На море в Турция - all inclusive

  • 200 759
  • 657
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Без деца сме в компанията, засега.  Mr. Green
Защо да няма смисъл от all inclusive? Ние отиваме на почивка, ако ни стане скучно, просто ще се разходим до някъде. Въпросът е да не отидем някъде, където около нас ще бъдат само семейства с деца.  Rolling Eyes

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
За мен all inclusive не е избор, ако съм тръгнала някъде с идеята да обикалям и да гледам забележителности.
Примери (изходна точка Кушадасъ):
- екскурзия до Памуккале, трае цял ден, в цената влиза и обяда.
- излет с яхта, трае цял ден, в цената влиза и обяда.

Отделно, има толкова много ресторантчета, в които може да се хапне на обед вкусно и на прилична цена.
Базата all inclusive я избирам единствено и само заради детето, че е още малко.

# 17
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Е да ама поне за мен - all inclusiv -a e нещо свято  Mr. Green
Аргументирам се:
- не нося и не броя пари из комплекса
- каквото ми се прияде или припие си е мое, без да броя колко пари са ми останали
- не винаги човек има желание да се мърда от плажа или басеина за да търси ресторантчета
- особено в Турция, може да ви изръсят солено за 1 ядене ако не се пазариш - приемер в Истанбул 60 долара за 2 порции храна
- яденето по екскурзиите в повечето случаи е отврат.
- като ми се дояде през нощта или има безплатен рум сървис, или лоби бар с някаква храна, или среднощен бюфет в ресторанта.
- ако човек не е на all накрая като тегли чертата може да е похарчил повече пари , а да е внимавал как ги харчи
-поне в Турция всички хубави хотели са на този принцип
- и не на последно място - разходите са превидими, защото се харчи допълнително само за екскурзии и сувенири.

# 18
  • Мнения: 2 936
Е да ама поне за мен - all inclusiv -a e нещо свято  Mr. Green
Аргументирам се:

- яденето по екскурзиите в повечето случаи е отврат.
.....


определено съм съгласна с мона лиза!!!  двата пъти когато излизахме от хотела ,се включваше и храна едното беше обяд,другото вечеря ами направо си останах гладна...няма такава гадост  Sick
докато за храната в хотела,направо е страхотна!!!

dollface,дано ти отговорят повече хора ,ние бяхме 4 души и наистина искахме просто да си починем  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 243
Аз мисля ,че в Анталия не е толкова скъпо!Бодрум е по-скъп курорт и без покритие както кава Мона лиза!
Има и свестни хотелчеа 3 и 4 звезди.Не е задължително да си в 5-звезден хотел.
Аз бях миналата година в 3-звезден хотел и цялата компания сме доволни -от обслужване ,храна,стаи.Но това за 3-авездините хотели е на късмет.Ако не ви се рискува и не ви се дават много пари ,според мен ,компромисният вариант е хотел 4 звезди в Анталия-
Кемер или Алания!

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Всичко опира до това какво искаш от престоя в Турция.
Лежане на плажа/басейна и пълен релакс или посещение на различни забележителности.
Като си отговори човек на този въпрос, ще си избере и курортното селище.
Успех в търсенето! Grinning

# 21
  • Мнения: 3 423
Аз без детето не бих почивала в Анталия-ще изпукам от скука.Били сме преди да станем родители с мъж ми в Глория Голф и макар това да е един от най добрите хотели в Белек(Анталия)ми доскуча,защото предпочитам да ходим да разглеждаме неща
Всъщност преди да стана майка не съм избирала и аll.освен там  и почивахме основно в Испания.Що не се насочите на там Winkстрахотно е за влюбени двойки!
Иначе за Турция аз ти препоръчвам да изберете Мармарис или Бодрум на НВ.Може да наемете цялата компания яхта и да обикаляте (за какво ти е аll)от там е най близо до Ефес и Памуккале,може да идете до гръцки остров..................а и дискотеките там ги хвалят.
Ако държиш Анталия-Кемер и Алания са най евтини ,но са много отдалечени от летището.Алания е на към 100км от летището ooooh!
Кемер има чакъл вместо пясък Stop(на места чакъл и пясък)
За Анталия най добрия избор е Белек ( аз го избрах и за почивка с детето,вече като майка  и съм напълно доволна),там няма кофти хотели,всичките са хубави-съответно е и най скъпия курорт Белек(но в началото на сезона ако ходиш може и да намериш хотел за 500евро на човек-там са само 5*) ,близо е до летището и трансфера е бърз,пясъка си е пясък.
Pipince е права важно е какво търсиш.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 07:36 от Mila mama

# 22
  • София
  • Мнения: 213
Аз съм ходила в Мармарис - Парк хотел Мармарис и много ми хареса.
Ако обаче сте без деца и търсите забавления и дискотеки ще е
по-добре  да сте в хотел по-близо до центъра.Просто като резервирате
питате  на какво разстояние е центъра Peace

# 23
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Ще следя темата с интерес. И ние мислим да ходим на почивка в Турция, обаче ще съчетаем мързелуването с обикаляне. За целта мислим да направим 4 дни в Инстамбул на свободна програма, да разгледаме и да почувстваме града, после ще се спуснем надолу, може да направим една нощувка  в Ефес и накрая 7 дни all inclusive. Въпросът е къде - в Кушадъсъ, Бодрум или Мармарис? Интересува ме какво има в околностите на тези курорти, както и дали има аквапаркове. За Кушадъсъ знам, че има 3, а на другите места?

# 24
  • Мнения: 3 695
някой има ли инфо и впечатления за хотел ARACNA RESORT - Алания  Thinking

разгледахте ли офертите на Бохемия - ниски ми се виждат  newsm78

# 25
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
http://www.holidaycheck.com/hotel-Hotel+Reviews_Hotel+Arancia+Re … b-hid_111786.html

ето отзиви от германските туристи за Arancia Resort, Алания.

Аз не виждам никакви цени в сайта на Бохемия. Само изброени хотели и описание.

# 26
  • Мнения: 3 695
http://www.holidaycheck.com/hotel-Hotel+Reviews_Hotel+Arancia+Re … b-hid_111786.html

ето отзиви от германските туристи за Arancia Resort, Алания.

Аз не виждам никакви цени в сайта на Бохемия. Само изброени хотели и описание.

влез в хотела и вътре пише  Peace под описанието има таблица с цени / не на всички хотели има обаче  Laughing

# 27
  • Мнения: 473
Аз мога да ви похваля хотел Мирада дел Мар в Кемер, Анталия. Невероятно обслужване, комплекса е организиран така, че да има забавления за всички. Има специален детски център, зоологическа градина, всякакви забавления - водна гимнастика, курс ориенталски танци и т.н. Стаите са много луксозни, обслужването е изключително. Единственият недостатък е че няма хубава плажна ивица, всичко е камъни. Има достатъчно шезлонги, палми и т.н но за любителите на пясъка няма такъв. И няма кой знае къде да се разхожда човек, както би могъл на нашето Черноморие. Организира се еднодневна екскурзия до града Анталия, обикалят се големите магазини /в които е невероятно скъпо/ и това е. Но ако човек иска почивка, хотела я предлага в пълния вариант.

# 28
  • Мнения: 1 417
Ходила съм във всички курорти, само в Кушадасъ съм била за 1нощ. Тя е и най-ниско класния курорт, но пък и с по-ниски цени. Мармарис ми се струва най-подходящо за млади хора без деца. Има цял `бар сокак`, улица с барове един до друг, там е и най-красиво според мен. За разглеждане няма нищо, но май долавям че ще сте на почивка, а не на екскурзия. От Мармарис с корабче може да се направят екскрузии до съседни о-ви, разбира се. В Бодрум имаше една голяма дискотека в морето, в града не сме се разхождали много. Анталия е с най-класните хотели, с огромна база, където определено може да изкараш 7 дни без много да ти доскучае, цените са по-височки. Някой от хотелите си имат достатъчно широка плажна ивица с пясък, но честно казано морето е гадно и най-много хора има около басйените. Наблизо има 2 исторически града - Перге и Аспендос и някакъв амфитеатър много добре запазен, до колкото си спомням - по екскурзиите ходихме при 1то си посещение, преди 7-8 год. Аз лично съм за ол инклузива, защото в Турция е на ниво - в 5* хотели /които също препоръчвам,като избор/, храната на навън не е никак евтина, а да не говориме че не ясно къде ще попаднеш.

# 29
  • Мнения: 235
Имате ли представа какво е по принцип времето в Кушадасъ в началото на юни? Мисля да запиша родителите ми да почиват там от 06.06 и се чудя дали ще става за море или все още ще е студено. Преди няколко години ходих там, но беше в края на август и много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт