Външна изолация?

  • 4 940
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://www.abraso.com/bajo0in.gif

Ето една снимка как би трябвало да е.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ама аз за панелките питам как става?
Как да вкараш нещо в материал, който не го позволява.

П.П. Нати, сори че ти оспамих темата, но и аз съм на вълна външна изолация. Само че не мога да ти бъда полезна, защото събирам инфо за фирми в Пловдив.

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.eurozone.ie/ima … 6hl%3Den%26sa%3DN

Не съм специалист, но при нас се прави така.

# 18
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
При вас така, а при нас-онака!!! Не е необходимо да сравняваш, щото това там , не е тук!!След като и на новите блокове се слага такава изолация ТУК, значи така са преценили специалистите!! PeaceИ най-добре си лягай щастлива ТАМ, вместо да разлайваш кучетата ТУк! Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 2 530
При вас така, а при нас-онака!!! Не е необходимо да сравняваш, щото това там , не е тук!!След като и на новите блокове се слага такава изолация ТУК, значи така са преценили специалистите!! PeaceИ най-добре си лягай щастлива ТАМ, вместо да разлайваш кучетата ТУк! Peace

 smile3501

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ваш избор е как да си харчите парите, от което се възползват доста майстори. Разбирам желанието ви да подобрявате апартаментите си, но оставам на мнението си, че не се прави, както трябва, а е временно подобрение. Дано не съм права (между впрочем, баща ми е български инженер и поддържа същото мнение).

Успех на всички!

# 21
  • Мнения: 15
Калинке,

Първият линк (www.abraso.com), който си дала за пример как е правилно да се прави топлоизолация, е за соларни системи и няма нищо общо с изолирането.
Вторият линк е на фирма, която произвежда строителни плоскости (панели), които са с фабрично направена изолация.

И двата линка не дават отговор на въпроса как е правилно да се поставя допълнителна външна изолация.

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Калинке,

Първият линк (www.abraso.com), който си дала за пример как е правилно да се прави топлоизолация, е за соларни системи и няма нищо общо с изолирането.
Вторият линк е на фирма, която произвежда строителни плоскости (панели), които са с фабрично направена изолация.

И двата линка не дават отговор на въпроса как е правилно да се поставя допълнителна външна изолация.



Да, права си, че първата фирма се занимава с това, но по-надолу в линка се чете следното:
Thermal isolation injected polyurethane foam , което е и на картинката. Това дава нагледно какво имам предвид. Подобна изолация правихме преди 2 години.
Търсих да намеря картинка на машината, която вкарва сместа в строителният материал, но не успях. Може би, някой друг е запознат и знае къде точно да търси.

На втората картинка става дума за панел и я използвах за илюстрация, за да се види, че не е достатъчно само изолацията да се залепи и отгоре лека замазка.

Пак повтарям, че не съм специалист, а предавам мнението на такива (баща ми, например). В момента правят ремонт на фасадата, където живеят те и чух вуйна ми да казва, че ще се използва някаква мазилка ( за съжаление, не обърнах голямо внимание на името), която оставя стената да диша и в същото време държи температурата в стаите.

нямам намерение да споря. Споделих мнение и надежда, че на качеството ще се държи повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
П.П. Нати, сори че ти оспамих темата, но и аз съм на вълна външна изолация. Само че не мога да ти бъда полезна, защото събирам инфо за фирми в Пловдив.

Всъщност, ние вече сложихме изолацията  Grinning

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аааа, браво! Дано да сте доволни  Peace
Чак сега видях, че си писала през май   Embarassed

Можеш ли да ми кажеш колко лева на квадратен метър ви излезе?
Че сравнявам цени, защото тук в Пловдив дават мн.различни оферти.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Аааа, браво! Дано да сте доволни  Peace
Чак сега видях, че си писала през май   Embarassed

Можеш ли да ми кажеш колко лева на квадратен метър ви излезе?
Че сравнявам цени, защото тук в Пловдив дават мн.различни оферти.

Утре ще питам мъжа ми, защото сега похърква зад мен на дивана, а той се занимаваше с тези неща  Laughing Ще питам и ще пиша  Simple Smile Засега сме доволни и от работата и от резултата.

# 26
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Н а т и ,а ти същата ф-ма ли,която ти препоръчах ли ползва?
И все пак има значение панел,тухла или ЕПК се изолира. newsm78
За нашият панелен апартамент обхождащ три външни за блока страни,външната топлоизолация се оказа  единственото вярно решение.
Дори сега през тези горещини у нас се спи нормално. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Можеш ли да ми кажеш колко лева на квадратен метър ви излезе?
Че сравнявам цени, защото тук в Пловдив дават мн.различни оферти.

Фирмата е "Алпексперт", а цената е 36 лв. на кв. м.
Доволна съм и от резултата и от работата  Simple Smile

# 28
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Тази цена ако включва работа + материали е супер изгодно. Тук тръгват от 40лв. нагоре  Confused
Може да ми излезе по - евтино, ако си извикам майстори от София  ooooh!

# 29
  • София
  • Мнения: 7 097
Тази цена ако включва работа + материали е супер изгодно. Тук тръгват от 40лв. нагоре  Confused
Може да ми излезе по - евтино, ако си извикам майстори от София  ooooh!

Мисля, че и двете включва.
Майсторите бяха много точни - непрекъснато даваха отчет за всяка своя стъпка. Докладваха по сто пъти на ден  Mr. Green
Навсякъде около нас изолациите са правени от тази фирма - Алпексперт. Ако те интересува, пусни си ги на търсачка. Ако нещо не ти излизат, мога да погледна мобилния им, защото е изтипосан с огромни цифри на съседната сграда  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт