На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 693
  • 852
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 575
А защо, по дяволите, на сайта им се мъдрят старите часове за полет?
За мен са виновни.
Когато плащах, ми казаха, че ще летим с турски превозвач, а сега на билетите се мъдри България Еър...
За мен агенцията е виновна, но колкото и да се нервя, файда няма.

От агенцията мрънкаха и се чудеха какво да ми обяснят.

За нас беше особено важно да летим през деня, но явно пак ще "озвучаваме" самолета Confused

Аз от Акватур съм се отказала много отдавна точно заради БЕЗОБРАЗНАТА им некоректност и абсолютни НАГЛИ лъжи на сайт-а им. Отиваш на място и ти казват, че това което е в сайта ...мрън.мрън....абе не е точно така и не ти дават отстъпката, която безумно са рекламирали с големи букви на заглавната си страница, навремето щях да пътува за Крит с тях, но предпочетох да си дам парите на друга агенция и повече за Акватур не искам и да чуя.
Сори за ОФФ-а , но не можах да се сдържа #Cussing out #Cussing out #Cussing out

А иначе - мисля, че Астрал все още си летят през деня и колкото и да варират часовете на полетите все си остават в интервала 13-15 на отиване и 16-18 на връщане от Анталия.

# 106
  • Мнения: 7 605
А защо, по дяволите, на сайта им се мъдрят старите часове за полет?

Работих при един немалък туроператор (не в БГ) и там длъжността ми беШе тикетинг, т.е. аz иzдадох билетите и вау4ерите и ги пратих на хората. Искам да кажа, 4е zнам какво говоря, така 4е Ще ти го обясня, пък ти сама си реШаваШ дали Ще ми вярваШ или дали Ще продължаваШ да обвиняваШ туроператора  Wink

Туроператорите наемат самолетите, или само контигент в тях (примерно 30 места). Уговарят се с превоzа4, уговаря се и 4ас. Оба4е много 4есто, даже в пове4ето слу4аи (имам предвид полетите иzвън у4илиЩните ваканции) не успяват да си пълнят самолетите, но трябва да плаЩат вси4ките места, пълни или не. Тогава имат 2 варианта, единият е да продадат местата с голямо намаление (ласт минът), или да комбинират 2 полета. При нас това оzна4аваШе, 4е се комбинараха примерно 2 полета от Хамбург до Варна и Бургас, и се спестяваШе един самолет, а хората бяха иzвоzвани от Варна до Бургас с автобус (примерно). Или пък от Хамбург преz Дресден до Варна....раzни такива. Тогава е съвсем логи4но да се смени 4асът на полета.
Друг момент е, когато авиокомпанията таzи седмица има пове4е полети и zа това се местят 4асовете. Или от летиЩето са ги местили, и това се слу4ва.
Гледам, 4е при вас и превоzа4а е сменен. Въzможно е планувания превоzа4 да отпада, zаЩото единият йм самолет е повреден и не успяват да го ремонтират толкова скоро, zаЩото йм липсва някаква 4аст, примерно. А другата авиокомпания има ве4е други полети в 4асът, в който трябваШе да иzлетите.
Вси4ко това оба4е НЕ оzна4ава, 4е от тук нататък полетите йм Ще са винаги по това време, ами просто таzи и другата седмица.

ОФФ, таzи година полетите от тук към Варна са съвсем преz ноЩта, иzлитане в 4 сутринта и раzни такива  ooooh!  ooooh!  ooooh! И до Анталия пове4ето полети са в кофти 4асове....

Ако държиШ на 4асове, вzеми си билет zа редовен полет.

# 107
  • Мнения: 529
Здравейте,може ли да ми кажете коя агенция предлага 10дневни пакети за Турция?
Благодаря!   bouquet

# 108
  • Мнения: 134
И аз проучвам за 10 - дневни пакети. Видях това - http://www.karacitours-bg.com/bg/

# 109
  • Мнения: X
Като заговорихте за агенции, аз съм много доволна от караджа турс, ползвам услугите им вече 2 пъти, миналата година за Истанбул, а тази за Мармарис. Определено и за в бъдеще ще пътувам с тях.

# 110
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Tatjana, благодаря ти за успокоителните думи  bouquet
Ясно ми е за какво говориш, и аз работех за германски туроператор, но като Reiseleiterin.

Надявам се да нямаме проблеми повече.

Ако има форумки, ходили вече и върнали се от Анталия, и ползвали услугите на Акватур, ще бъда много благодарна на техните отзиви Simple Smile.
Имам някакви смътни спомени, че имаше такива.

# 111
  • Мнения: 1 243
Марги   снимката,която си харесала е от яхтенето пристанище в Кемер,но с гръб към самите яхти.Наистина е много красиво PeaceБожествено е !Оффф влюбена съм в това местенце,за мен там е Рая на света.
А относно 10-дневните пакети знам със сигурност ,че Алфа тур,като представители на Тез тур ги предлагат.Ние ги разглеждахме ,тъй-като искахме да почиваме 10 дни,но по ред причини почивахме само 6.Вече обаче сме убедени ,че 6 нощувки не са достатъчни и живот и здраве септември сме за 10 дни!Мисля ,че и Аква тур имат предложения за 10- 14-дневни пакети.

# 112
  • Край морето
  • Мнения: 139
Пътешественички,

Има ли някой впечатления от Grand Gul Beach Hotel, Кемер. То не че не съм платила вече, но все пак...

Гледам, че се подхвърлят идеи за ходене само на мами на море. Аз съм за. Та...ако някоя мама, ще бъде сама с малчо там от 14 септември да се обади.

# 113
  • Мнения: 1 243
Хотелът е супер.Не съм почивала там ,но съм го виждала и мои познати миналата година бяха отседнали там.Тази година също имаше българи в него и по време н атрансфера казаха, че са доволни.внимавай само да не стане грешка с имената.Има и три звезден хотел с името Gul Resosrt.До колкото знам са на един и същ собственик ,но 3 -звездният е с много малка разлика в цената ,но като качество отстъпва много на 4 -звездния.Дано да ме разбра ,че аз сама се обърках от обяснението си.Иначе и двата хотела са един до друг,а гостите на по-малкия могат да ползват някои от услугите на 4-звездния.

# 114
  • Край морето
  • Мнения: 139
Тsve_te,

Благодаря. Резервира съм 4*. От Алфа тур ми казаха, че до миналата година е бил с 5*. Чудех, защо ли тази година му е паднала категорията newsm78

# 115
  • Мнения: 331
Pipince, аз  преживях твоите терзания в момента, в който излезе полетното разписание на нашата фирма, защото резервирах още при ранни записвания и тогава изобщо нямаше чартъри още с разписание. Като го видях, ми стана лошо. В нашата фирма обаче бяха малко по-коректни и още в началото ме предупредиха, че часа на полета по принцип не е абсолютно сигурен и винаги са възможни "изненади" в последния момент. Та аз два месеца вече свиквам с тези ужасни часове (същите като твоите) и се опитвам да намеря положителното и в тях. Е, свикнах. Сега пък ме е страх да се обадя да не ми кажат, че са разменени "вашите" часове с "нашите" (миналия път като отидох  afwitch /яхнала метлата/ ми обясниха, че самолета са го наели с още една фирма - и  ми се струва, че беше точно твоята, без да съм категорична, като часовете на полета можело да не мръднат, но можело и да се променят между тези две фирми, т.е. нашата можело и да вземе другите - следобедни часове). Затова НЕ СЕ ЯДОСВАЙ!!! Опитай се да подготвиш по някакъв начин детето (нямам предвид тренировъчни полети, де), ами вечер като се стъмни  му говори напр. за  smile3535 (розовото слонче, което ще полети, та и вие с него). Не си проваляй почивката, дето я чакаме всички от зимата. Аз поне така реших за себе си.
Пожелавам ти ТИХО пътуване, меко кацане и после да разкажеш, пък и ние след теб.

# 116
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
казабланка Hug
Благодаря ти за прекрасните пожелания  bouquet

Вие с Алма тур ли ще пътувате?
Питам, защото от агенцията казаха, че с този полет, късния, ще има туристи и на Алма тур.

А иначе в предишния вариант беше планирано половината самолет да е с туристи на Аква тур, а другата половина с туристи на Он травел.


# 117
  • Мнения: 331
Позна от първи път - Алма тур. И това какво значи??? - че ще сме си с нощите часове и ние, нали?? Явно няма да се "облажим" на казармения принцип - една вещ никога не е открадната, тя просто си сменя собственика (имам предвид "вашите" часове да станат "наши").

# 118
  • Мнения: 1 243
Тsve_te,

Благодаря. Резервира съм 4*. От Алфа тур ми казаха, че до миналата година е бил с 5*. Чудех, защо ли тази година му е паднала категорията newsm78
newsm78 Замислих се,ама съм почти сигурна,че и миналото лято хотелът си беше 4 звезди.Поне септември ,когато бях там-със сигурност видях 4 звезди.Може в началото на сезона да е бил с 5,макар че ни ме се вярва.Но това не е от голямо значение.Хотелът е наистина прекрасен и се намира в самото градче,което означва ,че няма да ви е скучно,няма да сте затворени в комплекс и ще си се разхождате и разглеждате на воля!Вие кога ще летите newsm78ако е септември може и да се  засечем там Mr. Green

# 119
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Позна от първи път - Алма тур. И това какво значи??? - че ще сме си с нощите часове и ние, нали?? Явно няма да се "облажим" на казармения принцип - една вещ никога не е открадната, тя просто си сменя собственика (имам предвид "вашите" часове да станат "наши").

явно така се получава.
Вие кога пътувате?

Общи условия

Активация на акаунт