Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 30

  • 33 689
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 965
Благодаря на всички за топлите думи. Аз така в бързинката спретнах нещо което трябваше да правя утре по принцип.  Това е една торта която е безумно вкусна. Прави се БЕЗ брашно. А между блатовете и отгоре се маже квасена сметана. Ако някой прояви интерес към рецептата, мога да я напиша...
 Малко нестандартно... но не можах да устоя на изкушението на ШОКОЛАДОВИЯ ФОНДАН ЗА ПОКРИВАНЕ НА ТОРТИ. Стана перфектен и голяма игра падна. Малко ми се топеше на възлите, но му хванах цаката. Още веднъж благодаря за хубавата и вкусна рецепта.....


Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 21:08 от van444eto

# 271
  • Мнения: 668
Van444eto  smile3501 smile3501 smile3501
Много ми харесва какво си направила! Супер сте всичките!
Напиши рецептата. Винаги е хубаво да научиш нещо ново.

Аз днес си направих една малка доза фондан от Marshmallow бонбони. Но ще го чакам да отлежи според рецептата до утре и ще се опитам да го направя на фигурки, за Великденската торта. Правих го по тази рецепта: http://www.cakejournal.com/archives/how-to-make-marshmallow-fondant/
Стискайте ми палци.
А не съм си избрала още тесто за блата и крем, тъй че всичко е много шашаво.  Simple Smile

# 272
  • Мнения: 492
момичета помагайте!!! ще правя торта татяна , но брашното  ми е специално за блатове и кексове и  съдържа мая.  вапроса ми е дали да слагам сода?  благодаря ви

# 273
  • Мнения: 11 747
точно мая ли съдържа или някакъв химичен набухвател??
Намери си нормално брашно, според мен, да не рискуваш излишно.... Ако е наистина мая (може суха да е, колко му е) няма да стане номера... Ако е химичен набухвател по-може, но аз не бих експериментирала...

# 274
  • Мнения: 492
pina аз вече го забърках и утре ще видя резултата Simple Smile

# 275
  • София
  • Мнения: 1 163
аз не го харесвам това брашно, аз си мислех че е нещо по-специално, но това което правих с него имаше привкус на сода, без да съм слагала такава и не ми хареса.

# 276
  • Мнения: 4 358

Страшна си браво. И тази торта и предишната ти много ми харесаха. Чакам рецептата на тази втората Hug  bouquet
Момичета,някоя от вас ползвала ли е такива бои за оцветяване.Сега ще правя Млечния марципан на Наталина и незнам да го оцветя ли с тези бои newsm78


Ох ooooh!какво да ти кажа за боите - аз съм топтоправещите тука дето се шашкат на тема вредни Е - та в съдържанието на боите (а и не само)
Днес си направих труда да проверя съдържанието на бонбоните Маршмелоуз за великденската ми торта - паднах момичета, съставките са същите като на боите за яйца (принципно няма лошо), но вижте за какво става дума
Е - 104 - FD&C Жълто No.10; използува се в червилата и продукти за коса, одеколони; може да причини дерматит; забранен в Австралия, САЩ и Норвегия.

Е - 124 - FD&C Червено No.4; канцероген при животни, реакции при астматици и алергични към аспирин; забранен в САЩ и Норвегия

Е - 133 - FD&C Blue Dye No.1; използува се в млечни продукти, сладки и напитки; синтетичен - течен или амониева сол; забранен в Белгия, Франция, Германия, Швейцария, Швеция, Австрия и Норвегия.
Източника е този - http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=41 - това са Е - та разрешени за употреба уж в повечето Европейски страни.
А въпросните боички, съдържаха и от абсолютно забранените за употреба Е - та
Въпрос на личен избор е, но все пак да ви кажа.
Ще правя торта все пак с тези бонбони - повече от това вече не мога да опазя децата #Crazy, но няма да им давам да ядат украсата Sick

# 277
  • Мнения: 1 122
Stasi76 с какво намаза Трюфела под покритието. Нали крема е от сметана и шоколад-предполагам не става с него newsm78 Аз си мисля да я правя за Великден , че да видим

С маслен крем, но и този крем става ама аз не знаех. Днес правя Великденската торта и взех някаква гадна сметана на Халта без захар и направо ще откача. #Cussing out Вътре не беше течна както при Хопла, а като заквасена сметана. И сега като я разбих стана една рядка смес. Добавих желатин и малко се сгъсти. А сега е във фризера. Незнам какво ще стане. newsm78 Нервичките ми стопи днеска.
Така че внимавай каква ще купиш, но трябва да е без захар. Peace

# 278
  • Мнения: 6 442
Момичета,страхотни торти се сътворили тези дни!
Особено тортите за Цвветница ми взеха очите!
Утре съм замислила да правя една тортичка по една стара рецепта от баба-навита и ще споделя с  вас  Peace Много я обичам Heart Eyes Украсата сигурно няма да е нищо особено,защото няма да имам време  ooooh!

# 279
  • Мнения: 200
Малката ми принцеса днес става на една годинка!
Няма да празнуваме днес защото е Разпети Петък-но реших да почерпя децата зад блока с тази тортичка;

А татито ще черпи в офиса с тази;

Тортата е Рафаело а отгоре е първия ми опит с шоколадов фондан.
Купона за рождения ден ще е на Великден и ми се иска да направя нещо между Барби и яйце-но не виждам как ще ги комбинирам-ако имате идей????

# 280
  • Мнения: 1 173
Stasi76 с какво намаза Трюфела под покритието. Нали крема е от сметана и шоколад-предполагам не става с него newsm78 Аз си мисля да я правя за Великден , че да видим

С маслен крем, но и този крем става ама аз не знаех.
От шоколада ли стяга , че да може да се използва крема. Питам аз , хич не ми се ще да се разтече. Тука сметаната е една и съща( с изключение на марката) . Щом е "хеви крийм" си е една и съща Wink. Заквасената при нас е в пластмасови кутии-като маргарин, няма начин да ми я продадат за "течна" . Благодаря все пак, и не се ядосвай ...  bouquet
 Момичета аз пак да помоля за помощ-в предишната тема , някой даде снимки за едни много сладки зайци(мисля че беше майката на племеничката на Джема, не запомних ника  Embarassed). Но старата тема е заключена и не мога да ги видя-ако някой ги е запазил , моля да ми ги препрати. Благодаря  bouquet

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 02:00 от raya_usa

# 281
  • Мнения: 1 271
Ето я и Мая.Голям зор беше докато нацелих цвета на пчелата-дано да е правилният, защото утре може да ми четат конско.  Joy


Специални благодарности на Наталина, за снимката от филмчето.Тортата я правих по една снимка, някъде гледах такава торта, не знам до колко съм спазила детайлите, но поне наподобява.

# 282
  • София
  • Мнения: 2 113
silrai, супер са цветовете и детайлите, от известно време синът ни все това филмче гледа, та ми е в главата:)

raya_usa, кремът на Трюфела не е ли ганаче? То е добра основа за под покритие, но не знам дали разбито или не...

asti, да ти е жива и здрава рожденичката! Хубава тортичка, все пак дете е, почерпи, как да й обясниш за Разпети Петък...А тортите са невероятни! Като казваш "шоколадов фондан" какво имаш предвид - рецептата от първа страница, или шоколад и глюкоза само? Много красиви рози! За яйце+барби ми хрубва - торта с формата на яйце и принцеса транфер - малко като рисувано яйце на Фаберже...

van444eto, много творчески торти! Последната е...ефекта!

diangeli, за тортата вътре - ти си правила торти, всяка от тях, която не е супер "мокра" става за покриване с чаршаф. Избери си от първа страница някоя рецепта за покритие, препоръчват обикновено марципан Варна, млечният марципан на Наталина. Разточвай върху хартия за печене, в предната тема някой беше споменал за този вариант и снощи пробвах - много добре става, не много тънко - поне колкото дебела корица на книга. Ако искаш фигурки, може и от масата за покриване, но като гледам до събота няма да изсъхнат, затова, ако са ти триизмерни, си направи мастиката на Gushanka (пак от 1-ва страница), ако само лепиш (апликираш) изрязани формички, ще стане от масата за покриване. Аз май толкова мога да те посъветвам, освен че се чудя - ако спазваш въздържанието от домашна работа днес, няма много време за тези неща в събота, че е хубаво торатат да отлежи сглобена и (ах, щях да забравя) намазана с маслен крем и тогава да се покрие, но пък вие ако я изядете в събота...няма да има време да се "обезформи"

Момичета, приключих с Великденската ми торта (епопеята с Магнетен)!
още

# 283
  • Мнения: 1 069
Купона за рождения ден ще е на Великден и ми се иска да направя нещо между Барби и яйце-но не виждам как ще ги комбинирам-ако имате идей????

На мен ми хрумва Барби на поляна със зайчета, и няколко мънички яйца...

Тортите са ти чудни, а бронза как го направи? със специалната боя или ползва тези за яйцата?

Силрай, пчеличката Мая е превъзходна!

Ванчето, dimitrina73   smile3501 smile3501

# 284
  • Мнения: 1 491
asti да ти е жива и здрава малката дъщеричка! Да расте щастливо дете   bouquet

silrai имам чувството, че пчеличката всеки момент ще литне  Wink страхотна е newsm10

dimitrina73 тортата няма вид да е минала през епопея...  Mr. Green направо е разкошна

Общи условия

Активация на акаунт