ИЗРАЕЛ 9

  • 34 900
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 410
petia911,давай китайското насам !!!

# 31
  • Мнения: 2 952
Сега се връщаме от детския рожден ден .... Много веселко ....децата легнаха да спят уморени... 2 торти...балони ...сладки...сума ти дъртофелници  Mr. Green кат нас и по-големи , а дЯцата не много...брех! Къде бяха децата бе ....

Чакай за китайското ... та то е  китайско по израелски  Joy

В УОК ( (  http://homeappliances.files.wordpress.com/2006/10/kuppersbusch-i … n-wok-cooktop.jpg   )   или тефлонов тиган ако нямаш УОК   на силен огън и без да захлупваш (за да не се задушават и омекват , а да се пържат  и да останат даже хрупкави)  слагаш олио и започваш да  пържиш  -  лук на лентчки на едро, чесън  на 2 скелитката само , чушка (червена) на лентички , морков на лентички , зелка прясна на едричко (на ленти може).Прибавя се и месцето - пилешки гърдички на ленти пак....Слагаш малко сол, за да не преобладава соленият  вкус, а просто да не е безвкусно(после ще видиш 'що).Прибавят се към края -  малки царевички от консерва нарязани на едро(на 2 -на 3), гъби от консерва, ананас на парченца от консерва.Прибавя се соев  сос на вкус и  сладко-лютив  сос  ( http://www.gringleygringo.com/pictures%5Cproduct5_SweetChilliSauce.jpg  ) Sweet Chilli Sauce какъвто има на пазара .Ние сложихме индийска подправка кубче , защото нямахме днеска соя.Чубрици не се слагат , червени пипери, черни също - не ...да не се побългари вкуса ...Поръсва се и кафява захар.Отделно си запарваш нуделс фиденца.Когато са готови ги изсипваш в  тигана при зеленчуците и месото и разбъркваш....Готово е.Гледай да останат хрупкави зеленчуците , не се пържат много... Количествата  на око.... няма  мерки в тая работа ...Ако нямаш някой продукт пак става .Няма много правила.Просто да са хрупкави зеленчуците и да  е  сладникаво .... това му е  интересното.

Тук има зелен лук , а няма нуделс фиденца например :

http://www.hasulhan.biz/image/users/63081/ftp/my_files/%D7%A1%D7 … 7%A0%D7%99(1).jpg

Тук пък няма царевички и фиденца , но има пържени орехови ядки, които се прибавят накрая :

http://blog.tapuz.co.il/thedaydreamer/images/2167313_24.JPG

То всеки път  става различно  Simple Smile

Лайла тов!

# 32
  • Мнения: 1 410
Ммм,почти се навечерях!
 newsm62 Всичко на всякъде вече е китайско,ама вашето е китайско по израелски!

Днес ходихме до Световния търговски център(разбирай "Илиенци) - то направо си беше разходка из Изтока.Екзотикаааа!!! newsm53 А има едно хале само с китайци - там рядко влизам,но за да направя преход за по-кратко минаваме от там - е то все едно бях в Китай - българска реч не се чува,разнасят някакви треви (исгурно бяха получили доставка ),нещо като салата може би,разни кутиики с клечки за хранене и играеха игри със зарчета с йероглифи.Единственото ,което липсваше е Джеки Чан и кунг фу-то.
Хем ми е забавно ,хем се чувствам ужасно.Ама по някой път се лъжем да отидем - разнообразие ,пък и нали ви казах  - екзотикааа!Снимки няма да ви показвам - да бе - и да ми завиждате после. smile3534

# 33
  • Мнения: 323
Всички ли спите в неделя до обяд?

# 34
  • Мнения: 2 952
Ба , спим! Тука е работен ден , моме.Неделя се започва лудницата за ходещите на работа.За мен няма  голяма разлика - 7  дена ми е работния ден вкъщи с двамата щурака и то по повече от 8 часа на ден ....дай да кажем  14 часа по-добре .... После имам занимавка и по мъжа и по къщата , та след 17 часов работен ден лягам и аз  Whistling


Китайско хале ли? Що само китайско....да не е някакъв базар на чуждите храни нещо или ...?

 

# 35
# 36
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Смяна на езиците - силно казано... Нито английския, нито руския излизат при мен. Май още не са го довършили сайта... Това чудо ново ли е? Че "лахац кан", "лахац кан" ама все пак не съм чак толкова добър, че да разбера.  Confused

# 37
  • Мнения: 160
Получихме покана за празнуване 7 години на Хабад Център, България .

Даже главният равин от Израел ще присъства, кмета на София и тн. Вечеря, коктейлче  Wink и каквото там се полага. Ще отварят кошер ресторант е София и микве. Няма да присъстваме за съжаление че с бебето сме за никъде.

Ако някой е от София може да му препратя е-маила с поканата да отиде. Карол и Жакник, Вие сигурно ще бъдете  там, ако ходите после разкажете впечатления   Simple Smile

Мента, това ще е интересно за мъжа ти  Simple Smile съвпада с Вашият престой. Дано да имаш интернет да драсваш по един ред от време на време

Петя бравос за рецептата, аз сега не готвя че в тези жеги не ни се яде готвено, по една богата салата спретвам, таратор или нещо друго леко. А пък ако много ме домързи има лесно www.amam.bg  Laughing

# 38
  • Мнения: 2 952
  Добро утро!

Тигър , не е нов "Суперленд" хич ... сайта  не е  в ред  явно, наистина ...

hand, ха дано някой отрази събитието ... ако някой ходи да  разкаже и снимки да пусне ...те може би ще наслагат  снимки и в сайта на Хабад България.

Иначе ние на климатик от ранко ...цялата къща....влага голяма....пот се лее , уж подухва обаче се потиш , защото е влажен въздуха тук до морето.... ....Иначе  аз си готвя по веднъж на ден поне , защото моя на таратор и готови храни ще вземе да се мръщи, то не е ден - два ....  Иначе  заради мен си нямаше да готвя , но малките искат готвенко - оризче , картофче , мръвчица... да замирише къщата на вкусно дето казва  свекърва ми...  Flutter Последно правих един   ОРИЗ дето няма специално име , но се прави така :

Запържваш в олио  начупено фиде или от тези ситните (звездички, топченца ...макаронените ...) докато станат бая кафеви.После  поръсваш червен пипер  да се пръжне набързо (не много , за да не загорчи) и махаш от котлона.Настрана  е ориза със сол и вода готов да  го готвиш.Върху него изсипваш онова запърженкото както е червенко.Прибавяш още картоф на ситно , на квадратчета като за мусака.Разбъркваш ....Така се готви.Аз готвя в "rice cook" ->   Има и такива -> Той си спира когато е готов ориза и преминава на  "топлене" (поддържа температурата). Сигурно в тавичка, в тефлонов дълбок тиган или в тенджерка също ще стане , само дето ако се разбърква ще се разкашат картофчетата и няма да са на парченца, а в райс кук- а не се пипа , не се бърка , затваряш натискаш копчето и той си спира като е готово, та и да загори ориза неможе  Mr. Green ....

Ето го как се получи :
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6217786

Върви добре с мръвчица с Тайландски сос - люто - сладък ....   :

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6217789 ( пилешка пържолка съм направила).



Може да се запържи фидето само и да се прибави към бял ориз .Подправки няма ,само сол и вода.Така се усеща вкуса на  запърженото фиде.Изглежда  добре - бял ориз и кафеви фиденца.Само така.

Тука по един хумус доставка за тези дето са далечко да си припомнят  Wink :

http://humus101.com/EN/wp-content/uploads/2007/06/abu-hassan-4.jpg

Лек ден от мен !

(Тичайте си купете райс кук - рахат работа , лесно се готвят всякакви оризи - със  зеленчуци , всякакви....хвърляш вътре всичко, слагаш вода по  пропорция и сол....подправки там .....затваряш капака и натискаш копчето.Той ще те извика кат' е готово    chef Flutter )

# 39
  • Мнения: 720
Ma Петя такава...аз още гладна,ближа тука една голяма чаша топла вода...ти виж сега кви работи показваш,отивам да закусвам...
Браво че децата ти обичат готвенко, (за мъжа е ясно ха ха)

Тези райс кук ,все забравям ,че е по добре с тях .Трябва да си купя и аз,че и ние сме на ориз често.


Нешикот на всички! ( еии запомних го)

# 40
  • Мнения: 160
Петя, ти ме запали за това чудо ще потърся из магазините като дойдем да си купим много лесно изглежда! Ха, хич не стои  мъжа ми на таратор и салати, това е само за вечеря иначе през деня хапва навън докато е на работа без мръвка не може, как се храни мъж метър и деветдесет   Joy.

Иначе малката ще я захранвам като стане на 6 месеца и все ми се иска да са зеленчуци и плодове без нитрати обаче вече никой не се храни така освен ако не си ги гледаш в градината у  Вас  Sad.

# 41
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Здравейте, Вече сме си у дома цели няколко часа  Mr. Green  и бързам да отразя  Joy  Ех България  Whistling, тука се диша, въпреки, че след малко като напече и тука ще е жега.
Утре живота продължава, дребния на "кейтъна"(лагер в градината), щели да ги водят насам-натам, по градинки и парковем да им поръчват клоуни и забави, а аз на работа.
Hand   днес ще ходя на "месиба"(тържество) в градината и ще проуча за честването на Хабад, а иначе Петя те май нямат сайт, имат някаква страничка, която нищо не отваря и има в нея стари координати.

# 42
  • Мнения: 2 952
Карол, вярно една бедна страничка, викам може да е обновена или нещо ....Ако идете или поне разберете ще разкажеш значи, бравос!Ех, България , да я!

Аз си гледам народна музика по сателита...малките като чуят  и бягат  да отварят шкафа с кухненските кърпи , носят си  и на мен ми носи малкия ...Изправят се в центъра на хола на килима пред  телевизора и почват да се въртят и да размахват кърпите нагоре надолу.Саги вика "Опа, уху ...", а малката е на "Ла, ля , лаааа, ляяя"...Викат , скачат, връткат се .....Като дойде  бавна народна песен слагат кърпите на пода и лягат да почиват.Гледам ги налепкали се на килима и се хилят.Какво правите бе , мамо...викам ....Почиваме , щото трябва пак да ставаме да танцуваме сега катю почне хоро  Joy А аз ако се забавя и не чуя ме вика  Саги .....Бързо, идвай да танцуваш. "Музика булгарит" обичам вика  Heart Eyes Mr. Green "Езе кеф".Снощи вика на майка по телефона , тя от БГ ....:  "Бабо, веднъж нали беше тука у нас , близо така.После с "матос" (самолет) отиде далече.Не е хубаво така , трябва да сме наблизо да се виждаме , дам ..."  Sad И майка от там замлъкна да се съвземе малко и после пак дъра бъра ...  Rolling Eyes Такива работи ....

http://www.sarajevoarts.ba/folklor03/01-BUGARSKA.jpg

Само, че ние не сме такива кат на снимката ами сме смешни  Joy hahaha Аз по нощница още , малките голи с памперси.И тримата с кухненски кърпи , всеки скача както знае и вика както знае .... Саги се върти додето му се  завие  свят , после сяда и се хили  hahaha Мамо вика , върти се хола  Joy Щурчо бе!  Heart Eyes Шахар още не влиза хич в такта , само се крачи и "ла, лааа"  Joy ooooh! Картина !

Ханд, то и в БГ може да ги има в Технополиса например ...(райс кук де ...за това говоря).Той твоя мъж много  висок израелец ...те не растат много нагоре ами напред , на корем де , не на други работи....пък може и на други да се каже  hahaha Joy ooooh! Кво излезе , майко мила!Органик  зеленчуци и плодове може ако искаш за захранването.Аз не ползва, караме в "тиви" (естествено ако може да се каже).

harriet TJB , ти пък с тя топла вода ...к'во е туй чудо  ooooh!

# 43
  • Мнения: 160

Ханд, то и в БГ може да ги има в Технополиса например ...(райс кук де ...за това говоря).Той твоя мъж много  висок израелец ...те не растат много нагоре ами напред , на корем де , не на други работи....пък може и на други да се каже  hahaha Joy ooooh! Кво излезе , майко мила!

harriet TJB , ти пък с тя топла вода ...к'во е туй чудо  ooooh!

Петя    Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Голям мъж , родил се е почти 5 кила  Crazy а пък майка му е 50 кг с мокри дрехи както се казва, милата как го е раждала не знам!

# 44
  • Мнения: 2 952
Мале , то бая! Моя малкия се роди 4кг и 50 грама (не 500 ) ..и се озорих, да живее епидуралът!!!!

Мойта свекърва 4 ги е извадила  гиганти, а тя  метър и 50 има няма ...те се източили 3 момчета и едно момиче дето е по-голямо от момчетата  Joy Ей, боже!

Малките се събуждат и ще чакаме таткото да си дойде от работа , засада му правим , бързо яде на крак и излизаме , че само с кола на климатик  в някой МОЛ става ...таквоз е чудо жега!
До скоро!

Общи условия

Активация на акаунт