В защита на Българския книжовен език!

  • 48 557
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 3 835
Нали за вторник е това разпечатване, вторник е 8ми. А защо вторник, а не понеделник? Дали ще успеят да ги видят преди заседанието? Трябва и пак да се напише едно кратичко придружително писмо, в смисъл:

На 01.04.2008 внесохме официално писмо до...............................придружено с петицията......................името...............................................и подписите на гражданите разписали се до сутринта на 01.04.2008. Сега внасяме останалите подписи на българските граждани подписали се до 08.04.2008.

Категорично не можем да се съгласим със становището на вносителите на проектозакона за промени в ЗНП, че т.4, чл. 16 е недействащ, маловажен текст и заличаването му е само формален акт, без съществено значение.
Точка 4, ал. 16 е действащ текст от ЗНП, изключително важен и значим. Той задължава държавата да изисква усвояването на българския език от всички граждани на РБ и да осигури ниво и качество, стандарт за усвояването на официалния ни език.
Учебните планове и съдържание, които вносителите на Проектозакона за промени в ЗНП, сочат като някакви държавни образователни изисквания, са четвърторазряден подзаконов нормативен акт и нямат статута и силата на закон.
От горното следва, че ако т.4, чл.16 бъде заличена от сега съществуващия ЗНП, както искат вносителите в параграф 2 от Законопроекта си, усвояването на българският книжовен език вече няма да е задължително!
Поради тези причини, ние български родители, майки, бащи, граждани, сме изключително възмутени, разтревожени и настояваме за законното си право, мнението ни на български избиратели и граждани да бъде уважено и зачетено!


Нещо такова. newsm78

# 481
  • Мнения: 183
Както кажете,само дето за понеделник няма да мога аз да се оправя със подписките,ако въобще някой е пратил...Или просто минавам,взимам каквото има,и идвам на срещата...ОК!Там съм!Само кажете в колко,и къде!!!

# 482
  • Мнения: 3 835
Tatti прибави петицията ни в темата на Mamma.  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277400.0

# 483
  • Мнения: 3 098
Аз също я разпращам по интернет на познати и приятели където и да са.
Когато я подписах бяха малко,а сега ужасно се радвам,4е са се вклю4или толкова много хора! Hug

# 484
  • Мнения: 333
Много лошо с ваканцията точно сега наистина, майка ми е на екскурзия в Гърция с половината си колеги от училището. Мога да събера подписка чак в понеделник, няма ли друг начин да ви я пратя, факс например  newsm78. извинявайте ако се изказвам неподготвена  Embarassed. И в колко часа във вторник е събирането? поздравления за цялата организация.   bouquet. Тео, с теб сме в събота  Hug

# 485
  • Мнения: 4 586
UN
[ən]
pron разг. one

that's a good UN тоя/това си го бива, това ми се харесва, ашколсун

Това е. Английско-български речник, електронен вариант. Ашколсун!

# 486
  • Мнения: 3 835
Миналия път подписката беше 33 листа, някой може ли да сметне сега горе-долу колко листа ще е ? newsm78

# 487
  • Мнения: 4 586
около 400, но петицията тепърва набира скорост, получава се лавинообразен процес.

# 488
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Тео как се чувстваш? Тресе ли те сценичната треска?
Гледах два-три пъти предаването по нова...доста бяха притеснени участничките.

# 489
  • Мнения: 3 835
Ще ви трябва вагонетка. Joy


Каква ти вагонетка, получената горна цифра трябва да се умножи по адресатите, 5 бр. Mr. Green

Мани, мани, освен адресата да е един само, президента или комисията. Thinking

# 490
  • Мнения: 836
Мисля, че ще ни трябват хамали  Mr. Green

# 491
  • Мнения: 3 835
Мишел тресе ме температура, пия антибиотик, щерката дигна 39, търчах да търся денонощна аптека, така...... Confused

# 492
  • Мнения: 3 835
Дали ще ни пуснат с вагонетката в НС? newsm78

# 493
  • Мнения: 4 392
Дали ще ни пуснат с вагонетката в НС? newsm78
Ще бутате Money  Joy
Тео, дръж се!

Казвайте, какво да правим с хартиените подписи. Ако трябва да сканирам. Няма да стигнат навреме иначе. Или да факсвам. Но чак в понеделник мога.

# 494
  • Мнения: 836
Няма как да поберем толкова страници в един плик, колет ли ще приготвяме?

Общи условия

Активация на акаунт