Деца с диабет - тема 3

  • 40 098
  • 406
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 882
Благодаря Мая Hug

Най съм бясна на рекламите зо шоколад. Направо прекаляват. В тая държава като, че ли нищо друго не се рекламира.
Всичките ми тактики относно лошото на шоколада, сладките, бананите и т.н се изчерпаха, пък и тя е само на три години и половина.
Дали да не й дам черен шоколад и това да я откаже newsm78

Големият ми син никога не е хапвал шоколади и вафли и там цялата палитра, макар, че няма диабет. Сега е на 18 и пак не ги поглежда.

Може ли някой да ми каже, дали от дъвки дъвкани една след друга може да се вдигне много захарта.

# 2
  • Мнения: 872

Най съм бясна на рекламите зо шоколад. Направо прекаляват.

Аз пък побеснях дъщеря ми един ден като се прибра от пеенето и ми изпя една песен ,"възхваляваща" шоколада. Други песнички, по- подходящи нямат ли за учене?! "Аз съм малкото кафяво шоколадче,кой не ме познава, кой не ме познава..." -ужасана песен.  Cry Не като песничката за плодовете и заленчуците, например...  Извинявам се за спама.

# 3
  • Мнения: 112
И аз първоначално се шокирах от песничката. Още повече, че ходим на градина в диабетна група. Но песничката завършва с поука:
"Който с мене прекалява,
зъболекаря ще навестява" - 2 пъти.
Тази песничка ме притеснява по-малко от всички реклами за шоколади с много мляко и калций, без който видите ли не можем да пораснем.
Хубав ден и много слънце в душите!

# 4
  • Мнения: 1 271
Радини пробвай с черен шоколад. Аз пробвах този който е 99% какао (на Линд)  и  Sick брррррр такова нещо няма да купя. Горчи яко и не се топи като млечния ами някак се лепи на небцето като тахан ...  Hug

# 5
здравейте на всички, преди 5 месеца открихме че сина ми има захарен диабет(на 12 години е) и Вие всички знаете какво значи това  Cry. Първо бяхме в Пловдив при Калева сега ходим в София при Д-нт Коприварова. Нещата горе долу се стабилизираха до скоро, започнохме да пием Nicobion по 1 g дневно, но от два дни нещата не са много добре. Тази вечер за първи път измерихма стойност на кр.з.-22,3 и сложихме бързодействащ инсулин. На двукратен режим сме с Humulin M3, до преди два дни слагахме сутрин и вечер по 1Е, а сега сме на 2Е сутринта и 3Е вечерта. Незнам защо се получи така със сойностите на кр. з. тези дни всичко правим както до сега и режима на хранене и физическото натоварване но резултатите не са добри.Можели лошото време да оказва влияние или ремисията при нас вече може да е преминара? Sad

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 80
Здравей tonito74 ! Еднократно вдигане на КЗ не е толкова опасно ,отколкото да подържаш няколко дни високи.Дори и в ремисия случва се и понякога да измерваш високи стойности ,просто трябва да отреагирате незабавно.Успех!

# 7
Благодаря зя падкрепата krasy bg, след снощонте профили днес не сме на училище. Предпочетох да се останем във вкъщи за да съм по спокойна. Сутринта в 7 ч. кр. з. беше 10,0 но нямя и следи от ацетон в урината. Сега ще видим в 12,30ч колко ще е.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 80
 tonito74 не съм запозната с вашия инсулин и ме учудва това ,че дозата на вечерния ви е повече от сутришния.Как бе КЗ на обед ?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 243
Момичета, защо се страхувате от шоколада?
30 гр. шоколад е 1 ХЕ. Понякога давам 10 гр.шоколад вместо плода като десерт. Не е толкова нищожно количеството, това е примерно половин шоколадово яйце или един бонбон. И непрекъснато повтарям на моето дете, че то може да яде всичко, но не да се тъпче, а и има "храни", които не са полезни за никое дете!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 243
Преди няколко дни бяхме с ужасни стойности, неовладени по цял ден въпреки увеличения инсулин и страховете ми от хипо. Оказа се, че е имало много силни магнитни бури. Явно и това влияе Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 1 243
Може ли някой да ми каже, дали от дъвки дъвкани една след друга може да се вдигне много захарта.
Ако дъвките са без захар - не, но пък разхлабват много сериозно заради подсладителите!
Ако са със захар, наскоро четох някъде, че няколко дъвки са си цяла хлебна единица!

# 12
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Момичета, под какви стойности на КЗ давате нещо сладичко и какво най-често давате?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 243
Момичета, под какви стойности на КЗ давате нещо сладичко и какво най-често давате?
Под 4 ммол, ако часът за хранене е далече.
Давам банан или пакетче мед. Ако почти е време за хранене, слагам инсулина и незабавно храня или дори й давам да започне да се храни и малко сед това боцкам.

# 14
  • Мнения: 42
krasi bg инсулина който ползваме е 30% бързо и 70% бавно действащ. В 12,30 кр. з. беше 7,0, а в 16,00ч. беше 4,8 направо незнам какво да кажа, но в 15,30ч. ходихме на игрището да играем. Сега е пак на вън. Знам че е малко извън приетите правила вечерния инсулин да е повече от сутрешния, но това са нуждите на организма, така ни каза и Коприварова за ней също е малко необичайно. Но така стойностите са добри, е като изключим последните два дни.
Относно коментара за шоколадите, скъпи майки сега има вече много шоколади с подсладители във всички магазини вече има голям избор за диебетици е в Пловдов е така (Сани, Мега марина, Била дори и Метро-откоро). Когато кр. з. е в рамките на допостимото презспокйно може да замените 1ХЕ с парченце шоколад. Ние обикновенно го правим в големите хранения в 12,30ч или 19,00 ч.

Общи условия

Активация на акаунт