Раждане в АГ "Света София"(бившата Тина Киркова)

  • 140 713
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 26
Здравейте мамчета  Grinning Изчетох цялата тема от - до, тъй като ще раждам там. Това, което са ми казали до тук ще ще ми струва (с избор на екип) е избора на лекар (екип) - 500лв. и ако искам ВИП стая 35лв. Попитах това ли е всичко, а лекарката, която ще ме изражда каза, че ако всичко е нормално може да ми излезе ок. 500лв., но зависи...та да имаме готовност за между 500 и 1000лв. Официално термина ми е на 27 март, ама това са формалните изчисления, които са глупости, защото ние знаем кога ни е зачената бебка и тя е с една седмица по-голяма - 2 видеозона вече потвърдиха - т.е. 37-ма седмица. Дилемата ми беше какво да правя, ако зараждам преди това, защото съм от Перник и ме притеснява идването, задръстванията и пр. Тъй като термина ми се окзава на 23 март, лекарката ми предложи да отида 2-3 дни преди това и ако всичко е нормално да ми влючат система с окситоцин и да ме почват... Аз си избрах 20-ти, защото тази година тогава в 13:44 настъпва астрономическата пролет  Simple Smile Чудя се дали за това предизвикване на раждането ще ми искат още пари и за упойка - тя зависела от собствения ми праг на болка и от това как тръгнело раждането... Crazy
Някой беше попитал за цената на епидуралната, но май отговор нямаше. Имате ли някаква нова информация?
Аз утре съм на преглед и запис на тоновете. Благодарение на вас съм се информирала максимално и знам какво да питам.
 Heart Eyes

# 781
  • Мнения: 56
Rocksi ,мила за предизвиканото раждане не би трябвало да ти взимат пари.Но как така ако нямаш никаква родилна дейност ще те включат на окситоцин newsm78А кой ще те изражда?По -добре/приятелски съвет/си изчакай да започне поне някаква родова дейност и тогава се подлагай на разни манипулации.Защото/от лекар/зная,че при предивикано раждане май не слагат упойка/т.с зависи как ще тръгне де/но упойката забавя процеса.И при двете ми раждания ме "подпомогнаха"/система и хапче/но и двата пъти имах родилна дейност.А и не ми сложиха упойка.А бе зависи при кого ще раждаш.Надявам се да избере най-доброто за теб и бебчето.Желая ти леко раждане и живо и здраво бебче!
п.с епудуралната беше 150/поне преди 2м/

# 782
  • Мнения: 387

Здравей !! Аз родих на 26, вчера излязох от болницата, но още нямам време да се съвзема и да пиша във форума, а ти бях забравила номера в телефона дето не беше в мен . Бебчето се роди 3100, 50 см, казва се Виктор.
Поздрави на малката Катерина, ще ти пиша пак по- късно.  bouquet  bouquet  bouquet

МОМИЧЕТА НАШАТА GUNDIE СИ ИМА МОМЧЕНЦЕ...

# 783
  • Временно
  • Мнения: 788

Здравей !! Аз родих на 26, вчера излязох от болницата, но още нямам време да се съвзема и да пиша във форума, а ти бях забравила номера в телефона дето не беше в мен . Бебчето се роди 3100, 50 см, казва се Виктор.
Поздрави на малката Катерина, ще ти пиша пак по- късно.  bouquet  bouquet  bouquet

МОМИЧЕТА НАШАТА GUNDIE СИ ИМА МОМЧЕНЦЕ...

Да е жив и здрав малкият мъж с това прекрасно име Виктор и много да радва мама и тати!!!!  bouquet

gundie,бързо възстановяване и скоро да разкажеш как мина всичко!  bouquet

# 784
  • София
  • Мнения: 39 889
Дочакахме я. Да е жив и здрав малкият Виктор Simple Smile

# 785
  • Мнения: 4 070
Здравейте, момичета!! Само да кажа още веднъж благодаря ви за подкрепата newsm20
Ето го и моя разказ за раждането в Тина Киркова:
На 25 ми започнаха страхотни болки (след 2 ходения през деня на тонове до ТК) и в 1 станаха малко по-груби нещата. Отидохме в болницата- имах 4 см разкритие. В 5,30 започнаха зверските болки (естествено не се мина без стенания- моите бяха придружени с молби за епидурал, обаче до последно всички почти се съмняваха че все пак ще мога да родя нормално и затова не можеше да ми сложат упойката)......в в 10 започнаха напаните, в 11 ме качиха на магарето и в 11, 10 Виктор се появи в целия си блясък с "перфектния възел" на завързаната си пъпна връв. Изклщчително съм доволна и впечатлена от екипа, които ме изражда. Всъщност аз постъпих в една смяна, но ме изроди друга- може би най-внимателните и прекрасни хора. 5 човека точно се занимаваха с мен, за съжаление само на 2 от тях  разбрах имената-д-р Петров и д-р Богданова (дори за нейното не съм много сигурна- една страшно хубава жена , много младичка с тъмна коса)- много ме окуражяваха през цялото време и съвсем малко ми се ядосваха,че стена и , че не случам много какво ми се казва. Наистина съм много впечатлена от тия хора newsm20 smile3501 Искренно ви пожелавам да попаднете на тях при раждането си.
После бях на ет.2 - там условита не бяха толкова перфектни- в съседство с циганска стая (с обща баня), с тичащи хлебарки и доста груб персонал, но все пак и там ми беше много приятно-  като се паднеш със свежи съквартирантки-а  естествено всички майки една към друга имат много положително отношение и всичко е ок. Имаше обаче доста разминавания за това, което бях чула и това, което видях, но като се сетя ще пиша пак.

# 786
  • София
  • Мнения: 2 011
gundie, честито ти синче!   bouquet Все пак не устиска до настъпването на астрономическата пролет  Joy Радвам се, че всичко е било наред.

# 787
  • София
  • Мнения: 5 303
Здравейте, искам да нахвърлям някои бележки с уточнението, че се отнасят за не-ВИП стаите от втория етаж на Т. Киркова.
Актуални са за периода 18.02.2009 г. - 26.02.2009 г.
:


* За бебета, родени със секцио, ако не са на системи или в кувьоз и майката е добре: дават се на майката само за кърмене под час (има си залепен график на вратата на детското отделение). Официално е за по 30 минути всяко кърмене...

* За естествено родени бебета, ако не са в кувьоз или на системи: дават се на майката още от началото (като преценят акушерките, че тя е достатъчно добре - може да става, без да й се завие свят) и стоят в стаята повечето време от денонощието, вкл. нощем. Вземат се 3 пъти на ден: 7-10 ч. (тоалет, визитация при бебетата, прегледи), 15-16 ч. (тоалет) и 21-22 ч. (тоалет).

* Стаите с по 3 легла са много мънички и тесни, с 3 бебета вътре е кошмар, няма къде да се преобуят децата (ако решите, разбира се), няма кантар.

* Чисти нощници раздават всяка сутрин. Отделно ако се наложи - искат се от санитарките - почти винаги дават (един път казаха само да изчакаме новата смяна).

* Лигнин не винаги има, много е удобен (заедно с превръзка отдолу - най-добре), така че по-добре да си имате в багажа.

* За естественото раждане: да има кой да носи смрадлика за миене (почти всички са със шевове).

* За секцио: да имате лепенки за раната - сменят ги 2 пъти: "проста" за деня след "превеждането" в отделението и непромокаема за 6-тия ден.

* Да има кой да носи храна, защото тази в отделението не е съобразена с кърменето, не е достатъчно и часовете за хранене често съвпадат с други процедури. Хладилник не видях да има, но може да има, а аз да не съм разбрала. Знаете, че секциото са на диета до третия ден включително, после минават на обща храна.

* Как роднините да видят бебето обяснява охраната. Коридорите са студени и става течение, ако ще искате да показвате бебето в "тайния" коридор, вземето допълнителна завивка за бебето.

* За часовете, в които дават бебетата: бъдете там поне 5 минути по-рано, защото понякога започват по-рано "раздаването". Според това кой е на смяна понякога изваждат количките с бебета като хляб от фурна и която майка не е там, бебето й стои в коридора до прозореца (неописуемо течение), докато не дойде майката

* За памперсите: МНОГО ВАЖНО!!!!!!!! Само Памперс в оригинална опаковка, иначе ще ви върнат. За нормално раждане: 1 пакет 24 бр., за секцио: 2 пакета * 24 бр. (аз занесох среден от четиридесет и колко бройки - случайно беше - но го приеха). За всички бебета: 1 пак мокри кърпи 80 бр. (аз занесох Памперс сензитив 63 бр., но ги приеха). Отбелязва се на количката на бебето и ако не сте дали, питат всеки път, много е гадно.

* В детското ползват козметика за бебетата СебаМед.

* Сведения за децата (интензивни и други, т.е. за всичките): 12.30 - 13.30 ч. в детското. 

* Свиждане на интензивните деца: 12.30 ч. в детското за около 1 минута - не закъснявайте. Обуват се на място калцуни и престилка. Ако сте с жилетка, съблечете я, вътре е много горещо.

* На първата визитация, ако не ви кажат нищо за абоката (съгласно заповед задължителен за всички приети да раждат), попитайте може ли да го махнат (почти винаги може, но често забравят, а е неудобно да се държи бебето).

* За акта за раждане: в работни дни минават между 10 и 11 ч. Документи: лична карта на майката, лична карта на таткото (може фотокопие), акт за брак (ако няма брак, таткото подписва декларация пред нотариус, майката попълва декларация, която й дават на място). Готов е след 20 дни. За постоянен адрес в София - в съответната община. За постоянен адрес извън София - в общината на болницата (Красна поляна)

* Повечето персонал е любезен, но има някои, които са по-нервни и не им се обяснява. Ако си достатъчно настоятелен и питаш по-често, има шанс. На една майка от стаята дойдоха да й покажат на място как се кърми, на другата (понеже се беше сменила смяната) й казали буквално "5 минути на едната, 5 минути на другата и това е".

* За бебета, които са на системи, но майката има кърма (и помпа, де): помпата се мие с гореща вода (колкото издържиш) на чешмата, ръцете - със сапун и вода, гърдите - с вода. Цедиш и предаваш в Млечна кухня (до Детското отделение, графикът за прием на кърма е закачен на вратата, най-добре да си го препишете, аз си бях сложила напомнячка на ГСМ-а за 1 час преди часа за предаване, за да мога спокойно да се измия и изцедя, защото в началото много бавно става (т.е. правех повече почивки, докато "слезе" още мляко, а последния ден просто не е истина какви количества изкарвах, и то за по 10 минутки само), а до 1 час може да се държи кърмата на стайната температура, т.е. не е опасно). Принципно кърмата се пастьоризира и тогава дават на бебетата с биберон, ако не е достатъчно, доливат изкуственячка. Под 10-15 мл. НЕ приемат, защото не може да се обработи - желира се, така че се наложи и аз да хвърлям коластра първия ден и половина  ooooh!  Бибероните са УЖАС, като се обърнат и текат на струя  #Crazy
В посочения час (аз ходех 5 минути по-рано, защото, ако се закъснее, някои от персонала не са много любезни) отиваш, отвиваш помпата и предаваш само шишенцето или контейнерчето с кърма. Ако е едната госпожа, взема съдчето с кърма лично, пресипва и връща. Ако са другите, влиза се от съседната врата, има едно гише със шишенца, търсиш си шишенцето с номера на бебето и сама си пресипваш кърмата в него. Първия път чакаш да ти напишат шишенце, другите пъти почти винаги то те чака. Ако не сте за първи път, а шишенцето го няма, не се стряскайте, защото се случва, просто казвате и ви надписват ново шише (те ги надписват всеки път и може още просто да не е готово). Гледайте след номера на бебето: има наклонена черта и цифра, напр. 30, то е колко е дозата на бебето. За Калин я сменяха в 13 ч. Ако дозата намалее, на сведенията се пита защо, имаше един случай, бебето повръщало и му намалили дозата, че му било много.

* Не забравяйте да се обадите на лекаря на бебето и да му кажете кога ви изписват.



Аууу, колко дълго стана, ще прощавате  Embarassed




И един въпрос към вече родилите мами, който ще е полезен за всички: епикризата на бебето я дават при изписването, а епикризата на майката  newsm78

# 788
  • Мнения: 179
  Здравейте момичета

Преди време и аз четях и питах за раждането в тази болница и сега дойде време и аз да напиша за раждането ми ....

Та...на 18.02 сутринта около 5 часа усетих едно силно прерязване в корема, от което се събудих.После почти веднага започнаха едни болки през около 5 минути, после през 10, пак през 5.И аз в чуденка- ще се ражда ли днес или няма.А все пак ми е второ раждане, би трябвало вече да знам. Така лежейки и чудейки се стана 7 часа, станах отведох дъщеря ми на училище и после вече реших, че ще ходя на преглед.Отивам при моя лекар и той: ми 2см разкритие - айде торбите и в болницата.Някъде към 2 часа следобяд вече бях в Тина Киркова, в приемния кабинет пак ме прегледаха и 2 -та см си бяха пак 2., но решиха, че ще ме оставят в патологията да си дочакам разкритието.Настаниха ме и пратих мъжо по живо по здраво да си ходи.Хубаво , обаче времето си минаваше , а разкритието все си стоеше на 2 см.Някъде към 23.30 - 24.00 от един път болките станаха през три минути, обаче аз оптимистка, а има още време.И докато всички вече спяха, вкл. и персонала, аз правих тегели из коридора .Най-накрая към 2 и нещо през нощта вече реших, че ще събудя акушерката да види докъде съм я докарала. Разкритие - 7 см.И като се разбързаха, клизми , багажа и айде в родилна зала.Точно по това време бях само аз раждаща.Набързо тонове, абокат и в 3 часа вече бях на магарето.Тук мога да кажа, че тези 20 минути бяха най-трудните в живота ми.Уж беше второ раждане и уж ставало по-бързо.Моника се роди в 03.20 , но предишните 20 часа с болките през 5 минути и 2 см явно ме бяха изморили доста.Накрая се ядосах даже , защото за най-важната част- напъните не ми бяха останали сили.Наложи се до ми поскачат и по корема, но впоследствие разбрах, че е трябвало бързо да се действа, защото аз си търпях геройски цели 2 часа най-силните болки.Наложи се и да ме бродират, но този път бяха само външни.

А иначе за персонала какво да кажа - просто съм възхитена от отношението и на лекари, на акушерки и на санитарките.  за което БЛАГОДАРЯ!!!!!
Не забелязах да има по-различно отношение към тези, които бяха заявили ВИП, към ромите и въобще като цяло.Аз бях без избор на екип или лекар, в обикновена стая.Навсякъде беше чисто. Всеки ден ми носеха чиста нощница, даваха ми болко успокояващи, защото ме болеше корема от свиването на матката.Вярно било, че при второ раждане това боляло повече.Пари за нищо не съм давала.
Единствено лекарките в детското бяха сърдити, но...както се казва не може всичко да е ок.
Но като цяло не съжалявам, че избрах тази болница за раждането си.

Сега  нещо , което ми помогна да се възстановя бързо- веднага след като ме настаниха в стаята пих много вода, след два часа започнах и да ям, да ставам.Понеже имах /и все още имам/ шевове си правих промивки със смрадлика и се пръсках с бивацин.Всичко това ми помогна още след 5 - 6 ден да се чувствам старата си аз.Разбира се това важи за нормално раждане - аз и двата пъти раждах така.За секцио незнам.

Дано да съм била полезна и  момичета няма нищо страшно.Всяко раждане е индивидуално - и това не значи , че вашето ще е като моето .Има болка , но минава и като видиш човечето си заслужава да изтърпиш всичко.
Успех на всички чакащи и леко раждане

зелено човече за епикризата на майката ми казаха следващата седмица т.е. мен ме изписаха на 22.02, значи би трябвало да е готова вече. Аз ще ходя тази седмица да видя, защото ще ми трябва и документ оттам за таткото за отпуската му- 15 дневната. А и между другото много изчерпателна информация си дала  Hug
 А...ние с тебе сме били по едно и също време  - само , че аз съм била до 22

# 789
  • Мнения: 2 374
gundie,честито момченце!Да ти е живо и здраво и много послушно ти желая от сърце. Hug  bouquet
И аз имам някакви спомени за тази докторка Богданова-да не е с черна къдрава коса,младичка???Аз дълго се опитвах да се сетя как се казва. Hug

# 790
  • София
  • Мнения: 39 889
И един въпрос към вече родилите мами, който ще е полезен за всички: епикризата на бебето я дават при изписването, а епикризата на майката  newsm78
На мен май само епикриза на детето ми дадоха. Не помня да са ми давали епикриза на мен.

# 791
  • Мнения: 9 973
ще следя темата,че може да реша да раждам там

# 792
  • Мнения: 2 374
И един въпрос към вече родилите мами, който ще е полезен за всички: епикризата на бебето я дават при изписването, а епикризата на майката  newsm78
На мен май само епикриза на детето ми дадоха. Не помня да са ми давали епикриза на мен.
И аз май не си спомням,ще потърся дали имам нещо от болницата,но би трябвало да ги дават наведнъж двете.

# 793
  • София
  • Мнения: 1 020
И един въпрос към вече родилите мами, който ще е полезен за всички: епикризата на бебето я дават при изписването, а епикризата на майката  newsm78
На мен май само епикриза на детето ми дадоха. Не помня да са ми давали епикриза на мен.
И аз май не си спомням,ще потърся дали имам нещо от болницата,но би трябвало да ги дават наведнъж двете.
На мен горе в стаята преди да ме изпишат ми дадоха мойта епикриза, а долу в стаята където преобличат децата ми дадоха на детето епикризата  Peace.

# 794
  • Мнения: 4 070
gundie,честито момченце!Да ти е живо и здраво и много послушно ти желая от сърце. Hug  bouquet
И аз имам някакви спомени за тази докторка Богданова-да не е с черна къдрава коса,младичка???Аз дълго се опитвах да се сетя как се казва. Hug


Благодаря!!! Да май така може да се каже,че изглежда докторката- не е особенно висока също така, понеже д-р Петров (много свеж тоя д-р) ни майтапеше,че сме били едва ли не един калибър (а той мен от време си ме майтапеше за височината).


За епикризата- пресен спомен: На мен ми дадоха на дедето 2 бр. доло в стаята, където го преобличаха, а за мен ми казаха да отида да си я взема още в първия работен ден от 105 стая- мен ме изписаха в почивен ден и май затова ми казаха от там да си я взема.

Общи условия

Активация на акаунт