Майчинството - счетоводно - 10

  • 103 911
  • 1 472
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 983
Извинявайте, пак да питам: Приложение кой номер се попълва, ако дам детето на ясла, а аз си остана вкъщи, т.е.не се върна все още на работа? В момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 г. и получавам 220 лв. месечно.

# 811
  • София
  • Мнения: 965
Записвам се да ви следя   bouquet

# 812
  • Мнения: 6
Zdraveite,iskam da vi zadam edin vapros,nadqvam se da ne vi zatrudnqvam mn i moje po nqkakav nachin da se povtarqm s drugite vaprosi,no ne moga da se oprabvq.Vaprosa mi e ako si plashtam osigurovki kam 160lv kam nqkoq firma kakva bi trqbvalo da e zaplatata?I kakvo maichinstvo trqbva da poluchavam? Blagodarq vi predvaritelno.

# 813
  • Мнения: 28
Искам да попитам за консултация как да прехвърля майченството си след 315-те дни на бабата?

# 814
  • Мнения: 132
Извинявайте, пак да питам: Приложение кой номер се попълва, ако дам детето на ясла, а аз си остана вкъщи, т.е.не се върна все още на работа? В момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 г. и получавам 220 лв. месечно.
Аз не съм попълвала нищо.По принцип знам че ако детето тръгне на ясла нямаш право на майчинство.На мен не са ми го спирали нито съм питала Simple Smile

# 815
  • Мнения: 3 835
Искам да попитам за консултация как да прехвърля майченството си след 315-те дни на бабата?

anita е публикувала процедури и документи на
email: aniita76@gmail.com
парола: aniita761215

# 816
  • Мнения: 3 835
Приложение кой номер се попълва, ако дам детето на ясла, а аз си остана вкъщи, т.е.не се върна все още на работа? В момента съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 г. и получавам 220 лв. месечно.

Приложение 4 - Молба–декларация за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 КСО

# 817
  • София
  • Мнения: 1 352
Искам да попитам за консултация как да прехвърля майченството си след 315-те дни на бабата?

anita е публикувала процедури и документи на
email: aniita76@gmail.com
парола: aniita761215

Влизаш в  http://docs.google.com с email -a и паролата, които Стики е написала.

# 818
  • Мнения: 151
Здравейте момичета! Simple Smile
Мъчи ме следния въпрос и силно се надявам, че тук ще намеря отговора.
Дъщеря ми септември ще е на 1 год и 5 месеца и ще тръгва на ясла. Мога ли да изляза от септември неплатен отпуск, т.е отпуската по майчинство да премине директно в неплатен отпуск 2 месеца? И ако е възможно, какво ще стане с майчинството,  губя ли го или ще взимам някакъв процент от него?
Нашата счетоводителка не знае нищо по въпроса. Confused

# 819
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте момичета! Simple Smile
Мъчи ме следния въпрос и силно се надявам, че тук ще намеря отговора.
Дъщеря ми септември ще е на 1 год и 5 месеца и ще тръгва на ясла. Мога ли да изляза от септември неплатен отпуск, т.е отпуската по майчинство да премине директно в неплатен отпуск 2 месеца? И ако е възможно, какво ще стане с майчинството,  губя ли го или ще взимам някакъв процент от него?
Нашата счетоводителка не знае нищо по въпроса. Confused


А не можеш ли да си пуснеш натрупаната платена отпуска?

# 820
  • Мнения: 151

Здравейте момичета! Simple Smile
Мъчи ме следния въпрос и силно се надявам, че тук ще намеря отговора.
Дъщеря ми септември ще е на 1 год и 5 месеца и ще тръгва на ясла. Мога ли да изляза от септември неплатен отпуск, т.е отпуската по майчинство да премине директно в неплатен отпуск 2 месеца? И ако е възможно, какво ще стане с майчинството,  губя ли го или ще взимам някакъв процент от него?
Нашата счетоводителка не знае нищо по въпроса. Confused


А не можеш ли да си пуснеш натрупаната платена отпуска?
[/quote]
Нямам такава.

# 821
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Преди няколко дни си бях задала въпросчето и ми беше отговорено веднага, за което благодаря. Но сега се сетих и още нещо. Ставаше въпрос дали след като ми изтекат 180 дни болничен за бременността и преди 45 дни за раждане и ми се отваря дупка от 3 дни, в която разбрах, че мога да си ползвам платена отпуска. А дали има вариант да говоря с лекаря ми да ми издаде отпуска за майчинството /45-те дни/ с три дни напред и да не ми се налага да си пускам 3 дни отпуска? Дали съществува такава практика? Може би не е много редно, но може и да не е проблем по принцип. Ако не е от вашата компетенция, предварително се извинявам.

# 822
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231

Здравейте момичета! Simple Smile
Мъчи ме следния въпрос и силно се надявам, че тук ще намеря отговора.
Дъщеря ми септември ще е на 1 год и 5 месеца и ще тръгва на ясла. Мога ли да изляза от септември неплатен отпуск, т.е отпуската по майчинство да премине директно в неплатен отпуск 2 месеца? И ако е възможно, какво ще стане с майчинството,  губя ли го или ще взимам някакъв процент от него?
Нашата счетоводителка не знае нищо по въпроса. Confused


А не можеш ли да си пуснеш натрупаната платена отпуска?
Нямам такава.
[/quote]

Използвала си я цялата между отпуска за бременност и раждане и отпуска за гледане на дете или са ти казали, че нямаш?

# 823
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте! Преди няколко дни си бях задала въпросчето и ми беше отговорено веднага, за което благодаря. Но сега се сетих и още нещо. Ставаше въпрос дали след като ми изтекат 180 дни болничен за бременността и преди 45 дни за раждане и ми се отваря дупка от 3 дни, в която разбрах, че мога да си ползвам платена отпуска. А дали има вариант да говоря с лекаря ми да ми издаде отпуска за майчинството /45-те дни/ с три дни напред и да не ми се налага да си пускам 3 дни отпуска? Дали съществува такава практика? Може би не е много редно, но може и да не е проблем по принцип. Ако не е от вашата компетенция, предварително се извинявам.

По принцип не е редно, но зависи от лекаря дали ще го направи

# 824
  • Мнения: 9 776
Благодаря ви, ДейзиГ!

Общи условия

Активация на акаунт