Втори път не бих .... (2)

  • 17 651
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 335
Предстои ми закупуването на хилова гарнитура, и съм в чуденки, защото също имам дългокосмест бял домашен любимец. Ум, не ми побира каква ще е дамаската, която няма да задържа косми Thinking

Всеки текстил ще задържа, но някои се чистят по-лесно и по-малко личи Wink Например гледай да не е релефна дамаската - колкото по-гладка е, толкова по-безболезнено ще е почистването. А пък ако цветът е близък до този на любимеца по-малко ще личи. Ако има някаква шарка (пък била тя и съвсем дискретна) ще личи още по-малко Peace

Не задържа косми само кожата Wink

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 1 149
 Споделям ви моя опит като собственик на персийска котка и сменени 4 холови гарнитура.В новия апартамент  всичко е съобразено с котарака. Сложих в едно пакетче шепа косми от него и тръгнах по магазините.Първо паркета и гранитогреса -върху това което съм харесала разпилявам космалъците,за да видя дали се забелзват отдалече.Довеждах служителите до истерия,все едно  че правя някаква магия.На учудения поглед обяснявах спокойно проблема-съобразявам се  с дом любимец,но не искам да   му робувам. После  повторих процедурата и с гарнитурата.Аз съм доволна от резултата вече 6 месеца.Но цвета на котката е сиво бял/каръл пойнт/

# 122
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
втори път не бих си купола бял диван от текстил!!!!
няма такова нещо като чистене при него, просто като се чисти се
замазва още повече.
резултатът: петнист диван!!! #Cussing out

# 123
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма значение че е текстил, важно е шарката да е маскировъчна

# 124
  • Мнения: 1 992
Споделям ви моя опит като собственик на персийска котка и сменени 4 холови гарнитура.В новия апартамент  всичко е съобразено с котарака. Сложих в едно пакетче шепа косми от него и тръгнах по магазините.Първо паркета и гранитогреса -върху това което съм харесала разпилявам космалъците,за да видя дали се забелзват отдалече.Довеждах служителите до истерия,все едно  че правя някаква магия.На учудения поглед обяснявах спокойно проблема-съобразявам се  с дом любимец,но не искам да   му робувам. После  повторих процедурата и с гарнитурата.Аз съм доволна от резултата вече 6 месеца.Но цвета на котката е сиво бял/каръл пойнт/

Ахахаха, ти ме уби!

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Споделям ви моя опит като собственик на персийска котка и сменени 4 холови гарнитура.

Ти си моят човек Wink Я,  сподели каква е дамаската/материята на холовата гарнитура.

# 126
  • Мнения: 3 294
Споделям ви моя опит като собственик на персийска котка и сменени 4 холови гарнитура.

Ти си моят човек Wink Я,  сподели каква е дамаската/материята на холовата гарнитура.
И моят , имам си черно персийче , което въпреки чесалото за нокти , набляга над дивана  Grinning

# 127
  • Мнения: 4 733
 Не бих чистила следи от латекс по пода с корселин. Вече седми ден у нас мирише та не се трае

# 128
  • Мнения: 189
Никога няма да си сложа бели или светли плочки на пода. Живея на квартира, слава Богу, поне не е била моя идеята, че да ме е яд. Коридор, кухня и баня са с бели плочки, с големи фуги, които не зная какъв им е бил естественият цвят, но в момента са черни и при всяко минаване на парцала пускат черно. Прах, косми, стъпки, егати, иде ми да си вържа парцала на г*за.
Тъмен паркет в другите стаи-същата работа, ужасно е.
Предстои ми скоро обзавеждане на жилище и само се надявам да вземем верни решения, че после да не съжалявам.

# 129
  • Мнения: 2 641
Страхотна тема! да видим аз с какво ще се включа след като обзаведем!

# 130
  • Варна
  • Мнения: 428
Не бих сложила грапави плочки, защото се чистят много трудно.

# 131
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Относно естествения паркет в кухнята - аз съм с такъв, но под и пред самата кухня сложих теракот. Подготвила съм се психически, че може да се наводним от миялната или мивката (пералнята ми е в друго помещение) и че този паркет определено ще трябва да се цикли и лакира по-често от този по стаите, нищо че лакирахме с най-трудно износливия лак, но много си ми харесва.

Понеже въпреки всички явни недостатъци на естественото дърво, твърдо съм решила да има такова и в кухнята, смятам на пода да поставя сифон като в банята - ако стане наводнение, бързо да се оттече водата и да не поврежда дървото.

Това, което бих се стремила да избегна е коридорът, където си събуваме калните обувки да е част от апартамента, през която се преминава непрекъснато.

Също бих избегнала затварянето на терасите и вкарването им към жилищната площ - след време липсата на тераса започва да действа доста клаустрофобично.

# 132
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже въпреки всички явни недостатъци на естественото дърво, твърдо съм решила да има такова и в кухнята, смятам на пода да поставя сифон като в банята - ако стане наводнение, бързо да се оттече водата и да не поврежда дървото.

Не съм специалист, но си мисля, че дори и да се оттече водата, достатъчно количество от нея ще се пропие в дъските, тях дори влагата ги поврежда, така че при евентуално наводнение не мисля, че ще те спаси канал. Отделно от това, за да е ефективен един канал, трябва да има наклон, а при реденето на паркет или дюшеме подът трябва да е равен. За естетиката - канал върху дървен под пък няма да говоря въобще!  Sick

# 133
  • Мнения: 142
Има линейни сифони, те изглеждат доста по-добре от обикновените и може да се помисли в тази насока, тогава наклона ще е само в  едната посока. 
Не знам дали е практично и дали може да стане,но дървото може да се намаже с яхтен лак и би трябвало да се "запечата".
Трябва да се пита някои майстор, това моето са само идеи.  Peace

# 134
  • София
  • Мнения: 1 335
Понеже въпреки всички явни недостатъци на естественото дърво, твърдо съм решила да има такова и в кухнята, смятам на пода да поставя сифон като в банята - ако стане наводнение, бързо да се оттече водата и да не поврежда дървото.

А как наистина е решен проблема с наклона на пода?
Идеята ти ми харесва, и то много, още повече че каналът не трябва да е непременно на пресечната точка на диагоналите в кухнята, а може да е на дискретно място - например под самата пералня - предполагам и сама си достигнала до този извод Wink. Що се отнсая до устойчивостта на дървото - има си и съответния дървен материал за драстични условия (a.k.a. градински паркет например), има и съответните лакове (например яхтен, както коректно допускат хората), само наклона се чудя как се измисля...

Даже се замислям, че канал в кухнята (инсталиран някъде скришом) и без дървен под пак си е як вариант....

Общи условия

Активация на акаунт