Германската Нова Медицина на д-р Хамер 2

  • 139 571
  • 1 097
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 150
Иване,
Мисля,че хората раzбираЩи и чели zнаят точно zа какво става дума. Peace

При един конфликт с DHS (ако zнаеШ какво е) се включва биологична програма,която не може да бьде спряна.
Според обстоятелствата,в които живее индивида,тоzи конфликт Ще има zначение сьс сьдьржанието си.
Няма ниЩо обЩо с емоцията

Оzначава ли според теб,че емоционалните хора са постоянно болни и в конфликти???

До после,че имам работа...

# 301
  • Мнения: 187
Кристиан,
не се обиждай и не взимай нещата лично. Не се дразни. В това което пиша няма нищо лично. дискутираме идеи.Аз спирам всякакъв спор.
Искам само да обобщя какво аз разбрах от написаното от теб до тук:

- ГНМ е чиста и точна наука която всеки може да разбере, но не и аз.
- Много неща не знам и за това се обърквам.
- ГНМ е научно доказана единствена и непоклатима истина от която всички крадат за да я съсипят "Както съсипаха Мелодия на Годината" Simple Smile
- Според ГНМ никой метод за лечение не може да претендира че помага в лечението на когото и да е или каквото и да е тъй като ако се е получил някакъв резултат той е бил просто едно съвпадение с решаването на конфликта и приключване работата на биологичната програма.

Само да допълня:
Аз разбирам какво е написано в 5те биологични закона и съм съгласен с тях, просто отново различно интерпретираме думи и факти.

Спирам спора, каквото имах да казвам го казах. Всеки от четящите може да помисли върху написаното и сам да си създаде мнение.
Аз лично ще продължа да се образовам в ГНМ и ако променя мнението си по някои от горните публикации ще пиша. Hug

Само чистите души могат да спорят без да се мразят - М. Пруст Peace

# 302
  • Мнения: 620
Темата е интерсна и я следя с интерес.
Имам въпрос към практикуващие ТЕС и ГНМ. Колко струва да получиш информация под формата на книги, лични съобщения, семинари и т.н. за да си помогнеш сам или на близките с ТЕС  и ГНМ ?

# 303
  • Мнения: 4 150
Иван,С какво си ме обидил?Нямам време на таzи zемя да се обиждам на някой. Grinning Нито мисля,че беШе спор.

С обобЩенията си ме раzсмя от сьрце.Благодаря Joy

Цитат
Само чистите души могат да спорят без да се мразят - М. Пруст


Чакай да сложа и аz една мисьл.
"Който каквото си направи,никой не може да му го направи"  bouquet

ПП  Някой получи ли от тукаШните емоции конфликт? Mr. Green

Хуманис,
Материали по ГНМ има в нета свободно.Има и преведени на бг еzик,но не са много.
Семинари в БГ не zная да има ве оЩе,макар,4е се опитвам да направя такьв.
При тежки zаболявания мога да дам контакти.

# 304
  • Мнения: 4 150
Иван,
Ще поzволиШ ли да сложа от твоята офиц.старница в нета част от биографията ти,която ми направи впечатление?

В края на 1996 г. година заминах за Австралия и започнах обучението си в различни техники и подходи на енергийна терапия. Сертифициран съм в NLP (невро - лингвистично програмиране), Рейки, Хипнотерапия, Методът на Силва за контрол на ума и за сега съм единственият в България ТЕС терапевт,  регистриран в официалния й сайт (www.emofree.com)

Трябва да внимавам с теб Sunglasses bowuu
Мисля,че zнаеШ точно zа какво става дума и цялата дискусия беШе с някакво намерение,което все оЩе не сьм открил,но вече го надуШвам.

# 305
  • Мнения: 3 506
http://www.estestveno.com/index.php?pageid=4&langid=0&it … 3004&cid=3043

Може ли да zнам кой го е писал това?

Интересува ме кой е тоzи лекар.Ако е в БГ,моля zа координати.

Статията - аз, преди 8-9 месеца. 
Лекарят - уви, не е в Бг. А много ми се искаше да бъде... Всъщност, ти го познаваш: ето го   bouquet

# 306
  • Мнения: 2 176
Благодаря ви за разясненията, Christian и ivangp!   bouquet
Надявама се спорът ви да не прерастне в нещо повече от изясняване на това кой метод как работи. 
Доколкото мога да схвана, той се върти около решението на конфликта. А дали има еднозначен отговор..?  newsm78

ivangp, наясно съм какъв е механизмът на шините. Все таки смятам, че конфликтът поражда реакция на организма, която да го съхрани, т.е. да му бъдат нанесени най-малко поражения при така създалата се ситуация. Съгласна и съм с тезата, че организмът се лекува като произвежда симптоми и алармира чрез тях за по-сериозна опасност.


Цитат
Всеки конфликт протича на трите нива едновременно.Това е основата на ГНМ и след толкова писания пак трябва да го пиШа,малко се уморих...
Моzьк,орган и психика.

Christian, всички холистични науки/методи се базират на това, че страда целия организъм. Според мен недоразумението идва от разликата в смисъла /и преводите/ на думите психика, ум, емоции, усещане, чувства, интуиция. На български смисълът, обхватът и съдържанието им не е идентичен с това от други езици. Освен това общоприетия термин психика /на психиатри и психоаналитици/ не съвпада със смисъла на думата, която се ползва от повечето алтернативни методи. Ако имаш време и не се затрудняваш, може ли да обясниш по-конкретно какво има предвид ГНМ под психика. А бих могла и да прочета материал, който да разясни това, ако имате вече преведен.

Що се отнася до решаването на конфликтите, наистина не ми е много ясно какъв е принципът. Осъзнаване на причината - ясно. В примерът с ухапването от змия и шината /храстите, които създават асоциация/, това че човек е наясно какво провокира симптомите му и че ситуацията няма общо с истинската опасност, как ще му помогне да реши конфликта. Или майка, изгубила детето си, която знае каква е причината за конфликта, как може да промени събитията /да реши конфликта. Т.е. накъде вървят нещата след като човек е намерил причината и не е способен сам да си помогне.

Цитат
Може да стане дори само с едно осьzнаване на конфликта.НО ако конфликта е реален (например умира любимото куче) програмата zапочва да работи в момента в който е умряло кучето.Докато индивида почувства симптоматика,програмата си вьрви отдавна.
Обикновено всякакви алтернативни методи помагат точно в стадии,когато индивида е така или инача превключил на оzдравителна фаzа и хомеопатите или др. мислят,че действат по някакьв начин.

От този цитат стигам до извода, че ГНМ помага на хора без реални симптоми да ги предотвратят, по-точно помага преди да се развият симптомите. Интересно ми е кое тогава ги кара да осъзнят, че имат проблем. Това е много важно и е основната предпоставка проблемът/конфликтът да бъде решен. Не може да лекуваш някого от нещо, което той не отчита.

За хомеопатията конкретно не си прав. Лекарствата си имат картини, които съдържат огромно количество симптоми. При хората те винаги са само част от пълната картина. И ако няколко симптома са се обадили и са провокирали човек, светнали са му сигналната лампичка, съответно е поискал и е лекуван, другите евентуални симптоми няма никога да се появят.

# 307
  • Мнения: 187
Аз надушвам лека параноя по отношение Теории на Конспирацията.

Нямам алтернативни мотиви. Просто обмислям и сравнявам с практиката си и личния си опит.
От теб разбрах че НЛП е взимала от ГНМ. Това което аз съм учил за НЛП и за ТЕС няма нищо общо като концепция с ГНМ. Peace

# 308
  • Мнения: 4 150
Иван,аz открих доста неЩа в нета около теб.Достатьчно ми бе да прочета и zа Борис ЧерниШки.
Цитат
Аз надушвам лека параноя по отношение Теории на Конспирацията
О,да ,това са дежурните аргументи на противниците на Хамер.Сега остава и антисемит да ме наречеШ и Ще zнам кой си и какьв си.

Няма да коментирам повече. Peace

Мултимодал,

Цитат
Що се отнася до решаването на конфликтите, наистина не ми е много ясно какъв е принципът. Осъзнаване на причината - ясно. В примерът с ухапването от змия и шината /храстите, които създават асоциация/, това че човек е наясно какво провокира симптомите му и че ситуацията няма общо с истинската опасност, как ще му помогне да реши конфликта. Или майка, изгубила детето си, която знае каква е причината за конфликта, как може да промени събитията /да реши конфликта. Т.е. накъде вървят нещата след като човек е намерил причината и не е способен сам да си помогне
Да,zнам,че това е най сложното да се раzбере.

Ще дам най обЩ и обикновен пример.
Ако те е ухапала отровна zмия Ще получиШ конфликт на секундата.
Ако до дадено време получиШ лекарствата и се оправиШ,конфликта ти е РЕШЕН реално от само себе си.
Шините остават да те паzят да не те ухапе пак zмия,но минавайки преz храстите и камьните няма даполучаваШ всеки пьт нов активен конфликт.

Ако обаче след ухапването не получиШ адекватна помоЩ и се бориШ с живота си с дни и останеШ инвалид например,то конфликта ти може би Ще остане активен.Шините сьЩо.Ще имаШ паника от храсти,камьни и тн.

Майка иzгубила детето си е един от най тежките конфликти.Обикновено води до рак в активната фаzа и ако не се реШи конфликта с раждане на друго дете човекьт умира в активната фаzа на конфликта.
Някои конфликти могат да се трансфорират/прегльЩат и да остават висяЩи.Много майки са така.Имат постоянни проблеми с яйчниците,с матката и гьрдите поради такьв конфликт.Цял живот живеят в тоzи активен конфликт и живеят добре.

Едно дете,на което му е вzето от другарчето мечето и е иzпитало конфликт в таzи ситуация.(трите правила zа конфликт са нужни,zа да има конфликт),даването на мечето му е реШението на конфликта му.
В фаzата на реШението детето Ще има симптоматика. Това е пример само zа таzи ситуация.
Други ситуации имат симптоми в активната фаzа.

Цитат
накъде вървят нещата след като човек е намерил причината и не е способен сам да си помогне.
На zле,ако не поzнава ГНМ.
Дай ми пример,zа да мога да го обясня.Прекалено необятен е отговора.

Цитат
ГНМ помага на хора без реални симптоми да ги предотвратят, по-точно помага преди да се развият симптомите. Интересно ми е кое тогава ги кара да осъзнят, че имат проблем. Това е много важно и е основната предпоставка проблемът/конфликтът да бъде решен. Не може да лекуваш някого от нещо, което той не отчита.

Да,напьлно е вьzможно.Хамер може да ти каже по скенер какви симптоми Ще дойдат и кога.СьЩо могат да бьдат "олекотени" с лекарства или др.Но това е най ве4е zа тежки zаболявания.

С Последното ти иzре4ение от цитата сьм напьлно сьгласен. Peace

Аz не отричам хомеопатията,сьЩо я полzвам,макар и zа малко неЩа.
Просто осьzнах,че главният лечител е самият органиzьм и каквото и да даваШ отвьн то само променя симптоматиката,но никога не влияе на биологичната програма да се доведе до край.





Последна редакция: чт, 31 юли 2008, 15:01 от Christian

# 309
  • Мнения: 2 176
Цитат
Майка иzгубила детето си е един от най тежките конфликти.Обикновено води до рак в активната фаzа и ако не се реШи конфликта с раждане на друго дете човекьт умира в активната фаzа на конфликта.

Christian, мисля, че горе-долу схванах. Embarassed
Фазата (топла, студена) и степента предполагат как ще се развие/превърне този конфликт и как/дали ще се реши.
Т.е. не се търси пряка намеса в /някое от нивата на/ човешкия органзъм, което да върне баланса, а се стърси ситуация, която провокира организма да се самобалансира/излекува в което не се съмнявам изобщо.

Цитат
Просто осьzнах,че главният лечител е самият органиzьм и каквото и да даваШ отвьн то само променя симптоматиката,но никога не влияе на биологичната програма да се доведе до край.

Да, принципно е така.
Иначе как ще си научим уроците, ако можем и това да контролираме? Simple Smile

# 310
  • Мнения: 4 150
Цитат
Т.е. не се търси пряка намеса в /някое от нивата на/ човешкия органзъм, което да върне баланса, а се стърси ситуация, която провокира организма да се самобалансира/излекува в което не се съмнявам изобщо.
Това не го раzбирам сьвсем.

Отчитаме фаzите zаедно сьс симптоматиката,преценяваме в каква фаzа сме  и ако се чувстваме zле,можем да се облекчим с неЩо.Било то хомеопатия или трад.медицина.Или ТЕС или каквото всеки си иzбере.
До после

# 311
  • Мнения: 2 176
Ще се опитам да съм по-конкретна, доколкото мога.

Ако можем да обобщим основните схващания на различните холистични методи/подходи, човек е съвкупност от ум, емоции и тяло. Няма да намесвам религии, източни ситеми и пр. метафизични понятия, в които се смята, че човек има няколко тела, ще ползвам само грубото обобщение.

За пример - ТЕС работи/влияе върху емоциите, защото те са пряко свързани с начина, по който човек преживява/възприема определено събитие/конфликт, и съответно са свързани с изхода/решаването му. Смята се, че промените на емоционално ниво водят до промени в другите нива.

Хомеопатията работи и на 3-те, стига да се намери достатъчно близко лекарство, което да ги покрива. Ако не, се подбира възможно най-подобното лекарство. Когато организмът започне да си връща баланса, той е в състояние да се самолекува. Т.е. разчита се на един импулс, който да наклони везната в полза на равновесието.

Доколкото схващам ГНМ не се базира на директно въздействие/пряка намеса на което и да е ниво от човешкия организъм, а търси решението в намиране на конфликта и създаване на ситуация, в която той вече няма да съществува/ще бъде избегнат, което от своя страна води до връщане на баланса на ситемата.

Твърде е обобщено, но се надявам се да съм схванала основното. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 4 150
Цитат
Доколкото схващам ГНМ не се базира на директно въздействие/пряка намеса на което и да е ниво от човешкия организъм, а търси решението в намиране на конфликта и създаване на ситуация, в която той вече няма да съществува/ще бъде избегнат, което от своя страна води до връщане на баланса на ситемата.
Да.Най важно е реШението на конфликта.Ако конфликта се реШи,zаболяването се прекратява от само себе си чреz сложни органични процеси (които са иzвестни на медицината)

# 313
  • София
  • Мнения: 12 278
   Може ли да опиша тази вечер какво се случи?
   Вечерта след ядене, малките бяха нервни още не им се спеше, но искаха да са постоянно в мен  и да сучат. Нещо което напоследък, когато имам работа ме изнервя и им отказвам. Тази вечер обаче бяха много настоятелни, а аз исках да свърша нещо, а те малко да си поиграят с баща си. Не постигнах голям успех и накрая просто им изкрещях. И двете ревнаха и отидоха при баща си. Ваня се успокои скоро, но Николета продължи да реве и аз си легнах за да им дам да сучат. Странно но тя не искаше и продължи да реве. Почнах да я разхождам, говоря, но тя ревеше. Подобно нещо не се е случвало почти никога, тоест да не мога да ги успокоя на гърда. Замислих се че може пък нещо да я боли , например коремчето и в следващия момент тя повърна. Това стана още два-три пъти тази вечер и най-накрая се успокои и заспа. Възможно ли е да е било вследсвия на реакцията ми, тоест това че им извиках и не ги исках вечерта?
     Всъщност след като повърна вече се сетих за абсолютно същатат ситуация преди три месеца. Бях излязла с приятелки, нещо което много рядко ми се случва и когато се прибрах разбрах че Николета вече е повърнала веднъж. Повръща няколко пъти и заспа, на сутринта и нямаше вече нищо.
     Странното ми е, че ако повръщането вече е разрешаването на конфликта, възможно ли е тази вечер да настъпи триисет минути след конфликта, ако е бил поведението ми вечерта. Ако преди няколко месеца конфликта е бил раздялата ни, и друг път съм излизала, но рядко, защо е почнала да повръща още преди да се върна? Може би, тъй като се обадих малко преди да си тръгна баща им им е казал че се прибирам и това е било разрешаването на конфликта?
     Това може ли да се превърне в нещо което ще се повтаря и ще се случва отново при подобна ситуация, все пак може да спра да им крещя незаслужено разбира се, но ще почвам все повече да отсъствам от вкъщи, планирам скоро да се връщам на работа.

# 314
  • Мнения: 4 150
Aилa,
Задала си вьпросите,но и сама си zнаела отговорите. Grinning
Когато децата иzрастат дадена вьzраст,се променят и конфликтите.Идва време,когато мама не е чак толкова нужна и тогава подобни конфликти нямат симптоми.
Но може да се опитаШ да не им креЩиШ... Peace

Общи условия

Активация на акаунт