Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 11

  • 48 169
  • 257
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 531
 hisa радвам се че при вас нещата са се оправили Hug Това е страхотна новина.
Chere6ke и аз като Хиса бих те успокоила. Нещата ще се оправят. Трябва време. Вече съм забравила дали сте правили всички необходими изследвания за да отхвърлите рефлукс - нещо ми се върти в главата. Ако да и всичко е наред, просто трябва време.
Ние също ходихме при доц. Кънчев. Мария е добре, няма проблеми. Спря да се напишква. Сега  и денем и нощем е суха.  newsm44

# 211
  • София
  • Мнения: 2 217
здравейте момичета,
искам да пита някоя от вас чувла ли е за тест-лентички, с които се измерва дали има възпаления по пикочните пътища? Знам, че се ползват по лабораториите. Ако някой ги е ползвал нека ми пише ефективни ли са, мога ли да им се доверя. Благодаря ви  bouquet

# 212
  • Мнения: 1 494
................Ние утре пътуваме за там. Hug, а другите в темата ще ме извинявате!   

Не разбрах за какво да те извиняваме...  Thinking Всяко мнение е от полза, нали казват не питай старо, а патило.

Иначе на нас афтите минаха- тези по гърлото, но сега пък излязоха по венците. Whistling Надявам се да нямат връзка, защото за ден два видях голям напредък с яденето. Утре мисля да пускам урина и още два дена подред- мина седмица от АБ.
Дойде ми на ум, че всъщност никой не ми е казвал откъде всъщност идват бактериите в урината- от тоалетни, от пипане с мръсна ръка, от дрехи... Повечето от бактериите ги има в организма, но на друго място, но как точно се намърдват в урината???

# 213
  • Мнения: 36
Ние сме си взели 10 показателни лентички за урина и ги ползвам когато се налага, т.е. температура или се съмнявам че има проблем. Но определено не ги ползвам постоянно, мнението ми е че прекалената мнителност едва ли не привлича неприятностите.
Аз да се похваля, преди малко проверих стерилната ни урина - чиста е. След две поредни с Е коли 10 на 4, сега направо съм на 7-мото небе. В петък сме на профилактичен при Лилова. Дано всичко да е наред.
Вече от месец сме без памперс и съм много горда с мойта дъщера, не че не се случва да се събуди напишкана но какво да се прави. Искам да ви питам, тъй като ще ходим на море, кой е най-удачния вариант - голо дупе, бански, специален бебешки памперс или памперс?
Това за забавянето на растежа от Нелидикс за първи път го чувам, но след като се замислих май и при нас имаше такъв ефект, задържа си теглото 3 месеца, и то 6 месечно бебе дето трябва да наддава.
А Пиелосептил, пи до навършване на 1 годинка и аз й го спрях по своя преценка, а и уролога каза че добре съм направила.

# 214
  • Мнения: 1 494
ninina, аз лично предпочитам бански. Но винаги си нося по 2 чифта, за да не седи мокро дупето. Освен това си нося и гащички и къси панталонки. Малко е трудно с голямата работа, но ако пък и знаеш режима на акане, може да предвидиш кога може да се очаква. Толкова малки не сме ходили на море все пак.

# 215
  • София
  • Мнения: 6 268
И мен ме интересуват тези лентички - от къде се купуват, т.е. свободно ли се купуват от аптеките, как точно се ползват, какво точно показват?

Ние след МЦ-то продължаваме да сме на Бисептол до края на тази седмица, мисля в петък да пусна стерилна урина, че ще пътуваме и няма д амога да пусна поне 2 седмици, а ще се притеснявам. Сина ми е със силно подсечено и изринато дупе, тестиси и сякаш леко зачервен връх на пениса. Правих бани със смрадлика, но без особен ефект Sad

# 216
  • Мнения: 3 663
момичета, аз имам питанка пак  Confused
днес излязоха резултатите от нормалната урина на теди след едноседмични промивки с калиев перманганат:
седимент - единични левкоцити (до тук добре, като се има предвид, че в първата урина бяха 25 (!)), бактерии (това не е изненада като цяло) и сега идва интересната част - аморфни фосфати
има ли някой инфо какви са тия фосфати и отде са се взели  ooooh!
останалите работи са ОК

абигейл, според буева бактериите се вкарват отвън
тоест не се завъждат в бъбреците/мехура/уретерите, ами си влизат отвън
и сега предполагам, че зависи каква е бактерията, но специално ешерихията коли си е бактерията на "мръсните ръце".. коли има обичайно в червата, акитата.. от там по ръцете... за деца с памперс според мен абсолютно очаквана находка  Confused
но за всеки случай каквато и да е, с ръце, вода (примерно басейн или вана) влиза отвън  Confused

# 217
  • Мнения: 1 494
Така- влизат отвън. Тогава, ако стерилната след прием на АБ е чиста, а след време пак има бактерии, какъв ще е извода... че отново има замърсяване, че имунната система е слаба или че бактериите са продължили да са си там - в урината де- но са били малко и сега са нарастнали? Thinking Някакси, ако причината е само "отвън" ми се струва, че ще е по-лесна борбата. Ама лесна докато е вкъщи. После на градината... Confused нищо не се знае  Rolling Eyes. Че те там още от първа група ги карат да се бършат сами, пък колко се обърсало, дали си измило ръцете и как...И тоалетните в какво състояние са- едва ли ги мият след всяко дете. Да не говорим, че и вода не пият много... Много се замислям сега какво ще се прави септември.

T o n i, мисля че фосфатите са свързани с камъните или нещо подобно- ето линк:

http://www.puls.bg/issue_print/326/index.html

Обаче вероятно зависи и от количеството. В линка ще видиш, че някои от бактериите в урината, способстват за образуване на един вид камъни. Същото четох и за "нашия" Протеус, но не съм пускала обикновена урина още. Утре ще го сторя.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 17:43 от abigale

# 218
  • Мнения: 3 663
абигейл, май е малко сложно да се отговори  Confused
от това, което разбрах при обясненията на буева е опасно когато се връща урина в бъбреците или се задържа, защото така се развиват там бактериите и се възпалява бъбрека/мехура
иначе при нормална функция и пишкане, те се изкарват редовно и по-рядко стават проблеми
обаче "хващането" на бактерии по мое наблюдение е хигиена + имунитет  Confused
съдя по себе си - случвало ми се е при понижен имунитет да карам 3-4 поредни цистита за 2 месеца
за градините не знам...
ето таня е по ясли и градини от 2 години вече, не е имало бактерии при рутинните изследвания
за сметка на това един път лекувахме гъби
теди е още новородено кажи-речи - хоп ешерихия коли
явно си зависи от функцията на самите органи и от целия организъм на детето  Confused


а това с камъните го видях и много ми е стряскащо..
четох на други места, че при по-високо РН се получавал такъв "ефект", а неговото е 8... ще изчакам да видя точно колко са бактериите и ще звъня на буева да видим какво е това чудо

# 219
  • София
  • Мнения: 1 724
Абигейл, колите нямат нищо общо със стомашно-чревния тракт - замърсяването може да дойде само от пишата. Колет в такава концентрация се намират в дебелото черво на всички хора. Т.е. извода за хигиената и миенето на ръцете в детската ...

# 220
  • Мнения: 36
Ние ето от тук си купихме лентички: кв. Гоце Делчев, бл.251, вх.Г, ет.5, ап.85, фирма Биомет - 02/8598323, между 9-19 часа, казват се Тестове за урина с 10 показателя 19 лева бяха края на Ноември месец.

# 221
  • Мнения: 3 663
момичета, да питам педиатрията къде точно се намира
това ли е тя
http://bgmaps.com/map.asp?sid=2587e23222f712d83223b936ea81a617&a … p;ix=37&iy=37

# 222
  • Мнения: 3 164
момичета, да питам педиатрията къде точно се намира
това ли е тя
http://bgmaps.com/map.asp?sid=2587e23222f712d83223b936ea81a617&a … p;ix=37&iy=37
Да, това е самата болница , а след светофара нагоре в ляво е поликлиниката Peace

# 223
  • София
  • Мнения: 1 724
Ние ето от тук си купихме лентички: кв. Гоце Делчев, бл.251, вх.Г, ет.5, ап.85, фирма Биомет - 02/8598323, между 9-19 часа, казват се Тестове за урина с 10 показателя 19 лева бяха края на Ноември месец.

Какво мери?

# 224
  • Мнения: 3 663
шони, благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт