Мъничко от МАЙ остава-списъкът ни все по-дълъг става!(2)

  • 9 982
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 219
Андреа става в 3 или 4 през нощта, като я накърмя и почти веднага заспива.
Кърмя я на поискване, но тя вече сама си направи режима и през деня се храним през около 3 часа  Peace
Мами, да ви попитам вие получихте ли вече тези 45 дни от преди раждането? защото на мен от НОИ още нищо не са ми превели  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 389
megelinka, и според мен не трябва да я отказваш от нощното кърмене.Много е малка бебата,след време сама ще спре да се буди-ще видиш.Ако искаш опитай да ѝ даваш вода вместо кърма,но ако си плачка и не заспива нахрани си я.

dessyaja,да те питам ти какво направи със свадбата.Нали щеще да подписвате около 4май newsm78,а Ема подрани

viky_v, Мадлен се буди м/у 3ч. и 4ч.,храни се,заспива и после се буди към 6-6.30ч.

maria_yanutseva,още нямаме кой знае какъв режим,но горе долу сме на 3-4ч.От последното хранене до нощното прави пауза от около 6часа.И ние имаме периоди на дълго будуване-друг път спи много време.Различно е.

sweety24,вчера  проверих в интернет и се оказа,че са ми ги превели Wink

# 62
  • Мнения: 961
И нашия момък спи много различно - понякога по половин-един час, понякога до 6 часа без пробуждане. Храним се на поискване, никакъв режим не мога да му създам още. Нощем се буди между 12 и 1 часа, хапва и после пак иска между 3 и 4,30 ч. Следващото му събуждане е към 6,30-7 ч.

Доста е изморително това нощно будуване. Дано наистина бебчетата сами се откажат от едно от нощните хранения към втория месец.

Мами, вас мъчи ли ви следродилната депресия? На мен ми е постоянно едно тъжно, избива ме на плач. Нашия татко ни помагаше първата седмица, но сега, като тръгна на работа, ми е ужасно мъчно без него.

# 63
  • Мнения: 236
Ехооо   Hug
Гледам едни и същи неща ни вълнуват ами как няма ...
И ние се храним на поискване и през 3часа долу горе и това е денонощно,вечер също си се храним,нямам намерение да го спирам,той е още мъничък а и сам ще спре  в по късен пероид...
За следродилната депресия още не ме е хванала и се надявам да ме пропусне....с първата си бременност имах и знам какво е ..ревеш ,тъжно ти е....ама и тогава родих декември месец и си стояхме почти 3 месеца у дома ,почти не излизахме....а сега да ви кажа е о различно...дали и покрай двете деца ...време не ми остава чак толкова да го мисля...
Аз също не съм получила досега никакви пари...greta.kr извинявай ама аз съм малко неандерталец,как проверяваш дали са ти преведени паричките чрез интернет  newsm78

# 64
  • Мнения: 1 792
здравейте мамчета.
аз също се отазах от налагането на режим.не се получава и тва си му е.и от вчера сме на поискване и режима пак си е през 3 часа.на нас зора ни е по нощите.между 12 и 3 моята дъщеря е решила че ще ме прави бърлива и го прави перфектно Laughingнезнам може и да са колики.днес ще и вземем някакви капки та да видим.
иначе през останалото време няма проблем.
за депресията-лепна ме яката.вчера ревах като луда и да ме питате за какво-незнам.ама после ми олекна.явно си е нормално.моя мъж е много търпелив и много ми помага и това ми лекува депресийката Blush
хайде оставям ви че отивам да се изцедя ooooh!

# 65
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Мами, вас мъчи ли ви следродилната депресия? На мен ми е постоянно едно тъжно, избива ме на плач. Нашия татко ни помагаше първата седмица, но сега, като тръгна на работа, ми е ужасно мъчно без него.
И аз съм в същото положение, че и свеки и снахата допълнително ми опъват нервите, а и майка ми ще дойде чак в края на седмицата! Не ми едо помощта,за сега се оправям и сама, но искам спокойствие, а се чуствам спокойна само с майка ми или мъжа ми като са тук!

# 66
  • Мнения: 425
Привет и от мен!Днес изпратих майка ми и ми е малко кофти SadСега ще трябва да се справяме двамата с мъжа ми Confused
Депресия и аз май имам Confusedтъпо се 4увствам понякога
Мъ4но ми е за мойто мом4енце-гастроентероложката каза 4е има рефлукс и му изписа едни лекарств CryЗа сега няма да ги даваме.Горки4кия-поразклатя го малко ,сменя му памперс и веднага му избликва  от усти4ката млякото.Постоянно трябва да внимавам как го държа ,обли4ам Tired Tired,защото ина4е изяденото излиза от устата му .
Искам да ви питам-как обли4ате беб4етата вкъщи?Колко ката дрехи?

Не помня дали 4еститих на Intasiable!Честито мила!!Да ти е живо и здраво беб4ето!!!![/
b][/color]

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 18:58 от sundey

# 67
  • Мнения: 0
Успокоявам се, че не съм единствента изпаднала в депресия. Докато мъжа ми беше при мен не се усещаше чак толкова много, но откакто замина вчера само рева и рева. Като погледна малкия, а той е копие на баша си, ми става тъжно и почвам да рева. Знам, че трябва да съм по-спокойна заради детето, за да ми се задържи и малкото кърма, която успявам да изцедя, но.... някак не се получава винаги. А и с тези среднощни будувания на мъничето съвсем ще се побъркам. След последното хранене, което варира между 23 и 1 ч до следващото към 3 се ококорваме и се чудим на къде да се въртим и да мрънкаме. Снощи дойде майка ми при нас да ни види как сме, спим ли, а ние какво мислите правим... точно така - оглеждаме стаята за кой ли път. Сложихме го до мен в леглото към 2,30, защото не се издържа на всеки 2мин легни стани да слагаме бибата в устата, повихме се, скрихме ръчичките и го откарахме до 8,30 тази сутрин. За капак в 2ч се бяхме толкова оакали, че се наложи и да се мием. Лудницата е пълна. Да се надяваме, че тази нощ ще спим още повече.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 175
Здравейте,момичета,засега всичко е почти еднакво - с някои малки разлики Hug
Много ми харесаха едни американски хомеопатични капки - с мече отпред - но са ми само едни.Който може да си намери - нека си вземе,вършат работа PeaceНяма ги в Бг и в Европа май.
Трябва да се въведе 6часова почивка,ама....как ще става ,не знам.А пък е голям моя юнак и може да мине и без нощно хранене,но ще ни изгонят от входа ми си струва с полицията Joy
Днес най-после ме отърваха от конците,че много ми дърпаха и ме болеше ужасно.Вече съм по-добре  HugЧакам да тръгнем по разходки.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Добър вечер и от мен
И малката най- после изкъпана, нахранена и в леглото.Дали е заспала незнам де, ходя да я проверявам но не стоя при нея- да не свиква, че с малкия 3 години, че и нагоре страдах с носене на ръце, постоянно обсебване и т.н.
Онази вечер ми се ококори в 4 сутринта, баща й я занимава ама викам не на мене тия.Снощи пак се опита като стана да папка в 3 часът, но аз нали съм инат, след хапване съвсем приглуших лампата, оставих я в леглото й и излязох на терасата да си изпуша една цигара.Стоя, стоя и заспа, но моята засега е кротка и си седи детето без да мрънка.Плаче само когато е мнооого гладна и то не еточно рев ами изплакване.Днес дойде лекарката най- после и я прегледа, на оченцата има конюктивит, каза да продължавам с преварена вода и кърма, ако не помогне тогава да звъня за капки.То първо беше едното оченце, с кърмата се оправи но веднъж потече към другото от сълзичките и явно се зарази и другото та сега го лекуваме и него. Дано по- бързо се оправи, че е много неприятно Confused
Къде е Здравна каса варненки? Дето трябва да взема бланката за записване при лекарката?
За депресията - и аз имам май особенно като го няма мъжо. А и той малкият много ми помага за депресирането ми, ужасно много ме ядосва и само му се карам, после ми става ужасно мъчно.Вчера такъв рев му дръпнах пред него и му говорих около един час, и двамата ревахме . Той доста силно се "впечатли" и уж сега е мааалко по- послушен но незнам до кога Crazy
Честито на всички новообебили се  bouquet Да са ви живи и здрави дечицата и вие покрай тях Hug
За режимът- нямаме точно определен, днес лекарката каза, че й даваме прекалено много мляко, затова повръща на струйка.Намалих дозата и не е повръщала толкова, но като е будна примерно един час (тя будува горе- долу 2 или 3 пъти по един час в денонощието)й давам  и като се събуди и преди да заспи още малко.Снощи след храненето в 3 стана да яде чак в 8.Абе нямам оплаквания засега , много ми е добричка, пу- пу Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 559
Здравейте!
Мойто бебе яде горе долу на 3 часа. През нощта не прави по-дълги паузи  Sad Кой спал - спал. Добре, че през бременноста можех да спя.
45 дни болнични ми ги преведоха още преди раждането. Сега имам проблеми с ЕСГРАО. Сбъркали са ми презимето и от НОИ не искат да ми приемат болничния  ooooh!
Скоро трябва да правим погача. Вие ще правите ли такива неща?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мушмороче, аз няма да правя такива неща май, не съм им привърженик.Не, че има лошо де, а и нищо не се знае, какъв акъл ще ми дойде до тогава.
Аз забравих да си похваля свекито  Joy за първи път от 8 години я виждам толкова щедра към нас.Даде ми парички за количката, иска да ни купува разни неща по обзавеждането та се чудя всичко наред ли е, аз ли полудявам, тя ли  hahaha Дано все така да продължава.И докато бях в болницата е помагала доста финансово на мъжо. Да видим до кога ще е така, дано малко по- дълго време, че в момента сме я окъсали малко.

# 72
  • Мнения: 389
..........Аз също не съм получила досега никакви пари...greta.kr извинявай ама аз съм малко неандерталец,как проверяваш дали са ти преведени паричките чрез интернет  newsm78.............

Ами отиваш в ной и там ти дават персонален идентификационен код(ПИК),чрез който си проверяваш в сайта на ной соц.осигуряване Wink.В София няма опашка и не се чака,в Бургас незнам как е

Мушмурок,кой път Симона види снимката на Моника все вика"мамо това е Мади".Чак и майка ми се обърка и вика ама това бебе е същото като нашто Laughing Laughing

# 73
  • Мнения: 50
Малеееееее кога изписахте толкова страници?тцтц..и аз си го храня когато си поиска и долу горе си спазва часовете - понякога на 2 часа и половина яде понякога минават 4 часа, може би зависи колко си е сукало детенцето.
Аз си получих обезщетението за болничния 45 дни преди раждане.И в Бургас за този ПИК няма опашка, обаче ти го дават след 3 дни.

# 74
  • Мнения: 50
Искам да ви се похваля че никой не ми вярва като кажа че преди 2 седмици съм родила. С операцията изчезна и корем и всичко. Сега си нося старите дрехи от преди бременността.


Искренно ти завиждам

Общи условия

Активация на акаунт