СКАРЛАТИНА - ДАЙТЕ СЪВЕТ

  • 2 876
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
Здравейте момичета,
Имам няколко въпроса към вас за тази болест. Мойто момченце е със диагноза скарлатина. Той е на 6 г. и половина и вече за 2-ри път я кара (първия беше точно преди 4 години). Аз нямам много спомени от тогава и искам да попитам: наистина ли трябва да яде само ориз и картофи нищо друго ли не може ? Rolling Eyes Прочетох всичко в нета и там пише че не повтаряла - какво предизвиква повтаряното на вируса (като искам да споделя, че моя син е много кален и има много силна имунна система). Peace И освен с антибиотици няма ли други да речем хомеопатични лекарства за нея. Thinking Това му е 3-ат път, в който му се налага да пие антибиотик предишните 2 пъти бяха за 1-та скарлатина и за шарката. Аз съм много против антибиотиците. Много съм притеснена от това, че го повтаря.  Cry

# 1
  • Мнения: 57
Скарлатината е единствена от шарките, която може да повтори. Причинява се от стрептококи и затова трябва задължително антибиотик до 10 дни и след това да се вземе гърлен секрет.
Скорошно оздравяване.
http://pramed.com/scarlatina.htm

# 2
  • Мнения: 51
Milkadim  Много ти благодаря за информацията и за линка прочетох всичко Simple Smile много съжелявам че ние сме в тези 10 %. Дано скоро всичко мине, че на детенце вече му се свива душичкате без градина и по цял ден между 4 стени.
 

# 3
И моето момиче я кара 2 пъти. Но тогава забелязах,че изяде 1 буркан мед и беше напълняла и нищо друго сладко/то по принцип не е разрешено/Тя дори сама си го търсеше .След като се оправи твоето дете го заведи задължително на лекар за профилактични изследвания както и кардиограма на сърце - задължително й правиха на моята.Говоря ти преди около10 години.

# 4
  • Мнения: 51
След като се оправи твоето дете го заведи задължително на лекар за профилактични изследвания както и кардиограма на сърце - задължително й правиха на моята.Говоря ти преди около10 години.
Много ти благодаря за полезния съвет 13 годишното момиче, който ми даваш досега никой не ми беше говорил за профилактичен преглед и т.н.  Grinning Непременно ще направя всичко. Това за медът е интересно ще почна и моя синковец, дано успея да го излъжа да яде мед, че вече сме назад с 2 кг и нещо. Peace А помниш ли освен меда, какво друго е било разрешено да яде твоето момиченце?

# 5
Не знам какво друго е яла,но си спомням,че постоянно ме караше да й мажа филийки с мед. Не трябва да даваш нищо друго сладко /имам предвид шоколадово/. И може би тя затова лесно ги изкара и двата пъти. Как досега никой не ти е казвал за профилактичен преглед? Прави се задължително, защото остават "последици"-/ от рода на нисък хемоглобин/.

# 6
  • Мнения: 51
А аз нищо сладко недавам. А Мед яде с голям зор и нещо не го влече да го яде, ама не мрънка че няма сладко. Confused Много ми е послушен откакто е вкъщи и жъобще не проявява характер или да се глези или циври. Laughing Забелязвам, че вече му се е стегнала душичката ама няма как Simple Smile Верно никой не ми каза за прегледите след това.  Crossing ArmsНо утре слетобед сме при лекарката и специално ще я питам.

# 7
Пиши какво ти е казала, защото на мой та й правиха и двата пъти като я кара.Но това беше преди около 10 г./може да са обръщали повече внимание тогава- дано да греша/.

# 8
Прочети защо трябва преглед след болестта.
Усложнения на скарлатината.

   В днешно време те са много редки впредвид навременното разпознаване и ефективно лечение на болестта. Ранните усложнения на скарлатината включват:
      1.Лимфаденити(възпаление на лимфните възли).
      2.Отити(възпаление на ушите),синуити(възпаление на околоносните кухини).
      3.Артрит (гнойно възпаление на става) и др.
   Късните усложнения които са резултат от развитие на алергия на организма спрямо инфекциозните причинители са:
      1.Ревматоид-негноен артрит протичащ с оток и болезненост на големите стави (коленни,глезенни,тазобедрени...).
      2.Остър гломерулонефрит-възпаление на бъбреците.
      3.Други-хепатит (възпаление на черният дроб),миокардит(възпаление на сърдечния мускул),серозен менинго-енцефалит (негнойно възпаление на главния мозък и неговите обвивки).
това е част от една статия намерих я в Гугала/http://pramed.com/scarlatina.htm/

# 9
  • Мнения: 51
Здравей 13 годишното момиче,
Днес ходихме при лекарката и тя каза, че задължително на 20-я ден ще му направи пълни изследвания като: ЕКГ, кръвна картина, гърлен секрет и кардиограма на сърцето му. Освен това утре сутринта ще му нося урина за изследване, ама неразбрах защо точно. Ами като дойде края на месеца ще разбера колко са сериозни защото тогава трябва да направим изследванията. Мисля и се надявам всичко да е наред. Simple Smile Още веднъж много ти благодаря за отзивите.

# 10
Всички изследвания ще са добри,пожелавам ви го! И ако искаш после пиши. Скорошно оздравяване! Hug

# 11
Здравейте!
Прочетох всичко което сте написали, но не видях нищо да споменавате, когато бременна е имала контакт с болен от скарлатина.

# 12
По принцип знам,че когато е бременна жената не е хубаво да се среща с болни от шарка. Но само това. Питай джипито си дали това се отнася за скарлатината!

Общи условия

Активация на акаунт