Инструкции за шиене и ползване на слинг тип MayaWrap

  • 62 731
  • 331
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 35 968
Аз може би съм пропуснала къде сте коментирали това,но все пак-от къде си купихте халките и какви трябва да бъдат?
веднага казвам къде има халки,че те са най-труднонамираемото - срещу колоните на бившата улица Жданов,съвсем близо до кръстовището на Жданов и бул.Ботев има магазин за кинкалерия,казва се От игла до конец и има два размера метални кръгли халки,точно каквито трябват - по 70ст струват Grinning Дано тази инфо да ти е от полза Grinning

# 136
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Що се отнася за София, ама мацки изкупили сте всички халки от магазина Mr. Green
В тъпите железарии няма толкова големи, в магазините за пердета и подобни също.
Решила съм да пробвам с голяма катарама за колан, но не знам дали ще е удобно?

# 137
  • Мнения: 404
и аз ходих вчера до магазина за халки, но нямаше  Cry Казвайте от къде другаде може да се купят?  А и коя материя е най-подходяща за слинга?

# 138
  • Мнения: 35 968
днес се видях с Херда и видях, пипнах, сложиш истински слинг и вече съм готова да давам акъл Sunglasses
за халките - едни най-прости пласмасови гривни за ръка, от модерните сега са много подходящи
за плат - хасе, то е и подходяща ширина

# 139
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Лошо,че са свършили халките там - хем имаше два размера...
Стават и стабилни пластмасови гривни,които не се огъват,като ги стиснеш с ръка и са цяло кръгче(да не са от тези,дето имат прорез да стават и на по-голяма ръка).Изобщо става всяко кръгло нещо с диаметър 7-8см,което е достатъчно стабилно Grinning Може гривните да са и плоски,важно е вътрешното сечение да е кръгло,за да може да се изтегля плата през него.
С катарамата проблемът е дали ще държат плата да не се измъква - не си представям само с една катарама как ще стане - виж,ако вземеш две и махнеш напречното и ги запилиш малко да не дращят плата,става идеално - само трябва да хванеш таткото на работа Wink
За плат препоръките са памук или лен с малко синтетика (не повече от 5-10% - да не е някой плат с много ликра!) - но понеже такива излизат скъпо,пък и са с неподходяща ширина,заради която хем отива фира доста плат,хем още по-скъпо става,най-удобно е с обикновено хасе - то е с ширина 220см,взимате си 90см дължина,което излиза около 3-4лв и сте готови.По принцип казват,че хасето не било добре,защото лесно се износва,но аз ползвам ежедневно по няколко часа слинг вече 8 месеца - и няма никакви признаци на износване - така че става Grinning

# 140
  • Мнения: 703
Благодаря ви много за информацията!Дано си намеря метални,че май по ме кефи с тях!
Да питам и още нещо,дето сигурно вече сте го казали-от кога мога да нося бебето в слинга-има ли някаква възраст?Защото малко ме съмнява,че може от самото начало!

# 141
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз нося беба от самото й раждане - бях си взела слинга в родилния дом WinkМоже да се носи от първия ден - в легнало положение,а също и в изправеното за новородено - виж на филмчетата,там е показано как Grinning

# 142
  • Мнения: 35 968
Да питам и още нещо,дето сигурно вече сте го казали-от кога мога да нося бебето в слинга-има ли някаква възраст?Защото малко ме съмнява,че може от самото начало!

Ако не можеш да си пуснеш филмчетата /като мен Embarassed/, тук може да видиш варианти на носене в слинга
http://www.rockinbabysling.com/pages/slings.html
http://www.rockinbabysling.com/pages/positions.html

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 10:32 от bubanka

# 143
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За да видиш филмчетата,ти трябва RealPlayer - на страницата,където са линковете към филмчетата,има линк откъде можеш да си го свалиш безплатно - не е голям и бързо става Grinning

# 144
  • Мнения: 3 550
Хедра, а как заспива малката вътре! Или се прибирате за спането? Че моят се бунтува и по време на хранене, а е абсурд да заспи. Може би защото не го нося от самото начало. Има ли някаква хватка?

# 145
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако не ще да заспива легнал,но иначе седи кротко да го носиш(като в кенгуру),носи си го както му е удобно - той е още мъничък и ще заспи,докато си го разнасяш(ако много се разсейва,можеш да пробваш да го покриеш с опашката на слинга,ако не протестира,така не може да зяпа наоколо и ще се унесе) - тогава вече го прехвърляш легнал вътре.Така за няколко пъти ще свикне.Нормално е сега да не иска - сигурно не е свикнал да заспива толкова плътно притиснат до теб.

# 146
  • Мнения: 35 968
днес се сетих, че съм виждала слинг от типа, който Херда ползва, в магазина за дрехи втора употреба до НДК. там има голям щанд за обиколници, чувалчета и подобни. тогава се чудех за какво служи това нещо - халки и плат Simple Smile ако някой има път на там, може да провери и да си купи, защото халките май са голям проблем и да му смени плата Sunglasses

# 147
  • Мнения: 703
А къде точно е този магазин?

# 148
  • Мнения: 35 968
до НДК на спирката на 76 преди кръстовището по посока към "Емил Марков", двуетажен магазин, имаше някакво екзотично име
други големи магазини за втора употреба, които се сещам са "Мания" в Люлин на Кооперативния пазар и "Шик-шик" до банята при ЦУМ

# 149
  • Мнения: 35 968
Магазинът се казва "Фиеста", тази тема е с магазините втора употреба http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14036.0;all
когато забременях си купих от кварталната втора употреба чудесен, неизползван самар за 10 лв.  bowuu, а сега видях нещо много удобно между кенгуро и слинг, но е мноооого вехто  Confused
свършвам, защото го обърнах на хвалба за магазините втора употреба  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт