Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 459
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 12 237
  Какъв е първия постулат на Кох точно?
  Много полезна информация?

# 886
  • Мнения: 4 414
Това открих за постулатите  на Кох - условията, според които определено заболяване се причинява от определен патоген:

1. Трябва да има наличие на заболяване.
2. Организмът, за които се подозира че причинява заболяването, трябва да се наблюдава винаги в асоциация с това заболяване.
3. Организмът трябва да бъде изолиран в чиста култура.
4. Когато се инокулира здрав гостоприемник с изолирания в чиста култура организъм, да се възпроизведат точно същите симптоми на заболяването.
5. Същият организъм трябва да бъде в асоциация със заболяването и изолиран отново в чиста култура от новоинфектирания гостоприемник.

А тук има повече за Кох, ако ви се чете:)

# 887
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
От едно известно време ми се иска да споделя мои мисли и нещо все ме спира..
Мой колега се пенсионира наскоро, но май му се работеше още на човека, защото доста често отскачаше до работа за кафе.
Човека аз откакто го познавам си е блед, но от един известен период прежълтя.Последния път когато се появи в отдела всички се разпищяха че е болен от жълтеница, наплашиха човека и го пратиха да се изследва.
На следващия ден той се обади да каже, че не е болен от жълтеница, а има проблеми със злъчката.
Седмица по късно се подложи на операция и му извадили 6 камъка....но му открили и рак на черния дроб. 6 дни след операцията човека почина.

Не знам защо вътре в себе си аз знаех че този човек има проблем с злъчката и за момент не повярвах на ощата психоза че е болен от хепатит. Мислех си че има и рак и е в оздравителен период - решава си конфликтите човека и ще започне на чисто. Но с операцията му объркаха оздравителния процес и всичко отиде ... нахалос.

Извинете, не можем да помогнем вече на този човек... но исках да споделя!

# 888
  • Мнения: 3 506
За съжаление хората бързат да се подложат на изследвания и да легнат под ножа... И аз още не съм сигурна дали смъртта на мъжа на майка ми не можеше да бъде предотвратена... А точно днес прочетох, че позната, чието детенце наскоро преживя сериозна травма, сега ляга под ножа с гинекологични проблеми... Дано не я наплашат много докторите и всичко да мине възможно най-леко за нея...

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 17:21 от Maria.St

# 889
  • София
  • Мнения: 12 237
   Някои знае ли гъбичките по време на бременност на какъв конфликт може да се дължат. Подобни проблеми нямам, но се сблъсках с тях предишната бременност и сега отново, тогава просто изчаках да се оправя след раждането, но като цяло не е приятно и незнам какво мога да направя. Не виждам или поне не мога да се сетя за някакъв конфликт.

# 890
  • Мнения: 3 695
   Някои знае ли гъбичките по време на бременност на какъв конфликт може да се дължат. Подобни проблеми нямам, но се сблъсках с тях предишната бременност и сега отново, тогава просто изчаках да се оправя след раждането, но като цяло не е приятно и незнам какво мога да направя. Не виждам или поне не мога да се сетя за някакъв конфликт.
И мен ме вълнува.

# 891
  • Мнения: 4 150
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357965.60

Може ли превода zа левкемията да се даде в таzи тема или на лични...Нямам я в момента да я пратя...
Благодаря  bouquet

# 892
  • Мнения: 4 150
Гьбите са меzодермален конфликт...на средният zароди6ен слой...
Тьй като хормоните по време на бременност се променят жената реагира по "мьжки" на женските конфликти.
Обикновено е "борбата zа живот на бебето",ако партньора не се отнася "прекалено" мило с нероденото...

# 893
  • Мнения: 2 761
А на какъв конфликт се дължат гъби4ките при мъжете?Предават ли се  между партньорите, или те просто  преживяват едновременно конфлик?

Kак според ГНМ трябва да се следи бремеността?За ултразвука е ясно,а останалите изследвания-кръвни,урина,мануални прегледи?Има ли смисъл от тях в крайна сметка?

# 894
  • Мнения: 585
само да допълня поста си от преди няколко дни , днес бяхме на зъболекар с малкия  /1год и 4 месеца/ и от 8те ни зъба 4 -те са с кариеси шиечни от най-острата форма и засягат или цялата основа на зъба или и от двете му страни  , казаха ни че много бързо се развивали , а и аз забелязвам същото откакто ги наблюдавам , другите ни зъби и те са готови да започнат в основата си .От конфликти  малкия обаче просто не знам как да го предпазя , днес пак едва се разхождахме по улиците , реши че ще рови камъните в една градинка и край с нищо не мога да го откажа седяхме 20 минути извънредно  дано му омръзне, пробвах как ли не да му отвлека вниманието да тръгнем не и не , тръгвах си уж ще  го оставам не му пука , опитах да го отнеса няколко пъти по надалеч от мястото и да му покажа друго не пищи та се къса и се бори с мен  и ако го пусна тича обратно , накрая добре че минаха 3 бездомни кучета и се залиса, че успях да го сложа в количката и да вържа коланите , тръгнахме след тях само да се махнем от градинката и да забрави ,е да ама не , като се скриха кучетата се сети пак и си порева доста ,като ми викаше "там " и "камак "  . От днес не иска и памперса и колкото и да се опитвам да го щадя и да му го слагам само докато се залисва с нещо не става всеки път така и тогава се къса от рев . Дали хомеопат ще повлияе това , почти съм убедена че кариесите са от това че се чувства по-слаб и че не може да се наложи в ситуациата, а такива ситуации са много пъти на ден .

# 895
  • Мнения: 5 713
А има ли възможност да го оставиш без памперс?

# 896
  • Виена
  • Мнения: 1 247
... днес бяхме на зъболекар с малкия  /1год и 4 месеца/ ...
А как позволи да му прегледат зъбите? Моят син не дава и гърлото да му видят дори, а е на 1г. и 6 м.  ooooh!

# 897
  • Мнения: 585
аз сядам на зъболекарския стол с него в ръце и така първо го занимаваме да разгледа зъболекарката зъбите докато се усмихва или зяпа за нещо /той има само предни зъби / после за момент се наложи да го държа за да му бръкне за кратко макар и трудно в устата , резултата е че тази вечер не ми даде да му измия с марля зъбите , а преди сам си отваряше устата да ми ги показва и нямаше нищо против даже се забавляваше да му ги мия , сага пак ми ги показваше за момент после много бързо стиска уста и ми бута ръцете . Надявам се при детския зъболекар да ни е кратко посещението , а и манипулацията по намазване . даже се замислям дали да не отида първо при хомеопата ни и да му чуя мнението  , с него излекувахме много успешно херпангина с точното лекарство за час след приема беше напълно здрав , но преди това за два три дни сменихме две неподходящи лекарства , а сега се притеснявам че би трябвало с хомеопатия да трае по дълго лечението във времете и съответно по бавно ще дойде полож резултат , а тези кариеси ги виждам как растат с дни

Последна редакция: пт, 30 яну 2009, 02:54 от кейт888

# 898
  • Мнения: 2 176
кейт888, за зъбките е много важно и правилното хранене на детето, което изключва рафинираните храни като захар, бяло брашно и пр. В интернет има много информация по въпроса. Пускана е такава тема и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170993.0;topicseen

Извинете за оф-а.   bouquet

# 899
  • Мнения: 936
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357965.60

Може ли превода zа левкемията да се даде в таzи тема или на лични...Нямам я в момента да я пратя...
Благодаря  bouquet

Копирах я, също и за рак на костите. Дано да ги прочетат!

Общи условия

Активация на акаунт