за всичко ли слушате педиатъра на бебо

  • 3 364
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 756
аз съм много доволна от педиатрите , които го наблюдават и се съобразявам изключително с тяхното мнение , от отсрещната страна срещам същото , тъй като ако нещо не ми е ясно и в момента не съм съгласна ми се обяснява или се стига до компромис .Въпреки че чета в интернети книги по въпросите за отглеждане на бебе,е  считам че все пак те са хора , които са специализирали в тази област , имат повече източници на информация и следва да се уважава и взема предвид тяхното мнение.
Ако си решила да не се съобразяваш с педиатъра си защо изобщо ходиш на прегледи при него , смени го с друг , с който се чувстваш по-добре .
А това за киселото мляко не мисля че е правилно и педиатъра не би те посъветвал да продължаваш да го даваш -довода че бебето го приема с охота не е мотивиран , тъй като бебето не е имало избор да сравнява и като е гладно естествено , че ще приема с охота почти всичко.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Да, слушам я, но пък и тя се съобразява с мен и моите възгледи. На 3 месеца е рано за плодови пюрета. Из кърмаческия подфорум със сигурност ще намериш безкрайно много информация по въпроса.

# 17
  • Мнения: 565
Не за всичко! По принцип я изслушвам, но преценям за кое е права и за кое не. Пример: Караше ме още 2-ри месец да давам сок на детето, но аз започнах едва преди 1-2 седмици. Да не говорим че още първия месец реши че детето не суче добре и трябваше да се цедя и така малко по малко ми спря и кърмата.  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 4 965
Слушам я относно болести, лечение и т.н.
За захранването - самата тя ми предложи няколко варианта /даде ми ги разпечатани/ и ми каза сама да избера този, който най-много ми допада.
Толкова рано изобщо не бих захранвала /особено с плодово пюре - та бебето вероятно още има колики - какви плодове, какви 5 лв./.

# 19
  • Мнения: 11 004
Изслушвам нейното мнение, но се водя по моята интуиция. За щастие тя подкрепя кърменето и късното захранване, и даването на антибиотици само в много краен случай.

# 20
  • Мнения: 3 695
Предишната ни педиатърка беше за ранно захранване, не я слушах и дори я смених! Сегашната е в час с новите неща и за 90% от нещата я слушам и й имам доверие. Разбира се, всичко си проверявам допълнително, защото отговорността на родител си е моя.  Peace
По-подробно за захранването можеш да прочетеш тук в раздел "Захранване и хранене на бебето".

# 21
  • Мнения: 2 197
Не, аз решавам дали ми звучи логично. Послушах я само веднъж в разрез с разбиранията ми и един месец дохранвах дъщеря ми с АМ. Като качи 1 килограм веднага спрях да я дохранвам. Детето си определи режима, захраних си я когато реших - нито рано нито късно (средата на четвъртия месец), храних я така както ми се струваше логично. Детето ми е здраво, нормално като ръст и килограми , жизнено и енергично.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 056
Абсолютно за нищо не съм слушала педиатърката си.(е, първата седмица, преди да открия форума я послушах за кърменето на 3 часа, но бързо-бързо спрях Mr. Green)

Ето една тема, която е подобна, прочети вътре, много е полезна:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254389.0

Ако не ти се чете, ето, ще копирам отговора си там, той важи и за тука:

"...И аз получих стандартните неправилни съвети от акушерките и педиатърката си:

-Кърмене през 3 часа (чували сте за "разширеното стомахче") - първите две седмици се опитвах да ги постигна тези заветни три часа, но на 2,5-тия час давах на ревящото бебе и после се чувствах гузна и притеснена, че ще му разширя стомаха...после влязох във форума и "си отворих очите".И досега си кърмя на поискване.

-Нощем само вода (чували сте, "че коремчето трябва да почива") - това не го приложих, щото вече бях прочела тук по въпроса. Кърмих си нощем, кърмя и сега нощем.

-Да кърмя най-много20-30 мин (чували сте, че после само си дъвче, без да суче, като биберона) - и това не го приложих, щото се страхувах, че ще остане гладен. После прочетох за предното и задното мляко и си кърмех колкото си исках(т.е.колкото искаше бебето).

-Да си мия гърдите преди и след кърмене (чували сте за риска от инфекция) - също го правих в болницата и първите седмици в къщи, сещате се кога спрях...

-Да плакна устата на бебето (чували сте за опасността от млечница) - не съм го правила, реших, че ще рискувам Wink, стори ми се неестествено да си будя детето за това, ето нещо по въпроса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254148.0
та никога не съм плакнала устата и не сме имали млечница.

-Да давам сок от 40-тия ден (чували сте, че "те му трябват и витамини на туй дете, ей") - педиатърката ме убеди в началото, че нуждата от витамини отвън е наистина наложителна и два дни се опитах да му дам сок от моркови, но след кратка справка тук, сещате се...Сок пропи едва наскоро, но все пак повече обича да гризка плодовете.

-Да захранвам след 3-тия месец (чували сте, че "то му трябва желязо, митамини и минерали на туй дете") - тука вече бях сериозно подплатена с инфо и въобще не си правех труда да й обяснявам защо така...

-Да сменям памперса преди кърмене за да не повърне после - това сама си го открих, че памперс спокойно може да се смени и след като бебо се е надумкал с кърма и порядъчно одрискал вече понапълнения памперс...

-Да дърпам, забелвам, заголвам и др. подобни глаголи бубката на бебо (чували сте, че ще получи фимоза, ако не се забелва на всяко къпане) - бях прочела по въпроса много и знаех, че няма да подложа на такова мъчение бебето си(а имах и подкрепата на свекърва ми, която не беше пипвала мъжа ми). Но никога няма да простя на педиатърката, която на първата консултация без изобщо да ме попита или поне да ме предупреди какво ще прави, му я разкървави. Казах й, че ако още един път го пипне, ще я сменя. Повече не съм му я пипала и само мога да кажа, че сина ми в момента е пачти на 2 години и преди месец от любопитство проверих какво е положението - бубката му съвсем спокойно си се изважда, без да съм го правила каквото и да е!

За друго сега не мога да се сетя, но имаше...
А, сетих се, това от разни доктори, когато Мъри стана вече"голямо кърмаче":

-След 6-тия месец кърменето вече е ненужно (от много доктори с повод и без повод) 35 35 35

-След годинката кърменето вече е вредно  35 35 35(това от една невроложка казано, защото имах някакъв възпален нерв, та според нея дългото кърмене влияе зле на хипофизата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????), а също пресен случай, Мъри вчера го водих на дежурната докторка в МЦ Лора и тя с голямо възмущение в тона си ме попита защо още кърмя и още по-възмутено коя педиатърка ми е казала, че може!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????

И малко спам, извинявам се, но все гледам да помогна на още бременните майки да не преминават през ада на тези лоши докторски съвети...
Та, аз също много се вълнувам по въпроса с грешните съвети и затова бях пуснала тема в Майки-бъдещи и настоящи. Защото разбрах, че основната ми грешка, е, че като бременна не съм чела нищо за отглеждането на детето, мислех, че те(акушерките и педиатрите) ще ми кажат какво да правя, като нито за миг не съм си и помисляла, че това е абсолютно погрешно... Там призовавам бременните майки да четат!
Ето я темата, но все изостава, защото модераторите явно не желаят да я заковат! Вие можете да помогнете със изводите до които сте стигнали на бременните за първи път майки ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209662.0

и тази, не е моя, но съм писала вътре, направете го и вие:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=209559.0

Аз няма да си разказвам историята, щото не съм имала сериозни проблеми (като изключим огромните вътрешни страхове) благодарение на форумите и майчетата в тях.
Благодаря на всички, които са ми помагали и на всички които ще помогнат на още някого..."

# 23
  • Мнения: 491
За много малко,ама наистина малко неща я слушам Mr. Green

# 24
  • Мнения: 636
Аз предварително си избрах педиатър, който подкрепя разбиранията ми - късно захранване, продължително кърмене и т.н.  Peace
И аз така. Въпреки, че й имам доверие, все пак продължавам да чета и да си засичам информацията поне от още едно място. До сега не ме е разочаровала с неадекватен съвет Peace.
Ако ме беше посъветвала да захраня детето си на 3 месеца и то с плодово пюре, със сигурност щях да я сменя Crossing Arms.

# 25
  • Мнения: 2 614
Слушах я до момента, в който в 3-ия месец ми каза, че въпреки кърменето е дошъл момента да дам сокчета. За мен този момен тне беше дошъл. И до 1 година на детето не съм я слушала повече за храненето на Калина.  Peace
Изслушвала съм я винаги, изчитала съм информацията, която съм събирала и съм преценявала как да постъпя!  Peace

# 26
  • Мнения: 668
ами не случих на педиатърка.Много е зле милата.последно когато ходих и имах нужда ми каза зъб4е .Оказа се гнойна ангина нейното зъбче.При нея само го мерят и теглят.ако имам проблеми го водим на часно.Не слушам много

# 27
  • Мнения: 4 371
За ранното захранване не го послушах. За всичко останало - да.
Първо казвах окей, давам сокче, а правех каквото сметна аз за добре. След като захраних късно, му казах какво съм правила.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
Моят педиатър подкрепя късното захранване,но въпреки това ми е давал съвети с които не съм била съгласна и не съм изпълнявала.Схемата за захранването на дъщеря ми избрах изцяло аз,не съм се допитвала изобщо до него и до ден днешен е така.Виж за болести и лечение не бих си позволила своеволия.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не каза ми да му давам по 15гр сок #Crazy та той едва направи един месец #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт