Имате ли гнезда по прозорците си?

  • 7 555
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
На вилата имахме дупка на пчелички. Тва хубаво ли е, или лошо? Thinking
Извикай някой специалист, или някой, който има кошери, да ги пренесе в кошер и после запълнете дупката.
Когато се разроят е лошо, защото почват да жилят само да не ти харесат миризмата, а сега, като са се нанесли скоро, можеш спокойно да ги преместиш.
Инка, мерси. Ще потърся помощ Hug

# 16
  • Русе
  • Мнения: 2 354
На къщата на село имаме на почти всички прозорци на втория етаж.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Не са по прозорците, под стряхата са. Имам врабци и лястовици. Свеки с кеф би се отърала от тях, ама аз не давам.  Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Не, но много искам да имам.... гнезда, лястовички, стряха, придружени с малко дворче  Wink.

# 19
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На прозореца в детската бяха решили да си правят. Даже бяха започнали, ама хем искам да имам, хем не ми се иска заради куричките(не знам дали така им се казват акитата Embarassed)
Дръпнах пердето и сложих един плюшен мечо на перваза и сякаш се плашат.  Не знам дали е грешно, но ако ми наакат перваза чак до там не мога да стигна да го изчистя, а не ми се иска всичко да е мръсно. А лятото как мирише.
Жал ми е за тях, ако зависеше от мен щях да ги оставя, ама моя мъж не рачи. Confused

# 20
  • Мнения: 2 388
Нямам.
Чувала съм, че лястовиче гнездо вещаело здраве и късмет.
Интересно ми бе да го науча. Peace
Така се оказа. Предизвиквам благородна завист у съседите.
Всеки ден ми казват " Браво леля, голямо щастие ще ви споходи".
После мило добавят, че е мръсно да взема да измета. Sad

# 21
  • Мнения: 2 926
Нямам гнездо на лястовици,но пък за сметка на това между пукнатините на панелите ни живеят прилепи.

# 22
  • Мнения: 3 830
На прозореца на детската стая  щяха да си строят гнездо преди година-две, но нещо се отказаха.

Майка ми каза, че пренасяли някакви паразити подобни на бълхи и били голяма напаст. Разказа ми като дете как имали на техния апартамент лястовиче гнездо и в един момент паразитните гадинки почнали да им правят проблеми, нахапали ги и т.н.

Една комшийка пък им развали гнездото, преди да  е готово, понеже много й наакали прозореца Laughing

# 23
  • Мнения: 37
В жилището, където живеехме преди, имахме на прозореца лястовиче гнездо. Не сме си и помисляли да го махаме - много им се радвахме на животинките и даже им пазехме тишина, когато майката си хранеше малките, за да не ги плашим. Наистина правят голяма мръсотия и яко чистене пада, но това да ти чуруликат тихичко в хубав летен ден е несравнимо. А и аз съм чувала, че е на щастие.  Grinning

# 24
  • Мнения: 5 001
Хайде и аз да кажа в тази тема(защото се бях отчела и в другата в ДиС)
Имам си от две години гнездо на лястовички,Много сами сладички и ме познават.В началото се плашеха и летяха много ниско(за да ме прогонят вероятно),но аз започнаг да им говоря и те свикнаха.....Вечер като се прибера и им се обадя и току се покаже някоя главичка да ми изчурулика нещо....Много си ги обичам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 388
TheNMaster по необясними причини без да те познавам, ти успяваш да ми влияеш. Simple Smile
Така че, ако понякога не те споменавам с добро във връзка с публикациите ти в другата тема, моля те не ми се сърди. Hug

# 26
  • Мнения: 2 401
Не са по прозорците, под стряхата са..

Чудех се коя ли ще го отбележи първа..

# 27
  • Мнения: 3 215
Нашите не са под стрехата,а в ъглите на прозорците,където има малка издатина на стената над прозореца  Mr. Green

# 28
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Лястовички не сме имали, имахме гугутки едно лято на балкона, но в Узбекистан.
Казаха ми, че носели късмет и дете в семейството. Много се смях.... и след 3 месеца бях бременна....те са виновни  Laughing

# 29
  • Мнения: 274
Не са само под стрехите - при нас са на балкона. И макара да не съм суеверна, не давам да ги махат, защото баба ми преди години е махнала едно гнездо и след броени дни си счупила ръката. Пък и какво са няколко месеца куришки за сметка на приятното чуруликане и цялата емоция около отглеждането на малките, което следите отблизо? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт