как се разбира, дали детето е с рахит

  • 6 476
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 672
и ако е на кърма - най-добре.

Е това е истината  Peace

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не се притеснявай ,може да не е рахит.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 912
и ние имахме същите притеснения заради същите симптоми, но лекарката ни каза, че рахит се установява с кръвни изследвания
заведох детето на ортопед, той пък го гледа на ехограф и отхвърли всякакви съмнения

# 18
  • София
  • Мнения: 1 230
Това за гънките са глупости, както и за петното на главата. Мен като бебе са ме мъкнели по доктори заради разминаващи се гънки - рахит и луксация не са установени. Дъщеря ми е с разминаващи се гънки, а имаше и допълнителна една, отново без рахит и луксация. По принцип се смята, че разминаващите се гънки на крачетата са симптом за луксация, но колкото и лекари ортопеди и педито на Ани да съм питала, всички са ми се смеели.
Петното на главичката е от лежането на бебето, то не може да си върти главата и да се обръща затова се получава. Като започне да се надига и да се върти, петното бързо се покрива косичката.
Алекс, към теб, от личен опит ти казвам, че такова пъшкане и въртене имаше и Ани, горе долу на 2 месеца беше и продължиха почти 1 месец. Плакала съм, като я слушах. Сърцето ми се късаше. А тя не плачеше, само това пъшкане и въртене посред нощ. Място не можеше да си намери миличкото ми. С мъжа ми се бяхме видели в чудо и не знаехме какво й е. Започнахме да топлим с ютията пелени и да й ги слагаме на коремчето и чудо, били колики, успокояваше се, но докато са топли пелените, изстинат ли отново започваше. И така по час и половина - два всяка нощ.
Потене също имаше на крачетата и ръчичките, а ако й беше много топло и главичката се изпотяваше. И последно, Вит. Д, давах много малко, не е изразходвана дори и половината от опаковката, давах само в началото, докато не изчетох материалите за токсичността на Вит. Д.
Консултирай се с лекар,  нека го прегледат, ако има съмнения  или кажат,  че е рахит, не предприемай нищо,
докато не го докажат с кръвни изследвания и ренгенова снимка.

Надявам се сина ти да е добре, знам за историята ви и се надявам бързо да се оправя малкото дребосъче.   bouquet Hug

# 19
  • Мнения: 403
Друг признак са различните на брой гънки на крачетата, незатварящата се добре фонтанела, отзад на главичката се образува плешиво петно,  гледат нещо и по черепа.iew/220/53/[/url]
Това ме разби.Мисля, че тези неща са малко преувеличени.Нека да пишеме неща,които евентуално могат някъде да се прочетат и докажат, а не бабини дивитини.  bouquet

# 20
  • Мнения: 728
Синът ми имаше същите прояви,педиатърката ни изпрати на ортопед,който опипа главичката и каза ,че имаме наченки на начален рахит,тъй като ръбовете на фонтанелата поддавали,увеличи капките Вигантол на 5(което според него е най-минималната лечебна доза)+калций(ортопедът обясни,че над 4 капки Вигантол се приема и калций)-това за 20дена и действително синът ми сега има по-спокоен сън,не пъшка,не се върти толкова много и не му се потят ръчичките.Но ортопеда предупреди,че това с 5-те капки Вигантол+калций е повече профелактично,отколкото лечение,каза,ако симптомите продължат,че ще ни пусне кръвни изследвания и снимка на китката-това са сигурните методи за доказване на рахит

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Не се притеснявай. Не е задължително да се дава вит. Д като добавка. Просто трябва да осигуряваш достатъчно разходка на мъника - 2 часа дневно на свеж въздух са достатъчни и ако е на кърма - най-добре.
На кърма сме и то на поискване.....Ама той целия се изпотявя като пъшка, сигурно са колики

# 22
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз се притеснявах за рахит, защото моят юнак расте като гъба. В момента е на 2месеца и половина и тежи 6,800 - 66см, а се роди 3,550 - 51 см. Педиатърът опипа ръбчетата на фонтанелата и каза, че няма нищо. Твоят какво мисли?

# 23
  • Мнения: 2 374
Мери също имаше плешиво отзад и това беше от лежането само по гръб откакто започна да се върти косата и порасна,не мисля че това има нещо общо с рахита,тя също се изпотяваше много докато цокаше даже и сега е така от време на време,просто го извеждай детето повече на слънце и се посъветвай с педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт