След сесията, идва и семестъра с уроци нови за Фотошоп....(10)!

  • 13 617
  • 329
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 7 242
Никки, много е хубава и идейна  Grinning. само май трябва да "забодеш" свещта.

moni-boni, не знам  newsm78 Аз никога не гледам размера на фона, пействам си снимката и я намалявам с фрий трансформ и нямам пролем.
Пробвах се набързо, но нямам подходяща снимка и стана мнооого оранжево. Утре пак  Grinning

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 23:41 от Лекси

# 166
  • Варна
  • Мнения: 893
moni-boni най-вероятно е заради резолюцията
гледай документите да са с еднаква резолюция  Peace аз лично ползвам 300, но пак зависи от самите елементи които ползваш Thinking

Ники много готина тортичка Peace и аз искам да направя на Лора снимки със семейството ама с мен няма кой да я снима,все не се харесвам Crossing Arms  Sad
аз в изрязването съм много боса ,както в повечето ефекти Embarassed засега съм наблегнала на колажите Rolling Eyes но смятам да си седна сериозно на д-то и да чета уроците и да си пиша домашното  bowuu

# 167
  • Мнения: 2 818
Moni-boni, хрумва ми само, че може едното да е 10/15 см, а другото в инчове например... Иначе когато променяш с трансформ е размазано само докато не си му дала ок, после се оправя.
Моя опит със скраба... Нещо му е в повече, но не мога да зацепя кое...  и ми се спи... дайте мнение, моля Praynig

# 168
  • Мнения: 203
ted последния вариант ми харесва най-много, интересни букви- ще дадеш ли линк
Лекси и Румка, винаги съм се възхищавала на идейните ви рамки.Лекси ако изнесеш ръчичката на красавицата, извън рамката дали няма да е по-добре...
val_stef оздравявайте бързо, доколкото можете.Голяма мъка е децата да са болни.
Никки, чудесна торта и голям сладур, помисли за свещичката,някак си е във въздуха, можеш да пипнеш и балоните.А дали ще има парче и за мен...
Ще опитам да помогна на мама Цоци и Никки, с изрязването на косата.Никки, къде точно се затрудни..
Maktub струва ми се много голямо първото сърце, а снимката ако можеш увеличи я.
Лекси чудесен опит, като за набързо, а пък аз не успях да ги сваля....Защо ли?
Добре дошла на Вергини сред нас и успех в дебрите на ФШ!
Благодарности на Медовинка за предложения скраб!

Аз пък съм на тема рози:


# 169
  • Мнения: 167
Благодаря на всички. Като уеднаквих резолюцията и то стана  Peace

# 170
  • Мнения: 3 760
Медовинке, така и не разбрах как се теглят скрабове  Embarassed Може ли някой да ме светне конкретно за този?
Никки, тортата е страхотна! Ако имаш снимки, на които юнакът е с още двама (да се получи на първи ред един, втори-двама, трети-трима) ще стане още по-  Peace И аз искам по-прецизно рязане на обекти. От онзи урок резултатите не ме удовлетворяват. Затова си инсталирах Mask Pro, но не успявам да й схвана пинизите  Confused

# 171
  • Мнения: 854
Медовинке, така и не разбрах как се теглят скрабове  Embarassed Може ли някой да ме светне конкретно за този?

Отиваш на дадения адрес: http://runa7711.blogspot.com/.
Там виждаш над скраба (в друг случай може да е под) - download part 1 - цъкаш там и ти се отваря страница в http://www.4shared.com/file/36051622/144c27a5/Scrap-Love_you-Papers.html - изчакваш малко и се появява Download file - цък там и запазваш, в която папка искаш, даваш save и то почва да са сваля.
 Тъй като страницата за сваляне ти се е отворила в същия прозорец, даваш back, връщаш се на първоначалната страница и цъкаш на линка за part 2. После ги разархивираш, а най-после разглеждаш.
Дано си ме разбрала   bouquet

# 172
  • Мнения: 2 270
добро утро момичета
 Гледам ,че си говорите за резолюции,разтягания свивания и тн.

 Правилния начин ,за да бъде една творба с перфектно качество НА ХАРТИЯ е следния.Отваряте си нов документ с размери каквито желаете и резолюция 250-300 пх.След това отваряте снимки,фонове и тн и ги пренасяте на новия лист.Ако фоновете са по малки от листа след като сте ги пренесли ,значи не стават и най добре е да ги преместите в друга папка и да ги ползвате за нещо друго.Общото правило е,че след като елементите,снимките ,фоновете и тн ,са пренесени на рабатния документ,то те не бива да се увеличават,могат само да се намалят.И намалят ли се веднъж ,не бива отново да се увеличават,по добре ги пренесете отново.Качеството се губи.На компютъра може и да не се забележи ,но на хартиен носител със сигурност.

# 173
  • на село
  • Мнения: 1 028
Пробвах се да направя една рамка по скрапа, ама нещо не ми харесва... Нещо напоследък хич ме няма с рамките, а пък като почна работа съвсем нямам да имам време за фотошоп  Confused

# 174
  • Мнения: 2 099
Момичета помагайте, имам проблем с Фотошопа.  Cry От няколко дни очертанията на размера на гумата, на оразмеряването и ротацията на елементите ми изчезнаха. Изобщо не виждам до къде изтривам без контура на гумата. Ох, дано сте ме разбрали, но незнам как по друг начин да го обясня.

# 175
  • София
  • Мнения: 7 242
dilmi, много са красиви   Grinning. Теб май повече те влече към колажи, картички и подобни  Grinning
tatyana_77, на мене ми харесва  Grinning И снимката е много добре подбрана, което не е лесна работа  Grinning
mimival , случвало ми се е няколко пъти и го оправям с един рестарт. Така и не разбрах защо така се получава.

Вторият ми не особено успешен опит със скрапа /този оранжев букет ми бърка в здравето/. Зарязвам шопа и бягам навън, че времето е чудничко  Grinning 

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 10:50 от Лекси

# 176
  • Мнения: 167
Лекси щом не ти харесва го оцвети или поне оранжевите цветенца! Mr. Green

# 177
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси щом не ти харесва го оцвети или поне оранжевите цветенца! Mr. Green
А пробвах да ги оцветя, но е голяма играчка. Иска много време и нерви, пък аз нямам  Mr. Green
Айде отгоре-отгоре да не си помисли някой, че съм мързелива

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 13:49 от Лекси

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Лекси наистина букета не връзва с нищо, защо не избра някакъв скраб със синьо и оранжаво например, аз имам такъв.... или просто го махни /то не е толкова просто де/

mimival и при мен се получава понякога така, не съм установила още кога, но при следваща работа с шопа, проблема обикновено се решава сам.

Аз точно, както Ани е обяснила действам, задавам си размера  и резолюцията на новия документ и започвам да наслагвам елементи, които ми харесват. Елемент, който като го поставя на моя си документ е твърде малък, просто не го използвам. Никога не увеличавам поставен елемент, а само намалям.

tatyana_77 рамката се е получила добре, но мисля, че може да вмъкннеш още един цвят.

dilmi този урок http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1635 го направих и се получи, но тук има твърде много изисквания, бял фон например и много светло изображение, а не всички са такива. На другия урок http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1407 не мога да постигна нужния контраст на стъпка 6 и то от там нататък нищо  не се получава, може би просто не избирам подходяща снимко. Ще го пробвам урока, със снимката дадена в урока. А, ако ти знаеш някакъв друг таен лесен метод  Laughing моля да споделиш. Ама съм и аз искам да направя нещо трудно, пък ако може по лесен начин  Mr. Green

А сега и аз да помоля за помощ, преди време си инсталирах нов фотошоп пак cs2, като стария, но от тогава като отварям файл /не винаги/ ми излизат няколко екрана. Ето този ми излиза, когато отварям файл, който е с разширение .jpg /но не винаги/:



този пък излиза, когато отварям .пнг:



Ето още един, за него нямам представа защо и как се появява /файла пак е jpg/



сигурно има още.   newsm78
Някой има ли представа, за кво иде реч и коя опция трябва да се избира?! Аз ги избирам така, както ги виждате

Има разбира се и файлове, които ми ги отваря без никаква питанка

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 13:53 от Никки

# 179
  • София
  • Мнения: 7 242
никки, нямам идея  newsm78. Не са ми се появявали такива съобщения..
Пробвах както казваш и май стана по-добре /и спирам да ви тормозя с тази рамка  Mr. Green/:

Общи условия

Активация на акаунт