Замразено филе от хек

  • 36 273
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 192
При това паниране по- скоро пържиш дали може така да се запече?
Хрумва ми друго: дали може в такъв случай- като се разпада, кишаво е и т.н.- филето да се използва за приготвяне на рибена чорба?
Чорба смятам,че ще стане и то вкусна,а за печенето не съм пробвала,но мисля ще се поизгуби вкуса(няма да е хрупкаво от двете страни).Ако пробваш все пак сподели,защото и аз предпочитам печеното пред пърженото. Laughing

# 16
  • Мнения: 1 174
Да, и аз съм разочарована от замразените филета, макар и рядко да купувам.Не ги и панирам, изброили сте причините - винаги ми се разпада, а и от толкова вода във вакуумирания пакет, от нея нищо не остава.Една "мъжка" порция немога да заформя от две филета, а би трябвало! Confused
Затова последният път, когато си приготвях хек го задушавах, предварително маринован в лимонов сок , малко сол и пипер.

# 17
  • Мнения: 3 622
Слагам хека/замразен е винаги/ във фурната,режа кисели краставички,домати и маслини/от всичко по повечко/,(понякога слагам гъби),заливам рибата със сместа и редя лимонови резенчета отгоре.

Става страхотно вкусна и сочна...
От както пробвах рецептата,само така ядем рибката.

Снощи пробвах рецептата на Исайкова и стана чудесна  Peace

# 18
  • Мнения: 174
Филето от хек не ми се е разпадало, макар че по принцип хич не ме бива в панировките Blush
Размразявам напълно, овалвам в пикантина за риба, брашно, яйца, галета. Слагам във фризера за около 15 минути да стегне и веднага панирам.
Така го направих, наистина стана и не се разпадна! Благодаря на bubchen! И чорба направих но с малко риба- пробно. Получи се, но явно наистина трябва да е с 2-3 вида рибка, да има и по сочни парчета от друг вид.

# 19
  • Мнения: 1 269
Филе от хек слагам в йенаглас тавичка с масло, черен пипер, малко сол и 2-3 лъжици бяло вино. Завивам с фолио и пека на 200 градуса. Когато сме на диета заменям маслото със зехтин. Много е вкусно!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 366
Филето от хек не ми се е разпадало, макар че по принцип хич не ме бива в панировките Blush
Размразявам напълно, овалвам в пикантина за риба, брашно, яйца, галета. Слагам във фризера за около 15 минути да стегне и веднага панирам.
Следващият път и аз ще опитам така.Последният път така ми се разпадна панировката че щях да се  #2gunfire,но мисля че ако се замрази малко ще стане.  Thinking

# 21
  • София
  • Мнения: 108
Ето една изпробвана рецепта за филе от хек, било то замразено, или не. Стават страхотни и много бързи:

В една по широка тава слагаш филетата както са си цели, поръсваш с лимонов сок, намазваш с олио отгоре, поръсват се с галета, посоляват се. Обелваш и поръсваш според вкуса скилидки чесън върху галетата, наръсваш със счукани орехи, нареждаш домати  на филии върху тях, наръсваш с магданоз, лимон на кръгчета, поливаш цялото това нещо с 1/2 чаша бяло вино. Пече се за около 30 мин.

# 22
  • Мнения: 4 970
Ето как правя хек най-често .На котлон се стопля заквасена сметана, черен пипер,  гъби,малко сол и бяло вино+ копър или магданоз( въпрос на вкус).В йена се редят филетата, поръсени с лимонов сок.Сместта се изсипва върху тях и се пече Peace

# 23
  • Мнения: 2 922
Филе от хек пека с картофи и моркови на фурна.
Първо слагам картофите и морковите с подправки и като са почти готови, слагам отгоре филетата, поръсвам с още малко подправки и пека още 20-ина минути.

Общи условия

Активация на акаунт