На море в Турция - all inclusive (тема 2)

  • 174 688
  • 852
  •   1
Отговори
# 705
  • Бургас
  • Мнения: 620
Облачно  и слаб дъжд

# 706
# 707
  • Мнения: 210
Абе никой ли не се е завърнал от Бодрум да сподели нещо,да мъцне поне дет'се вика.Пътуваме на 27.09. за клуб Ерсан-Бодрум.Ще споделя после! Peace


и аз така но не в същият хотел,
поне времето го дават супер
http://uk.weather.com/weather/10day-Bodrum-TUXX0056

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 620
chudovishteto  vie za koi hotel ste?

# 709
  • Мнения: 2 700
Абе никой ли не се е завърнал от Бодрум да сподели нещо,да мъцне поне дет'се вика.Пътуваме на 27.09. за клуб Ерсан-Бодрум.Ще споделя после! Peace


Какво те интересува за Бодрум? Ще ти мецна доколкото мога.  Laughing Ерсан не е лош хотел. От нашата група имаше отседнали в него, които бяха останали доволни. Доколкото знам сега се води 4+, но догодина вероятно щe му вдигат звездите. Пада се леко извън града.
В Бодрум животът е нощен дотоклкова, че голяма част от магазините не работят през деня. Имам само косвени наблюдения от него, защото не пускат деца в по-големите атракции - дискотеката катамаран (доколкото разбрах май там има стриптийз, пък и за травестити се говореше) и Халикарнас. На това му викам реклама. Бодрум е в азиатската част на Турция, която сама по себе си не е в Европа, но Халикарнас рекламират като втората по големина дискотека в Европа. Wink
Като атракции има разходка с яхта /доста по-тъпа отколкото на други места в Турция/, един аквапарк, който става, джип сафари (нашият гид изрично ни предупреди, че не си струва да си даваме парите за него), както и разкодка до Ефес, Памуккале и Далян ( и на трите места сме били като не сме тръгвали от Бодрум, така че не знам колко е пътя.) Ако ходите на турска вечер в Керван сарай си пригответе дребни банкноти, защото безцеремонно обикалят танцьорите по масите и не те оставят на мира докато не им дадеш БАНКНОТА. Аз лично съжалявам,че ходихме там - и храната и напитките бяха под всякаква критика.
Лек път и приятно изкарване Peace

P.S. А ако на някай му предстои тепърва да резервира за Бодрум, търсете хотели само в Гюмбет. Всички останали квартали са прекалено отдалечени от центъра, а тъй като пътищата криволичат, пътуването отнема много време.

# 710
  • София
  • Мнения: 980
Не се прецаквайте с Халикарнас
абсолютна скука, гадна музика, лоша архитектур и огромен куверт!
Общо взето снобария и никой не танцува
Ако не сте с някой любовник да се натискате отзад  Joy другото няма да ви хареса
Ама то цял Бодум става за натискане така, че... Laughing

# 711
  • София
  • Мнения: 107
Благодаря ти solaris за наистина важната информация!  bouquet

# 712
  • София
  • Мнения: 107
Е то излиза,че никоя екскурзия не си заслужава кой знае колко! newsm78...

# 713
  • Мнения: 494
Момичета,днес и ние тръгваме за Мармарис .Така, като гледах прогнозата ,май няма да случим на време, което е много жалко ,отива ми цялото дремене покрай басейна на вятъра .А никак не ми се обикаля ,да ви призная .Дано имам късмета за поне малко слънце .

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 620
Да и ние днес заминаваме а  времето  в Бургас е толкова гнусно ,че не ми се тръгва никъде дано в Кушадасъ случим на време  Sad

# 715
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
А отзиви за Белек?

# 716
  • Мнения: 727
някой ходил ли е в Grand Turban,Marmaris
Една приятелка отива и иска малко инфо,който е ходил нека сподели

# 717
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Здравейте момичета!
На 21.09 се завърнахме от Мармарис и бързам да споделя впечатления, докато са все още пресни. Това ни беше първото ходене в Турция и нямаме база за сравнение, но сме очаровани  Simple Smile Почивката беше супер. Пътувахме с Он травъл.

Хотелът - Emre & Emre Beach 3*+, сам по себе си беше добре. Имахме късмет да ни настанят в Emre частта, която макар и да не е на плажа, е по-хубавата. Стаите са по-големи, баните също, а и е ремонтиран по-скоро. Доколкто чух, други българи се оплакваха от Emre Beach и покрай тях разбрах, че след последната смяна за сезона го затварят за ремонт.
Чистеха добре, смениха чаршафите веднъж за 6 нощи, а кърпите май по-често. Имахме късмет да ни настанят рано след като пристигнахме, но гривните ни ги дадоха чак в 14 ч., та изпуснахме обяда. В 15 ч. обаче имаше закуска и не сме гладували  Embarassed
На тръгване не можахме да си доплатим да останем докато ни вземат в 19 ч. за летището, имаше пристигащи гости. Прибраха ни багажа в една стаичка (само нашият, не знам защо, другите го държаха около рецепцията) и ни отрязаха гривните още в 12 ч. Дадоха ни обаче по една карта, с която имахме право на последен обяд.

Ресторантът не ми хареса особено. Има закрита, открита част и тераса. Дотук добре, но местата не са достатъчно за всички гости едновременно и ставаха скандали с братята руснаци. А те са МНОГО и навсякъде и са ужасни! Щях да се бия с една, която ми твърдеше, че съм седнала на "тяхната" мяса  #Cussing out Дойде управителят да я озапти, но и той не можа, те са луди просто, особено рускините, та ни преместиха на друга маса, само да има мир.
След това се научихме да ходим след като се източи цялата руска сган, имаше и места и храна след тях.

Храната не беше нищо особено, повтаряха манджите, но както казах - не мога да сравня с друго и за нас беше ок. Други българи казаха, че това не е all inclusive, а закусвалня. И нещо което ми се стори странно - последното хранене за деня в 23 ч. се състоеше от супа, само и единствено?!

Плажът също беше малък за всички. Налагаше се да си правим будилника за 7:30 сутринта, за да иде някой от нас да сложи хавлии и да запази шезлонги, после си доспивахме докъм 9 и на плаж. Това пак от братушките го усвоихме, само дето те не се появяваха по цял ден, а хавлиите им стоят и заемат шезлонги  #2gunfire
Плажът е с много едър пясък, а дъното с камъни, затова влизахме с джапанките във водата  Laughing

Басейните не знам как са били, само минавахме покрай тях, предпочитахме да сме на плажа, като че ли на шезлонгите покрай тях имаше места целодневно.

Забавленията
- в хотела имаше само някаква детска анимация на руски вечерта, не беше нищо особено. Ние сами се забавлявахме с разходки по крайбрежната алея, в посока Ичмелер или центъра на Мармарис. Хотелът е благоприятно разположен на булеварда, по който минават бусчета и към 2-те дестинации и за 2 лири си стигнал за нула време. Ичмелер е по-интересен вечер, отколкто денем, осветен, шумен и оживен, напълниха ми се очите с шарения  Wink

Екскурзиите се предлагат навсякъде. Излизат малко по-евтини отколкото предлаганите от посрещащата тур. агенция. Записахме се за lazy day out с корабче из залива за по 12 Е на човек, с включен обяд. Не беше лошо, печеш се на шезлонг и зяпаш красоти, спира се и в няколко заливчета.

Ами май това е, че стана дълго. Подкрепям и със снимков материал: http://picasaweb.google.com/boriana/Marmaris2008, а догодина искам пак в Турция   grinning039

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 16:04 от Smurfieta

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
А! Руснаците...искам да отида на почивка някъде, където няма руснаци и немци.
Искам да съм само и единствено с българи. Искам да ви кажа, че на малкият пръст не могат да ни стъпят. По-хубави сме, в пъти по-весели и много по - толерантни

# 719
  • Мнения: 7 605
А! Руснаците...искам да отида на почивка някъде, където няма руснаци и немци.
Искам да съм само и единствено с българи. Искам да ви кажа, че на малкият пръст не могат да ни стъпят. По-хубави сме, в пъти по-весели и много по - толерантни

4е и толерантни, нали?

 ooooh!

СледваЩия път преди да zаминеШ някъде, непременно ми кажи в кой хотел Ще си, zа да не отида и аz там, като не искаШ немци.  Stop

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 21:05 от Tatjana

Общи условия

Активация на акаунт