Фраксипарин и аспирин протект!

  • 165 680
  • 907
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 589
malta при мен имаше намаляване на водите на единия близнак, това се видя на ФМ в 21 г.с., в 23 постъпих в болница, за съжаление родих в 25 г.с. Оказа се, че има инфекция и изтичане на водите. Наблюдавай се, не е шега работа.

Една приятелка бие Фракси, но са й казали да го спира след 20 г.с. Странно, че той не е добре да се вие дълго време, а на нас ни го изписват, като че ли е витамин.

# 436
  • Мнения: 9 125
Единственото приложение на фраксипарин и аспирин е да разреждат кръвта и да помагат за износване на здрави бебета от майки с тромбофилия. При профилактично назначаване целта е същата, но там се спира към 20 седмица, защото се счита че рисковият период е отминал, тоест няма нужда от повече терапия за профилактика.
Аспиринът действа с натрупване и затова се спира като се влезне в 9 месец. Фраксипринът пък действа от ден за ден - и затова не се спира, защото ако се спре, съществува риск от влошаване на състоянието на майката и на бебето (поради неразреждането на кръвта). Всеки, който пие аспирин - а това не сме само бременните - трябва да го спре десетина дни преди каквато и да е хирургична интервенция - защото все пак си има кръвозагуба, а антикоагулантите могат да я засилят.
Фраксипаринът пък се бие след раждане при всички родилки (такава е практиката), за да се избегне образуването на тромби по време на възстановителния процес. Фраксипарин се бие и следоперативно при много пациенти, мъже и жени, пак с тази цел.
Така че - недей да имаш никакви притеснения, особено ако си  стромбофилия.
Раждането няма общо с терапията, в смисъл, че аспиринът ще си го спряла доста преди това, а фраксито ще ти го бият така или иначе. Нищо не пречи да споменеш все пак на този, който ще те изражда Hug

# 437
  • Мнения: 571
nikolina-pikolina , преди  спрях фраксипарина в 22 седм, и в 26г.с си загубих детето, с изоставане на растежа и тромбоза на пъпната връв. И едва прескочих трапа с БТЕ след аборта....
Че спирането му не е шега работа (!), сега съм на фракси 0,6 спряха ми го 5 дена преди раждане, като контрола на кръвосъсирващите фактори е през ден.

# 438
  • Мнения: 20
А фракси-то ще ме изведе ли до термин или да очаквам раждането по - рано.
Уф, ама и аз какви въпроси задавам...едва ли някой може да даде гаранция, но все пак ако има някаква статистика...???!!!
Има ли случаи, когато въпреки терапията бременността не стига до успешен край?
Аз съм с PAI

# 439
  • Мнения: 9 125
За съжаление, това никой не може да го гарантира.
Защо си се наплашила така Hug
Ако терапията не сработи, значи проблемът е бил другаде, или пък в недостатъчността на терапията (по-малко фраксипарин, или без аспирин)
Аз също съм с РАI, на тази терапия съм от самото начало и се надявам всичко да приключи благополучно.
По време на бременността основно са ме следили и ме следят с Доплер - дали бебо се храни както трябва - което е в пряка зависимост от терапията с фраксипарин и аспирин. Все още вървим 2 седмици напред, бебо се храни добре - ако това ще ти е някакво успокоение...
Ако лекарят ти те следи както трябва редовно - дори да възникне проблем (например, да има нужда да се увеличи фраксипаринът), може да се реагира навреме.
Спокойно Hug

# 440
  • Мнения: 1 291
май тази тема доста натежа, няма ли някой да направи нова?

# 441
  • Мнения: 218
Вчера си пуснах някои изследвания за кръвосъсирването и ето резултатите:

   Време на кървене ми е 2 мин.  /реф.граници  от 2 - до 5/
            Време на съсирване ми е 5 мин.    /реф.граници  5-10/
            Протромбиново време 1 INR       реф.граници  0.8-1.3/терапевтични стойности=2-4/

Първите 2 виждам че са в нормата,но пък са на долна граница,но предполагам,че са добре,но последното не мога да го разбера дали ми е в нормата newsm78
Моля ви момичета,помагайте!На терапия съм с фраксипарин 0.3  и аспирин през ден!
   

# 442
  • Мнения: 20
svetla_nka8305  За жалост аз не мога да ти помогна, защото до сега не съм пускала такива изследвания. Надявам се другите момичета да се включат с отговор на въпроса ти.

# 443
  • Мнения: 9 125
И аз се чудя дали е в норма или не, това в скобите е объркващо, какво значи - ако си на терапия някаква, или съвсем друго нещо...
Съжалявам, че не мога да помогна Hug

# 444
  • Мнения: 218
.:.Stef.:. и мен точно това в скобите ме притеснява,че не знам какво значи newsm78

# 445
  • Мнения: 571
.:.Stef.:. и мен точно това в скобите ме притеснява,че не знам какво значи newsm78
INR =1 ти е идеално. За бременни тр. да е /0.9-1.1/ , другите граници са за прием на лекарства като Sintrom например, при болни с хронични тромбози на терапия.
   За вс. случай питай лекаря си, аз ти казвам, каквото знам от моя Wink

# 446
  • Мнения: 218
Hari75, HugКакво щях да правя без вас момичета-не знам Heart Eyes

# 447
  • Мнения: 11
Цена на Фраксирапин 0,3 в Унгария е 3,50лв/бр . Мъжът ми имаше работа в Германия и  по пътя го помолих да провери във всички държави до Германия. В Сърбия цената е 4,70лв. Чакам го да се върне през Румъния и там да провери за цена, тъй като в форума четох за една мама която е закупила от Румъния на цена 3,10лв/бр. Сигурна съм, че в Румъния ще е горе долу такава цената. Също така личната ми лекарка каза, че лекарствата в Турция, Гърция и Румъния са на половин цена от нашите. Здравната каса поема само част от цената на Фраксипарина, но не и при тромбофилия, а при заболяване тромбофлебит.

# 448
  • Мнения: 4 700
Имам въпрос към момичета, които са си слагали фракси при процедура. Кога zапочнахте с инжекциите? В деня на трансфера ли?

# 449
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Миле аз ги започнах на сутринта след трансфера , а аспирина от вечерта веднага след трансфера Hug

Общи условия

Активация на акаунт