ДБМ - Г.Оряховица,В.Търново и региона-3

  • 21 529
  • 354
  •   1
Отговори
# 330
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Момичето е родило рано сутринта-момченце Mr. Green!Може би ще я изпишат в понеделник, ще се организираме и ще идем на изписването, но довечера ще знам по-вече подробности!
Човекът прибира тия деца излизащи от домовете и нямащи подслон, на десетки е дал хляба в ръцете , купил им е къщи,учи ги на ред и труд, обаче осакатяването от престоя в домовете си казва думата-научени да получават наготово, ненаучени на труд, и влизането в релсите си е до гена...едни поемат както трябва в живота, други немога да се променят.Сега има десетина момчета там, родилката и още едно момиче!Оказа се че въпросният Христо и мъжът ми са стари познати ! Занесохме кошчето на бозгунова и каквото е писала + още бебешки дрешки, но то ще трябва и още! Мая ще занесе и тя нейните неща! Нека да се прибере майката с бебето -ще стане ясно от кое и колко има нужда още!

# 331
  • Мнения: 414
Дидка, памперси ще трябват сигурно. Аз ще купя един пакет, но нали знаете как е с тях.

# 332
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ще им помагаме, ще се договорим за изписването, за грижите и помощта после, за питката сигурно ще сме поканени и т.н. само да е живот и здраве! Аз в неделя в София ще се помъча да помогна с разрешаването на един въпрос относно сградата в която се помещават.А колкото до този добър човек, нагърбил се да помага на ничиите деца  bouquet към него нямам никакви съмнения,още по-вече че излязоха стари познати и то добри познати с моят съпруг!Сега лягам, че бях на концерта в читалището,сварявам житото и сутринта като стана по тъмно ще пусна новата тема ......поне се надявам Praynig

# 333
  • Мнения: 622
чакам инф. за изписването.и да се уточним какво ще правим точно.

# 334
  • Мнения: 192
Здравейте момичета. Аз отдавна не съм се включвала в темата, но ето ме.
Диде,благодаря ти за линка за Асенчо. Много се радвам, че всичко се нарежда. Дано всичко да мине по възможни най - добрия начин.
Аз днес ще се занимавам с нещата за базара. Отделила съм  си   целия ден за това, а ще видим какво ще стане накрая. Rolling Eyes

# 335
  • Мнения: 263
 Привет на всички!

 Дидка ,  какво стана с изписването? Имаш ли повече информация и ще се разбираме ли нещо за утре?

 Лека и спокойна вечер!   bouquet

# 336
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Днес след 9ч , като мине детската визитация ще знаят със сигурност изписват ли я и в колко трябва да идат! Очаквам около 9ч да ми звънне Христо, те са купили нови неща за изписването, ние също има с какво да идем-пакет памперси,козметика,чайче!На кого да звънна за да му кажа,или който иска да ходим да ми звънне към 9 и нещо за да му кажа.Можем да се организираме и да идем също у тях вместо в родилното,  за да занесем едно - друго, понеже за днес в последният момент ще е трудничко да се посъберем. А снощи се прибрах от София много късно, бях и много уморена, затова оставих писането за тая сутрин  ooooh!
Вчера се запознах с vst 80, чакахме се пред НДК и ми даде една торба с красоти-ангелчета, силиконови лепенки, и едни друго творение от дървени шпатули ..ще снимам и ще покажа.
Пак да попитам, има ли желаещи да идват утре -вторник на откриването на Защитеното жилище на ДБМ в Гурмазово ??? Аз ще пътувам сутринта с автобуса на Етап в 5ч от тука, на Автогара - София ще ме чакат и отиваме да свършим нещо полезно преди откриването

# 337
  • Мнения: 622
   1.дидка,ти голямо пътуване му дръпна тази седмеца? #Crazy
аз днес съм с натоварена програма,така,че ако изписването е днес-не ме бройте.
   2.вчера в моята работилница слязоха от конвейра 200 бр.макаронени ангели.замислила съм още толкова.
   3.в събота ходихме в търново в jusk(този нов магазин в търговския център до практикер)
заредили са коледни неща-направо да им се чудиш на цените #Crazy-всичко е много евтино,бе хора??????
там видях едни комплекти-ръкохватки и престилка ,опаковани много сладко,и май ще вадя шевната вашина.....само имам една молба към момичетата от търново,като ходят насам -натам да проверят в магазинчето за платове на кг(дето е под искра,от лявата страна)дали има нещо подходящо с коледни мотиви-червено,зелено,синьо,златисто,сребристо.
   4.много станах многословна,но още нещо ще кажа-опаковката е много важна за продаваемостта на изделията ни,в прозрачни пликчета,в златна кутийка,с една златна панделка и по-грабва окото..... Hug

# 338
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Майката и бебето ще ги оставят още два дни в родилното!
Бозгунова, ти си нашата  гордост    bouquet

# 339
  • Мнения: 893
Дидка, направо си се разсипала с това пътуване. (Аз в четвъртък и петък бях в София и направо се почупих в автобуса  Tired)

Момичета, напредвам много бавно с играчките, до момента съм ушила около 30, но ще се понапъна тази седмица. Трябва да ги напрвя поне 100 ...

Какво ще кажете другата събота (15 Ноември) да си направим среща отново в сладкарница Неделя (Дидка, Бозгунова, как сте с ангажиментите тогава?). Така и Контеса ще има възможност да дойде то Павликени.

# 340
  • Мнения: 622
аз по-скоро тази събота и неделя съм свободна,на 15 ще пътуваме и няма да мотга да дойда.а пък ми се иска да направим такава дълга среща(беше ми много приятно в неделята!!!!)и да обменим идеи за базара....
 devilkin ,надявах се ти да ме насочиш откъде мога да си купя платчета за тези престилки и ръкохватки,имам вата и конци и шевна машина-какво повече му трябва на човек?

# 341
  • Мнения: 893
Здравейте отново,
Относно срещата, тази събота съм на рожден ден на племеницата ми, но в неделя съм свободна. Ако и другите са съгласни, може да я направим тогава.
А относно платчетата, днес ходих до магазина за платове на кг до Искра. В общи линии нямаше почти нищо интересно. Аз си купих цикламен, син и бял плюш и едно плетено дето мога да го ползвам за шапчици и шалчета на снежни човета, мечета и тем подобни. Имаше един червен плат със звездички (някакъв памук, подобно на по-пълтна басма), но не ми хареса. Свежо зелено нямаше никакво ... в общи линии доста разочароващо.
На Пишмана (по пътеката от Качица към пазарчето в ляво) има също магазин за платове на кг. Има по-голямо разнообразие, но са предимно разни трика, дето лично на мен не ми вършат много работа. От там взех платовете за играчките, които шия. Бозгунова, имаш път към Търново обади ми се, може да отидем заедно, но не си струва специално за това да идваш.

А относно шиенете на ръкохватки и т.н. мисля че е по-добре да се шие нещо дето го няма по-левчетата, иначе ми се струва че постоянно ще сравняват цените (което естествено е абсурдно). В Хоби/ в темата за коледния базар имаше показани едни престилчици за бутилки. Мисля че такива декоративни неща ще се продават повече (какво ли давам и аз акъл, все пак не аз съм продавала  Blush).
Доста хаотично пиша, но се сетих и още нещо, почти всички платове се разтягат и не знам до колко изобщо могат да се ползват за ръкохватки и престилки.
Ами май това е за сега.
Лека седмица на всички   bouquet

# 342
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
За среща в Търново тая седмица ме няма  Party ще си ходя във Варна при мама, другата седмица в събота съм на изпит до обяд..после мога по всяко време .....неделята не е за предпочитане , защото е зле с транспорта,пък и може следобяда на 16-ти да отпраша за Гърция Mr. Green желаещи да ме придружат...с бус, за 5 дни ,около 250 лв , ще се ходи къде ли не ..подробности за желаещи на ухо  Flutter
Но пък тая седмица може с Бозгунова да се видите  Flutter вече я познавате, след като предният път лесно я разпознахте  Mr. Green

# 343
  • Мнения: 622
много смешно Crossing Arms

# 344
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
  action032   bozgounova    #Silly newsm08 newsm51
 newsm78 невиждам напиращи да идват с мен утре в София  Sick

Общи условия

Активация на акаунт