ТУНИС-отзиви,препоръки за дати,агенции,хо

  • 89 356
  • 411
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 395
Здравейте  Wink
Ние ще ходим в Тунис на 17ти септември с Он Травел. Спряхме се на  хотел El Olf в Хамамет.  http://ontravel.bg/index.php?page=hotel&instanceID=1370& … 334&tourID=65
Някой има ли впечатления от хотела?
Утре ще резервираме.  Mr. Green

pina, снимките са много завладяващи  Rolling Eyes

# 211
  • Мнения: 11 747
Сега погледнах и графика на Онтравел - ми то не останали места! За 2 дати от септември в самолета вече няма места... Все пак добре, че не чакахме последния момент за резервация.

Аз нямам отзиви от хотел El Olf, но ето тук има
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d505644-Reviews- … Olf-Hammamet.html

# 212
  • Мнения: X
Сега погледнах и графика на Онтравел - ми то не останали места! За 2 дати от септември в самолета вече няма места... Все пак добре, че не чакахме последния момент за резервация.

Аз нямам отзиви от хотел El Olf, но ето тук има
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297943-d505644-Reviews- … Olf-Hammamet.html
Според мен места в полетите все още има,но са само за желаещи да закупят целия пакет,а не само самолетни билети до тунис.Поне аз така го разбирам.
В понеделник ходих да резервирам за още едно семейство за Иберостар Фениция,места в полета все още имаше,но места в хотела нямаше.Та се оказа,че осевен нашите две стаи,които потвърдиха от там веднага,други стаи няма заети от Астрал.А уж имаха 30 свободни.После се оказа,че имали 30 свободни за полета,но не и за този хотел.Абе ако можеш да ги разбереш какво имат и какво нямат,здраве му кажи.Сега чакаме да ни излезе късмета и да потвърдят още една стая,но ставало бавно,а можело и изобщо да не потвърдят.И тогава ще трябва да сменяме хотела,за да сме заедно.Надявам се да стане,както писа Марси*,и след известно чакане все пак да потвърдят.

# 213
  • Мнения: 11 747
Macinka, от понеделник до днес - четвъртък, спокойно може вече да се е напълнил самолета. Те нали го продават повече от една агенция, ето сега Алфатур, Онтравел и Астрал, а има и други мисля. А само билети за самолета, без пакети, мисля че изобщо не продават.  Thinking
Айде ако сменяте хотела, кажи накъде са тръгнали нещата, къде ще сте.

# 214
  • Мнения: 395

pina, благодаря  Flowers Bouquet
Снощи направих резервация   Mr. Green
От допълнителните екскурзии сме се спрели на Тунис - Картаген - Сиди Бу Саид и разходка с пиратски кораб.

# 215
  • Мнения: X
Macinka, от понеделник до днес - четвъртък, спокойно може вече да се е напълнил самолета. Те нали го продават повече от една агенция, ето сега Алфатур, Онтравел и Астрал, а има и други мисля. А само билети за самолета, без пакети, мисля че изобщо не продават.  Thinking
Айде ако сменяте хотела, кажи накъде са тръгнали нещата, къде ще сте.
Пина,права си,може вече да няма места и в полетите,защото септемврийските дати са предпочитани,особено който зависи от учениците си,които започват на 15.09. и искат да отидат преди това.Ако сменяме хотела ще сме най-вероятно в Иберостар Авероуз,за който отзивите също не са лоши,само дето мен изобщо не ме грабва като оформление отвън,иначе е сравнително нов,стаи,фоаие-все още много добри,но каквото и да е,да отиваме по живо по здраво,и да си изкараме приятно.Все ние си лафим в тая тема,да не вземат вече да ни се скарат Laughing?

pina, благодаря  Flowers Bouquet
Снощи направих резервация   Mr. Green
От допълнителните екскурзии сме се спрели на Тунис - Картаген - Сиди Бу Саид и разходка с пиратски кораб.
Аз също имам желание за Тунис-Картаген-Сиди Бу Саид,но ако ми се излежава повече в хотела може и да я пропусна.Но Сахара не бих пропуснала .Отначало мислех изобщо да не я посещавам,но след толкова вълнуващи отзиви всички са на мнение,че не трябва да се пропуска.Най-ме въодушевяват оазисите и сафарито с джипове.
За пиратския кораб отзивите мисля не бяха препоръчителни,доста повръщал народа на кораба.И до зоолог.градина бих отишла,но все пак ми се иска да имам и повече време за "нищоправене",както казва Пина Laughing,така че освен Сахара всичко друго е под въпрос.

# 216
  • Мнения: 1 727
Аз също не съм чувала добри отзиви за разходката с "пиратски кораб", така че в моята листа с екскурзии са двудневната Сахара, и еднодневната Тунис-Картаген- Сиди бу Саид, и под въпрос Сус и зоопарка Фригиа. За тези които ще почиват в Порт Ел Кантауи, четох че имало и някакви туристически влакчета от там до Сус  Peace

# 217
  • Мнения: 1 710
Аз също не съм чувала добри отзиви за разходката с "пиратски кораб"

Пиратския кораб наистина е доста екстремен. Който не понася силно клатушкане, определено ще се чувства зле. Около 5 човека, които са от екипажа, застават на носа на корабчето и скачат при всяка вълна, така че да го наклонят надолу. Резултатът е много силно клатене, толкова силно, че много от хората повръщаха. На мен страшно ми харесват всякакви такива атракции и ми беше кеф, ама бях една от малкото, които се чувстваха доволни. И още нещо - абсолютно невъзможно е да стои прав човек, без да се е хванал здраво за нещо, така че не е подходящо и за малки деца или хора с болни крака. Местата за сядане са малко /поне на кораба, на който аз плавах/.

# 218
  • Мнения: 11 747
Ох, и на Пиратски кораб бих отишла аз, ама трябва да се съобразявам и с другарчето си!  Simple Smile

Macinka, на нас също Сахара ни е приоритетна, с другите екскурзии каквото стане. Надявам се да идем и на Картаген - Тунис - Сиди бу Саид, както и зоопарка, ама ще видим на място до къде ще стигне ентусиазма на приятеля ми.

Като ученичка бях си записвала цитати на латински, та единият беше: 'И все пак смятам, че Картаген трябва да бъде разрушен!' Ако се поровя и на латински мога да го лепна тук, не помня автора  Embarassed, но помня контекста, в който е употребяван. Сега 15г по-късно, как да не ида да си видя разрушения Картаген?  Thinking

# 219
  • Мнения: 3 094
аз не знам дали ще посетя Тунис тази година - много работа и за отпуска нямам идея въобще........но поне ще събера вашите впечатления....или пък може в последния момент да се отвори средата на септември въможност.

# 220
  • Мнения: 395
Като ученичка бях си записвала цитати на латински, та единият беше: 'И все пак смятам, че Картаген трябва да бъде разрушен!' Ако се поровя и на латински мога да го лепна тук, не помня автора  Embarassed, но помня контекста, в който е употребяван. Сега 15г по-късно, как да не ида да си видя разрушения Картаген?  Thinking
Grinning    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam - Впрочем смятам, че Картаген трябва да бъде разрушен. ( думи на Катон, с които винаги завършвал речите си в сената )
Чела съм го безброй пъти. Имам един речник на чуждите думи в българския език, а в края му има изрази и цитати на латински и други езици.
Не мога да си представя да отида в Тунис и да не видя Картаген. И двамата с мъжа ми толкова сме чели и коментирали Пуническите войни, че мечтая час по-скоро да отида и да почувствам историята. Rolling Eyes
Като отидохме до агенцията за подробности питахме как стои въпроса с алкохола, понеже се очертаваше да дойде един наш приятел който обича да се весели. Предполагам, че заради това са ни преценили погрешно и като стана въпрос за допълнителните екскурзии туристическата агентка ни каза за Картаген, че са просто камъни. На което аз много се ядосах и и казах, че ние се интересуваме от историческото наследство и, че Картаген е много по-стойностно място от снимачните площадки на Английският пациент и Star Wars.  #2gunfire
Ходи ми си и до Сахара, но сме решили да се отдадем изцяло на релах, защото половинката ми много работи и има нужда от почивка. А и така ще имаме повод да отидем пак.  Mr. Green
За пиратското корабче и аз четох доста отрицателни мнения, но мъжа ми е толкова въодушевен, че сърце не ми дава да не го подкрепя. Дано имаме попътен вятър и се разминем без инциденти  Sick  fingerscrossed
Зоопарка ще си го оставим за другия път. Последно (като изключим Софийския) бяхме в Ротердамския, който е изключителен. Разделен е на континенти, като всеки континент е пресъздаден до най-малкия детайл. Ходила съм два пъти и не можах да го разгледам на 100%  Rotterdamzoo

# 221
  • Мнения: X
Да взема да побутна темата,че много изостана напоследък.Хайде,който се е завърнал скоро да разказва,чакаме отзиви.
Пина,както вече писах,чакахме потвърждение за резервация за третото семейство,при което ни обещаха,че ако не се потвърди до една седмица ще ни преместят в Иберостар Авероуз,за да сме заедно.Тази седмица ми сервираха,че нямат три стаи никъде,освен в Ел Муради ел Мензах,за който ние,а и другите не сме съгласни.Накрая се обадих в ценралата в Пловдив,за да разбера какви са тези разминавания постоянно,от където стана ясно,че за Авероуз никога не са имали три стаи и просто са си ме излъгали от варненския офис.
Звънях на още 7 агенции с надеждата да намеря още една стая за Фениция,но напразно,хотела е много търсен и е невъзможно да се намери нищо,особено за тази дата.
Цялата тази история стана най-неприятна за третото семейство,които много искаха да дойдат ,настроиха се за нещо интересно и вълнуващо,а сега трябва да се откажат.
От всичко това стигам до извода,че ако искаме да отидем някъде 4-5 семейства,както почиваме обичайно тук в България,трябва да направя резервация поне 5 месеца по-рано.

Последна редакция: нд, 27 юли 2008, 09:36 от Анонимен

# 222
  • Мнения: 11 747
Абе, 5 месеца по-рано не, но 3 месеца - да.

Днес видях, че Алфатур са пуснали чартър от Варна за 1 октомври. Цените на пакетите са по-високи от тези за септември  newsm78

Ако се откажете от Хамамет, пак ли няма стаи и за 3-те семейства в един хотел? В Порт Ел Кантауи има нови и големи хотелски комплекси и самия курорт е много модерен.

# 223
  • Мнения: X
Абе, 5 месеца по-рано не, но 3 месеца - да.

Днес видях, че Алфатур са пуснали чартър от Варна за 1 октомври. Цените на пакетите са по-високи от тези за септември  newsm78

Ако се откажете от Хамамет, пак ли няма стаи и за 3-те семейства в един хотел? В Порт Ел Кантауи има нови и големи хотелски комплекси и самия курорт е много модерен.
На мен до колкото ми стана ясно,Астрал имат по две-три стаи предплатени в няколко хотела/едва ли имат във всичките,които предлагат/,и като се има предвид,че началото на септември е много търсен период не само за българите,ами и за другите чужди туристи изобщо,то хубавите хотели в Тунис са си продали стаите сигурно не три,ами и пет месеца по-рано.Астрал не можаха да ми предложат три стаи в нито един хотел от веригите на Иберостар,RIU или някоя друга верига с достатъчно високо ниво на обслужване в който и да е курорт на Тунис.Аз знаеш,че не държах на Хамамет,и въпреки,че от всички възможни хотели си бях харесала фениция,бях съгласна да отидем и в друг,излъгаха ни,че в Авероуз има места,а когато говорих с Пловдив се оказа,че за тази дата в този хотел имат само две стаи,от които едната е резервирана още от април.Може би рядко се оформя група  от 6-12 души,които искат да почиват заедно в чужбина,и за това не си предплащат по повече стаи в един и същ хотел,знам ли.... newsm78
Щом има чартър от Варна за октомври,май тази година интереса към Тунис от българските туристи е доста по-голям .
Пробвах и през Туи.бг,но те успяха да ми предложат оферта само за Иберостар Белезир,но не и за Фениция.
Поне за следващото лято ще знам вече и ще резервираме още от април за септември.

# 224
  • Мнения: 1 710
Macinka_vn, доста гадна ситуация. Жалкото е, че Астрал холидейз, агенцията за "елитен туризъм" не може да се справи да ви осигури 3 стаи. Всъщност, почти съм сигурна, че нито една агенция няма да може, щом Астрал се затрудняват. Винаги съм завиждала на руснаците за това, че са толкова много /някъде към 150 млн., ако не се лъжа/ и това им осигурява доста добри възможности за пътуване. Хем тур операторите им са много, хем предлаганите дестинации и хотели са в пъти повече от тези, между които ние избираме, хем в повечето страни гледат на тях много сериозно, защото са в състояние да напълнят хотелите. От Русия към Монастир и Тунис сигурно летят по няколко самолета на ден. Всъщност може и да не са чак по няколко на ден, защото Тунис май не е толкова популярна дестинация за тях, както Турция, но със сигурност доста руснаци почиват там.

Като заговорих /записах/ за руснаци, та се сетих - питахте ли в Тез тур дали не могат да ви намерят стаи?

Общи условия

Активация на акаунт