И аз изгубих моето бебе

  • 23 998
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 108
Искам и тук. Praynig Утре ми е последния работен ден а около нас незнам къде има интернет клуб.Ако някой знае да каже(Банишора)Докато намеря може малко да се изгубя,но няма да ви оставя.Обещавам Peace

# 46
  • Мнения: 3 621
Нефертити, в Бургас сте вече няколко майчета. Ти, Мърморанка, Рени, Глорето. И още няколко, които явно животът ги позавъртя и вече не пишат тук.
Защо не си организирате едно запознанство? В началото ще си обменяте тъгата, а по-късно и други трепети. А ние тук ще ви се радваме от дистанция.  Hug

 Hug Hug Hug ние си направихме вече една мини срещичка, скоро пак и ще поканим още

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 13:14 от Nefertity

# 47
  • Мнения: 7 111
Браво на вас. Само дето ние що така не знаем.  Mr. Green
 Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 611
Браво на вас. Само дето ние що така не знаем.  Mr. Green
 Hug Hug Hug
Да наистина браво на вас  Hugи аз нещо съм пропуснала , но нищо  Wink  Добре е че сте се видели и сте си поговорили  Hug Надявам се един ден и аз да се запозная с вас , да се видим , да споделим , да поплачем ако трябва заедно Hug

# 49
  • на дъното
  • Мнения: 1 544
Hriska-piska, рони Аз като издайника  Embarassed направихме си една мини среща с Nefertiti и Myrmoranka ,но няма да е последна очакваме присъединяване само кажете кога и къде ще се радвам  да се видим.
А на момичетата които не са от Бургас ги приканвам да отскочат за по една баня на бургаският плаж  sun който не е много чист и ще е много яко да се видим  Hug

# 50
  • Мнения: 825
Нефертити, в Бургас сте вече няколко майчета. Ти, Мърморанка, Рени, Глорето. И още няколко, които явно животът ги позавъртя и вече не пишат тук.
Защо не си организирате едно запознанство? В началото ще си обменяте тъгата, а по-късно и други трепети. А ние тук ще ви се радваме от дистанция.  Hug

 Hug Hug Hug ние си направихме вече една мини срещичка, скоро пак и ще поканим още
Peace

# 51
  • Мнения: 3 621
ами хайде тогава , да си изберем един ден и да се срещнем  Hug

# 52
  • на дъното
  • Мнения: 1 544
Явно трябва да е през почивните дни.Къде сте Бургаски мами ??Мърморанака,Нефертити,Рени,Хриска-писка,Глория засега се сещам само за вас ако има и други нека се присъединят.

# 53
  • Мнения: 425
ЗДРАВЕЙТЕ,


ИСКАМ ДА ВИ РАЗКАЖА И ЗА МОЯТА ЗАГУБА НА ЗДРАВО БЕБ4Е ОТ ПРЕНОСВАНЕ, НЕКАДЪРНИЯ АГ ЦЕНТЪР НЕ ВИДЯ ЧЕ ПРЕНОСВАМ И ТАКА ГО ИЗПУСНАХА...

ЗАБОГА ЖЕНИ НЕ ХОДЕТЕ ТАМ:



ДО: МИНИСТЪРА НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО
        НА РЕПУБЛИКА  БЪЛГАРИЯ
                                                 КОПИЕ
                                                 РЦЗ – СОФИЯ.
                                                 КОПИЕ
        ЕК НА БЛС – СОФИЯ.
                                                 КОПИЕ
        НЗОК – СОФИЯ.


Ж А Л Б А
От
Юлияна Емилова Бинева,
живуща: гр. София – 1582, ж.к. ,,Дружба”, бл. 512, вх. А, ет. 4, ап. 13
Тел. за контакт: дом. - 978-52-55,  GSM - 0889-63-34-14, сл. - 952-37-12.


       Уважаеми г-н Министър,

       С настоящата жалба, бих желала да Ви запозная с един изключително неприятен и трагичен за мен и семейството ми инцидент, който едва ли някога ще забравим. Считам, че вина за случилото се носи, наблюдаващият бременността ми гинеколог, д-р Иван Димитров и екипа му, от АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, гр.София, ул."Яков Крайков" № 1, ет.1, ап.1. Със своята проявена престъпна лекарска небрежност, към мен, бъдеща родилка, той допринесе за необратимите последствия, в последния момент от бременността ми, да загубя най-ценното, което носих със себе си – своето Дете.
        На 14.02.2007г. разбрах, че съм бременна, за втори път. Както е редно, се свързах с личния ми лекар, д-р Димитринка Маджарова, от ВМА – София. Тя ми препоръча да проследявам бременността си в горепосочения
АГ-Медицински център, съответно, при д-р Иван Димитров. Записах се при него и го запознах за своята първа безпроблемна бременост. Определи ми дата на термина – 07.10.2007г., въпреки че не успях да посоча точна дата на своята последна менструация. Бях посъветвана, от него, за извършването на ежемесечни видеозон-прегледи, за да бъде всичко под пълен контрол.
        На 15.05.2007г. направих фетална морфология, при д-р Валентина Мазнейкова, в Медицински център ''Св. София''. От прегледа при нея разбрах, че има някакво несъответсвие на развитието на плода, спрямо изчислените, към момента, гестационни седмици, и че липсват данни за структурни аномалии. Поради отклонения, обаче, в биохимичния скрининг, бях посъветвана да си направя и амниоцентеза. На 22.05.2007г. направих амниоцентезата в СБАЛАГ ” Майчин дом”- София, от която разбрах, че плодът е мъжки и без увреждания.
Своевременно предоставих резултатите от направените прегледи, на д-р Иван Димитров, за запознаване, ползване и мнение.
        На 10.09.2007г. ми бе издаден първият болничен лист от д-р Иван Димитров, съответно за времето, от 08.08. до 22.09.2007г. Имайки в предвид, че болничният лист се издава 45 дни преди очаквания термин с учудване попитах, коя е, реално, определената ми дата за термин – 07.10.2007г. или 22.09.2007г. Помолих д-р Иван Димитров, да провери още един път резултатите от направените ми изследвания и да каже има ли някакви съмнения, относно датата за термин. Отговори ми, че няма нищо обезпокоително, от съществуването на двете дати, 22.09.2007г. била формална, да не я гледам и че всичко е в норми и под контрол. Тоновете на бебето гледаха един път седмично.
        На 01.10.2007г. ми беше направен последния видеозон-преглед, при наблюдаващия ме гинеколог. Казаха ми, че бебето е добре, завъртяло се е с главата надолу и се е подготвило за раждане. На 08.10.2007г. направиха и последния запис на сърдечните тонове на детето. Отново ме увериха, че всичко е нормално. До този момент, все още нямах издадено направление за приемане в болница, въпреки пресрочването и на последната възможна дата за термин. Психически се бях подготвила за раждане и изчаквах появата на регулярните контракции. На 10.10.2007 г. се обадих по телефона в Медицинския център, за да се осведомя, дали е готово направлението ми. Отговориха ми, че е готово, но все още  не е подпечатано.
        На 11.10.2007г., сутринта, ми падна т.нар. ,,тапа”. Съпругът ми остана крайно изненадан, като му съобщих, че все още нямам направление за болница. Закара ме веднага до АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, откъдето
най-накрая си взех очакваното направление. Преглед, тогава, не ми беше извършен, тъй като д-р Иван Димитров не беше в центъра, имал прегледи в друг кабинет. Поисках, от акушерката му, адреса на другия кабинет, но ми отвърна, че не го знае. Свързах се с д-р Иван Димитров по GSMa. Обясних му, че ми е паднала ,,тапата” и го попитах за адреса на другия кабинет, за да отида и да ме прегледа. Той се осведоми как се чувствам, имам ли контракции, и че до 12.10.2007г. (петък) ако не родя, на 15.10 (понеделник), след преглед при него, ще ме изпрати в болница, за предизвикване на раждането. От проведения разговор с мен, след като разбра, че се чувствам добре, д-р Иван Димитров не счете за необходимо да ме прегледа.
        На 12.10.2007г. /петък/, около 8 часа сутринта, почувствах  ,,изтичане на водите”. Съпругът ми, веднага, ме закара в АГБ ,,Шейново”. Бях приета и прегледана, от дежурната акушерка, но сърдечни тонове на детето не бяха констатирани. Вкючиха ме на системи, за предизвикване на контракции, и ме оставиха, докато получа пълно разкритие. Родих, по нормален път, мъртво дете (3,5 кг., 50 см.), видимо здраво бебе, но в зелени околоплодни води, фекалии и т.н. Пъпната му връв беше без възли, но натъпкана във влагалището ми. Първоначалното заключение на лекарите беше, преносване или притисната пъпна връв. Направената аутопсия на бебето потвърди преносване на детето.
Дълго време след преживения шок, не исках да се връщам назад и да търся причините за това нещастие. Благодарение на подкрепата на моя съпруг и роднините ми успях, физически, да се възстановя, но нанесената психическа травма, все още не мога да преодолея. Продължавам да се обвинявам, че се предоверих на наблюдаващия бременността ми лекар, д-р Иван Димитров и не постъпих своевременно в аг-болница.
За мен и моето семейство е очевидно, че загубата на детето е и по вина на проследяващия ме гинеколог д-р Иван Димитрови екипа му, затова че:
        - ме остави в неведение за датата на моя термин - 07.10.2007г. или 22.09.2007г.;
        - направлението ми за болница е издадено със закъснение, на 10.10.
2007 г., съответно 3 дни или 18 дни закъснение, от възможните дати за термин; 
        - на 11.10.2007 г, в деня на падане на ,,тапата” и на получаване от мен на направлението, не счете за необходимо да бъда прегледана, а бях неоснователно успокоена и отпратена в къщи, да чакам контракции;
        - в периода на преносване на плода, не бях наблюдавана ежедневно  за наличието на нормални сърдечни тонове на детето.
        -  наруши на мен и детето ми 14-те права от европейската харта за правата на пациентите.
        - наруши основните права на детето: право на живот, оцеляване и развитие.

Макар да нямам медицинско образование считам, че д-р Иван Димитров не е положил необходимите в случая грижи, отнесъл се е небрежно към задълженията си на лекар, в резултат на което е направил необосновано, самонадеяно и погрешно заключение, относно моето състояние и необходимите грижи, които следваше да се положат за мен и моето дете.
Накрая искам да добавя, че за времето на бременността си правих ежемесечно видеозон-прегледи и запис на сърдечните тонове на детето, в
АГ-Медицински център ,,Свети Димитър”, които прегледи винаги съм ги заплащала, а никога не ми бяха издавани касови бележки.

Моля Ви, за извършването на проверка по случая и за резултатите от проверката да бъда информирана. Искам да зная, има ли виновни за злощастния инцидент с моето дете и с мен и каква отговорност следва те да понесат?  При наличие на вина на д-р Иван Димитров, да му бъде обърнато необходимото внимание и потърсена отговорност, за недопускане, в бъдеще, с други майки/родилки, на подобни нелепи инциденти с фатален край и травмиращи последствия.
   
 Cry Cry                        С уважение:

# 54
  • Мнения: 384
Мила, не мога да опиша колко съжалявам за случилото се с теб!
И аз все още не мога да спра да се обвинявам, че се доверих на моя гинеколог. Знам какво е в душата ти и колко те боли и как искаш той да понесе наказание за небрежността си. Болката е непоносима и въпреки това ние трябва да продължаваме да се борим за мечтата си. Не се предавай!

Във форума ще намериш подкрепа. Аз срещнах много отзивчиви и мили момичета и те ми вдъхват сили и кураж да продължа напред. Тук можеш да споделиш всичко, което не можеш да кажеш на никой друг защото всяка една от нас го е преживяла и те разбира. Кураж мила Hug

 Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose за твоето ангелче

# 55
  • Мнения: 3 016
GIULIA, Hug.Съжалявам страшно много . Много станахме вече ...........Дано този лекар си понесе наказанията ,ако изобщо има такива.

# 56
  • Мнения: 7 111
Вече две жертви на този "д-р" пишат в този форум.  Confused
Юлия, съжалявам за трагедията ви.  Cry

# 57
  • Мнения: 3 166
Юлия,  Sad Sad Sad
въпреки всички случаи на явна лекарска некадърност и безхаберие/а те не са никак малко тук/ продължавам да се втрещявам при всеки нов случай. Съжалявам, че още едно мъниче е станало жертва на "доктор"! Дано Бог дава сили на теб и семейството ти! Praynig

# 58
  • Мнения: 425
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ,

БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet  bouquet  bouquet,

ВСЕ ОЩЕ НЯМАМ ОТГОВОР ОТ ЖАЛБИТЕ, НО ЩОМ ДОЙДЕ НЕЩО ВЕДНАГА ЩЕ ВИ ГО ПОКАЖА ЗА ДА ВИДИМ ДЪРЖАВАТА КАК ЩЕ ОТРЕАГИРА.

ЗА АДВОКАТИ НЯМАМ ПАРИЧКИ, НО ПОНЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЖАЛВАМЕ ДО МЗ, НЗОК, РЦЗ, БЛС И ПОСЛЕДНОТО Е ОМБУДСМАНЪТ. А ЗА МЕДИИТЕ НЯМАМ СИЛИ. .. baby_neutral baby_neutral

ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ ЕС Е ПОИСКАЛ ОТЧЕТ ОТ МЗ НА РБ ЗА КАЧЕСТВОТО НА УСЛУГИТЕ И НАШИТЕ В ГРАФА СМЪРТНИ СЛУЧАИ НА ДЕЦА ОТ ЛЕКАРСКИ ГРЕШКИ НАНЕСЛИ ЕДНА ГОЛЯМА НУЛА: 0 !!! #2gunfire #Cussing out newsm78 newsm78

ЗАЩОТО НАИСТИНА НЯМА ОСЪДЕН ЛЕКАР, ВСИЧКИТЕ ГИ ОПРАВДАВАТ...  #2gunfire #Cussing out #Crazy newsm78.... newsm78

ДАНО ДА СЪМ ПОСЛЕДНАТА ЖЕРТВА  НА ДОКТОРСКА НЕКАДЪРНОСТ baby_neutral baby_neutral Praynig Praynig !!!

ЖАЛКО ЧЕ ТАЗИ ХУМАННА ПРОФЕСИЯ СЕ ПРЕВЪРНА В ТЪРГАШИЯ И В 21 ВЕК ГУБИМ  Heart Heart Heart newsm30 newsm30 КАТО В  newsm78 newsm78 ПРЕДИ 1000000000000000  ВЕКА......  #Cussing out #Cussing out


# 59
  • Мнения: 425
НЕ МОЖЕМ ДА ЗАБАВИМ,
НЕ ТРЯБВА ДА ЗАБРАВЯМЕ, ЧЕ МОЖЕ ПАК ДА СЕ СЛУЧИ,
НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДОВЕРЯВАМЕ, ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СЕ СЪМНЯВАМЕ... #Crazy...

НО ПАК ЩЕ СЕ ВИДИМ В ПО-ДОБРИЯ СВЯТ МИЛИЧКИ ДУШИЧКИ НАШИ,
СВЯТ БЕЗ "лекари"... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт