Цветята се пробуждат - цветарките събуждат!(21)

  • 31 755
  • 458
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 036
Да ти е жива и здрава!
Давай да  захващаме и отглеждаме ананас.При нас в Билла има страхотни и листата му са здрави и зелени,а не увяхнали.

# 436
  • София
  • Мнения: 3 816
И аз днес точно в Била ги гледах и сигурно тези дни ще закупя един, пък и сезона е подходящ. Hug

# 437
  • Мнения: 3 036
Хайде утре купуваме и почваме,пък каквото ще да става.
Я кажи как се яде пресен че до досега само на консерва сме го яли.

# 438
  • Мнения: 2 085
Нова тема?  Wink Идеи за заглавието?

# 439
# 440
# 441
  • София
  • Мнения: 3 816
Деси, аз ананаса го обелвам хубаво, режа го на колелца и махам по средата има едно като кочанче. Режа на кубчета и като плодова салата, а може и някакъв сладкиш да направиш. Peace
Да се похваля, петуниите ми почват да се показват. Simple Smile

# 442
  • София
  • Мнения: 3 816
Току що получих каталога от Метро, има на промоция орхидея Фаленопсис в стъклена саксия за 24 лева/с ДДС/.  Peace

За такава става въпрос 

# 443
  • Мнения: 57
Здравейте момичета/аз обикновено чета и рядко пиша/,изкарахте ли си вече цветята.Аз ги изкарах,но дали не избързах незнам.Между другото и моя бенджамин остана без листа тази година като го прибрах,но вече взе да се съвзема

# 444
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Чародейка, в последния брой на "Цветя и градини" има реклама на M&M trading, та те предлагат пасифлори. Пише, че ще ги има и на Флори-те в София, Пловдив и Бургас, а и могат да се поръчат с наложен платеж (каквото и да означава това...) Hug
Много ти благодаря  bouquet  bouquet  bouquet ,писах им и те ми отговориха имали в наличност семена и 6 цвята разсад ,аз си поръчах и от двете ,да видим дали ще пристигнат Praynig Hug

# 445
  • Мнения: 57
Какво мислите за живите камъчета?Някой има ли такова цвете,много ми харесват

# 446
  • София
  • Мнения: 974
Момичета някой сял ли е луковични бегонии? Миналата година си купих две луковици, пуснаха страхотни листа, но уви не цъфнаха. Може би не ги гледам както трябва. Вчера ги погледнах и видях че лекичко са започнали да се подават от пръстта. Но дали ще цъфнат тази година

Грудкови бегонии садих миналата година. От Флората си ги взех, някъде към 15 март ги засадих и цъфтяха обилно, седяха на доста слънчево и като повечето грудкови поливам в паничката. Може да са ти били още малки грудките и затова да не са цъфтяли Thinking И моите тръгнаха, но нещо стана...сега са изсъхнали Cry Е пак ще си взема, но ме яд и незнам защо така стана   Sad

# 447
  • София
  • Мнения: 3 816
Деси, ето нагледен пример за ананаса. Hug

# 448
  • Мнения: 3 036
Деси, ето нагледен пример за ананаса. Hug
Благодаря ще го имам предвид.Но с какво го маже?

# 449
  • София
  • Мнения: 3 816
От това което прочетох в интернет за прихващане на ананас по този начин, след като се отреже розетката се посипва с дървесна пепел или специален препарат, които предотвратяват гнилостния процес.

Общи условия

Активация на акаунт