Трябва ли мъжът да издържа семейството?

  • 73 917
  • 1 197
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 421
Усещате ли колко е глезен българския мъж? Не само не си поема нормалните семейни задължения по прехраната, но никой не смее и гък да му каже. Дресирал е жената да бди над него като квачка и даже да посегне на побой, пак тя виновна защото му вдигала скандали. Laughing

Не е смешно, а много даже тъжно. Мъж неспособен да издържа семейството не бих търпяла два дни. Не дай си боже пък ръце да размахва. Sick За какво е нужно такова говедо в къщи?
За неспособни да изкарват прехраната на семейството има една хубава приказка която си важи винаги- "мъж като л-но на дъжд" вика народа. Laughing


само така мацка! Peace и само да добавя,че ако на мъжът не му идва от вътре да се грижи и издържа семейство ,по добре да сменя пола.че е от такива им тръгва лошото име на истинските мъже

# 466
  • Мнения: 62
Усещате ли колко е глезен българския мъж? Не само не си поема нормалните семейни задължения по прехраната, но никой не смее и гък да му каже. Дресирал е жената да бди над него като квачка и даже да посегне на побой, пак тя виновна защото му вдигала скандали. Laughing

Не е смешно, а много даже тъжно. Мъж неспособен да издържа семейството не бих търпяла два дни. Не дай си боже пък ръце да размахва. Sick За какво е нужно такова говедо в къщи?
За неспособни да изкарват прехраната на семейството има една хубава приказка която си важи винаги- "мъж като л-но на дъжд" вика народа. Laughing


само така мацка! Peace и само да добавя,че ако на мъжът не му идва от вътре да се грижи и издържа семейство ,по добре да сменя пола.че е от такива им тръгва лошото име на истинските мъже

Ни въ бивъ майнъ!  Laughing
Дан`съ ви турили бан в тийн форума и сега да имъ абстиненция?
 dontknow

# 467
  • София
  • Мнения: 23 128
Не би било зле да може да издържа сам семейството!
Защото в противен случай, докато детето новърши 2 годинки, ще трябва да сме на хляб и сол.
Ние горе-долу се справяме, но виждам, че без моята заплата не се живее толкова нашироко, колкото преди!

# 468
  • Мнения: 0
Нямах намерение да пиша в темата, но преди минути пред очите ми се разигра срамна сцена. Жената на един мой колега дойде във фирмата и разнасяйки детето му спретна страхотен скандал. Една от репликите и беше - ако не можеш да издържаш семейство защо създаде това дете ?
В последствие се оказа, че цялата работа била заради някакви ботуши за 800 лв които той отказал да и купи ??? Стана ми криво. Като помня с каква радост черпеше всички за бебето, а и като знам какъв добряк е въпреки застрашителния му вид направо не мога да повярвам, че му се случва това.
Детето е на 6 месеца и самия факт да го помъкнеш в тоя студ навън е меко казано смущаващ. Самия той после ни разказа цялата история, която ще спестя защото е много лична. Една от неговите фрази беше: Осигурил съм и топло, светло, просторно жилище, пълен хладилник и почти всичко от което има нужда детето но на финансовите и капризи не мога да насмогна.
В темата стана дума за насилие и че нищо не е причина да се прилага. Ако бяхте там обаче щяхте да сте на друго мнение. Да видиш една озлобена жена да сипе обиди и хули към мъжа си понесла 6 месечно бебе в минусови температури само и само да стане на нейната е . Sick Sick... нямам думи направо. За сведение колегата е 210 см и сигурно е към 140 кг. Ако ми отърве една сигурно няма да се повдигна, а жена му я има 60 кг я не. Имаше някъде тема за злобата но след като я видях на живо не ми се пише и там.
Ако желаете кажете мнението си.
П.п. извинете за дългото писане. 

# 469
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако желаете кажете мнението си.
 
Едва ли може да се даде обективно мнение, след излушване само на едната страна в спора.
Не мога да си представя, че има майка, която ще изпадне в истерия и ще прави циркове, заради ботушки от 800 лв. за още непроходило бебе. Очевидно е само, че в семейството има проблеми.

# 470
  • Мнения: 0
Не мога да си представя, че има майка, която ще изпадне в истерия и ще прави циркове, заради ботушки от 800 лв. за още непроходило бебе. Очевидно е само, че в семейството има проблеми.

И аз не можех. Апропо - ботушките са били за нея. 

# 471
  • Мнения: 1 144
... обърни внимание на себе си, защото > живота е к*р четвъртит... и на всеки отзад е набит. welcome

Опиат, много съм впечатлена от мотото ти, от него лъха изключителна жизнерадост и оптимизъм Simple Smile)) Дай боже всекиму Simple Smile)))

Немо, случката оставям без коментар. Имай предвид, че ти си чул неговото обяснение, че майката претендира за ботушки от 800 лв. Може и да не е точно така. Когато нещата в семейството не вървят, винаги и двамата са виновни, но също така в повечето случаи жената остава с децата и всички грижи по тях, а мъжът си тръгва с "тежкия ангажимент" да плаща някаква мизерна издръжка.

Мотивация, няма да повтарям останалите мнения на несъгласните с теб, но ги подкрепям напълно. Мъжът има ангажимент към децата, които е създал, независимо дали живее с майка им, или не, независимо дали я е бил, независимо дали прилича на лелка, независимо, че не я обича или каквито и там основания да изброяваш. Щом децата са факт, бащата е длъжен да се грижи за тях и да прави най-доброто, което може. И ако съпругът ми имаше деца от предишен брак, със сигурност щях да настоявам да изпълнява достойно ангажимента си към тях, вместо да наричам жена му лелка или да твърдя, че трябва да се оправя сама, щом се е развела.

Ксения, Викслейв, Десита, 6, Беболина, ужасно много се радвам, че все още има нормално разсъждаващи момичета, които не се правят на интересни. Иначе как ще възпитаме децата си да създадат някой ден хубави семейства?

# 472
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не мога да си представя, че има майка, която ще изпадне в истерия и ще прави циркове, заради ботушки от 800 лв. за още непроходило бебе. Очевидно е само, че в семейството има проблеми.

И аз не можех. Апропо - ботушките са били за нея. 
Останах с впечатление, че са за бебето, а тя жената за себе си мислела ooooh!
Мъжът й си е виновен. Всеки си има някакъв праг на търпимост, явно неговият е мнооого висок.

# 473
  • Мнения: 1 427
......Осигурил съм и топло, светло, просторно жилище, пълен хладилник и почти всичко от което има нужда детето но на финансовите и капризи не мога да насмогна.

Аз под "издръжка на семейството" и "задължение на мъжа ",разбирам точно това- дом,пълен хладилник и платени сметки. Всичко останало са глезотии и жената ако иска някакви други екстри- да си ги купува сама. Нека не се отива нито в едната крайност ,нито в другата. Не може жената да прекара 5-6 години от живота си в бременеене и гледане на деца и да се очаква в същото време да участва наравно и дори повече в покриването на разноските по домакинството,но определено не съм съгласна ,че един мъж трябва да се скъсва от бачкане ,за да и дава пари за скъпи дрешки,ботушки и т.н

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 11:57 от E.L.

# 474
  • sofia
  • Мнения: 176
Немо, случката не противоречи на тезата ми, че мъжът трябва да издържа семейството си,а НЕ капризите на жена си...
Иначе си прав, че е много грозно и егоистично. Отговорна, зряла жена не би постъпила така. Виж момичето на татко може и да се тръшка за ботушки, но е време да осъзнае, че вече е майка. Казвам това с уговорката, че знам само твоята версия...

А относно това, че някои се дразнят от императивността на "трябва" и "длъжен съм", съжалявам, но някои неща от живота са си императивни. Имам един познат който казва:"Трябва, трябва, нищо не трябва, трябва само да се сере и да се умре." Да, но той си е още неженен...
За мен дълг си е да си нахраня, изкъпя и поиграя с децата, изобщо не е въпрос на личен избор т.е. в момента не ми се храни никой, няма да умрат от глад до довечера...Ей ги сега и двамцата са болнички, нямате идея какъв кошмар е приема на лЮкарства, все едно се боря със стадо побеснели маймуни. Малкият ме "украси" и с една синина (изметна си рязко главата назад докато му слагах капки за нос) на брадата, хич ама хич не искам да ги тормозя с лекарствата, но знам, че трябва...
Стела, възхищавам ти се  Hug

Последна редакция: пт, 20 фев 2009, 12:14 от bebolina1

# 475
  • Мнения: 0
Разбирам ви че искате да чуете и отсрещната страна. Нормално е да се изслушат и двете страни, но повярвайте ми ако бяхте я чули никак нямаше да ви се иска пак да я слушате за каквото и да било. Доколкото за постъпката - след скандала във фирмата се проведе нещо като вътрешно разследване между колежките и се разбра, че това било нещо като неин патент за достигане на целите си, но до сега пред комшиите. Излязоха наяве факти, че предишния скандал бил за ЛСД, а по предишния за Ай-Фон. Както виждате все неща от “първа” необохдимост. Че имат проблем имат, но лично аз не мога да го назова, а и не виждам решение. Жалко за колегата защото е на почит във фирмата, а сега ще е обект на клюки за това спирам да влизам в още подробности.

П.п. Съжалявам, че ви развалих петъка.
 Cry

# 476
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Решението е жената сама да си изкарва парите и тогава ако иска да си купува ботушки и от 2000 Wink

# 477
  • Мнения: 4 380
Абе кви са тия ботуши такива? Аз за такива пари ботуши не съм виждала. Хеле пък в България.  Laughing То не мина ли зимата тепърва да се купуват ботуши?

Тоз колега яко ви е манипулирал там мнението ми се струва. Освен това намирам за ненормално жена да моли за пари, а още по-ненормално да се явява на работното му място с бебе за да му вдига скандали за пари.

# 478
  • Мнения: 11
Копеле като чета и побеснявам. #2gunfire #2gunfire #Cussing out Що не стана и не я нашамари ти? Бахти пачата скашкана! Тая знае ли как се изкарват 800 кинта? Мале що некоя  не дойде да дига циркове тука на някой от мойте в офиса...Ама не е луд тоя дето яде зелника. Всичко може да си имат хората като проблеми, ама да си остава у тях. А не да идва да излага човекО пред колеги,роднини и т.н. Познавах аз една дето беше така по цирковете, ма добре че вече е далече, далече.....

Цитат
Абе кви са тия ботуши такива? Аз за такива пари ботуши не съм виждала. Хеле пък в България.   То не мина ли зимата тепърва да се купуват ботуши?

Тоз колега яко ви е манипулирал там мнението ми се струва. Освен това намирам за ненормално жена да моли за пари, а още по-ненормално да се явява на работното му място с бебе за да му вдига скандали за пари.

Има и по-скъпи споко. Ако се интересуваш ще ти дам адреса. А това което ти намираш за ненормално се случва ежедневно на стотици хиляди български мъже. newsm78 baby_neutral

# 479
  • sofia
  • Мнения: 176
Немо, аз на мястото на колегата бих седнала с благоверната и бих и посочила всички средства, с които разполагаме и всички сметки за плащане, пък тя да реши кое да изключим като разход, за да купим ботушките. Ако трябва да се спре тока, него да го спрем и така по споразумение. Ако и това не повлияе на съвестта и, то трудно ще се излезе от положението. Че и бебето ли и е на заден план на тази жена  ooooh! Хич не разбирам такова поведение, честно. И наистина с тези капризи, ДЛЪЖНА е сама да си ги задоволява...

Общи условия

Активация на акаунт