Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 18
Здравейте доктор Живков разбрах че сте добър ортопед. Ние сме от Русе но аз искам да задам един личен въпрос-познавате ли ортопеда доктор Валентинов от Русе. Ние също имаме заболяването еквиноварус само че едностранен и се лекувахме при него.Благодаря ви предварително ако ми отговорите на въпроса.
Здравей Гери,
Познавам д-р Валентинов добре. Той също работи по метода на Понсети от 2005-2006г и мога да те уверя , че знае какво прави. Имате късмет , че имате в Русе лекар който работи по метода на Понсети.
Поздрави и успех в лечението

# 196
  • Мнения: 299
здравеийте! оперирахме едното краче и прогнозите са добри  newsm10.на 16март е на другото. ДАНО ВСИЧКО Е НАРЕД. newsm17.

Чудесна новина,aleksandra76! Hug

Всичко ще бъде наред! Peace

# 197
  • Мнения: 30
Здравейте на всички!
Ние вчера бяхме на тенатомия и сложихме последния гипс! Всичко мина  добре, малкия не плака, само малко у дома беше неспокоен. Сега още 21 дни с гипс  и вече ще сме с обувки с шина.
Сега тръгнах да подновявам гардероба на малкия, ама то долнища с копчета изцяло почти няма по магазините.
Вие как се справихте с дрехите? Нещо особено за носенето на обувките- с какви чорапи например. Дайте инфо от вашия опит?

# 198
  • Мнения: 299
Здравейте на всички!
Ние вчера бяхме на тенатомия и сложихме последния гипс! Всичко мина  добре, малкия не плака, само малко у дома беше неспокоен. Сега още 21 дни с гипс  и вече ще сме с обувки с шина.
Сега тръгнах да подновявам гардероба на малкия, ама то долнища с копчета изцяло почти няма по магазините.
Вие как се справихте с дрехите? Нещо особено за носенето на обувките- с какви чорапи например. Дайте инфо от вашия опит?

Радвам се,че всичко е наред при вас и вече преминавате на друг етап от лечението Peace Можеш да погледнеш в по-задните страници,вече сме писали по въпроса за дрешките и чорапките.Дрешките е добре да са с копчета отдолу,вие сте доста мънички и за малки бебета има голям избор от дрешки с копчета.За чорапките-нека да са памучни,леко ластични,но не и хавлиени,за да не спарват крачетата на бебока.Лично аз в момента ползвам едни памучни чорапки на дупчици,с тях сме и лятото,и зимата.Добре е да не са стегнати в отвора,за да не стягат допълнително крачето,но е добре да са по-дълги,за да можеш да ги "обръщаш" върху обувчиците. Simple Smile

# 199
  • Мнения: 30
Здравейте всички мами! Имам идея - всички които имаме  преведени статии и информация за заболяването да може да ги качим  на някой сайт да сме от полза на тези които се лутат.И без това всичко  в нета е на руски и английски. И да си даваме линкове, касаещи заболяването.
ето форум на руски, пратен ми от друга мама....
http://forum.materinstvo.ru/index.php?act=SF&s=&f=253

# 200
  • Мнения: 61
Здравейте всички мами! Имам идея - всички които имаме  преведени статии и информация за заболяването да може да ги качим  на някой сайт да сме от полза на тези които се лутат.И без това всичко  в нета е на руски и английски. И да си даваме линкове, касаещи заболяването.
ето форум на руски, пратен ми от друга мама....
http://forum.materinstvo.ru/index.php?act=SF&s=&f=253
Тази идея много ми допада и съм съгласна да го направим, защото аз самата много се лутах докато ви намеря вас във бг мама, а и докато намеря инфо за самото заболяване. Peace newsm10 newsm74

# 201
  • Мнения: 83
Здравейте всички мами! Имам идея - всички които имаме  преведени статии и информация за заболяването да може да ги качим  на някой сайт да сме от полза на тези които се лутат.И без това всичко  в нета е на руски и английски. И да си даваме линкове, касаещи заболяването.
ето форум на руски, пратен ми от друга мама....
http://forum.materinstvo.ru/index.php?act=SF&s=&f=253
Аз съм го пускала, но ето го пак: http://clubfootfrance.free.fr - той е на френски, немски и английски.

# 202
  • София
  • Мнения: 135
Какво е еквиноварус (clubfoot) на български:
http://equinovarus.hit.bg/p4bg.htm

Различните методи на лечение на еквиноварус на български:
http://equinovarus.hit.bg/megberdmethodsbg.htm

Често задавани въпроси и съвети на български:
http://equinovarus.hit.bg/p9bg.htm

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 13:34 от jiva

# 203
  • Varna
  • Мнения: 47
Здравейте майчета,който пишете в този форум.И моето дете се роди със двустранен еквиноварус,и тъи като сме от Варна лечението ни пое доктор Живков,на когото сме му много благодарни.Лечението на синът ми започна от 12-я ден-4 седмици корекция с гипсчета,наложи се и тенотомия,след която краченцата на моето дете бяха 3 седмици в постоянен гипс.След това 3 месеца денонощно с обувчиците,които са с подвижна шина.И така тези 3 месеца изминаха и утре сваляме обувките за през деня,за което съм много щастлива.Та благодарение на Вас(всички които пишете във форума) разбрах че е възможно да се явим на ТЕЛК.Преди месецподадохме документите за явяване пред ТЕЛК,следмица след това ни насрочиха датаи след всички тези галимациини дадоха 60%<с които ще получаваме двоини детски,еднократна помощ от 100 лв.и 70% от минималната работна заплата със задна дата.Така че който не го е направил все още,нека да действа.Ощеведнъж благодаря  bouquet

# 204
  • Мнения: 299
Здравейте майчета,който пишете в този форум.И моето дете се роди със двустранен еквиноварус,и тъи като сме от Варна лечението ни пое доктор Живков,на когото сме му много благодарни.Лечението на синът ми започна от 12-я ден-4 седмици корекция с гипсчета,наложи се и тенотомия,след която краченцата на моето дете бяха 3 седмици в постоянен гипс.След това 3 месеца денонощно с обувчиците,които са с подвижна шина.И така тези 3 месеца изминаха и утре сваляме обувките за през деня,за което съм много щастлива.Та благодарение на Вас(всички които пишете във форума) разбрах че е възможно да се явим на ТЕЛК.Преди месецподадохме документите за явяване пред ТЕЛК,следмица след това ни насрочиха датаи след всички тези галимациини дадоха 60%<с които ще получаваме двоини детски,еднократна помощ от 100 лв.и 70% от минималната работна заплата със задна дата.Така че който не го е направил все още,нека да действа.Ощеведнъж благодаря  bouquet

 HugЗдравейте,svrtlio!
Докато четях поста ти,се сетих за същия този ден при нас- деня,в който свалихме обувките от 3-месечното носене,моя сладур се изправи съвсем сам от седнало в право положение(беше точно на 7 месеца без 5 дни).Бях толкова щастлива и за мен,както и за детето(предполагам) беше огромно облекчение,че "оставихме" обувките само на нощно носене. Simple Smile Радвам се за вас,че сте успели да минете ТЕЛК и са ви дали нужните % Peace,тази помощ определено ще ви бъде от полза.Ние не се "класирахме" пред ТЕЛК,поради факта,че твърде късно узнах и съответно детето не беше нито в гипсове,нито с шини...но това вече няма значение. Simple Smile
Пожелавам ви много усмивки и много радост! hug Целувки на малкия Стефан!

# 205
  • Мнения: 16
Здравейте. Бих искала да попитам всички, на които дечицата се лекуват по метода на Понсети. След 3 месечното носене на обувки по 23 часа, след това започнахте да увеличавате часовете през деня без обувки или директно след третия месец започнахте да ги слагате само вечер? Каква е схемата, която ви назначи вашия лекуващ лекар? 
Питам, защото детето (вече сме на 8 месеца) се опитва да ходи, иска да се движи повече, а движението с обувките му е по-трудно.
 newsm78

# 206
  • Мнения: 299
Здравейте. Бих искала да попитам всички, на които дечицата се лекуват по метода на Понсети. След 3 месечното носене на обувки по 23 часа, след това започнахте да увеличавате часовете през деня без обувки или директно след третия месец започнахте да ги слагате само вечер? Каква е схемата, която ви назначи вашия лекуващ лекар? 
Питам, защото детето (вече сме на 8 месеца) се опитва да ходи, иска да се движи повече, а движението с обувките му е по-трудно.
 newsm78

Здрасти,Sync! Hug
Значи-в деня,в който се навършват 3 месеца,през които сте носили обувките 23-часа в денонощието,просто ги сваляш сутринта и ги слагаш чак вечерта Peace.Просто и ясно е-няма никаква схема.Няма нужда да "увеличаваш постепенно" часовете без обувки,разбираш ли?Просто ги сваляш и ги слагаш чак вечерта.Д-р Живков препоръчва да се слагат и на следобедния сън,и то главно за това детето да "свикне с мисълта",че винаги когато спи-то ще е с обувки,т.е.да свързва обувките със съня и обратно.
Вие кога приключвате 3-те месеца носене?Разбирам те,че детето иска да се движи повече и това е напълно нормално,но ако вече сте ги направили,то няма нужда повече да стоите с тях и през деня.Доколкото знам,този период на 23-часово носене е винаги по 3 месеца,за по-леко изкривяване съм чувала даже и за 2-месечно носене.Вашият лекар какво ви каза по този въпрос?При кого се лекувате?
Възможно е самият д-р Живков да се включи с отговор на твоя въпрос. Peace

# 207
  • Мнения: 16
Благодаря ти, taniuha   bouquet
Препоръката на нашия доктор (д-р Райков) е да ги носим колкото се може по-често докато детето проходи. Имам предвид след 3 месечното носене. При нас тези 3 месеца изтекоха през декември. Сега и през деня продължаваме да си ги носим, но ги сваляме за по-дълго време - сутрин и вечер, тъй като го слагаме в проходилка или го държим за ръчички, защото той иска да се движи.
Много исках да разбера как е при вас, защото аз се притеснявах, дали не прекаляваме като го държим по-дълго време без обувките. Но сега съм по-спокойна. Много ти благодаря  Hug  bouquet

# 208
  • Мнения: 299
Благодаря ти, taniuha   bouquet
Препоръката на нашия доктор (д-р Райков) е да ги носим колкото се може по-често докато детето проходи. Имам предвид след 3 месечното носене. При нас тези 3 месеца изтекоха през декември. Сега и през деня продължаваме да си ги носим, но ги сваляме за по-дълго време - сутрин и вечер, тъй като го слагаме в проходилка или го държим за ръчички, защото той иска да се движи.
Много исках да разбера как е при вас, защото аз се притеснявах, дали не прекаляваме като го държим по-дълго време без обувките. Но сега съм по-спокойна. Много ти благодаря  Hug  bouquet

Ооо,Sync,мисля,че сте прекалено стриктни Wink След като са ви изтекли 3-те месеца,сваляйте ги,няма нужда да се тормози повече детенцето,след като вече и само изявява желание да ходи Peace.Според мен не прекалявате Wink,но те съветвам(ако имате възможност) да си направите една консултация при д-р Живков,почти съм сигурна,че и той ще ви каже да ги оставите само на нощно носене,още повече че вие вече сте "надхвърлили срока" с повече от месец и половина Thinking.3-месечното носене е с цел да се стабилизира позицията на крачето и последващото нощно носене е напълно достатъчно,за да се задържа постигнатия ефект.
Пак ти казвам,ние ги свалихме почти на 7 месеца и ги оставихме само на нощно носене.Детето ми проходи точно на 1 година и 2 дни,т.е.съвсем навреме Simple Smile.Заради заболяването обаче аз много се страхувах да го сложа в проходилка и се опасявах,че би могло да проходи по-късно,но уви-това не се случи.Напротив-както писах и малко по-горе,Мартин се изправи съвсем сам прав в деня,в който свалихме обувките,пълзеше интензивно,държейки се за мебелите си обикаляше навсякъде.Приеми още един съвет от мен-не го слагайте в проходилка,той реално не се нуждае от нея,още повече щом вече ИСКА да ходи Peace.Бъди до него и го занимавай,но не го поставяй насила в проходилка точно сега-в момент,когато той има голяма нужда да се движи,да използва крачетата си и да опознава света. Peace
 Hugна малкия сладур!

# 209
  • Varna
  • Мнения: 47
И аз искам да Ви попитам нещо.Тъи като моето дете е на 5 месеца и спи по няколко пъти на ден,как трябва да се процедира с носенето на обувчиците през деня?Много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт