А какво НЕ ви харесва там кьдето живеете?

  • 31 385
  • 423
  •   1
Отговори
# 135
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Ще пробвам да щтракна някоя в автобуса, но не обещавам.

# 136
  • Мнения: 119
Не ми харесва, че общувам с индивиди, които си нямат представа от света, от култура, от прилично възпитание и прочие. Като коне с капаци!! Преди да дойда тук, в България, та дори и докато бях я Дубай.. непрекъснато общувах с хора, научавах по нещо ново постоянно, интересувах се повече и намирах отговори на въпросите си не само от google. Наскоро казах на съпруга ми, че затъпявам.. Той се възмути и каза, че никога не е срещал по-умна жена.. Лаская се момичета, спор няма, но все така се чувствам по-глупава и неинформирана, с всеки изминал ден!
Колкото до дрехите.. има, но трябва да се разтърсиш.. Когато си купя нещо готино е по случайност. Когато търся нещо конкретно - няма намиране! В Дубай съм пазарувала най-страхотните си дрехи и обувки.. Още си пазя някои за "нови" Simple Smile
И още да вметна, че няма по-голям тъпак от американския турист. Работя в ски курорт и през зимата, която е безкрайна ( все още вали сняг) всеки ден се сблъсквам с безкрайна простотия, наглост и скам! Навсякъде има хора, които работят системата, особено в хотелския бизнес, НО няма по-голям "циганин" от американеца... smile3508
Лек ден на всички Simple Smile

# 137
  • Мнения: 2 674
Аз не искам да се изказвам отрицателно,но искрено се дразня от такива коментари.
да започенем отпред назад:дрехи..............какви дрехи искате?тениска от 4 лева или тениска от 400 лева? Има за всички вкусове и за всеки джоб.кеф ти Таргет ,кеф ти Ниман Маркъс.

Какво значи "циганин"? това че някой може да ползва системата?

Наистина не разбирам какво означава това да научаваш нещо..ти работиш в курорт, за атомна физика ли трябва да се говори там............

Не казах много смислени неща,но и пък и  публикациите не го изискват..
А ,включвайте се за темата за връщане в България.Там също падам от недоумение от време на време............

 не го вземай лично........

П.С .сега се сетих........в Денвър ,Колорадо съм си купувала едни от най- хубавите ми дрехи.В един Мол,някъде в центъра мисля ,че беше.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 09:56 от zonka

# 138
  • Мнения: 4 138
не ми харесва, че през последните години мюнхен се напълни с чужденци. не те не ми харесват, а нежеланието им да се интегрират, да говорят езика, да спазват някои елементарни порядки.
не ми харесва, че е станало определено доста по-мръсно, че са затворили много малки магазинчета и всичко някак си е станало по -голямо.
не ми харесва новият  закон против тютонопушенето на обществени места, сега половината заведения са само пушачески клубове, но докато му намериха цаката се разориха бая много собственици.

# 139
  • Мнения: 119
Аз пък си мислех, че тази тема е за какво не ни харесва, където живеем, а не какво ме дразни в коментара, на този, който е писал преди мен.  newsm78
Zonka, "да работиш системата" няма нищо общо с това да я ползваш, за съжаление хората, които идват тук правят точно това, циганят се и се чудят как да изработят хотела, че да им дадат нещо безплатно например!
За това дали ме вълнува атомната физика в курорта.. нямам коментар.. Все пак аз не чистя снега по улиците в този курорт, позицията, на която съм е много отговорна и очаквам контакти с повече интелигентни хора, някой да ме научи на нещо повече отколкото знам! В работата ми например!
Надявам се този път да си разбрала за какво говоря!
Лек ден!

# 140
  • Мнения: 2 674
Чини ми се малко некоректно пак да слагаме всички американски туристи в един кюп.Все пак благодарение на тях,ти имаш отговорната работа.
Има безбройни примери как други нации работят системата-кой взима помощи от социалните,кой се води самотна майка с три деца и баща неизвестен,кой родил без пари в американска болница и т.н. и т. н.

Не ми харесва, че общувам с индивиди, които си нямат представа от света, от култура, от прилично възпитание и прочие. Като коне с капаци!!
Цитат

Тук не си споменала нищо за това,че искаш а научаваш нещо в работата си............И разбира се всеки има право да не харесва каквото си поиска.Надявам се и ти да си ме разбрала.Весел ти празник.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 19:02 от zonka

# 141
  • Мнения: 30
 Първото нещо с което се сблъсках в Ирландия бе закона им за абортите.
 Тук той е забранен, дори може да получиш полицейска забрана да напускаш страната Stop (добре, че Англия е наблизо, ако имаш късмет).
   Има толкова "деца" вече родители. Shocked
 Единствено ти е позволено да направиш аборт, ако собствения ти живот е застрашен.  Затова има толкова недъгави деца Cry
  Отделно, в автобуса не можеш да се качиш, ако преди теб има друга количка.  Две колички в един автобус не могат да ползват Grinning
  Затова е по добре да имаш кола, а колко са многодетните семейства, такова чудо не бях виждала и как ползват в магазините каишките за ръце (като кученце си водят децата). Но, понякога наистина са полезни.
 Има ужасно устроена пътна система, "за да стигнеш , по бързо до желаното място, пряк път няма", а са толкова тесни пътищата им, кола и автобус не могат да се разминат.  Почти ще си отнесем огледалата Wink
 Затова, често попадаш в задръстване по пътищата.
 А, за насекоми и разни други "гадини",  много паяци и паяжини, малки, дребни, голи охлювчета. Всичко ми изяждат в градината. Tired
 Магазините ни работят в неделя от 12.00/18.00 часа
 За сега това се сещам и ако има място ще допълвам.
 
 

# 142
  • Мнения: 4 138
това с каишките ми хареса, а намордници раздават ли за малките гадини Twisted Evilмайтапя се, естествено. но ще ми е интересно да видя тези каишки.
голото охлюф и тук, в германия, е голяма напаст за любителя-градинар.

# 143
  • Мнения: 707
Като прочетох постинга на Анеле та се сетих какво най-много ме дразни тук (Германия). Че в неделя всички магазини са затворени  Close. Живях известно време в Англия и това ме радваше най-вече - не само в почивните дни, но и късно вечер можеш да пазаруваш  Grinning.

# 144
  • Мнения: 2 761
Не ми харесва ежедневно да карат детето ми да описва какво прави когато си е в къщи и къде ходи с нас. Не ми харесва да дава отчет как изкарва уикендите и ваканциите си. Всичката тази информация се изисква ежедневно и в писмен вид, като родителя няма достъп до написаното от детето си.

Това си е жива полицейщина.

По темата-не ми харесват немските съседи,които постоянно се занимават със шпионаж и после им доставя голямо удоволствие да ми размахат пръст и да ми кажат ,че нещо не било "richtig" и трябвало да има "ordnung"!То не е само за съседите,де,ами цялата им нация е такава.Коне с капаци!Решил някой навремето за нещо,че така трябва да бъде по някакъв начин и така се запаметява,без да има време да се осмисли.Системата им като цяло,както и  тази на обучение...За съжаление въпросното им възспитание се изкривява от градината.Общо взето имат за цел да да набутат живота в някакъв калъп.

Модата-не мога да разбера дали има такава изобщо.Постоянно пазаруват парцалки,пък ходят като клошари.Ако видя добре облечени хора,определено не са туземци.

Кафето-обикновено предлагат някаква "негърска пот",която наричат кафе.

Климата-ужасен ,особено напоследък с тези дъждове.

Непоносимостта към чужденците-траят ни,но не ни обичат.

Бабичкте в супермаркета...дето все решават,че трябва да си паркират количката точно на моето място,въпреки,че има достатъчно свободно пространство и за тях.

Бутането за място в градския транспост.Не се съобразяват нито с бременни,нито с деца.Абсолютно бездушни същества.

И бавното и мудно действие на чиновниците...

По празниците им-голяма скръб...

Абе все повече и повече неща не ми харесват...

# 145
  • Мнения: 2 266
Не ми харесва образованието,мудността на чиновниците,прекалено будната съвест.И много,много,много други неща за които в момента не се сещам.

# 146
  • Мнения: 2 761
По въпроса с баните без дупка...
Ходихме на едно представяне на Валдорфска градина.Не знам от какъв зор една от тоалетните за пресонала беше с баня и по средата дупка за изтичане на водата!!!Също както в бг баня..Направо се смаяхме на революционния полет на немската инжинерна мисъл!!!Сигурно специално разрешително са искали.И са се чесали години наред как да го изпълнят. Laughing

# 147
  • Мнения: 1 248
По въпроса с баните без дупка...
Ходихме на едно представяне на Валдорфска градина.Не знам от какъв зор една от тоалетните за пресонала беше с баня и по средата дупка за изтичане на водата!!!Също както в бг баня..Направо се смаяхме на революционния полет на немската инжинерна мисъл!!!Сигурно специално разрешително са искали.И са се чесали години наред как да го изпълнят. Laughing

И тук в Испания няма сифони, но пък има вана задължително под душа (или кабинка). Wink
Но се сещам в Лондон, ми направи впечатление, че на мивката в банята нямаше смесителна батерия Shocked Shocked Shocked -топла и студена вода само по отделно!!!

# 148
  • Мнения: 214
дра3ни ме високомерието на виен4ани, но май то3и феномен го има по целия свят, столи4ани било то Рим, Париж или Виена се 4увстват винаги по_така от другите хора и се мислят 3а най_най_ ......

# 149
  • Мнения: 2 761
Ами всеки си си е забучил носа в облаците сякаш e  метео-станция. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт