяхме наканили със сигурност да направим едно ранно майско посещение догодина, но май ще ме откажеш  newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 3 880
Aurora - Детският кът също беше супер - все пак говорим за вън, ние вътре нямахме какво да правим  времето беше ОК тогава, не валеше.


да, за навън говоря, разбира се...и сега там времето е чудесно, много топло, не пада под 30 градуса. само 1 ден валя и тогава лъснаха проблемите с течовете и водите навсякъде...

а за персонала не знам дали мързела е породен от края на сезона - там беше препълнено както винаги и знам, че до началото на ноември си е сезона...де да знам и аз.
определено ми е неприятно да напиша тези неща, защото наред с това имаше и хубави изненади - картичка с благодарност, че ги посещаваме за трети пореден път, покана за коктейл по този случай, на който не отидохме обаче...когато си дойдохме в Бг се обадиха на другия ден да питат доволни ли сме, харесало ли ни е и да ни поканят пак...едни такива жестове на внимание, които са приятни. но не мога да си затварям очите пред неща, които са различни.
храната пак бе много по-добра и разнообразна от всички други хотели от този род, които сме посещавали, но просто в сравнение с преди...
а иначе рекламите на новият хотел в Дубай са навсякъде и определено се замисляме да го посетим. няма да изневерим на марката Риксос, просто може би няма да повторим Риксос Премиум, а ще прескочим до някой от другите.

Общи условия

Активация на акаунт