Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - II

  • 91 634
  • 1 903
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 896
Здравейте,
СД-устойството нещо заяде и не може да се отвори с копчето. Има ли някаква команда, чрез която да го отворя?

# 601
  • Мнения: 2 550
Здравейте,
СД-устойството нещо заяде и не може да се отвори с копчето. Има ли някаква команда, чрез която да го отворя?

Хубаво си огледай панела на СД ром-а, отпред около капачето трябва да има една съвсем малка дупчица.
С игла натискаш в дупчицата и би трябвало да се отвори (може да се наложи да си помогнеш с ръка, за да се отвори).

# 602
  • София
  • Мнения: 896
Благодаря, стана  bouquet

# 603
  • Мнения: 1 531
Здравейте,
СД-устойството нещо заяде и не може да се отвори с копчето. Има ли някаква команда, чрез която да го отворя?

Хубаво си огледай панела на СД ром-а, отпред около капачето трябва да има една съвсем малка дупчица.
С игла натискаш в дупчицата и би трябвало да се отвори (може да се наложи да си помогнеш с ръка, за да се отвори).
ама че любопитно и полезно инфо  bouquet

# 604
  • София
  • Мнения: 39 762
Тези устройва по принцип се продават с ... хм... "кламер" в пликче. Първият път ровя в кутията на CDто и казвам "какъв е пък този боклук в комплекта". Светнаха ме по въпроса Simple Smile

# 605
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Имам следния проблем, който е много странен и не мога да разбера от какво се влияе.
На лаптопа е пуснат моя скайп, а на стационарния комп, скайпа на мъжо.С безжична връзка сме на бтк.Та неговия скайп е онлайн за всички, само за мен не.Моя е онлайн за всички,само за него не.
някой има ли идея защо така?
Благодаря предварително  bouquet  bouquet  bouquet

# 606
  • Мнения: 6 029
Пробвахте ли да си напишете по нещо?

# 607
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Да нито той нито аз получаваме newsm78

# 608
  • Мнения: 2 550
Да нито той нито аз получаваме newsm78

звънни му, ще се оправи...всеки път ще се налага да си звъните за да се покажете онлайн
за съжаление вкъщи има същия проблем, без да съм към бтк
само така се оправя

# 609
  • Мнения: 545
изправяш едно кламерче изцяло и натискаш през дупчицата, но гледай да го пъхаш право. най-добре спри компютъра през това време. Би трябвало да се натисне до 2-3 сантиметра след пъхането, а не да хлътва безкрайно. след това сиди-то ще се отключи и ще изскочи малко, натам му се помага с ръка.

ПРАВЕТЕ ГО НА СВОЙ РИСК. Няма гаранции какво ще (о)стане. Но ако е счупено ще да си е било счупено и преди намесата Simple Smile

еди
ПС анмари, не е кламер, по-твърдо е оригиналното, и на дължина е колкото най-много трябва да се пъха.
Здравейте,
СД-устойството нещо заяде и не може да се отвори с копчето. Има ли някаква команда, чрез която да го отворя?

Хубаво си огледай панела на СД ром-а, отпред около капачето трябва да има една съвсем малка дупчица.
С игла натискаш в дупчицата и би трябвало да се отвори (може да се наложи да си помогнеш с ръка, за да се отвори).

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 17:58 от T3-M4

# 610
  • Мнения: 38
Здравейте! Имам следният въпрос: записвачката ми поддържа DVD+R RW  формат и DVD диска ми е същият формат, но не знам какъв формат от Nero да избера, за да могат филмите, които записвам да се гледат и на други  по-стари модели DVD.

# 611
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
"по-старите" имаш предвид които четат само двд и сд дискове или тези които плейват и дивХ ?
за първите трябва да е в mpeg1,2 за вторите става divX

# 612
  • Мнения: 38
"по-старите" имаш предвид които четат само двд и сд дискове или тези които плейват и дивХ ?
за първите трябва да е в mpeg1,2 за вторите става divX
Имах предвид тези, които четат само двд и сд дискове. Благодаря за отговора. Не ми е много ясно как например да направя записа в  mpeg1,2, но сега ще разгледам по-подробно опциите на нерото, че два пъти след различни мои опити, ме изхвърляше /failed burn process/ или нещо подобно ми даваше.

# 613
  • софия
  • Мнения: 636
Извинявам се на автора на темата, но нямам къде другаде да попитам толкова компетентни хора на едно място за следното:Става въпрос за запис на DVD.Проблема ми е следния-записвам филм на диска. След време решавам да запиша още два филма на същия диск и го правя. Като пусна диска на DVD плейъра се вижда и върви само първият филм. Филмите, записани на следващата сесия въобще не ги разпознава и не ги отчита като запис. Защо така се получава?На DVD нали могат да се правят няколко сесии от записи както на СД или всичко трябва да се запише на един път?
Да кажа, че на PC всичко се вижда и върви, а през плеъра не.
 

# 614
  • Мнения: 6 029
Да, повечето плеъри не виждат мултисешъна.

Общи условия

Активация на акаунт