Захранване

  • 1 412
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
синът ми е само на АМ, никой не ме е съветвал да захранвам преди 6-тия месец, точно обратното, повтарят ни го този 6-ти месец все едно сме глухи  Crazy така че, ще захранвам след 6-тия, принципът тук е оризова каша, после житна - има няколко вида, после зеленчукови и накрая плодови пюрета Peace захранване, но пак с каши, могат да препоръчат след навършени 4 месеца, но обикновено е свързано с някаква по-специална причина или проблем.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 09:26 от simplyaven

# 16
  • Мнения: 155
    Здравей, най-после тема дето и нас силно да ни вълнува в момента Grinning. Чета тук там точно по въпроса. Ние сме на АМ и мисля да се ориентирам към захранване със зеленчукови пюренца след 4ти месец: картофче, картофче и морковче, тиква и т. нт. Постепенно ще вкарам някое друго плодово за разнообразие и ако се запече. Там някъде са и кашите - май оризовата беше първа Rolling Eyes. Чух вече мнения да започна първо с плодово готово пюренце, ама моето решение е после да ги вкарам, за да не се мръщи на зеленчуковите заради сладкия вкус на плодовите. Това всичко ще започне да се случва след 19.07.2008г.
    Реших първо да започна с готови пюренца, дори марка си избрах - Гербер - заради това, че няма захар и други подсладители в съдържанието Thinking, а и заради голямото разнообразие на вкусове. После към 6ти-7ми месец ще започна д й готвя сама пюренцата. Peace
   Всичко това съм решила да става мноооооого бавничко.
   Колкото до мнението на педи, с която иначе добре се разбираме, спрях да я слушам, щото искаше след втория месец да давам сурови сокчета от ябълка, морков и др., ама бебе ги понесе много зле - повръщане, диарийка и увеличаване на коликите Sick
   Чакам и ще следя с нетърпение темата, защото не се чувствам много уверена дали ще се справя, а и моите планове са като да си правиш сметката без кръчмаря. Mr. Green Надявам се бебче да ме ориентира най-добре какво да правя.
   И един въпрос: По кое време от денонощието да давам новия вкус? Преди или след АМ? в паузите между храненията или непосредствено преди/след порцийката АМ? Опааа отплеснах се, ама наистина въпросите ми валят в главата. newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Щом мислиш че му е рано- не започвай- това няма да му навреди
Аз започнах на 3 и половина със сокче и плодови пюрета,така си реших и не съм имала проблеми....

# 18
  • Мнения: 54
Аз започнах захранването на 5 навършени мес. със зеленчуково пюре и съм въвеждала новите храни мноооого бавно, колкото да се запознае с новите вкусове. Но аз мисля че ако кърмиш е добре да изчакаш възможно най-късно. Аз все още кърмя задължително сутрин и вечер, а доста често се случва и през деня, когато той не иска твърда храна.  Grinning
А новите вкусове давах на обяд преди млякото. Така постепенно трябва да се замести обедното хранене. (ако захранваш с зеленчуково пюре). А за плодовите пюрета мисля че трябва между отделните хранения да се дават.
И все още не готвя пюрета а купувам основно на Гербер и Хип. Отначало хипоалергенни. Според моята педка условията в които се правят тези пюрета (на Хип) са доста по стерилни отколкото в домашни условия, а захранването на бебетата си е една инвестиция в тяхното здраве и добро развитие. А и на мен ми е много по-лесно така.  Wink

# 19
  • Мнения: 155
   Ооо, благодаря ти, riki,  bouquet значи съм на прав път Heart Eyes. Нямам кърма от средата на третия мерец Rolling Eyes. Ама нищо, вече се утеших. Grinning Бебе да ми е здравичко, другото е на втори план. Затова мисля 4 навършени е добре за бебе на АМ Thinking Сигурно ще те послушам за готвенето Blush. Аз още се мъча да проумея дали и кое е по-добро за бебе Rolling Eyes - дали готвено или купено, но съм твърдо ЗА - да почнем на купени.
   Значи ще почна на обеееед. Peace На 18-19 август ще се появя пак, защото заминаваме за малко при баба travel - още не сме й ходили на гости Grinning. Дано дотогава темата да има още развитие и да науча нови неща за тази най-важна за нас стъпка (към момента разбира се Mr. Green)!
   На авторката на темата - успех, каквото и да реши. Ние, като смятам по това което е писала, сме кака с 4 дни! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Благодаря, че отвори дума! newsm51 Аз се чудех как да захвана подобна тема.

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 12:07 от mamaVladi

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
3 месеца наистина е рано,но щом пък 6м ти се вижда късно-избери 5м/както направих аз/.

# 21
  • Мнения: 5 940
3 месеца наистина е рано,но щом пък 6м ти се вижда късно-избери 5м/както направих аз/.
Според мен също пет навършени месеца са най-добрата възраст. Само, че изводът ми е от поведението на моето дете- седеше на тази възраст, проявяваше интерес към храната ни, имаше инстинкт да завърти главата, когато не иска повече. Тези признаци трябва да са налице, когато захранваш.
Захранвах много бавно-един месец зеленчукови пюрета, един месец плодови, следващият каши, по-следващият месни пюрета.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Рано е още-и аз захраних на 5 месеца Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 87
Всичко зависи от детето.То само ще покаже дали е готово за захранване.Аз лично захраних на 3 месеца и 10 дена и не съм имала никакви проблеми.Успех.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 87
Всъщност да уточня-захраних с плодово пюре круша и много й хареса.

# 25
  • Мнения: 30
Благодаря ви, момичета.
Поуспокоих се малко. Изчетох доста материали и реших захранването да започне по-късно. А и доста от вашите мнения са същите. Жалко е наистина, че все още има лоши педиатри, които си дрънкат едно и също, без да отчитат настъпващите промени. Не ми се мисли, ако с малката възникне по-сериозен проблем ( да не дава господ). Дано скоро открия педиатър, на който да мога да се доверя.

# 26
  • София
  • Мнения: 672
Захраних на 5 навършени месеца с оризова каша. Бяхме цял месец само на нея и АМ. На 6 навършени дадох тиква в оризовата каша по 1-2 лъжички. После заместих изцяло тиквата започнах да слагам картоф. След това в картофа морков по малко и така заместих обедното хранене. В края на 6я месец кашата (ориз, царевица) остана за следобедна закуска като в нея започнах да добавям плодово пюре (ябълка, круша, слива). В средата на 7я месец дадох и месно пюре (тиква с пуйка, заек с картоф, пиле с ориз и зеленчуци).
Ранното захранване (преди 5 месец) е недопустимо и вредно за крехкото стомахче на бебчето. А сокчетата са  Sick
Аз дадох плодов сок на 10 месеца и то по изключение (в големите жеги не искаше да пие вода и памперса беше сух) за да приеме течност.

Общи условия

Активация на акаунт