Давайте уроци нови, да се борим с Фотошоп-а сме готови....(11)!

  • 15 704
  • 349
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 270
лекси- така ми харесва много  bouquet
Пижулинка-много елементи на първата-според мен -балона и подаръка са излишни
Картичката обаче има нужда от ремонт-Тези отрязани глави  newsm78
dilmi -рамката ти ми харесва-само това червеното под снимката нещо не ми допада много
Джулка чудесна фотоманипулация.Браво
Цоци-какво точно ти хареса в този урок newsm78.Дилми ти е обяснила как се прави дъгата,другото е въпрос на преливане и смесване

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
Ани, рамката с кучето е невероятна!!!
А ние кога ще имаме урок и контролно  Grinning

# 32
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
запис да следя

# 33
  • Мнения: 2 270
А ние кога ще имаме урок и контролно  Grinning
ами незнам какъв урок да направя newsm78.Дайте идеи.Ретуша си мисля,че е за доста по напреднали,защото там вече става въпрос на преценка,кой метод или комбинация от методи да използвате за всеки конкретен случай.За всяка снимка е различно и няма универсални правила

# 34
  • на село
  • Мнения: 1 028
Кога успяхте за изпишете две страници  Shocked

Аз днес ще упражнявам работата с пен тула, защото много ми куца

# 35
  • Мнения: 2 270
Ето тук Дяволинката е обяснила един начин за правене на ретуш
Цитат
author=SheDevil link=topic=230484.msg5204497#msg5204497 date=1192044376]

Сега ще обесня как направих ретуша.
Избиращ подходяща снимка. Дублираш слоя, просто за всеки случай, ако нещо се омаже.  Grinning
Филтър -> Блър-> Сърфис Блър
На същия слой давам Лаер маск. Заливам с черно. С мека бяла четка рисувам областите които искам да се виждат. Около жчите, устните и т.н като скривам лошата кожа. Така покривам истинската кожа със замъглено копие.
Дублирам слоя - избирам Софт Лайт от блендинг опшънс.  Понеже кожата изглежда много гладка и е неестествено, правим нов слой, заливам със сиво и изтревам с гумата излишното - оставям сиво само при лицето - без очите и устата.
Филтър -> Нойс -> Ад нойс /Юниформ - Монохраматик/- Амаунт /около 10/. Това зависи от резолюцията на файла. Общо -взето по усмотрение.
Пак Филтър - Стайл - Ембос /Опосити към 50%/.
После малко грим - знаете как става.

П.П. Извинявам се че пиша само на кирилица, Флекс Тайра ми се е скапал.

# 36
  • Мнения: 3 971
Запис без рамка  Rolling Eyesнямам в момента фотошоп надявам се от утре да имам

# 37
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Цоци, да ти е жив и здрав рожденика! Много да те радва и вдъхновява!   bouquet

Пижулинка, Валентинската рамка ми допада като идея, но малко снимката не ми се нрави.
Дилми, много ми харесва твоята рамка.
Лекси, на мен варианта с лилавата рамка май най-много ми допада. Връзва се с цвета на шапката.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
Ани, може как се прави собствен фон /Цоци се интересуваше/, промяна на цвета на косата или очите, рисуване на елем. фигурки, нещо по-простичко анимирано, гримиране, от снимка в картина...нещо такова.
Този урок за подобряване качеството на снимката не съм го пробвала, но е лесен и коментарите са, че е добър. Някой се интересуваше преди време:
http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1064

# 39
  • Мнения: 2 035
Записвам се, че да не ви изгубя  Wink

# 40
  • Мнения: 875
дилми, и на мен много ми харесва рамката ти. само, ако позволиш, да те поправя - beaUtiful и groWing.  Peace

# 41
  • Мнения: 2 122

http://stirianowa.multiply.com/photos/hi-res/1/13?xurl=http%3A%2 … %2Falbum%2F1%2313
момичета, чакам вашите съвети, критики и препоръки
още има да се прави, но ми кажете какво мислите до тук

# 42
  • Мнения: 2 122
Мама Цоцоланка, да ти е жив и здрав рожденника, да ви носи много радост и щастливи моменти   bouquet

# 43
  • Мнения: 354
И аз ще се упражня на пен тула.

# 44
  • Мнения: 1 400
Я да се разпиша и аз в новата темичка. Нищо не съм правила все още, но - има време. Децата са ми на бабин дом, та мога да се развихря на спокойствие, ако естественно не изникне нещо друго Tired

Някой ме беше питал как съм обработила снимката на детето - в предната тема Ани беше обяснявала за Shadows/Highlights - това е в Image>Adjustments - от там.

mini_79 , не е лошо като идея, но ето какво ми прави впечатление - елементите ти са без никаква сянка с изключение на пеперудката . Фона ми се струва твърде блед - опитай да направиш рамката розова, а фона някакъв друг. Thinking Момиченцето с мечето е много сладко- има ли вариант да е по-голямо? Дай обем на текста.

Лекси, последният вариант е суперски Peace

Общи условия

Активация на акаунт