На море в Турция - all inclusive

  • 200 758
  • 657
  •   2
Отговори
# 480
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Момичета, много ви благодаря за съветите. Май колкото и да не ми се иска ще трябва да обменя в чейндж бюро. Сега обаче се вкарах и в други мисли...с каква валута е най-добре да се ходи там. Някой от вас споделиха, че са искали само долари....не може ли да се пазарува с турски лири в Турция Shocked?
и аз това се чудя - направо долари да си взема  newsm78

ru  Hug
аз отдавна само долари нося и не се тормозя ама хич да търся турски лири Peace
И на камериерките оставям долари, мноого са доволни Mr. Green
екскурзиите също са или в долари или в евро.

# 481
  • Мнения: 3 695
мона лиза   ти си слънце    bouquet

а какъв бакшиш даваш  Thinking питам за да не се изложа  Laughing

# 482
  • София, България
  • Мнения: 5 597
мона лиза   ти си слънце    bouquet

а какъв бакшиш даваш  Thinking питам за да не се изложа  Laughing

аз не съм от най-дашните  Mr. Green
но оставям по 2 долара, ама и един прави чудеса  Peace
разбира се случвало ми се е ако не съм доволна, вместо двата да оставя 1 и на следващия ден жената не само буквално беше облизала стаята, но и имах допълнителни неща в минибара.
Като заговорихме за камериерки  Mr. Green тези жени в Турция направо ме учудват  Shocked била съм камериерка в студентските ми години във Франция, нашите клиенти дори и не можеха да мечтаят за такова обслужване - то не са лебеди и сърца по леглото, то не са букети, лъскане на обувки Shocked, сгъване и прибиране на дрехи... като го видях за първи път това щях да падна! В барута жената ми сгъваше дрехите и ги подреждаше по цвят. Как да не и оставиш бакшиш  Peace

# 483
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
И при нас сега беше така, особено се радваше щерка ми и непрекъснато си мачкаше пижамката, защото те я подреждаха като цвете, като панделка и кво ли още не ...хавлиите и другите неща-по същия начин.Дори гоблена все си го намирах прилежно прибран, но без да липсва нещо от него.Думи нямам за това, а тук...ще ти съдерат всички пари и кожи от гърба и една седмица ще забравят да ти сменят чаршафите /е , не навсякъде, ама почти.../

# 484
  • Мнения: 399
Аз досега в Турция на море не съм била, резервирахме тази година тук, надявам се да е хубаво.
Иначе от чуто и споделено от ходили знам, че на Анталия и околностите е най-хубаво  Peace
Блонди,
Вие кога ще почивате там? Ние сме платили за същият хотел и заминаваме на 14.06.

# 485
  • Мнения: X
Хм, къде и как оставяте бакшиши на камериерки, като изобщо не ги засичате, нали все пак чистят като ви няма?  Rolling Eyes

# 486
  • Мнения: 1 710
Хм, къде и как оставяте бакшиши на камериерки, като изобщо не ги засичате, нали все пак чистят като ви няма?  Rolling Eyes

Ние оставяме до или в пепелника, а те си знаят, че са за тях и ги прибират. Миналата година в началото имахме само едри банкноти и оставяхме няколко пъти по 5 евро /или пък бяха долари  newsm78 - не помня/. Тази сума обаче ми се вижда голяма. Един, два долара ми се струва съвсем нормално. На пиколото пак толкова, на бара не сме плащали и за това не е имало случай да оставим бакшиш. Бяхме си приготвили 75 евро, та ако не ни хареса стаята да се спазарим за по-добра. От руските форуми разбрах, че това е честа практика - плащаш на рецепциониста и в зависимост от сумата получаваш по-хубава или много по-хубава стая. При нас не се наложи, просто стаята беше мечта, но често в комплексите с къщички има такива, които са прекалено далече от всичко, или много близо до шумотевицата, или до миризмите от ресторанта, или с някакъв друг недостатък и аз си мислех, че обезателно ще ни дадат точно такава стая, за да запазят хубавите за руснаците, които седят по 20 дни и ходят по няколко пъти на сезон и са заляли всички турски курорти. Оказа се обаче, че бяхме настанени в наскоро реновирани стаи на прекрасно място. Все се чудя това просто късмет ли беше, или изигра роля това, че сме клиенти на Тез тур, които са ценен клиент, защото според мен осигуряват поне половината от туристите в Турция. Хайде да не са половината, ама 1/3 със сигурност, май само на немския пазар не са нахълтали. Миналата година тарифата за хубава стая беше м/у 50 и 100 долара, но тази чета и за по-крупни суми - над 100 долара.
Ох, от къде тръгнах, до къде стигнах. Голямо отплесване беше.

# 487
  • Мнения: 3 695
Ох, от къде тръгнах, до къде стигнах. Голямо отплесване беше.
...но много ценно   bouquet

# 488
  • Мнения: 2 575
само да вметна по въпроса за бакшиша - най-лошо за персонала ( включително сервитьори и бармани) е когато гостите сме на Ол Инклузив и смятаме, че пари не трябва да се дават в никакъв случай - напротив, ние винаги оставяхме малък бакшиш на сервитьорите в ресторантите и на баровете в хотела - все пак те ни обслужваха перфектно и не са виновни за това, че сме си платили предварително всичко  Naughty Laughing

# 489
  • София
  • Мнения: 9 477
Много мразя бакшишите и въобще тая практика, да даваш бакшиш и да се надяваш на по-различно обслужване от другите хора.  Stop
Много ми е противно. Close
Такова едно робовладелско мислене... ooooh!


А това, с каква валута в Турция, ами момичета -това по-назад в темата беше дискутирано поне 10х, ама кой да чете! ooooh!
Ама важното е да се пише, всъщност!  Wink

# 490
  • Sofia
  • Мнения: 926
Здравейте!
Ние резервирахме за Pine Bay REsort  в Кушадасъ. Някой да е бил там скоро , да даде отзиви Praynig
 Току що звънях в агенцията и ми казаха, че полетите са в 4.45 сутринта и на връщане в 12 вечерта ooooh!
Тези часове ми се струват страшно неудобни и не знам каквои ще правим до настаняването в хотела и след чек аута на тръгване. Някой бил ли е в подобна ситуация и как се справихте?

# 491
  • Мнения: 7 605
Питай в хотела дали можете, среЩу zаплаЩане, да полzвате стаята по до късно. Но то zависи от това, колко е zает, та гаранция няма....

# 492
  • София
  • Мнения: 346
Момичета,повтарям въпроса си ,на който не получих отговор:Адаптираното мляко на малката/неотворен пакет/ в ръчния багаж ли да сложа или в другият?За първи път ще пътуваме с децата и се притеснявам да не ни направят  проблем за него....Нека,който е носил АМ при пътуване със самолет да сподели.Полетът е кратък и тя няма да пие в самолета,но вечер заспива само с него...

# 493
  • Мнения: 7 605
БебеШка храна се поzволява да се носи в ръ4ния багаж. Въпроса е дали има смисъл, Щом няма да пие по време на полета.

# 494
  • Мнения: 2 575
Ох, kopche - oтново темата за бакшишите - аз пък давам, но не за да получа по-добро обслужване ( може и никога повече да не седна във въпросното заведение), а изрично споменах, че обслужването беше твърде добро ( за всички независимо с бакшиш или без) и за мен и за семейството ми е удоволствие да благодарим по този всеобщоприет ( но не и у нас) начин на персонала. Wink

Общи условия

Активация на акаунт