Време е за тиквички

  • 107 522
  • 694
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 1 163
свекърва ми ги пържи, патладжаните също, съхранява ги в кутийки от маргарин, пържени по-малко место заемат, а и после като се размразят са си много вкусни

# 181
  • Мнения: 3 036
И аз мислех така да ги правя.
Веднъж опитах така нарязани,да ги сложа,но като се размразиха се кашнаха.
Мислех да ги сложа пържени,първо по - малко място заемат и второ  веднага ги слагам в мляко и чесън и няма да се получи каша.

# 182
  • Мнения: 765
Ето и една идея от мен:

Рулца от тиквички и пушено филе



-тиквички
-сирене
-кашкавал
-зелени маслини
-пушено филе, на тънки филиики
-яйца
-зехтин

Тиквичките се нарязват на тънки ленти и се поставят в тавичка, посоляват се и се запичат до омекване във фурната/за около 10 мин./.
Прави се плънка от яйца, сирене, настърган кашкала, нарязани на ситно зелени маслини и зелени подправки.
Слага се в края на всяка лента от тиквичките и се навива на руца. По същия начин се навиват руца и от пушеното филе.
Редят се в намазана с мазнина тава, последователно. поливат се със зехтин и се запичат на 250 градуса за около 30мин. Добавт се парченца кашкавал и се запича отново до златисто.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 01:08 от evak

# 183
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
уау!
колко вкусно предложение

# 184
  • Мнения: 256
И много интересна тавичка Simple Smile

# 185
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
evak, това днес ще го сготвя! Ама като гледам колко е красиво, как ще го ядем беееее...  Thinking

Ама то аз едва ли ще го докарам така на външен вид......  Sad

# 186
  • Мнения: 2 708
evak Hug ти утрепа рибата. В събота ще имам гости и това ще е предястието. Супер предложение. Peace Hug Peace Благодаря, че го сподели.

# 187
  • София
  • Мнения: 10 858
Наистина изключително идейно! Трябва да си го запиша.

# 188
  • Мнения: 3 036
И аз ще го направя,изглежда ми апетитно.
Страхотна рецепта!
Но вместо кашкавал ще сложа топено сирене.

# 189
  • Мнения: 6 017
Пина, благодаря за отговора. Ще ги пробвам обезателно  smile3508
Много ми харесаха рулцата от тиквички и пушено филе на evak. Очите ми останаха на това чудо. Великолепно е....Фантастично. Не мога да отлепя очи от тази вкусотия.  newsm09

# 190
  • Мнения: 4 358
Мале EVAK - окапах се бе жена.В темата кой какво готви днес прочетох за тези рулца и си викам я да ги видя какви ги вършат в тиквената тема hahaha.
Страхотно предложение.Записвам го веднага и ще го сготвя.
И подобна тавичка имам дори Peace
Деси Минкова - да ти отговора на въпроса. Яла съм така пържени патладжани, с чесън и подправки - изпържени предварително и  консервирани в бурканчета - заваряват се малко колкото за капачка Peace - страхотни бяха.
Предполагам и с тиквички ще стане вкусно.За замразените тиквички понеже съдържат доста вода при размразяване нищо не става от тях.

# 191
  • Мнения: 765
Момичета, Благодаря за милите думи.
наистина са много вкусни, лесни и бързо свършват  Hug
Тавичката е най-обикновена, от Билла е -продълговата.
Ето и още едно предложение:

Панирани тиквички:


- режат се на дълги ленти, прави се панировка от яйца, брашно и бира .

# 192
  • Мнения: 765
ииииииииии още едно:

Рулца от тиквички



- тиквички
- яйца
- сирене
- кашкавал
- копър
- зелени маслини
- зехтин

Тиквичките се нарязват по дължина на тънки ленти. Оставят се на домакинска хартия, осолени, да се изцедят.
Нареждат се в намазана тава с мазнина и се запичат до омекване за 15 мин.
Прави се смес от яйцата, сиренето, кашкавала, наситнените маслини и копъра.
В края на всяка лента тиквичка, се слага от плънката и се навива на руло. Нареждат се в намаслена тавичка и се заливат леко със зехтин.
Пече се 30 мин.-до зачервяване. Слага се парче кашкавал върху всяко рулце и се запича отново до златисто.
Става страхотно предястие или основно. леко и много вкусно.

# 193
  • Мнения: 4 358
Момиче спри сееееееееее.
Супер са Peace - а снимките така лигоотделящи.

# 194
  • Мнения: 407
evak, панираните тиквички изглеждат страхотно...би ли обяснила малко по-подробно как ги приготвяш?

Общи условия

Активация на акаунт