"Клуб на пострадали деца от безстопанствени кучета"- първия в нетпространството!

  • 62 527
  • 830
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 349
И стига с това "агресивни" или не! Нужно ли е някой да пострада, за да разберем кое животно е агресивно и да го умъртвим? Не е ли малко височка цената?

Не. Може да застреляме всички кучета. Също така и всички шофьори, щото що да ги чакаме да нарушат закона, като може да направят катастрофа.

# 181
  • Варна
  • Мнения: 2 269
И стига с това "агресивни" или не! Нужно ли е някой да пострада, за да разберем кое животно е агресивно и да го умъртвим? Не е ли малко височка цената?

Не. Може да застреляме всички кучета. Също така и всички шофьори, щото що да ги чакаме да нарушат закона, като може да направят катастрофа.
Уффф! Тъпо сравнение!
Животните нямат място в местата, където живеят хора. Особено да ги оставим да се множат, развиват и "оформят" като характери на гърба на човека.
Да, аз съм за изтребване на всички безпризорни кучета. Хич не ми пука дали изглеждам жестока. Съгласна съм да "жертвам" няколко мили песа, ако това ще опази далеч по- милите ми хора.

# 182
  • Мнения: 836
По въпроса с петицията - Моля, давайте предложения какви точно да са ни исканията в раздела за бездомните кучета!
Не могат да се убиват, заради ЗЗЖ.
Смятате ли, че е добре да искаме да се построят достатъчно приюти, в които да се настанят всички безстопанствени кучета?
Да има глоби, за тези, които отглеждат такива извън собствения си дом.

# 183
  • Мнения: 836
... Нужно ли е някой да пострада, за да разберем кое животно е агресивно и да го умъртвим? Не е ли малко височка цената?
Точно заради това, смятам, че домашните кучета трябва да се разхождат с намордник. Няма никаква гаранция, че добродушният пес в един момент няма да прояви неприязън към някой случаен минувач.

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 18:35 от Silvy A

# 184
  • Мнения: 25 830
По въпроса с петицията - Моля, давайте предложения какви точно да са ни исканията в раздела за бездомните кучета!
Не могат да се убиват, заради ЗЗЖ.


Това не е вярно! Ето какво казва ЗЗЖ:

Чл. 10. (1) Забранява се проявата на особена жестокост към животните.
(2) За особена жестокост се смятат:
1. умишленото причиняване на смърт на животни;
2. умишленото причиняване на тежко и трайно увреждане на животни;
3. организирането на боеве с животни;
4. стрелбата по безстопанствени животни, опитомени животни или животни в плен и диви животни.
(3) Не се смята за особена жестокост деянието по ал. 2, т. 4, когато се извършва при условията на крайна необходимост или съгласно разпоредбите на Закона за лова и опазване на дивеча или Закона за биологичното разнообразие.
(4) Не се смята за особена жестокост деянието по ал. 2, т. 1, когато се извършва съгласно разпоредбите на чл. 117, ал. 1, т. 10, 11 и 12, чл. 159, ал. 1 и 3, чл. 160, ал. 1 и ал. 2, т. 1 и 2 и чл. 179, ал. 3 от Закона за ветеринарномедицинската дейност.

Ето какво казва ЗВМД в изброените точки:
Чл. 160. (1) Умъртвяването на животни се извършва по начин, който не допуска причиняване на излишна болка и страдание.
(2) Умъртвяването на животни се допуска при:
1. ликвидиране на заразни болести;
2. дератизация;
3. нападение на хора от животно и самозащита;
4. практикуване на лов по реда на Закона за лова и опазване на дивеча и на риболов по Закона за рибарството и аквакултурите.
Чл. 179. (1) Евтаназия на животни се извършва от ветеринарен лекар, който упражнява ветеринарномедицинска практика, с лицензиран ВМП.
(2) При евтаназия ветеринарният лекар вписва в амбулаторния дневник причините за извършването й и използвания ВМП.
(3) Евтаназия се допуска при:
1. неизлечимо болни животни с необратими патологични изменения, причиняващи им болки и страдания;
2. ограничаване и ликвидиране на заразна болест, която представлява опасност за здравето на хората или животните;
3. приключване на опитите с животни, когато са довели до необратими патологични изменения, причиняващи на животните болки и страдания;
4. животни, чието агресивно поведение представлява опасност за живота и здравето на хората или животните.

Просто остава някой да изпълни закона, нищо повече.  Rolling Eyes

# 185
  • Мнения: 1 032
Ми и да се коментира и да не се коментира хуманното отношение към животните, снощи в София мъж е бил нахапан до съмрт от домашен питбул. Човекът е починал от раните си в Пиргов.

http://www.focus-news.net/?id=n906294

# 186
  • Мнения: 836
Доколкото мога да схвана, смърт на животно може да се причини, ако има доказателства за агресивното му поведение или че пренася зараза.

В противен случай:
Чл. 10. (1) Забранява се проявата на особена жестокост към животните.
(2) За особена жестокост се смятат:
1. умишленото причиняване на смърт на животни;

# 187
  • Мнения: 624
Хора, дайте да се стегнем! Една петиция ли не можем да направим?

Ето, за бездомните кучета ми харесва това:

Ми то решението за уличните помияри е едно. Ама не е много хуманно. Според мен ако кучетата се движат в глутница, задължително трябва да бъдат отстранявани. За самосиндикалните помияри не знам дали кастрацията помага. Честно казано трябва да се забрани на всички странни лелки и чичковци, които носят огризки за кучетата и котките около блоковете да правят това. Може да се обособят места, на които ККЗ организации да хранят бездомните песове. Но тогава ще трябва въпросните организации и да се грижат за животните. Да ги обезпаразитяват, кастрират.

За всички агресивни кучета (домашни и безстопанствени) ухапали човек, независимо от раната/раните, да искаме задължително да се умъртви животното.

ЗВМД
Чл. 160. (1) Умъртвяването на животни се извършва по начин, който не допуска причиняване на излишна болка и страдание.
(2) Умъртвяването на животни се допуска при:
3. нападение на хора от животно и самозащита;

(3) Евтаназия се допуска при:
4. животни, чието агресивно поведение представлява опасност за живота и здравето на хората или животните.

Просто остава някой да изпълни закона, нищо повече. Rolling Eyes

# 188
  • Мнения: 624
Можем да искаме забрана за отглеждането на агресивни породи. Но някой трябва да се наеме да изброи тези породи.

И задължително регистрация на домашните. Както сме длъжни да си регистрираме колите, имотите, доходите и не знам още к'во си, така и кучетата.

Иначе няма оправия.  ooooh!

# 189
  • Мнения: 624
Току що прочетох за това дете: Добри Стефанов Николов
Цитат
Добри е на 12 години, от гр. Варна
До началото на 2006г. той по нищо не се различаваше от своите връстници-растешe здрав, спокоен и  весел. Докато  един  ден  невинната  му детска игра  бе  брутално смазана  от  зверски побой, нанесен му  по нищожен повод - заради  разлайване на куче.Шофьор  на  случайно  минаваща  кола  го намира  на асфалта окървавен  и в безсъзнание. Съседските  деца го насочили къде да  го донесе.Два месеца по-късно- през  март  2006 г., лекарите  от варненската болница ни съобщиха страшната диагноза -  остра нелимфобластна левкемия М4.Вероятно стресът oт  преживяното е отключил смъртоносната болест.
 Оттогава насам Добри е преминал през 6 курса химиотерапия.Поддържаме го само с медикаменти  които са ужасно скъпи и трудно се намират.Спасението от болестта е костно - мозъчна трансплантация,смятат лекуващите лекари. Препаратите  го подържат в тонус, но само трансплантацията е  начинът да върнем истинското нормално детство на любимото ни съкровище.

Представяте ли си? Защото детето е разлаяло куче..?  Sad

Е сега някой да ми каже, дали животът на едно куче не е по-ценен от живота на едно дете.
 Rolling Eyes

# 190
  • Мнения: 48 093
не бях видяла темата, а я търсех  Embarassed
ужасена съми  не искам да чакам да нахапят децата ми
искам да се реши проблема
готова съм за всякакви действия, започвам дачета какво сте писали

# 191
  • Мнения: 7 263
Това е проекто текста за петицията - давайте още допълнения към нея. Ще се опитам да ги обобщя и да да изпиша коректно имената на Законите които се цитират в него.

Уважаеми управляващи държавата България, намираща се в центъра на Европа!
В началото на 21-ви век ние българските родители НАСТОЯВАМЕ  за незабавен отговор на въпроса
Важен ли е за държавата ни живота и здравето на българското дете?



Искаме да заявим, че нашите деца са български граждани и граждани на Европа! Те са бъдещето на нацията ни, което сме длъжни да опазим в добро психическо и физическо здраве.
Ние българските родители и граждани НАСТОЯВАМЕ за незабавни мерки целящи да се заличат от границите на градовете и селата ни популацията от безстопанствени кучета.
НАСТОЯВАМЕ за незабавни мерки, за безболезнено и възможно най-хуманно премахване на агресивните и болни екземпляри, както и за истинско кастриране на всички кучета, които не живеят в дом със стопанин.
Всяко куче нападнало човек или група хора, да се счита за агресивно и съответно да бъде незабавно третирано по описания по-горе начин.
НАСТОЯВАМЕ за незабавно преработване на ЗЗЖ в частите му за глобите.
НАСТОЯВАМЕ за създаването за зоополиция.
НАСТОЯВАМЕ за намаляване на срока за строеж на приюти и за незабавното им въвеждане в действие.
Предлагаме да бъде поощрен всеки гражданин пожелал да прибере в къщата си и да се грижи за бездомно куче, но това да става след задължителен преглед, обезпаразитяване и кастриране на животното.

НАСТОЯВАМЕ да се въведат драконовски мерки за собствениците на домашни кучета.
Всяко куче взето за отглеждане в домашни условия да бъде задължително вписвано в съответен регистър. Като се отразява възрастта и здравословното му състояние. Куче, което няма такава регистрация да се счита за безстопанствено.

Да се въведе допълнителен данък за некастрирани домашни кучета.

Да се въведе съдебна отговорност за стопаните на кучета, нападнали и причинили телесни повреди на хора и други животни.
Да бъде въведена тежка глоба за собствениците на кучета, които ги изоставят.
Да се задължат собствениците да се проведе обучение, ако не за всички породи, то поне за най-едрите и агресивни сред тях. Също така стопаните на домашни кучета да минават кратък курс, за това как да отглеждат и възпитават любимците си.
Всяко домашно куче трябва да бъде разхождано, на място определено за целта, задължително с каишка и или намордник. Да бъде забранено кучетата да бъдат допускани в пясъчниците и детските  и спортни площадки, дворовете на училищата и детските градини.
Собствениците на домашни кучета да бъдат задължени да почистват след любимците си следите от естествените им нужди! Така както е в целия цивилизован свят.
НАСТОЯВАМЕ да се забрани храненето на бездомни животни извън регламентираните за целта места. Да се въведат санкции за хората, които оставят храна на бездомните кучета в населени места, тъй като по този начин спомагат за събирането им в глутници. Природозащитните организации, които се заемат с изхранването на бездомни кучета да бъдат задължени да обезпаразитяват и кастрират животните, за които се грижат, а също така и да лекуват болните.


Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 22:43 от Lennyh

# 192
  • Мнения: 804
Лени, чудесно.   bouquet
Най-после започнахме.
Копипейстнах  я и започвам да мисля и допълвам.

# 193
  • Мнения: 25 830
Бих прибавила и задължително обучение, ако не за всички породи, то поне за най-едрите и агресивни сред тях - както за самите кучета, така и за стопаните им. Голямо куче - само след съответното разрешително, подобно на разрешителното за оръжие или за шофьорска книжка.  

Кастрацията и на всички домашни кучета, които нямат нужния произход и не могат да бъдат използвани за размножителните цели на конкретната порода. Данъкът за некастрирани кучета да бъде изключително висок.

Съдебна отговорност за стопаните на кучета, нападнали и причинили телесни повреди на хора и други животни.
 Peace

# 194
  • Мнения: 1 349
Съдебна отговорност за стопаните на кучета, нападнали и причинили телесни повреди на хора и други животни.
 Peace

Изключително разумно предложение! За разлика за автоматичното признаване на вина на кучето.

Общи условия

Активация на акаунт